Skocz do zawartości

Cotygodniowe aktualizacje dla RMN2


rysib

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie jak dla mnie kicha bo nie ma kalkulatora i nie można ustawić osobnych dźwięków na każdą z kart sim. Kalkulator można dograć ale dlaczego usunęli z ustawień osobne dzwonki długim to nie pojmuję tego

Jeszcze zostanę chwilę żeby sprawdzić baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fyme napisał:

@szuineg Kalkulator jest w system/app ale z niewiadomych przyczyn nie pokazuje się w systemie na pulpicie. Ja podmieniłem go na kalkulator z ostatniej wersji v7 i teraz działa.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A próbowałeś może wywołać ten kalkulator w MIUI 8 poprzez np Activity launcher?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szczuru nie próbowałem bo gdzieś czytałem że w romie i tak jest stara wersja bo nowa nie działa poprawnie na języku polskim, a że miałem instalke ostatniego romu v7 na telefonie to "ciach prach" i poleciała podmianka. Potem tylko restart telefonu i działa :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie na MIUI 8 w RN2 kłopoty z motywami?

Na standardowym motywie dialer do telefony wygląda poprawnie, widac zarówno opisy historii dzwonienia kal i zdjęcia/brak zdjęcia. Natomiast na motywie [In]Tech tree 3D w dialerze nie widać opisów kontaktów i brak ikonki pokazującej że nie ma zdjęcia w kontakcie. Próbowałem w tym motywie zmienić sam dialer ale w to nic nie daje. Dialery są w zasadzie takie same, różnią sie tylko kolorem górnej belki.

A może jest sposób by zmienić kolor czcionki, ale tylko w dialerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spędziłem cały dzień z MIUI8 , dla mnie to było troche jak przesiadka z pięknego Windows 7 na Windows 8, tragiczny wygląd szybkich ustawień oraz powiadomień i menu telefonu , system działa płynnie bateria chyba troszku lepiej niz na MIUI7 , GPS nie używam w telefonie wiec nie komentuje , fajna opcja z klonowaniem aplikacji kilka nowych efektów w aparacie ( jak dla mnie nie potrzebne bo nie używam ) trochę ulepszone MOTYWY ( tzn funkcje tam bardziej przejrzyste ) widget muzyki w ostatnio używanych aplikacjach też fajna sprawa i szybszy dostęp do funkcji aplikacji pobranych i systemowych, dialer połączeń pokazuje tylko mała fotke z kontaktu a reszta to tło tapety ( chyba ) usunęli opcje ustawienia dwóch rożnych dzwonków dla dwóch kart SIM . To tyle , zrobiłem kopie zapasowa i wróciłem do MIUI7 póki nie zrobia jakiegoś motywu by te paskudne powiadomienia i kafelki szybkich ustawien były przezroczyste 

Edytowane przez DominikRN2
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fancik napisał:

witam

Ciekawe czy to chwilowe czy na dłużej , ale pobieranie znikło i stronka  nie istnieje ....przynajmniej przed chwila i u mnie......:-)

Tyle problemów zgłosiliście to się posłuchali i wyłączyli ......(wężykiem , wężykiem) ...;-)

Cały czas można pobierać https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=68961

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xxmati96xx napisał:

OK widocznie na mnie się obraziło , bo nadal mi mówi ze strona nie istnieje a z alternatywnych wraca do menu.

Z twojego linku faktycznie można pobrać , ale ja i tak dziękuję ..............na razie u mnie wsio ok więc nie mam parcia na Miui8 i zabawę w ustawianie .....:-)

dzięki ...Twoja wiadomość przyda się innym ................:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Mając MIUI8 chciałbym wrócić do MIUI7 - jak to zrobić żeby nie uceglić telefonu i żeby wszystko działo jak poprzednio? Drażni mnie ten bug z motywami i niemożność ustawienia własnego tematu dla dialera.

Wystarczy wgrać z powrotem xiaomi_multi_hermes_6.5.26_v7-5.0.zip przez TWRP? Czy trzeba jakieś magiczne ruchy wykonać w trakcie instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić fabryczny reset w twrp, ja tak zrobiłem i bez żadnych problemów, a czytałem tutaj na forum że koledzy nie robili tylko czyścili cache i dalvika i wywalalo błędy więc chyba to najlepszy sposób z factory reset. A czemu nie zrobiłeś kopi systemu przed instalacją miui8 :?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DominikRN2 napisał:

 A czemu nie zrobiłeś kopi systemu przed instalacją miui8 :?

Kopię zrobiłem w systemie, ale nie za bardzo wiem jak ja teraz przywrócić poprzez tę aplikację. Kopię zrobiłem poprzez USTAWIENIA>URZĄDZENIE>KOPIA I KASOWANIE DANYCH, ale tam nie ma jakiejś ścieżki do przywracania z kopii.

Natomiast faktory reset zapewne wykasuje wszystkie dane i trzeba będzie na nowo wszystko przywracać, część zapewne wróci z konta Xioaiomi - a część trzeba będzie ręcznie ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść w konto xiaomi następnie chmura xiaomi zjedz na sam dół i powinno być przywracanie z kopii, w sumie po instalacji systemu pyta o zalogowanie na konto xiaomi jak się zalogujesz to będziesz miał wybór czy chcesz konfigurować nowe urządzenie czy przywrócić z chmury. No tak usunie wszystko do stanu fabrycznego, ale chyba inaczej się nie da. Zawsze możesz spróbować wyczyścić dalvika cache i najlepiej dane i zainstalować miui7 jak będzie sypać błędami czy wyskoczy bootlop to wtedy fabryczny reset. Najlepiej zrobić kopię systemu w twrp jak ci zajmuje dużo miejsca wrzuć na komputer 💻 czy pendriva jak masz z wejściem do telefonu. U mnie kopia zajmuje ponad 5Gb przywracanie trwa jakieś 7 minut

The Way It's Meant to be Played | NVIDIA

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że to wersja wczesna dev więc lepiej poczekać trochę ewentualnie czekać aż będzie stable miui8. Czy tylko według mnie miui poszło w zła stronę upodabniajac szybkie menu do samsunga? Dziewczyna ma s6 i wygląda to prawie identycznie.. Kurde nie mogę tego zrozumieć miui zawsze było inne od wszystkich systemów trochę na wzór ios... Było pięknie a jest teraz tragicznie ( według mnie) chociaż jeśli poprawili jakoś działanie na baterii to pewnie jakoś to się przelknie.

The Way It's Meant to be Played | NVIDIA

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DominikRN2 napisał:

Musisz wejść w konto xiaomi następnie chmura xiaomi zjedz na sam dół i powinno być przywracanie z kopii, w sumie po instalacji systemu pyta o zalogowanie na konto xiaomi jak się zalogujesz to będziesz miał wybór czy chcesz konfigurować nowe urządzenie czy przywrócić z chmury.

Przywracanie z chmury Xiaiomi niewiele dało, system pozostał nadal na MIUI8, motywy nadal działają jak chcą - czyli nie o to chodziło. Jedynym plusem byłoby to iż wrócił kalkulator.

Wobec tego zdecydowałem się na instalacje ostatniej działającej u mnie wersji MIUI7 - po wgraniu przez TWRP, samo zaproponowało wipe cache i dalvik- co zrobiłem, i restarcie zaczęło sypać błędami że android.phone zostało zatrzymane, to samo jeśli chodzi o galerię, i nie może uzyskać ID telefonu. No to skok do TWRP i wipe do factory reset - teraz telefon wisi na logo MI od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...