Skocz do zawartości

Cotygodniowe aktualizacje dla RMN2


rysib

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Przecież to jest zależne od motywu. To nowy rom został wydany a nie motyw.

Musisz czekać aż dostosują motywy do miui8

No to dziwne bo po pierwsze ten motyw na MIUI7 działa dobrze, po drugie inne motywy mają ten sam defekt na MIUI8? Coś mi sie nie chce wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie mi krótką podpowiedź albo jakiś link pomocny bo mnie zaraz krew zaleje, męczę się już 2 tydzień.

Dane telefonu: 
Xiaomi Redmi Note 2 
Wersja Android : 5.0.2 LRX22G
Wersja MIUI : 7.4 by xiaomi.eu , 6.5.5 (rozwojowa)

Miałem starsza wersję MIUI gdy kupiłem telefon od jakiegoś kontrahenta z pewnej strony z aukcjami, zaktualizowałem ją w ten sposób że na telefonie wszedłem na stronę miuipolska sciągnałem plik z tematu ze strony głównej i oto jest MIUI 7.4. 

PYTANIE:

Jak wykonywać te cotygodniowe aktualizacje, o których cały czas gdzieś słyszę. Chcę to wykonać ponieważ szwankuje mi GPS. Łapie mnie na zimno bez problemu i po jakimś czasie gubi sygnał, później łapie i tak w kółko. Wyczytałem, że być może to wina softu. Proszę o odpowiedź bo na forum nie znalazłem takiego wątku.

Dodam że gdy wchodzę w "Aktualizacje" to nic mi się nie wyświetla do pobrania/ zainstalowania. 

Edytowane przez k4rgul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

Ale co?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Chodzi mi o użycie tak wysokie, czy to normalne? I po aktualizacji do najnowszej wersji cały czas mi karze czytać samouczek i sam wyłącza bt, wipe robione... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EnPater napisał:

Chodzi mi o użycie tak wysokie, czy to normalne? I po aktualizacji do najnowszej wersji cały czas mi karze czytać samouczek i sam wyłącza bt, wipe robione... 

O samouczku dzisiaj już było pisane w wątku o aktualizacji(jak wyłączyć powiadomienia). Polecam przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Pytanie mam w jaki sposób wybierać rom do zainstalowania. Po wybraniu z głównej strony Miui PL działu pobieranie i wyborze odpowiedniego urządzenia klikam serwer główny i jest kilka (naście) aktualizacji do pobrania. Czym się sugerować przy wyborze? Popularnością, czy może rozmiare w mb? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Pytanie mam w jaki sposób wybierać rom do zainstalowania. Po wybraniu z głównej strony Miui PL działu pobieranie i wyborze odpowiedniego urządzenia klikam serwer główny i jest kilka (naście) aktualizacji do pobrania. Czym się sugerować przy wyborze? Popularnością, czy może rozmiare w mb? 

Przede wszystkim nazwą by nie wgrać przez nieuwagę romu z innego modelu telefonu.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2016 o 16:23, Redmi2 napisał:

Na miui7 działa dobrze bo był pod miui7, tak większość motywów spod miui7 ma różne takie defekty na miui8.

Musimy czekać. Owszem sa i ok.

Odświeżę ten wątek - Zaryzykowałem i zainstalowałem ponownie MIUI8, ale tym razem przed instalacją przełączyłem motyw na domyślny. Zainstalowało sie poprawnie w wersji 6.6.23 - po uruchomieniu zmieniłem motyw na mój ulubiony i o dziwo wszystko widać w jak najlepszym porządku. Co prawda przy przełączaniu motywu jest komunikat że ten motyw nie jest kompatybilny z MIUI8 i nie wszystko może się poprawnie wyświetlać, ale kontakty widać na koncie i w dialerze. Tak więc widać poprawę u skośnookich przyjaciół. Poprzednio nie było tego komunikatu o braku kompatybilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam na najnowszym miui LTE Play? Bo do tej pory korzystałem z plusa i w miarę działało. A na karcie Play ciągle wisi H+

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Działa.

71cd41b2e1d29bd5ddaa59f539a64f5f.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Działa wam na najnowszym miui LTE Play? Bo do tej pory korzystałem z plusa i w miarę działało. A na karcie Play ciągle wisi H+

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Działa.

71cd41b2e1d29bd5ddaa59f539a64f5f.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Może ktoś mi powiedzieć jak to jest - mam obecnie MIUI 6.3.17, przez aplikacje nie wykrywa mi żadnych aktualizacji ale widzę że jest nowa wersja na stronie, więc pobrałem ją, a dokładnie "xiaomi.eu_multi_HMNote2_6.6.23_v8-5.0". I teraz pytanie, czy jest to wersja stabilna czy rozwojowa? Czy mam to zainstalować z poziomu aplikacji czy TWRP? Czy po instalacji wszystko wróci do ustawień fabrycznych? Jeżeli TWRP to przed tym muszę robić jakieś wipe'y? Chodzi o to że nie chciałbym utracić teraz wszystkich ustawień, kontaktów itp. dlatego do tej pory wstrzymałem się z jakimkolwiek działaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest to wersja rozwojowa.

2. TWRP

3. Nie, wszystko zostanie jak jest, to tylko aktualizacja.

4. Jeśli instalujesz nowszą wersję to żadnych wipe'ów nie musisz robić.

Jednak przed zaktualizowaniem lepiej w TWRP zrób kopię zapasową, by w razie czego móc spokojnie wrócić nie tracąc nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam nic dla Note 2. No serio, ślepy jestem albo coś. Ale już nie potrzebuje. Chciałem ją, bo na roocie mi jedna aplikacja nie chodziła, ale ta najnowsza wersja też nie ma. (gdzieś kiedyś coś czytałem że stable nie mają roota)

Edytowane przez kohle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kohle napisał:

Nie ma tam nic dla Note 2. No serio, ślepy jestem albo coś. Ale już nie potrzebuje. Chciałem ją, bo na roocie mi jedna aplikacja nie chodziła, ale ta najnowsza wersja też nie ma. (gdzieś kiedyś coś czytałem że stable nie mają roota)

Trzeba dograć przez twrp root. Po instalacji nowego systemu pyta o to czy zainstalować supersu. A w tym linku co podałem to wchodzisz np w 7.3 i szukasz romu w nazwie ma hermes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2016 o 08:37, maternus2 napisał:

  Koledzy a jak wyglada sprawa w 6.6.30  bluetooth poprawiony?  rozłacza sie?

Bluetooth jak zawsze... ciagle sie rozłącza. Z zestawem bluetooth w samochodzie potrafi rozlaczyc sie bez przyczyny (wylaczenie i ponowne włączenie pomaga). To samo ze smartwatchem.

Edytowane przez dlugi_5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dlugi_5 napisał:

Bluetooth jak zawsze... ciagle sie rozłącza. Z zestawem bluetooth w samochodzie potrafi rozlaczyc sie bez przyczyny (wylaczenie i ponowne włączenie pomaga). To samo ze smartwatchem.

Dodawaj "U mnie .. (reszta zdania)...". To jest MIUI u niektórych działa dobrze.

Edytowane przez xxmati96xx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, b_olton napisał:

BT to ciągle loteria, niestety ja należę do tej grupy u której się rozłącza, u kolegi z pracy również...powoli dojrzewam do wrzucenia romu na czysto ale pewności, że to pomoże to akurat nie mam.

Ja dzisiaj wrzucamy chna dev przez mi flash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że jak kupiłem słuchawkę w październiku to przez okres ok. miesiąca nie było żadnych problemów, po którymś z listopadowych romów zaczęły się problemy...a później to już człowiek czekał czy w następnym poprawią i tak czekał, czekał....no i w moim przypadku się nie doczekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...