Skocz do zawartości

Clearmotion


Frty

Rekomendowane odpowiedzi

Od wersji miui pl 6.1.7 w zestawie.

Dla wcześniejszych:

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/mod-enable-clearmotion-miui-based-roms-t3278552

 

Dziala ale buildprop koniecznie edytorem np. Kernel adiutor

Ogolnie b fajny efekt

 

Update

Wersja zip do flashowania (nie trzeba samemu nic zmieniać w buildprop)

https://drive.google.com/file/d/0B7kmz8jlvQ_6blJ6M2wyZlBfQU0/view?usp=sharing

Edytowane przez Frty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa kontrastu i płynności w filmach. Tak jak w tv są takie tryby z tym że tutaj działa to w bardziej kontrolowany sposób. Z tego co zrozumiałem i jest w tym watku na xda to program oblicza sobie klatke pomiedzy dwie klatki z oryginału.

Odnośnie baterii to autor portu twierdzi że nie bo to sprzetowe wspomaganie...

Nie wydaje mi się żeby jakoś bardziej spadała. Jedyne co zauważyłem to to że odrobinę wolniej startują filmy o bardzo dobrej jakości np 8gb mkv ale to sprawa może sekundy, dwóch.

Edytowane przez Frty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, teraz nie działa ani dekoder HW ani HW+ . Pomysły? (Dobra, wina filmu)

EDIT: Niby działa, okey.. Ale tylko na dekoderze HW. Na HW+ i SW już nie, więc nie wiem czy jest sens .. Czy np. YouTube korzysta z HW, SW, czy HW+? W MX Player sobie ustawię, ale w innych apkach?

EDIT 2: Cholera, jednak różnica jest ogromna. Film mniej jakby się trzęsie, kolory lepsze, a płynność.. Miałem jakiś stary film w 30FPS, a mam wrażenie jakby to 60FPS albo więcej było.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na hw, youtube pomimo tego co piszą na xda to chyba nie. Tak jeśli ściągniesz film snaptubem albo innym downloaderem youtuba i odtworzysz w mx player 

Apka youtube nie pokazuje że działa ale jako wtyczka tak

*#*#engmode#*#* video i clearmotion demo na 1. Lewy to włączone clearm.

Edytowane przez Frty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdziłem u siebie. Faktycznie działa i jest efekt jak na telewizorze z podbitym FPS. Wygląda super. Ale... efekt widoczny dopiero w MXPlayerze z HW bo najwidoczniej stockowy odtwarzacz Wideo nie działa w HW ;p I dobrze. Dodam do romu i po prostu jak ktoś chce oglądać filmy z clearmotion to odpali je z MX Playera, a jak komuś się efekt nie podoba to w Wideo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poczytać ten wątek na xda bo okazało się że ta instalacja sprawia że tel jest podatny na atak stegefright ... Ten wykryty jakiś czas temu bug androida z mmsami. Ja bym się tam nie bał no ale w ramach ostrzeżenia... Pewnie naprawią za jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miravision

Autor moda p. Hassan 

Quote:
 MiraVision works but MIUI's builtin display settings conflict with it. 
I personally think that MiraVision is unnecessary because when you play videos on YouTube or view pictures against a black background, MiraVision thinks that the image being displayed is underexposed and therefore boosts up brightness and lowers the contrast which looks ugly. 

Edytowane przez Frty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Frty napisał:

Miravision

Miravision w połączeniu z Clearmotion daje nieziemskie rezultaty. Właśnie sobie to skonfigurowałem, możesz wybrać dosłownie wszystko, a nie trzy suwaczki jak w MIUI, które prawie nic nie dają. W końcu kolory są rzeczywiste, obrazy ostre a wideo płynne. 

Już pomijam fakt, że Xiaomi daje różne wyświetlacze (białe i żółte), no i takim programem możesz to sobie skorygować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W telefonie wpisz *#*#engmode#*#* video i clearmotion demo na 1. Włącz mx player powinien być ekran podzielony Lewy to włączone clearm

Niema opcji

Gdzie mam to wpisać bo zainstalowałem paczkę.zip z tym modem a nie widzę nigdzie zmian.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...