rysib

Cotygodniowe aktualizacje dla RMN2

Recommended Posts

2 godziny temu, mara44 napisał:

Najnowsza aktualizacja strasznie zjada baterie radzę zaczekać do następnej aktualizacji 

Nie zgodzę się, nie widzę absolutnie żadnej różnicy.

A na którym romie zdjęcia z aparatu wyglądały najlepiej? Bo mam wrażenie, że zmieniając rom z 7.0.8.0 LHMCNCI na miui polska 5.12.10 chyba trochę się pogorszyły(odwrotnie z baterią) i zastanawiam się nad update do 5.12.17 czy może będzie lepiej :P

44 minuty temu, fatis napisał:

Nie zgodzę się, nie widzę absolutnie żadnej różnicy.

Bateria szybko spada plus przy ładowaniu się grzeje 

Edited by mara44

1 godzinę temu, mara44 napisał:

Bateria szybko spada plus przy ładowaniu się grzeje 

Drugi raz to samo piszesz!  U mnie nic się nie dzieje, telefon działa dobrze!  Zmień może motyw bo w tym może być problem. 

2 godziny temu, xandi napisał:

A na którym romie zdjęcia z aparatu wyglądały najlepiej? Bo mam wrażenie, że zmieniając rom z 7.0.8.0 LHMCNCI na miui polska 5.12.10 chyba trochę się pogorszyły(odwrotnie z baterią) i zastanawiam się nad update do 5.12.17 czy może będzie lepiej :P

Ten system co miałeś był stary jeszcze z przyzwoitymi zdjęciami. Potem chyba chińczycy eksperymentowali i coś im nie wyszło. Raczej nie poprawili do dziś dnia, a przynajmniej ani w changelogu ani w opiniach nikt o poprawie nie pisał.

To szkoda bo niby zależy mi na lepszych zdjęciach ale czas na baterii był tragiczny, nie wiem czego to była wina.

• Like 1

Witam. 

Mam problem z redmi note 2 z miui 7 Polska wersja 5.10.16 (rozwojowa)
Po przejściu do aktualizacji i kliknięciu "pobierz aktualizacje xiaomi.eu'' wyskakuje komunikat ''Błąd pobierania. Spróbuj ponownie później.''
Co robię nie tak ze nie chce się zaktualizować?

Ja zauważyłem że na ostatniej aktualce znów pojawili się problemy z utrzymaniem połączenia BT, Miband wibruje jak mu pasuje

XRN2 by Tapatalk

3 godziny temu, Marcin.M napisał:

Ja zauważyłem że na ostatniej aktualce znów pojawili się problemy z utrzymaniem połączenia BT, Miband wibruje jak mu pasuje

XRN2 by Tapatalk

Ja używam głośnika bluetooth w domu, cały dzień idzie i ani razu nie przerwało połączenia. Oczywiście najnowsza wersja.

Szybkie pytanie jak z 5.12.17 chce wrócić na 5.12.10 to muszę robić Wipe?

XRN2 by Tapatalk

Z mojego punktu widzenia poprawili ściąganie plików przez chrome, na poprzedniej wersji nie szło nic ściągnąć.

Co do GPS to niestety od zawsze nie działa to jakoś bardzo dobrze. W centrum Krakowa w korkach gdzie dużo uliczek niestety głupieje.

Bateria chyba trzyma ciut słabiej.

Najgorsze że pojawił się u mnie problem z pushami z google. Przestałem odbierać whatsappy gdy nie mam włączonego whatsappa...

Z mojego punktu widzenia nie polecam 5.12.17

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Nie pytam dlatego żeby to było ważne, tylko myślę nad powrotem na 5.12.10, ale jeśli jutro była by to się wstrzymam

XRN2 by Tapatalk

Edit :

Ok. Poszło wystarczyło porostu zainstalować poprzednią wersję

Panowie i Panie, czy w najnowszym sofcie (5.12.24) też macie wersję jądra "unavailable"?

Chyba Note'y mają to skopane. Bo na Note 3 mam to samo.

Wysłano z MI Note

W poprzednim wydaniu było dobrze. Może naprawią.

Wgrałem 5.12.24, ale WIFI dalej nie działa po uśpieniu. Czy ktoś wie jaka jest ostatnia wersja z poprawnie działającym WIFI?

A inteligente oszczędzanie baterii wyłączone? Oraz w ustawieniach wifi ustawione na zawsze? Dziwne, że ludzie mają dalej z tym problem bo zostało to już jakiś miesiąc temu naprawione. 

No 14 h na baterii, przy tym 1h sot , już nawet Wipe robiłem, a potem przywróciłem kopie zapasową, żeby aplikacji nie ustawiać od nowa. Wcześniej wyciągnąłem 20h bez problemu

XRN2 by Tapatalk

Zauważyłem dwa problemy w najnowszej wersji softu:

1. Nie działa Wi-Fi podczas rozmowy

2. Podczas rozmowy przy próbie wyłączenia nagrywania rozmowy połączenie się zawiesza

Ja zauważyłem że problem ze zrywaniem połączenia BT (mi band, zestaw w samochodzie) ustąpił po wyłączeniu GPS. Bateria na poprzednich romach trzymała lepiej. Zobaczymy w piątek.

XRN2 by Tapatalk

Przeszedłem dzisiaj z 5.10.29 na 5.12.31 - tak, nie zmieniałem nic przez 2 miesiące. Parę godzin używałem, o baterii się nie wypowiem, ale mogę parę słów napisać.

Ze zmian, które zauważyłem:

- inna aplikacja pogody, nie jest ani lepsza ani gorsza, jest po prostu inaczej zrobiona, choć osobiście wolałem poprzednią. Trzeba ustawić od nowa widget.

- animacje systemowe są mimo ich wyłączenia w ustawieniach. Po włączeniu jest ich jeszcze więcej ;).

- doszła jakaś opcja w menu, dla mnie bez znaczenia.

- dwie nowe aplikacje, Miuicenter i Authenticator.

- auto jasność działa bardziej brutalnie - sam moment zmiany jasności trwa ok. 3x krócej i przez to zmiana odbywa się w bardziej zauważalny sposób.

- pobieranie z Google Play działa znacznie lepiej, przy moim internecie jest szybciej ok. trzykrotnie.

- przy kliknięciu na link otwiera się okno wyboru przeglądarki - pojawiła się możliwość sortowania kolejności aplikacji na tym polu.

Poza tym nie zauważyłem nic więcej na chwilę obecną - wielu rzeczy jednak nie zdążyłem otworzyć/nie używam. Czy mogę polecić? Nie bardzo mam porównanie, bo nie próbowałem żadnej wersji "z międzyczasu", ale nie odradzam - jest ok, nie jest gorzej niż na wersji z października - czy lepiej to się okaże :)

Dziękuję za kawał dobrej roboty - nie przy tej wersji softu, a ogólnie - na forum widzę tylko narzekanie, że coś nie działa i to sprawia wrażenie, że soft jest strasznie zabugowany - nie, nie jest.

Xiaomi Redmi Note 2 - Tapatalk.

• Like 1

Witam.

Czy ktoś oprócz mnie ma nadal problem z wifi? Dodam, że w ustawieniach wszystko jest ok, aktualnie korzystam z miui 5.12.24 . Niestety problem z wifi nadal u mnie występuje.... Średnio co minutę pojawia się kilkunastosekundowa "dziura".

Pozdrawiam

4 godziny temu, Grzesiek.N napisał:

Witam.

Czy ktoś oprócz mnie ma nadal problem z wifi? Dodam, że w ustawieniach wszystko jest ok, aktualnie korzystam z miui 5.12.24 . Niestety problem z wifi nadal u mnie występuje.... Średnio co minutę pojawia się kilkunastosekundowa "dziura".

Pozdrawiam

i dzieje się to tylko w jednej lokacji, czy obojętnie gdzie byś się do wi-fi nie podłączył ?