Skocz do zawartości

Cotygodniowe aktualizacje dla RMN2


rysib

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wydaje mi się, że bateria RN2 prime trzyma słabiej i to od 2 aktualizacji 25.12.2015 i 31.12.2015. Poza tym złapałem się na tym, że od aktualizacji z 25.12 mam po kilka nieodebranych połączeń, których nie słyszałem. Ostatnio kolega do mnie dzwonił i wykonał 7 połączeń, telefon miałem przy sobie, nie słyszałem go, wibracja chyba tez nie działała. Co więcej, kupiłem żonie RN2 i ona także po tej aktualizacji nie słyszała 7 połączeń od teściowej - to akurat nie było złe. Czy może miał ktoś taki problem jak ja? Może to jakiś przypadek, ale wydaj mi się, że coś jest na rzeczy. Teraz cały czas sprawdzam, czy mam głośność dzwonka na maksa oraz czy wibracje mam włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Grzesiek.N napisał:

Używam tylko wifi w domu.

Ja nie mam tego problemu, sprawdziłbym dokładnie wi-fi domowe, ewentualnie jak zachowuje się w innych sieciach, może u znajomego, może nawet jakiegoś hot spota. Wtedy można coś więcej powiedzieć. Może jest konflikt z jakimś urządzeniem domowym w sieci, które także się łączy. Nie znam się na tym dokładnie, ale trzeba szukać, żeby mieć jak najwięcej informacji i eliminować możliwe przyczyny.

Edytowane przez werrew77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. 

Wydaje mi się,że z siecią domową jest wszystko w porządku,ponieważ moja żona rownież miala ten sam problem (też używa Redmi Note 2) i po zainstalowaniu 5.12.24 i ustawieniach aby wifi cały czas było aktywne problem zniknął. U mnie niestety nadal jest... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem z wi-fi(w ustawieniach w trybie uśpienia 'włączone' i bez trybu oszczędzania). Nie dzieje się to od razu, tylko np. gdy wygaszę ekran na 30min i wezmę telefon i chce zrobić cokolwiek związanego z netem to najzwyczajniej go nie ma, ikonka od wi-fi jest i w teorii wszystko powinno grać, a jednak tak nie jest :(. Dodam, że siedzę na najnowszych wersjach, bo od jakichś 2/3 tygodni borykam się z tym problemem i póki co bez rozwiązania + robiłem pełny wipe jakby ktoś zalecał ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Grzesiek.N napisał:

Używam tylko wifi w domu.

 

21 godzin temu, Grzesiek.N napisał:

Dzięki za odpowiedzi. 

Wydaje mi się,że z siecią domową jest wszystko w porządku,ponieważ moja żona rownież miala ten sam problem (też używa Redmi Note 2) i po zainstalowaniu 5.12.24 i ustawieniach aby wifi cały czas było aktywne problem zniknął. U mnie niestety nadal jest... 

 

 

To może się tylko wydawać, szczególnie jeśli wifi masz z modemu/routera dostarczonego przez dostawcę internetu. Najlepiej sprawdzić jak działa wifi przez dłuższy czas w innych lokacjach. Ja swojego Note 2 używam w wielu lokacjach, i najgorzej jest u kumpla który wifi ma z modemu od Vectry, u drugiego  który ma podobny sprzęt z upc jest ciut lepiej. W domu i i w pracy mam porządne stabilne routery podłączone do modemów od dostawców i żadnych problemów nie mam, u paru znajomych którzy również zakupili własne routery problemów z wifi nie ma.

Jak chcesz to zainstaluj sobie jakąś apkę na smartfonie do analizy wifi - one pokazują też siłę sygnału i może się okazać że miejsce w którym korzystasz w domu z wifi jest na tyle osobliwe że sygnał ma tam problemy.

 

A - i jeszcze jedno : zarówno routery wbudowane w modemy od dostawców internetu, jak i  osobne routery z niższej półki mają zasadniczą wadę - im więcej użytkowników podłączonych tym mniej stabilne są. U kumpla który ma sprzęt z Vectry(taki sam oferuje upc) podłączone są do sieci po wifi 2 telewizory, konsola, 2 laptopy i conajmniej 3 smartfony. Jak wszyscy są w domu to nie działa to stabilnie. Z doświadczenia wiem że routery od dostawców internetu stabilnie działają przy zaledwie 2-3 klientach podłączonych - troszkę porażka ale co zrobisz.  Osobne routery z niższej półki są ciut lepsze - pracują stabilnie przy 4-5 klientach. Najlepiej kupić jakiś porządny router w cenie ok. 200-300 zł i mieć spokój a nie korzystać z tego badziewia od dostawców internetu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę można zbadać bardzo prosto - pingnijcie w sieci swój telefon. Protokól icmp jest odblokowany na naszych urządzeniach. Czyli

Sprawdzcie jaki adres ip dostał wasz telefon - wchodzicie do wifi klikacie w strzałeczkę obok nazwy waszej sieci wifi do której jestście podłączeni i sprawdzacie adres ip np 192.168.1.105

Następnie z komputera w tej sieci jeśli to windows to uruchom->cmd i w okienku ping 192.168.1.105 (jak macie linuxa to wiecie co to ping ;p )

Jeśli odpowiada to znaczy że jest podpięty. Sugeruję nie pingować cały czas bo sam ping może wybudzać takie połączenie. Pingujcie raz na jakiś czas i zobaczycie czy nie znika ...

Edytowane przez fatis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to temat jeszcze do sprawdzenia, ale odnoszę wrażenie że na sylwestrowym (5.12.31) sofcie osiągam ok. 45-50 minut SoT mniej przy bardzo podobnym sposobie użytkowania telefonu niż na 5.10.29. Zamiast 4h mam ok. 3h 10min, zamiast 5h mam ok. 4h 15min. Podaję różne przedziały dla różnych sposób używania - korzystam z telefonu w miarę cyklicznie także jestem w stanie dość dokładnie to określić.

Przechodziłem bez wipe, wyczyściłem tylko cache. Zobaczymy co przyniesie najnowszy update.

Xiaomi Redmi Note 2 - Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to temat jeszcze do sprawdzenia, ale odnoszę wrażenie że na sylwestrowym (5.12.31) sofcie osiągam ok. 45-50 minut SoT mniej przy bardzo podobnym sposobie użytkowania telefonu niż na 5.10.29. Zamiast 4h mam ok. 3h 10min, zamiast 5h mam ok. 4h 15min. Podaję różne przedziały dla różnych sposób używania - korzystam z telefonu w miarę cyklicznie także jestem w stanie dość dokładnie to określić.

Przechodziłem bez wipe, wyczyściłem tylko cache. Zobaczymy co przyniesie najnowszy update.

Xiaomi Redmi Note 2 - Tapatalk.

Ja wróciłem natomiast z jednej z nowszych wersji do 5.10.29 i o niebo lepiej bateria trzyma. Na nowszej nie mogłem utrzymać czasem 2 - 3 godzin ekranu przy 1.5 dnia, a np. wynik z wczoraj równo 2 dni, 3 godziny ekranu i 30% baterii jeszcze miałem a przez 1.5 godziny intensywnie korzystałem z aparatu (gdzieś pewnie 45 minut cały czas włączony) :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, u mnie błędem  android,procee.acore  nie sypie ale mam brak wskaźnika zasięgu na pierwszej karcie, choć zasięg jest bo rozmowy i internet działa.

Edit

Jednak jest błąd przy dodawaniu nowego kontaktu.

 

Edytowane przez focusik09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wracam na starszy soft bo od świąt sa coraz gorsze, a ten 6.1.7 to już całkowite nieporozumienie, oczywiście nie obwiniam Acid'a :)

teraz powiedzcie mi tylko czy lepiej wrócić na  5.12.10 (stabilne) czy czy tak jak radzicie 5.10.29, bo ja szczerze już nie pamiętam który był lepszy bo co tydzień aktualizowałem

 

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam  MIUI Polska 5.10.29, bo z takim kupiłem telefon od poprzedniego właściciela i nie aktualizowałem go jeszcze. I chodzi jak bajka, praktycznie nie ma błędów, no moze wkurza mnie tylko to, że tak jakby usypia mi wifi czy transmisje danych gdy wyłącze ekran. A czytając, że macie problemy z nowszymi wersjami to na razie nie aktualizuje ;) 

Edytowane przez kamoO94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Biurbit napisał:

Czytam sobie ten watek i w sumie mógłbym Wam polecić wydaje mi się najstabilniejszy na obecna chwile ( przetestowałem już parę włącznie z najnowszymi xiaomi eu oraz Miui Polska) xiaomi.eu_multi_hermes_V7.0.6.0.LHMCNCI_v7-5.0.zip  i w miarę nowy pozdrawiam..

te romy inne niż z miui polska nie posiadają spolszczenia systemu czy posiadają ale są też domieszki np angielskiego czy chinskiego? jestem dopiero od kilku dni posiadaczem xiaomi i jeszcze sie ucze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Biurbit napisał:

Zapewniam Cie kamoO ze język Polski w tym romie jest i wszystko jest przetłumaczone i tu  chapeau bas  dla Acida... :) pozdrawiam

hmm zastanawiam sie czy nie spróbować tego romu z Twojego romu ;) a używałeś  5.10.29 ? bo nie wiem czy gra warta swieczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Redmi2 napisał:

Panowe ktos podesle link do wersji z sylwka miuipolska hermes?

Przy wracaniu z dzisiejszej wersji w mi recovery ktore wipe robic aby nie bylo crashy? Wipe cache, user data, sd card, all?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

łap:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24352994023706134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z zasięgiem, pokuzje mi 3g ale wskaźnik nic, może macie na to pomysł lub polecicie dobry rom który mogę wgrać i nie będzie z nim problemu? Telefon mam od czwartku, wcześniej nie miałem problemu z zasięgiem SMS szybko dochodziły, a teraz to średnio, mam redmi Note 2 

Dodam jeszcze że czasem pokaże się dwie lub trzy kreski zasięgu, póki nie wgrałem nowego miui, miałem chyba wcześniejszą wersję chyba od xiaomi i z zasięgiem nie było problemu :-) macie jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, leleko127 napisał:

Ja mam problem z zasięgiem, pokuzje mi 3g ale wskaźnik nic, może macie na to pomysł lub polecicie dobry rom który mogę wgrać i nie będzie z nim problemu? Telefon mam od czwartku, wcześniej nie miałem problemu z zasięgiem SMS szybko dochodziły, a teraz to średnio, mam redmi Note 2 

Dodam jeszcze że czasem pokaże się dwie lub trzy kreski zasięgu, póki nie wgrałem nowego miui, miałem chyba wcześniejszą wersję chyba od xiaomi i z zasięgiem nie było problemu :-) macie jakieś pomysły? 

Jak ci się nie spieszy to zaczekaj do następnego piątku jak się pojawi nowy Rom..... Ja mam ten ostatni 5.12.31i nie mam z nim problemu tak że mogę go polecić.... A Czy jak dostałeś telefon to wszystko zrobiłeś zgodnie z instrukcją wygrywając nowy Rom? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem do 5.10.29. Już zapomniałem że bateria może tak długo trzymać 😀. Do tej pory twardo aktualizowałem co tydzień ale po ostatnich problemach będę do tego podchodził ostrożnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...