Skocz do zawartości

Zakupy w XFS ibg, gearbest albo gdzieś indziej.


UltiMet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem kupić telefon po świętach itp. może po nowym roku i tutaj jest moje pytanie, czy ceny spadną? Oraz z jakiego serwisu najlepiej kupić, a może na aliexpress? 

Słyszałem, że w XFS jest chyba najlepiej, na telefon chciałem wydać z 600 zł 650 max. i nie wiem gdzie kupić, aby nie było problemów z jakąś podróbą czy coś.

Chodzi mi o xiaomi redmi note 2.

Mam konto w ipko czy zapłacę dużo za przewalutowanie w paypalu? I w ogóle jak wygląda ta płatność z Polskiego banku na paypal potem na xfs, albo na inny serwis.

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, WelSe napisał:

Witam, chciałem kupić telefon po świętach itp. może po nowym roku i tutaj jest moje pytanie, czy ceny spadną? Oraz z jakiego serwisu najlepiej kupić, a może na aliexpress? 

Słyszałem, że w XFS jest chyba najlepiej, na telefon chciałem wydać z 600 zł 650 max. i nie wiem gdzie kupić, aby nie było problemów z jakąś podróbą czy coś.

Chodzi mi o xiaomi redmi note 2.

Mam konto w ipko czy zapłacę dużo za przewalutowanie w paypalu? I w ogóle jak wygląda ta płatność z Polskiego banku na paypal potem na xfs, albo na inny serwis.

Z góry dzięki ;)

PayPal niezależnie od banku pobiera taką samą prowizję, bodajże 3% (a może 5%... trzeba by się wczytać), jeżeli będziesz mieć możliwość płacić kartą, to płać nią (przez GoPay bodajże można płacić kartą, wtedy prowizja jest niższa, sporo). Jeżeli chcesz mieć pewny zakup to XFS, Technos, A4U w "UE", albo z chin masz Buriza, IBG (tutaj osobno musisz liczyć się z ew. VAT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, WelSe napisał:

Tylko, że jakbym chciał zapłacić kartą to bym musiał ją w banku wyrobić? 

Mógłbyś podać link do XFS z xiaomi redmi note 2? Bo widzę ich trochę jeden za 132 a drugi po 160 coś

Yyyy.... no tak żeby mieć kartę musisz ją wyrobić w banku.Co do drugiego pytania to dlatego widzisz różne ceny bo ich pamięć Rom jest inna, tańszy ma 8GB droższy 16GB

Droższy także nie jest w tej chwili dostępny z EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, WelSe napisał:

Tylko, że jakbym chciał zapłacić kartą to bym musiał ją w banku wyrobić? 

Mógłbyś podać link do XFS z xiaomi redmi note 2? Bo widzę ich trochę jeden za 132 a drugi po 160 coś

Tańszy ma mniejszą ilość pamięci (16 vs 32) oraz 0.2GHz mniej na procku (jeżeli nie grasz w wymagające gry to tego nie odczujesz). Karte trzeba wyrobić w banku (nie wiem jakie dokładnie konto tam masz, ale chyba karta debetowa z płatnościami internetowymi jest dodawana do każdego konta za free).

 

PS: Poprawiłem ;<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WelSe napisał:

Jak myślicie ile z tej strony może iść ten telefon? https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/239-redmi-note-2.html?search_query=xiaomi+redmi+note+2&results=17

Cena dobra 167 dolarów z wysyłką nie jest źle, tylko skąd to idzie? 

Z Czech. 3dni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WelSe napisał:

Jak myślicie ile z tej strony może iść ten telefon? https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/239-redmi-note-2.html?search_query=xiaomi+redmi+note+2&results=17

Cena dobra 167 dolarów z wysyłką nie jest źle, tylko skąd to idzie? 

Nie dolarów, tylko euro. Od kilku miesięcy podają ceny tylko w euro i koronie czeskiej. Przesyłka idzie kilka dni (3-4).

Na Gearbest jest za 160$ + kilka $ przesyłka, lub wersja Prime (zwana Pro) 32GB za 169.89$ + wysyłka. Płatność przez PayPal i kartą. Wysyłany z magazynów z EU (ludzie piszą że z Węgier, z Holandii i innych krajów). Czas wysyłki różnie, niektórzy piszą o kilku dniach, inni o tygodniu lub więcej. Cena przystępna.

Albo kup na Aliexpress u Goldway'a za 130-parę dolarów (w zależności od koloru) wersję 16GB i masz wysyłkę w cenie (dostawa do miesiąca) lub DHLem 12$ (do tygodnia), płatność przez przelewy24. Do tego może dojść jeszcze podatek, jeśli nie będziesz musiał zapłacić, to masz telefon w bardzo dobrej cenie, jeśli trafi na celników, to i tak masz w niezłej cenie. Przy czym wtedy już zbliżysz się do cen tych telefonów na Allegro i wysyłki z PL.

Edytowane przez mgcompany
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, WelSe napisał:

Faktycznie nie spojrzałem myślałem, że to euro.

Dzięki za wytłumaczenie, a jak jest z gwarancją z tymi telefonami? I czy w ogóle one są trwałe? Czy może lepiej kupić jakąś używkę typu g2?

Ja bym brał jednak XFS... Zawsze masz gwarancje na "miejscu", wysyłasz do czech, a to oni się martwią czy to naprawiać czy dać Ci nowy :D.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na forum, ludzie są zadowoleni, a w działach odnośnie problemów technicznych jest zdecydowanie mniej wątków niż w innych markach, a nawet jak się pojawiają, to głównie drobnostki lub błędy użytkowników przy zabawach z wgrywaniem ROMów lub custom recovery. 

Gwarancja w XFS wygląda tak, że piszesz do sklepu maila, że coś nie działa, sklep się pyta czy chcesz reklamować, przysyłają Ci druk gwarancyjny i wysyłasz paczkę do Czech (koszt ok. 20zł poleconym, nie musisz wysyłać ze zwrotnym potwierdzeniem, bo po numerze listu znajdziesz na stronie Poczty Polskiej śledzenie paczki i informację potwierdzającą odbiór). Serwis trzyma sprzęt około miesiąca i po tym czasie dostajesz paczkę z naprawionym sprzętem lub wymienionym na nowy.

W Gearbest robisz podobnie, tylko kontakt ze sklepem jest trochę trudny, a okres trzymania na gwarancji trwa mniej więcej tyle samo, do dwóch miesięcy.

Z kolei kupując w Chinach, gwarancję masz realizowaną tam. Nie wiem jak wygląda sposób jej realizacji (tzn. naprawy), ale podobno wymieniają na nowy. Czas trwania długi i przy zwrocie sprzętu z serwisu może być naliczony podatek.

A taki sklep jak ibuygou ma chyba najlepszy sposób realizacji gwarancji, szczegóły masz na stronie głównej miuipolska i na forum. Za to ceny telefonów masz dosyć wyższe niż u innych, ale coś za coś - porządny serwis kosztuje.

Poza tym jest jeszcze kilku sprzedawców tu w Polsce, o których opinie znajdziesz na forum i jeśli kupujesz w Polsce, to obowiązuje polskie prawo. Najczęściej dostajesz gwarancję od sprzedawcy na 12 miesięcy, a z naprawą jest różnie - raz serwis wykona coś dobrze, raz gorzej, albo czeka się na części, wszystko zależy od sprzedawcy jak i gdzie zrealizuje gwarancję.

Ogólnie sprzęt jest na tyle dopracowany, że nie masz co się martwić o gwarancję. A jak rozwalisz ekran (co nie podlega gwarancji), to możesz pisać do Acida, który zajmuje się naprawą i częściami zamiennymi. 

 

EDIT: Jakbyś kupował na Gearbest to uważaj na koszty wysyłki, bo co chwilę się zmieniają. Sam chciałem zamówić przed chwilą, to wczoraj wysyłka do PL kosztowała niecałe 5$, a dziś jest już dostępny tylko DHL za 17.5$, co zwiększa koszt zakupu o około 40-50zł. Telefon jest w dobrej cenie, ale ciągle coś się zmienia w tym sklepie. :/

Edytowane przez mgcompany
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za  wyczerpującą odpowiedz. 

Zastanawiam się nad sklepem IBG lub xfs lub z Polski (technos)

Kupując w Polsce nie powinno być 24 miesiące gwarancji?  

Który wybrać w końcu aby było dosyć tanio i dobrze ? 

Ile by mnie wyniósł xrn 2 ns IBG z vatem itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci dadzą 24 miesiące to dostaniesz ale pewnie nie. Po za tym na aukcjach piszą sprzedawcy 12m. Morele niby dają 24 m ale ktoś do nich pisał z zapytaniem jak to i gdzie serwis, to się zaczęli wykręcać. Ja ostatnio kupowałem na xfs i jestem zadowolony, nie myślisz o vacie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdzie najlepiej kupić w końcu? :)

Czytałem o Goldway, nie wiem jak z VAT. (Czasami ludziom dochodzi bez VAT)

Również widziałem na aliexpress typa który "podobno" zapewnia wysyłkę dhl bez VAT http://www.aliexpress.com/store/342812

XFS, niedostępny tylko żółty, więc nie bardzo.

IBG, nie wiem jak jest z VAT'em, podobno zwracają czy coś? Ale ceny są też chyba wyższe.

No i allegro, technos online-podobno ok. I widziałem u tech-sat (królik) 24 miesiące gwarancji, więc kuszące.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, WelSe napisał:

Czyli gdzie najlepiej kupić w końcu? :)

Czytałem o Goldway, nie wiem jak z VAT. (Czasami ludziom dochodzi bez VAT)

Również widziałem na aliexpress typa który "podobno" zapewnia wysyłkę dhl bez VAT http://www.aliexpress.com/store/342812

XFS, niedostępny tylko żółty, więc nie bardzo.

IBG, nie wiem jak jest z VAT'em, podobno zwracają czy coś? Ale ceny są też chyba wyższe.

No i allegro, technos online-podobno ok. I widziałem u tech-sat (królik) 24 miesiące gwarancji, więc kuszące.

 

Kwestia vatu w goldway czy aliexpress to wielka niewiadoma. Albo będzie albo nie. Co do IBG to jak wybierzesz opcję zwrotu vatu ( oczywiście droższą ) to jak ci naliczą vat to sklep ci zwróci kasę. W xiaomiforsale nie zapłacisz vatu bo to idzie z Czech. Jeśli chodzi o technos to są dobre opinie, a o króliku już różne sam poczytaj na forum co do nich i innych sprzedawcach na allegro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko głupie pytanie no ale:

zamawiałem wczesniej z XFS redmi note 2 za pobraniem i płaciłem w złotówkach :)

Teraz z rozpędu zamówiłem Redmi 2, także za pobraniem i tu zonk w EURO :D
Czyli rozumim, musze przygotować eurosy? 

btw. Teraz przywiezie mi to kurier UPC itp ? już nie listonosz z poczty polskiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Czy ktoś wie, jaki jest koszt wysyłki w XFS? I czy to można normalnie przelewem? Bo może ja nie umiem szukać, ale po prostu nie mogę tego tam znaleźć...

Nie szukaj tylko dodaj produkt do koszyka i rozpocznij procedurę zakupu. Gdzie byś nie kupował to pod koniec zawsze muszą pokazać Ci cenę końcową w której jest przesyłka. Przecież to takie proste ;-)

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...