Skocz do zawartości

Cotygodniowe aktualizacje dla RMN2


rysib

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeśli chodzi o moją wiedzę na temat aktualizacji telefonu to jestem zielony jak trawa na wiosnę.

Kupiłem kiedyś Redmi Note 2 i jestem z niego bardzo zadowolony. Dowiedziałem się niedawno że są nowsze wersje MIUI ale nie bardzo wiem o co chodzi.

W informacjach o telefonie mam wersję MIUI 7 by xiaomi.eu 5.10.16 (rozwojowa).

Podobno można na ten telefon wgrać coś nowszego/lepszego. Co możecie mi doradzić?

Prosił bym (jeśli jest) o jakaś instrukcję jak wgrać nowszą wersję oprogramowania. Instrukcję dla osób które kompletnie nie orientują się w temacie.

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku wersji na 8 po zmianie motywu i zablokowaniu mrozi mi telefon, trzeba go na nowo uruchamiać trzymajac power. Czytałem, że ktoś już miał coś takiego, poprawili to może?

Chyba wrócę do 7 bo nie dość, że 8 brzydkie to wywala po zmianie motywu, a bateria jak leciała w oczach tak leci na każdym devie od początku roku, nawet zmieniając taktowania i zarządcę procesora :/

Edytowane przez Gabriel172
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gabriel172 napisał:

Od kilku wersji na 8 po zmianie motywu i zablokowaniu mrozi mi telefon, trzeba go na nowo uruchamiać trzymajac power. Czytałem, że ktoś już miał coś takiego, poprawili to może?

Chyba wrócę do 7 bo nie dość, że 8 brzydkie to wywala po zmianie motywu, a bateria jak leciała w oczach tak leci na każdym devie od początku roku, nawet zmieniając taktowania i zarządcę procesora :/

Miałem to samo, skończyło się wipe i problem ustąpił a potem przywróciłem backup z kopii miui.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Pożalę się tutaj. Zainstalowałem nowy soft MIUI 8 z listopada 2016 po ponad roku użytkowania MIUI 7 w wersji z października 2015. Porażka. Bateria nie może doczekać końca dnia mimo niewielkiego obciążenia telefonu. Odłączam ładowarke ok 6 rano i ok 16.00 nie mam już czym dzwonić. W takiej wersji telefon jest nie do użytku. Na poprzednim sofcie rewelacji nie było ale do końca dnia jakoś udawało się dotrwać. C'mon, mamy 2016 rok, mój stary laptop trzyma 6 godzin pracy (sic!) a telefon niewiele dłużej może uciągnąć na stendbaju?! Gratulacje dla programistów. Naprawdę gratuluję rozwoju. Ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Redmi2 napisał:


Wróć na miui7 i nie truj. Obudziłeś w pore z komentarzem. Mam redmi note 2 i kolega z pracy obaj mamy miui8 i jakos jak odlacze o 6 rano przy malym uzytkowaniu bateria trzyma mi gdzies do 11-12 nadtepnego dnia. Rewelacji nie ma ale i na miui7 lepiej nie bylo.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Obudziłem się bo rok nie robiłem aktualizacji, nie miałem takiej potrzeby, ale zaczęły się nagle samoczynne restarty trzeba było. Restarty minęły, ale baterię żre w oczach. Cieszę się twoim szczęściem, że telefon trzyma ci 30h, ale z tego co już przeczytałem mój problem nie jest wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
1 godzinę temu, Marcin.M napisał:

czy Redmi Note 2 został już uśmiercony?? ostatni soft wydany 29 grudnia i nic dalej.

 

Od dawna siedzę na global stable i straciłem rozeznanie.

 

w stosunku do global jest coś poprawione??

Są nowe aktualizacje, choć nie oficjalne. Ja znalazłem u ruskich globel dev 7.1.12 i 7.1.20, i powiem że obydwa, które wyszły po nowym roku dają radę. Chodzi mi oczywiście o zużycie baterii. Na obydwu teraz spokojnie wyciągam po 4h SOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vaendx napisał:

A podzielisz się jakimś linkiem do tych nowych wersji?

 

7.1.12 z językiem polskim

 

 

7.1.20 bez j. polskiego

 

Edytowane przez focusik09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu wgrałem nową wersję, najpierw wyczyściłem wszystko, wgrałem global przez MiFlash, potem TWRP i jazda na 7.2.9 + root + SuperSU.

Niestety nie zmieniło to nic z moim problemem z nagłym spadkiem procentów, użyję aparatu, kamery czy jakiejś aplikacji z danymi przez sieć komórkową i leeeeeeciii w dół. I nie mam pojęcia od czego to zależy, bo raz jest wszystko dobrze, a raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyglada na problem sprzętowy. Moj Redmi Note 2 po póltora roku i na Stable Global 8 tez dziwnie sie zachowuje, czasami tnie rozmowy na skype z niewiadomych przyczyn (internet tu nie ma nic do rzeczy bo mam wystarczasjacy). Czasami jak ktos do mnie zadzwoni to ledwo go slysze a do tego jakies metaliczne dzwieki jak z martixa. Cos chyba podzespoly nie sa najelpszej jakosci i po malu telefon sie konczy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fullrespect napisał:

To wyglada na problem sprzętowy. Moj Redmi Note 2 po póltora roku i na Stable Global 8 tez dziwnie sie zachowuje, czasami tnie rozmowy na skype z niewiadomych przyczyn (internet tu nie ma nic do rzeczy bo mam wystarczasjacy). Czasami jak ktos do mnie zadzwoni to ledwo go slysze a do tego jakies metaliczne dzwieki jak z martixa. Cos chyba podzespoly nie sa najelpszej jakosci i po malu telefon sie konczy...

Jak już jest to problem losowych sztuka bo na pewno nie wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xxmati96xx napisał:

Jak już jest to problem losowych sztuka bo na pewno nie wszystkich

Chyba nie rozumiesz aluzji wielu osób z tego forum, żebyś przestał pier...ć. Ciesz się, że nie masz problemów z tym, ale to nie znaczy, że jak ktoś napisze coś o baterii, to już musisz walnąć kolejny post, że u Ciebie jest wszystko ok. Druga sprawa, to nie wszyscy którzy mają z tym problem siedzą na forach i o tym piszą. Nie zamierzam Cię obrażać, ale zrozum, że pisanie co chwilę tego samego, nic nie wnoszącego do tematu postu zaczyna być irytujące. W tym tygodniu uwagę na to zwrócili już galakty i Tygrys, jeszcze trochę a przylgnie do Ciebie łatka trola, czego wcale nie życzę. :)

3 godziny temu, fullrespect napisał:

To wyglada na problem sprzętowy. Moj Redmi Note 2 po póltora roku i na Stable Global 8 tez dziwnie sie zachowuje, czasami tnie rozmowy na skype z niewiadomych przyczyn (internet tu nie ma nic do rzeczy bo mam wystarczasjacy). Czasami jak ktos do mnie zadzwoni to ledwo go slysze a do tego jakies metaliczne dzwieki jak z martixa. Cos chyba podzespoly nie sa najelpszej jakosci i po malu telefon sie konczy...

Metaliczne dźwięki mogą raczej świadczyć o padającym głośniczku rozmów. Generalnie ustawienia mocy głośniczka są na maksa i po jakimś czasie ten nie wytrzymuje.

 

Zastanawia mnie czy problem z bateriami może nie wynikać z przegrzania telefonu. Czemu? Większość osób, które o tym pisało pojawiło się w okresie letnim, sam wcześniej też nie miałem z tym problemu, tyle że raz telefon mi się nagrzał w słońcu i po jakimś czasie zaczęły się różne wariacje. Nie raz czytałem też o przegrzaniu np. podczas korzystania z nawigacja samochodowej i jednoczesnym ładowaniu.

Czy ktoś z problemem baterii miał przegrzany telefon lub wyświetlił mu się komunikat o zbyt wysokiej temperaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mgcompany

Za to pisanie po raz kolejny że masz problem z bateria bardzo dużo wnosi. Chyba już każdy wie że masz problem więc po co piszesz co drugi post że ci procenty lecą w oczach. 

Edit : narazie to widzę, że ty i galakty macie jakieś problemy a z tego co pamiętam to on nie ma nawet już tego tele więc nie wiem w czym ma problem.

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przynajmniej szukam rozwiązania i przyczyny problemu, ewentualnie informuję nowych, że coraz więcej osób ma z tym problem, a nie że jestem wybrańcem i wszystko działa (ok, jeszcze ktoś tam raz napisał, że u niego jest dobrze). Jeśli miałbym zachowywać się jak dziecko, to pisałbym o pierdołach gdzie się da. Nikt również nie uważa, że wszystkie modele mają problem, gdzie osobiście pisałem o możliwych wadach części z nich już w momencie produkcji i składania telefonu, bo jak dobrze wiadomo, aktualnie podzespoły do jednego modelu dostarcza kilka firm, począwszy od dwóch czy trzech producentów ekranów, pamięci, kilku fabryk procesorów, czy producentów baterii. Pisałem też o możliwym problematycznym układzie zarządzania energią.

Nie było nowych wydań ROMów przez ponad miesiąc (oprócz wycieków ze stycznia), istniała szansa że do Xiaomi doszły informacje o problemach (i nie pisz, że tylko garstka osób ma z tym problem, bo wpisy pojawiają się na forach lokalnych i anglojęzycznych) i może coś uda się naprawić, bo w końcu sprzęt do poprawnej pracy wymaga również oprogramowania i to do każdego układu. Stąd wpis na forum.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Tak jak pisze@fullrespect zmieniłem Rom na wersję stable co prawda, ale 7.3.2.0.0 i telefon od razy inaczej działa a bateria miodzio ponad 3 h SOT na LTE i WI-FI na zmianę, Romu używam od około 2,5 tygodnia w porównaniu do Miui 8 gdzie ledwo miałem 1,5 h SOT naprawdę rewelacja :D

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od bardzo dawna nie wchodziłem na to forum i nie aktualizowałem słuchawki od wersji 7.2.16. Czy od tego czasu dużo się zmieniło? Myślę czy by nie zaktualizować do ostatniej wersji. Czy wystarczy jak zawsze to było twrp i tyle czy będę musiał czyścić cały telefon i od nowa wszystko. Root jest wbudowany w room czy będę musiał dodatkowo coś zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wszystko działa to może lepiej nie aktualizować... Ja zaktualizowałem do MIUI 8 i strasznie szybko bateria zaczęła schodzić, jest trochę nowych rzeczy a najlepsza dla mnie było nagrywanie ekranu. Nie mniej jednak powrót na stary ROM nic nie dał i tak działam na Mokee.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...