rysib

Cotygodniowe aktualizacje dla RMN2

Recommended Posts

Przepraszam za laickie pytanie, ale chcę się upewnić. Chciałbym uaktualnić wersję MIUI Polska (w tej chwili jestem na 5.10.22) - rozumiem, że mogę to zrobić przez updater? Jeśli tak - to o czym jeszcze pamiętać - kontakty itd poprzez konto google - nie ma problemu, ale co z zainstalowanymi aplikacjami - trzeba instalować na nowo?

Przepraszam za laickie pytanie, ale chcę się upewnić. Chciałbym uaktualnić wersję MIUI Polska (w tej chwili jestem na 5.10.22) - rozumiem, że mogę to zrobić przez updater? Jeśli tak - to o czym jeszcze pamiętać - kontakty itd poprzez konto google - nie ma problemu, ale co z zainstalowanymi aplikacjami - trzeba instalować na nowo?

Wszystko zostaje tak jak zawsze.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Jakby co, to jeśli ktoś ma Xposed to może aktualizować, wszystko oki. Trzeba tylko ponownie flashowac Xposed.

Wysłane z Redmi Note 2

Ja zostałem przy 6.2.18 i nie żałuję w tej aktualizacji naprawili wszystko co szło( co mi nie pasował ucinanie tekstu ) dźwięki, wibracje, wifi, bt działa bez zarzutu. Dziś rano idąc do pracy 7:40 odłączyłem telefon od ładowarki telefon i na chwilę obecną mam 82% a tylko dzwoniłem i pisałem sms na necie rzadko siedzę. Przy starszych wersjach zjadało mi baterię przez godzinę na wyłączonym ekranie 3-4%... teraz tego nie zauważyłem. Moim zdaniem najlepsza aktualizacja, to właśnie 6.2.18. 

Jeśli ktoś miał wcześniej problem z zapisywaniem zdjęć to w najnowszej wersji już działa.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

QUICKPIC jest problem. Nie mogę ustawić zdjęcia blokady, wyskakuje błąd. Mogę to tylko zrobić przez systemową apk. Jakiś bug.

Wysłane z Redmi Note 2

Właśnie testuje 6.2.25 . przez noc zjadlo 0% przy 2 SIM i wyl Wi-Fi.w tej chwili mam 45 min sot i 87% bat.super w porównaniu do poprzedniego skopanego softu.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

BTW. Pytacie o soft przecież sami możecie testować.jak coś robicie kopie w twrp jak robię full zrzucam na kartę SD i możecie zawsze zrobić restore w parę minut. Sprawdzilem i przywracanie działa na 100%.

A czemu miało by nie działać? 😊

To jest po prostu czyste lenistwo 😛

Ja jednak zostaję na 6.1.29 :D Mam pytanie odnośnie vipera, da się to w końcu zainstalować, żeby działało obok misound? 

@edit, xposed działa na 6.1.29, viper też :)

Edited by Gabriel172

Skomentuję to tak. Kto wypuszcza te kompilacje... Ubyło mi 20% w 15 minut! Jasność auto, włączone TYLKO messenger oraz wifi.. To jest jakiś dramat, znikam z rozwojowej jak @gwalberg. Na dowód screen, panowie błagam tak nie może być: 

12773219_903059799812929_1210401065_o.jpg

Edited by Accro

1 godzinę temu, gwalberg napisał:

Bateria leci szybko, zbyt szybko. Czekam na jakieś oszczędne stable i znikam z rozwojowej.

Wysłane z Redmi Note 2

1 godzinę temu, Accro napisał:

Skomentuję to tak. Kto wypuszcza te kompilacje... Ubyło mi 20% w 15 minut! Jasność auto, włączone TYLKO messenger oraz wifi.. To jest jakiś dramat, znikam z rozwojowej jak @gwalberg. Na dowód screen, panowie błagam tak nie może być: 

[...]

Polecam SlimMIUI :) Jest w wersji dev 6.1.21 oraz stable 7.1.3.0.

12773219_903059799812929_1210401065_o.thumb.jpg.eeebc0749f521087e1c2f0acba81ae70.jpg

Nie wiem co Ty robisz z tym tel.

Mi na 10h włączonym tel w tym 1h włączony ekran leci 15% baterii..

Polecam SlimMIUI  Jest w wersji dev 6.1.21 oraz stable 7.1.3.0.

Coś więcej na temat tego slim? Jaka różnica , jakie błędy, Xposed i kto to pisze?

Wysłane z Redmi Note 2

Przed chwilą, gwalberg napisał:

Coś więcej na temat tego slim? Jaka różnica , jakie błędy, Xposed i kto to pisze?

Wysłane z Redmi Note 2

Nie sprawdzałem, czy działa xposed - nie chcę bricka. Różnice? Prawie 2 dni na baterii, inny kernel, p37 etc. :)

XDA - Mimo, że bazowane na xiaomi.eu, to i tak sprawuje się bardzo fajnie :) Jedynie denerwuje mnie to, że nie mogę wyłączyć klawiatury google. Co jakiś czas sama mi się przełącza ze swiftkey na klawiaturę google...

• Like 1

Nie sprawdzałem, czy działa xposed - nie chcę bricka. Różnice? Prawie 2 dni na baterii, inny kernel, p37 etc. 

XDA - Mimo, że bazowane na xiaomi.eu, to i tak sprawuje się bardzo fajnie  Jedynie denerwuje mnie to, że nie mogę wyłączyć klawiatury google. Co jakiś czas sama mi się przełącza ze swiftkey na klawiaturę google...

Jutro się przyjrze temu slim.

Odinstaluj tę klawiaturę.

Wysłane z Redmi Note 2

14 godzin temu, dlugi_5 napisał:

Witam, dzieała u Was gps na najnowszym romie?

U mnie telefon nie potrafił złapać fixa po aktualizacji. Ściągnąłem drugi raz aktualizację (z alternatywnego serwera) i po trzecim flashu gps działa.

U mnie telefon nie potrafił złapać fixa po aktualizacji. Ściągnąłem drugi raz aktualizację (z alternatywnego serwera) i po trzecim flashu gps działa.

A robiles wipe cache w twrp?

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Używa ktoś ogyoutube? Na najnowszej aktualizacji nie chce mi działać w okienku.

Działa tylko opcja w tle 😔

Jakby ktoś też miał ten problem to trzeba zrobić to samo co z massagerem.

Tzw 'pływające okienka' (temat w tutorialach)

Siedzę na 6.2.18 raczej nie zmienię, bo bateria moim zdaniem najlepiej trzyma na nim niż na poprzednikach... Przy włączonym ekranie tak jak mam na ss telefon wytrzymywał 1 lub 1,5 dnia

12773173_583532588489422_1823292201_o.jpg

12789947_583532571822757_1673577877_o.jpg

12790078_583532545156093_1099821846_o.jpg

12810328_583532598489421_726513304_o (1).jpg

Edited by Adreholt

Ja nie wiem co Wy robicie z tymi telefonami. Troche to jest dziwne, ze jednym normalnie trzyma bateria a innym niby leci. Jakby jeszcze te marudy dawaly zrzut ekranu z aplikacji wakelock detector z wlaczona opcja "mod zaawansowany" to by mozna byl wywnioskowac dlaczego tak bateria idzie.

Edited by redminote2

22 minuty temu, redminote2 napisał:

Jak nie wiem co Wy robicie z tymi telefonami. Troche to jest dziwne, ze jednym normalnie trzyma bateria a innym niby leci. Jakby jeszcze te marudy dawaly zrzut ekranu z aplikacji wakelock detector z wlaczona opcja "mod zaawansowany" to by mozna byl wywnioskowac dlaczego tak bateria idzie.

Tłumacz dalej. Tu co chwile ktoś wchodzi i wrzuca wykresy z MIUI, które nie mówią nic. GSAM + Wakelock Detector i można coś myśleć. Nawłączają bzdur w tle a potem bateria leci.

39 minut temu, redminote2 napisał:

Ja nie wiem co Wy robicie z tymi telefonami. Troche to jest dziwne, ze jednym normalnie trzyma bateria a innym niby leci. Jakby jeszcze te marudy dawaly zrzut ekranu z aplikacji wakelock detector z wlaczona opcja "mod zaawansowany" to by mozna byl wywnioskowac dlaczego tak bateria idzie.

System wakelock/audiomix i TimeEventQueue najwięcej. Można wyrwać chwasta? Lub  przynajmniej chociaż zamrozić na amen SD MAID. Jaka apk za to odpowiada?

audiomix to dźwięk, u mnie pomogło wyłączenie dźwięku przy odbieraniu SMS (Sama wibracja). 

A, i jak podajesz z MIUI nazwy, to nie podawaj wcale. Zainstaluj Wakelock detector i tam sprawdzaj.

7 minut temu, galakty napisał:

audiomix to dźwięk, u mnie pomogło wyłączenie dźwięku przy odbieraniu SMS (Sama wibracja). 

A, i jak podajesz z MIUI nazwy, to nie podawaj wcale. Zainstaluj Wakelock detector i tam sprawdzaj.

Wyłączyłem, tylko nie widze gdzie można ustawić wibracje tylko na sms. GSam Battery tak wskazał że to wakelock/audiomix i TimeEventQueue 

11 minut temu, gwalberg napisał:

System wakelock/audiomix i TimeEventQueue najwięcej. Można wyrwać chwasta? Lub  przynajmniej chociaż zamrozić na amen SD MAID. Jaka apk za to odpowiada?

Odpal opcje dewelopera i wyłącz NuPlayer (eksperyment) + wyłącz dźwięki systemowe (blokowanie, itp) i powinno pomóc na audiomix.

• Like 1

2 minuty temu, gwalberg napisał:

Wyłączyłem, tylko nie widze gdzie można ustawić wibracje tylko na sms. GSam Battery tak wskazał że to wakelock/audiomix i TimeEventQueue 

Ja zmieniłem apkę na Textra, ona nie ma dźwięku przy SMS.

• Like 1

Wyłączyłem systemowe dźwięki,miałem i tak tylko ekran blokady, nie mam dźwięku sms, ale wibracje mi  chyb anie przyjdą bo są tylko na połączenia, więc chyba zainstaluje tę Textra, tylko czy to będzie warte tego zaoszczędzania jak się dodatkową apk instaluje która coś tam czerpie baterii.

Tak się zastanawiam czy można tą Textra zastąpic całkowicie systemową, chodzi o to że zamroziłbym systemową na amen, czyli znikłaby, tak jakbym ją odinstalował. Tylko czy wtedy będą do mnie przychodziły smsy i mmsy na Textra.