Jump to content

Notoryczne gubienie aplikacji domyślnej/niedochodzące smsy

Shadi
 Share

Recommended Posts

Hej, wiecie co zrobić z tym badziewiem? Nie dość, że notorycznie gubi inną niż systemowa aplikację domyślną do smsów (klawiaturę trochę rzadziej), to zablokowanie aplikacji systemowej TB poskutkowało całkowitym zatrzymaniem dochodzenia smsów. Co lepsza, podobny problem występował nawet, kiedy aplikacja systemowa nie była zablokowana. Dochodził mi co piąty sms, a po stronie operatorów nie było problemu.

Albo wiecie chociaż, który rom działa stabilnie i bez fochów? Od kilku wersji co nowsza to gorzej.

O zepsutych od kilku wersji dymkach Messengera nawet nie wspomnę.

Edited by Shadi

34 minuty temu, Shadi napisał:

Hej, wiecie co zrobić z tym badziewiem? Nie dość, że notorycznie gubi inną niż systemowa aplikację domyślną do smsów (klawiaturę trochę rzadziej), to zablokowanie aplikacji systemowej TB poskutkowało całkowitym zatrzymaniem dochodzenia smsów. Co lepsza, podobny problem występował nawet, kiedy aplikacja systemowa nie była zablokowana. Dochodził mi co piąty sms, a po stronie operatorów nie było problemu.

Albo wiecie chociaż, który rom działa stabilnie i bez fochów? Od kilku wersji co nowsza to gorzej.

O zepsutych od kilku wersji dymkach Messengera nawet nie wspomnę.

Nie wiem co tam masz nakombinowane, ale włącz systemową aplikację SMS, usuń tą dodatkową i zobacz czy wszystko będzie działać, jeżeli będzie, to znaczy, że to coś co masz pobrane jest... nie działa na MIUI i tyle. No i czytamy co podpowiada nam system podczas wyłączania aplikacji systemowych "może spowodować błędne działanie urządzenia i/lub utrudnić jego korzystanie" etc.

Co do stabilnej wersji, zapraszam na xiaomi.eu, do działu stable. 

Co do Messagera, to masz tutorial na forum, jeżeli masz wszystko odpalone, a nadal nie działa, to już wina Messagera.

Pewnie, wszystko jest winą aplikacji zewnętrznych. Nic nie jest "nakombinowane", bo kilka wersji wstecz wszystko działało, więc jeśli coś jest skopane to kolejna wersja MiUi Polska.

Systemowa aplikacja sms jest włączona i wtedy dodatkowa nie działa. Systemowa jest badziewna i niefunkcjonalna. Byłam zachwycona tym telefonem, ale wnerwił mnie rekordowo szybko, zazwyczaj przynajmniej dwa lata telefony dawały radę, a tutaj po 4 miesiącach jestem zmęczona wiecznie niedziałającym czymś. Jak nie aplikacje domyślne to reset tapety.

22 minuty temu, Shadi napisał:

Pewnie, wszystko jest winą aplikacji zewnętrznych. Nic nie jest "nakombinowane", bo kilka wersji wstecz wszystko działało, więc jeśli coś jest skopane to kolejna wersja MiUi Polska.

Systemowa aplikacja sms jest włączona i wtedy dodatkowa nie działa. Systemowa jest badziewna i niefunkcjonalna. Byłam zachwycona tym telefonem, ale wnerwił mnie rekordowo szybko, zazwyczaj przynajmniej dwa lata telefony dawały radę, a tutaj po 4 miesiącach jestem zmęczona wiecznie niedziałającym czymś. Jak nie aplikacje domyślne to reset tapety.

Przerzuć się na stable. Pisze poważnie, potrzebujesz stabilnego systemu, nie cotygodniowych aktualizacji, tam masz stabilny, działający system, a w wersji od Xiaomi.eu masz także j. polski od MIUIPolska oraz tak, jest ich winą, nie są one dostosowane do MIUI, a MIUI to nie Android (nie czysty, 100%), tylko mocno zmieniony, aplikacje od Andka powinny działać, ale wcale nie muszą. 

W sumie, jeżeli chcesz się pobawić, to są dostępne AOSP Android'a 5.x oraz CM 12.1 (bodajże), które działają na prawdę miodnie :).

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...