Skocz do zawartości

Softbrick? Jest fastboot oraz adb, ale nie można nic wgrać.


pablo.see

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum.

Zwracam się z prośbą o pomoc w odratowaniu Redmi 1 mojej żony. Telefon zaczął się zawieszać i po restarcie stoi na logo MI. Telefon miał jakiś czas temu wgrany ROM MIUIPolska i działał bez problemów.

Telefon pozwala wejść w tryb fastboot, recovery (TWRP) ładuje tylko tapetę, przycisków brak. Jest jednak dostęp przez ADB. Przy próbie flashowania recovery przez fastboot, na wyświetlaczu pojawia się "flashing" i trwa to w nieskończoność. Przy próbie wgrania romu fastboot przy pomocy SP Flash Tool pojawia się komunikat "pmt changed for the rom it must be download". Czyli rozumiem, że nieodpowiedni plik scatter.

Zapisywanie romu robiłem według forumowych poradników. Wszystkie sterowniki, adb, fastboot, sp flash tool w najnowszych wersjach. Próbowałem na różnych kabelkach i portach USB, również na innym komputerze. MiFlash nie widzi mojego telefonu, ale rozumiem, że do MTK tylko SP Flash Tool?

Niestety nie mam zgranego pliku scatter ani nandroid backup bo nigdy nie było planu grzebać w telefonie.

Dodam, że parę dni przed padnięciem telefonu zainstalowałem SuperSU. Możliwe że rozwalił tablicę partycji?

Dziękuję wszystkim chętnym za dyskusję i pomoc. Paweł

Edytowane przez pablo.see
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...