Skocz do zawartości

Mi4C Root


mi_user

Rekomendowane odpowiedzi

Wgralem MIUI Polska i jestem bardzo zadowolony.  SuperSU wgralem na samym poczatku i chyba dzialalo, nic sie nie zbrickowalo ale odinstalowalem go, gdyz wbudowana opcja kontroli dostepu do roota jest wystarczajaca.

Co do pytania o TitaniumBackup, mozna odisntalowac aplikacje systemowe oraz wkonywac kopie ustawien i aplikacji i przenosic je w prosty sposob pomiedzy roznymi telefonami np. mi4, sgs2, htc one bez wzgledu na wersje oprogramowania.

Do pelni sukcesu brakuje mi jeszcze dzialajacego Xpossed, niestety nie udalo mi sie go jeszcze zainstalowac w tym telefonie.

Edytowane przez mi_user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Matixx said:

 

20 hours ago, Renegade said:

 

Do pełni szczęścia oprócz Xposed to polecam jeszcze aplikację Mitheme 2.4, która do działania korzysta właśnie z Xposed i rozwiązuje problem z lokalnymi motywami ;-)

tapatalk32.png

Powered by MI2S

dziekuje za pomoc, wszystko dziala jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam
Przeszukałem wcześniejsze tematy na forum i nic nie pomogło więc uznałem, że założę nowy.

Wczoraj próbowałem zainstalować xposed, znalazłem wersję dopasowaną do miui, wszystko zainstalowało się prawidłowo, mody nie chciały się pobierać przez aplikację ale po ściągnięciu ręcznie i aktywowaniu się instalowały, problemem jednak było to, że nie działały. Wchodząc w framework nie działały opcje restartu ponieważ wyskakiwało okno, że nie ma uprawnień roota, w panel sterowania-> uprawnienia-> dostęp do root nic nie było ale czytałem, że to dosyć częste. Próbowałem zainstalować xmodgame żeby sprawdzić czy wyskoczy w oknie z uprawnieniami, też nic i też krzyczy, że urządzenie nie ma roota. Postanowiłem zrobić aktualizację do wersji 6.2.18, z poziomu TWRP zrobiłem pełny wipe żeby wszystko było na świeżo zainstalowane i dalej jest ten sam problem, żadna aplikacja nie wyświetla się w "dostęp do root". Robiłem przywracanie do ustawień fabrycznych jeszcze raz, wipowałem cache i wszystko inne co było w innych tematach poruszane, dalej nic. Jaka może być przyczyna tego? Znacie aplikację, która też wymaga dostępu do root, żeby przetestować czy tam wyskoczy? Bo nie wiem czy to wina xposed i xmodgame czy mojego telefonu. Co jeszcze można zrobić, żeby nadawać uprawnienia root?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roota nie masz po prostu. Wgrałeś SuperSU przez TWRP? Jak nie to nic dziwnego. Było przecież w opisie aktualizacji info że brak roota (czy dla Twojego telefonu to nie wiem bo nie znam nazw tak dobrze).

Kolejna już osoba nie ma roota z Mi4c, nawet na xiaomi.eu ludzie muszą grać SuperSU

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Mam problem z rootem na swoim Mi4c, aktualnie mam zainstalowany najnowszy soft miui polska. Kiedy odpalam jakąś aplikację, która potrzebuję roota to niestety system nie daje jej tych uprawnień. Kiedy wchodzę do panelu sterowania > uprawnienia> dostęp do ROOT to niestety nie ma tam tych aplikacji, które próbowałem odpalić. Jest tylko informacja, że "Brak aplikacji z ROOT". O co chodzi czy muszę jeszcze gdzieś tego roota aktywować, czy jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, szymoszek1986 napisał:

To jak to mamy wgrac ten root. Nie kazdy jest w tym temacie doskonaly jak ty wulfel. Generalnie od tego jest forum zeby sobie pomagac

jestem pewnie na tym poziomie co ty ale czytam forum i pisane było o tym dużo a że Root nie jest mi potrzebny to ci nie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec w google wpisalem supersu zip i z pierwszej lepszej strony sciagnalem aplikacie supersu w zip-ie do folderu download w telefonie.Nastepnie wszedlem w aplikacje aktualizacje w gornym prawym rogu nalezy uruchomic uruchom w recovery poczekac az telefon sie zresetuje i wejdzie w recovery i tam wchodzi sie w zakaldke instal i wskazuje sie pobrany wczewniej plik supersu zip zaznaczamy go i przeciagamy palcem niebieski pasek i czekamy az sie zainstaluje super su. Jak cos niedokladnie opisalem to pytac bo teraz na szybko z pamieci podaje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam problem polega że miałem jakąś darmową wersje SuperSu  dorwałem dwa pliki apk. wersji pro wiec odinstalowałem starego zainstalowałem nowego przez total comander . Super Su Pro działa  ale widzi tylko Total Comander oraz Uninstaler Pro, wgrałęm sobie mody przez xposed ale nie mogę tej aplikacji nadać uprawień . macie na to jakieś rozwiązanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.android.com.pl/topic/276888-rootlollipop-xposed-bez-wipea-metoda-flashfire/ z tego poradnika korzystalem a wlaczone to znaczy? Mam zgodnosc z moja wersja niby . z modow to youtube bacgroud , liveicons itp. Resetowalem tel i nic nie pomoglo. Status mam ze wersja xposed fremwork jest aktywna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...