Skocz do zawartości

PowerBank Xiaomi 20000mah - ładowanie


MrVonzky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem PowerBank Xiaomi 20000mah. Przyszedł, ale nie wiem czy wszystko jest ok. Otóż po rozpakowaniu był naładowany do połowy, naładowałem prawie dwa razy telefon Sony Xperia Z1. Po czym chciałem go naładować przez laptop - USB. Zostawiłem na noc. Minęło ok 10h a dioda miga dalej na drugiej. I teraz pytanie czemu tak jest?

Idę zaraz kupić ładowarkę USB i zobaczymy jak będzie ładować

Czy jest to znak, że urządzenie jest podróbą? Pytam, gdyż produkt zamówiłem ze strony xiaomi.com.pl - czyli niezbyt rzetelnej - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie wiedziałem, że jest coś takiego jak "C". Ładuję go zwykłym 2.0. Mam jeszcze 3.0, ale nie wiem czy to coś zmieni. Obecnie ładuję go kablem od Xiaomi, czyli 318mm, biały.

Jak będę kupował ładowarkę USB, to wystarczy kabel, który mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszystko jest ok. Power Bank ładuje się już ponad 9h, a wciąż miga trzecia dioda.... Zostawię go jeszcze na noc. Jeśli rano dalej będą trzy diody to czy będzie to znak, że z Pb coś nie gra i jest wewnętrznie uszkodzony i lepiej go odesłać sprzedawcy? Miał ktoś kiedyś podobną sytuację?
Może byłbym bardziej spokojny, gdybym wiedział, że sklep/sprzedawca nie ma tylu negatywnych komentarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega u góry ładował 16000mAh power bank przez 10h ładowarka 2A a ty chcesz ładowarka 0.8A załadować szybciej większy power bank? Kup sobie lepsza ładowarke, ja do swoich używam oryginalnej z xiaomi dostałem ja z telefonem. Jakość kabla tez ma duże znaczenie ponieważ słaby kabel znacznie ogranicza prąd ładowania, dla przykładu mój brat na 2A ładowarkę z nillkina i słaby kabel i gdy podłącza do niego power bank i telefon do power banku to telefon się nie ładuje a ja na oryginalnym kablu i ładowarce robie to bez problemu

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ładowarka musi mieć też funkcję Quick Charge 2.0 nie wystarczy że ma 5V/2A (chociaż i tak naładuje szybciej niż gniazdo USB komputera lub ładowarka 5V/1A). Musi być na niej napisane że posiada funkcje Quick Charge 2.0. Dopiero wtedy jeszcze szybciej naładujesz baterie. No i pamiętaj o kablu jak tu wcześniej @zielonyBB pisał. Musi być dobrej jakości nie jakiś cieniutki kabelek.

Edytowane przez GarryMoveOut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.12.2015o16:09, MrVonzky napisał:

To dobrze to rozumiem, że PB 20000mAh ładowany ładowarką 2000mA będzie się ładował 10h?

Pawer Bank 20000 mAh posiada funkcję szybkiego ładowania (5V/2A, 9V/2A, 12V/1,5A). 

Komputer USB 2.0 ładuje około 500mA

USB 3.0 ma wydajność trochę wiekszą max chyba 900mA

Najzwyklejsze ładowarki mają 1000mA
 

Warto zaznaczyć że powerbank powinien ładować się najszybciej ładowarką 9V/2A, 12V/1,5A - jeśli ma taką opcje- 18W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...