Skocz do zawartości

Miui zmienia domyślną kartę sim 1 na sim 2 po wysłaniu sms.


Kostas

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym użytkownikiem Mi4c i systemu MIUI, tak więc na wstępie chciałem wszystkich powitać: Witajcie :)

Mój problem polega na tym iż mam 2 karty sim w telefonie, SIM1 PLAY w ustawieniach przypisaną do połączeń, SIM2 Orange do internetu. SMS są wysyłane z SIM1, jednak po pewnym czasie w menu SMS tam gdzie są wszystkie konwersacje ikonka karty z 1 zmienia się na 2 i chcąc odpowiedzieć na takiego SMS'a muszę w niego wejść zmienić kartę na SIM1 i dopiero wysłać. 

Na początku tego nie zauważyłem i wysyłałem z SIM2, teraz zwracam na to uwagę ale jednak jest to delikatnie denerwujące bo tak naprawdę jeśli chcę szybko odpisać i zapomnę zmienić to nie wiem czy zostało wysłane z poprawnej karty...

Szukałem na forum, jedyny wątek to w redmi note 2 był taki przypadek ale nie została udzielona żadna konkretna odpowiedź. Jedyne co to autor wątku przypuszczał, że może to być spowodowane przeniesionymi smsami.  Ja żadnych starych smsów nie przenosiłem, działam na systemie wgranym przez sprzedawcę Technos. (MIUI POLSKA 5.12.4)

Myślałem że to może przez synchronizację sms z chmurą... wszystko wyłączyłem, sms wyczyściłem jednak dalej to samo.

Pozdrawiam Paweł K.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem całą historię sms już kilka razy, przez parę godzin jest ok do pewnego cudownego momentu, w którym przy wszystkich wiadomościach z ikonki sim 1 zmienia się na sim 2 i w tedy odpowiadając na takiego sms jest on wysyłany z sim 2...

 

Co do aktualizacji, no cóż będę musiał się zagłębić w temat i wgrać coś nowszego.

 

Edit. Na SIM1 na pewną śą środki do wykonywania połączeń i sms.

Edytowane przez Kostas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, po aktualizacji do najnowszej wersji jest nawet gorzej, bo dzieje się to od razu po przejściu do głównego katalogu SMS.  

 

SMS wysłany.

Screenshot_2015-12-29-11-56-47_com.andro

Przejście do folderu głównego.

Screenshot_2015-12-29-11-56-56_com.andro

Wejście by napisać drugiego  SMS-a, ewentualnie odpowiedzieć na SMS.

Screenshot_2015-12-29-11-57-05_com.andro

Jest to bardzo irytujące... Ktoś, coś, może poradzić.

 

 

Edytowane przez Kostas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet usunąłem nr centrum SMS na karcie orange żeby kasy nie tracić, ale kiedy chcę szybko odpowiedzieć na SMS to przecież nie będę ciągle sprawdzał z której karty są one wysłane. Spróbuje zamienić karty miejscami, ale nie zmienia to faktu że nie działa to tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego go czy to Miui Polska, tak mam pewność ponieważ dziś robiłem aktorka aktualizację do najnowszej wersji 5.12.24 vel 25. 

 

Tak po wyskrobaniu SMS wysyłam z SIM1 jako tej ustawionej domyślnie jako karta na połączenia. Po wysłaniu i ponownej chęci napisanaia SMS muszę się przełęczyć z sim2 na sim1, bo system nie wiem po co ani jak sam przeskakuje na sim 2, która jest kartą do transmisji danych. I muszę przełączać sima za każdym razem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale masz problem. To jest telefon dualsim. Telefon nie wie kiedy jaki kaprys będziesz miał i z którego sima będziesz chciał wysłać SMSka. Po to masz wybór po jednym kliknięciu. Dodatkowo jak odpowiadasz na SMSa to podstawia tego sima na którego przyszedł SMS. A jak wymieniałeś z danym numerem SMSy już z obu kart to od razu wyskakuje pole wyboru z której karty chcesz wysłać. Logiczniej być nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to dualsim. Jest to dla mnie problem, bo nie po to mam ustawioną SIM 1 jako kartę połączeń z której wysyłam SMS-y i dzwonię, a system sam sobie to zmienia. Co do stwierdzenia że odpowiada z sima na którego SMS przyszedł, zgodzę się, tylko że SMS-y przychodzą na SIM 1 po czym system sobie zmienia cyfrę na 2. SIM 2 to karta kupiona tylko do internetu, nikt nr na nią nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie zmienia dla wszystkich mimo, że nie wysyłam z 2 SIM. Karty też nie pozamieniane, bo 1 play połączenia, 2 orange transmisja danych. No nic skoro miui tak uparcie chce wysyłać SMS z SIM 2 to włożę tam kartę play. 

 

Ehhh.... Żeby urządzenie decydowało jak będzie działać ^.^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...