Skocz do zawartości

Android 6


Green

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem że zamiast aktualizować Androida dodają nowe funkcje ale ją wierzę że na ten telefon wyjdzie nowy andek

A jeśli bardzo potrzebowałbyś A6 już teraz to możesz CM 13 zainstalować :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hhunter22 napisał:

Eee tam. Miałem 6.0 na Nexusa i żadnej rewelacji nie było. Face lifting. Bynajmniej w normalnym użytkowaniu nie było różnić. Sztuczne napędzane rynku wincyj ramu, nowsze androidy sratata....

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

A co z tą baterią? Reklamowali że A6 ma przynieść w kij dużą poprawę czasu pracy na baterii bo coś tam coś chyba z deep sleep mówili że zmienią czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Acid napisał:

Nie żebym był przeciwko ale o baterii to ja słyszałem przy każdym Androidzie od 2.3...

W Androidzie 6.0 tak się chwalą bo zrobili to kolejkowanie aplikacji co w MIUI było od v6 i dlatego im wyszło tak z baterią. 

Kolejkowanie aplikacji? Pierwsze słyszę, masz jakieś źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mógłby Xiaomi zmienić kilka rzeczy w miui które lepiej są zrobione w czystym andku. Bo zrobili protezy które są kiepskie. 

Na przykład Zawsze zwinięte powiadomieniu paska, trzeba je rozwijać co jest bardzo niewygodne

A co do 6 myślę że nie ma oficjalnego więc należy czekać, ale nie pogardze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdy na te powiadomienia nie zwróciłem uwagi, a więc nie były mi potrzebne. Także nie są takie najgorsze. Przecież dwa razy klikasz z np. ekranu blokady i przechodzisz do źródła powiadomienia. Tak to działa od dawna.

Ale każdy chce mieć świadomość że ma najnowszy update i że w nim ma upakowane miliardy funkcji z których tak naprawdę w praktyce używa do dziesięciu :) z baterią i jej poprawą temat faktycznie przewija się chyba od 2.3

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat baterii to temat rzeka :D już w czasach tyranozaura rexa słyszałem od poprawy działania baterii ( jak i samych baterii która jedna np miała starczyć na 10lat używania na ładowaniu.. i inne innowacje które tak jak szybko się pojawiły tak szybciej świat o nich zapomniał) :D markieting musi działać i sprzedaż musi być! :) dziwne że jeszcze Aszdziennik o tym nie pisze. Patrzcie... co by było gdyby każdy producent dawał co miesiąc aktualizację.. tak jak u nas chłopaki dają co tydzień... to byłoby tak powszednie ze nikt by w to nie wnikał czy to mrszmaloł czy lolipop... dla mnie tel ma działać płynnie z w miarę dobrą baterią i ma być tańszy niż 1500zł (więcej to głupota) tak przynajmniej kupuje sobie telefonik, jaram się samym nim (tak jestem gadżeciarzem - ale używam też do pracy) mam go max rok (już nie pamiętam kiedy miałem jeden telefon rok - mam na stanie 3 letniego lg g2 ale to żona go nosiła, a to telefon awaryjny i rewelacyjny) i kupuje nowy i dla mnie to jest fajne, nie sam android czy to gajnbird czy marszmaloł :D a te chińskie wynalazki to aż mi sie ręce trzęsły jak otwierałem paczkę :D ahh sie rozpisałem... pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii to pomyślcie nad tym:

- Android 2.3: jakiś tam HTC Desire: na baterii 1-2 dni.

....

- Android 6: Nexus na baterii 1 dzień, max 2. 

99% telefonów z Androidem nie ważne z jakim chodzi na baterii 1 dzień do maksymalnie 2. Wiadomo zależy od używania ale z grubsza tak jest a mówię to po sobie bo przerobiłem telefony od Androida 2.3. Także ilekroć Google wyda magicznego Androida z hiper funkcjami oszczędzania baterii tym zaraz pojawią się nowe modele na szybszych CPU, większych LCD itp. To co (załóżmy) poprawi Google popsują producenci polepszając specyfikację nie powiększając baterii.

No RN3 ma wyjątkowo dużą baterię...

Tak czy inaczej to nowe baterię by się przydały albo super oszczędne CPU a nie Androidy. Wydano już 10 androidów przez parę lat ale baterie wciąż są takie same jak 10 lat temu. Ta sama technologia, ten sam typ, te same pojemności (tak +-).

Czemu iPhone nie trzyma tygodnia na baterii tylko ledwo 1 dzień? Tam nie ma Androida.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii to pomyślcie nad tym:

- Android 2.3: jakiś tam HTC Desire: na baterii 1-2 dni.

....

- Android 6: Nexus na baterii 1 dzień, max 2. 

99% telefonów z Androidem nie ważne z jakim chodzi na baterii 1 dzień do maksymalnie 2. Wiadomo zależy od używania ale z grubsza tak jest a mówię to po sobie bo przerobiłem telefony od Androida 2.3. Także ilekroć Google wyda magicznego Androida z hiper funkcjami oszczędzania baterii tym zaraz pojawią się nowe modele na szybszych CPU, większych LCD itp. To co (załóżmy) poprawi Google popsują producenci polepszając specyfikację nie powiększając baterii.

No RN3 ma wyjątkowo dużą baterię...

Tak czy inaczej to nowe baterię by się przydały albo super oszczędne CPU a nie Androidy. Wydano już 10 androidów przez parę lat ale baterie wciąż są takie same jak 10 lat temu. Ta sama technologia, ten sam typ, te same pojemności (tak +-).

Czemu iPhone nie trzyma tygodnia na baterii tylko ledwo 1 dzień? Tam nie ma Androida.

No oczywiście. Zresztą wystarczy porównać np Samsunga Galaxy s1 a dzisiejsza 6tke. Pamiętam te lagi i zwiechy na s1 z A2.3. Sam wyświetlacz rozkłada na łopatki nie wspominając o reszcie... Możliwe że istnieje technologia cudownej baterii, ale za dużo ludzi by na tym straciło żeby ujrzała światło dzienne.

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Acid napisał:

Chyba nigdy na te powiadomienia nie zwróciłem uwagi, a więc nie były mi potrzebne. Także nie są takie najgorsze. Przecież dwa razy klikasz z np. ekranu blokady i przechodzisz do źródła powiadomienia. Tak to działa od dawna.

Każdy używa tego czego potrzebuje.dla mnie to podstawa. Wcale na przykład nie używam ekranu blokady

Z czystego andka możesz na przykład skasować e-maile które właśnie doszły A po temacie wiesz że to spam. Ale do tego musisz mieć powiadomienia łatwo rozszerzone A nie jak w beznadziejnej protezie miui.Ale to trzeba mieć inny sprzęt żeby to pouzywac bo jak się czegoś nie zna to nie żal

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz pierdółek to w kązdym kolejnym androidzie są kolosalne zmiany których większośc użytkowników nie dostrzega. I to właśnie z pwoodu tych zmian zmienia się pierwszy numerek w wersji.

Android 5- wiele kont na jednym urządzeniu, w jendym miejscu przełączamy urzedzenie w zupełnie inny tryb z innymi aplikacjami, osobnymi powiadomieniami itp. Kolosalna zmiana. Swiętna rzecz jesli mamy np wspólny tablet rodziny czy TV box na androidzie, z których korzysta wiele osób.

Android 6 - selektywne udzielanie pozowoleń. Teraz już nie będziemy musieli udzielać pozwoleń aplikacjom na wszystko czego mogą kiedyś uzywać. Dla nowych aplikacji zrobionych pod andoida 6 będzie wyskakiwało okienko w momencie gdy aplikacja potrzebuje danej rzeczy(gps, aparat, telefon), a aplikacja powinna obsłuzyć odrzucenie prośby o pozwolenie. NIestety stare aplikacje będa działać w trybie kompatybilności i na starcie poprosza nas pokoleji o wszystkei pozwolenia, a system ich nie wystartuje jesli na coś nie zezwolimy, ale w przyszłosci będzie już lepiej z nowymi apkami. Apki też będą się aktualizowały automatycznie(teraz trzeba udzielić pozowleń na nowe funkcje)

Nie uznaje takiej pogoni za nowym Androidem, jak ktoś tak ma to niech bierze Nexusa, one zawsze pierwsze cierpią wskutek aktualizacji, Z drugiej strony jak już coś jest na rynku rok czy 2 to warto mieć to także zeby nie odstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2015o23:04, zibizz1 napisał:

Android 5- wiele kont na jednym urządzeniu, w jendym miejscu przełączamy urzedzenie w zupełnie inny tryb z innymi aplikacjami, osobnymi powiadomieniami itp. Kolosalna zmiana. Swiętna rzecz jesli mamy np wspólny tablet rodziny czy TV box na androidzie, z których korzysta wiele osób.

No jak widać MIUI idzie własną ścieżką. Nigdy nie było funkcji Użytkownicy w MIUI na Android 5.

Dnia 29.12.2015o23:04, zibizz1 napisał:

Android 6 - selektywne udzielanie pozowoleń. Teraz już nie będziemy musieli udzielać pozwoleń aplikacjom na wszystko czego mogą kiedyś uzywać. Dla nowych aplikacji zrobionych pod andoida 6 będzie wyskakiwało okienko w momencie gdy aplikacja potrzebuje danej rzeczy(gps, aparat, telefon), a aplikacja powinna obsłuzyć odrzucenie prośby o pozwolenie. NIestety stare aplikacje będa działać w trybie kompatybilności i na starcie poprosza nas pokoleji o wszystkei pozwolenia, a system ich nie wystartuje jesli na coś nie zezwolimy, ale w przyszłosci będzie już lepiej z nowymi apkami. Apki też będą się aktualizowały automatycznie(teraz trzeba udzielić pozowleń na nowe funkcje)

To jest w MIUI od dawna i jak widać nie potrzeba do tego Androida 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skoro mowa o androidzie 6 i baterii to mam porownanie tylko ze starym OPO. 

Dlugi czas uzywalem CM 12.1 - android 5.1.1 - ostatni miesiac bylem na CM13 - bateria z 1 dnia, zmienila sie na 2 dni - konczylem pierwszy dzien z 60-70% uzytkujac telefon normalnie... pewnie jakbym sie tak nie bawil, to i do 3 dni bym dotrwal... Takze, wszystko pewnie zalezy tez nie tylko od Androida ale i kernela i romu jaki jest uzywany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na te romy z andkiem 6 z nadzieją, że MIUI nie będzie portować starego MIUI a zrobi nowe pod androida nowego. 

Dużo rzeczy w starych androidach brakowało, MIUI było idealne bo dodawało dużo fajnych ficzerów, ale czysty andorid nie stał w miejscu i dużo tych ficzerów zostało natywnie zaimplementowanych. Teraz jak czytam wątek z nowym romem o problemach jakie się pojawiają to zaczynam szukać czystego androida na swoj tel. Co z tego ze co piątek jest aktualizacja jak w 4 dni już jest 7 stron o błędach - niby bzdury ale wkurzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...