Skocz do zawartości

Cotygodniowe aktualizacje dla RMN2


rysib

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, xxmati96xx napisał:

Pewnie wgrywany bez żadnego wipe i zaś takie problemy są

Nigdy nie robiłem żadnego wipe przed czy po jakiejkolwiek aktualizacji i nie mam problemów. Na oppo też nie miałem a dużo dłubałem i zainstalowałem na nim w sumie 35 aktualizacji bez żadnego wipe. Co wy z tym wipe? Wipe tu, wipe tam... masakra jakaś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fyme napisał:

Nigdy nie robiłem żadnego wipe przed czy po jakiejkolwiek aktualizacji i nie mam problemów. Na oppo też nie miałem a dużo dłubałem i zainstalowałem na nim w sumie 35 aktualizacji bez żadnego wipe. Co wy z tym wipe? Wipe tu, wipe tam... masakra jakaś.

Nie żeby coś ale skoro jedna osoba zgłasza że ma problemy z galeria to jest to jego wina i zapewne wipe cache i dalvik by pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna sluszna metoda jest wipe all.wgrywanie jednego romu na drugi powoduje ze zawsze cos dziala nie tak.potem jestesmy zmuszenie do robienia wipe dalvik/cache.sprawdzone organoleptycznie.

Nawet chinczcy pisza na forum odnosnie wgrania miui

Beware of that all data need to be WIPED before updating to Developer ROM. Data Backup Needed.

Full wipe is always recommended. 

But make sure you have backup of all important files first.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał robić co tydzień wipe i ustawiać wszystko od nowa to serdecznie podziękował bym za taki update.

A chińczykami to bym się raczej nie sugerował, wystarczy poczytać wątki ze zgłaszanymi problemami i ich odpowiedzi i szybko można wywnioskować że słabo ogarniają. A jak nie ogarniają to dla nich problemu nie ma. Wtedy to jest taki ficzer.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał robić co tydzień wipe i ustawiać wszystko od nowa to serdecznie podziękował bym za taki update.

A chińczykami to bym się raczej nie sugerował, wystarczy poczytać wątki ze zgłaszanymi problemami i ich odpowiedzi i szybko można wywnioskować że słabo ogarniają. A jak nie ogarniają to dla nich problemu nie ma. Wtedy to jest taki ficzer.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A od czego masz kopie miui? Robisz wipe i wgrywasz ja.ja jeszcze kopiuje android\obb i wszystko gra i buczy.zajmuje to kilka minut

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fyme napisał:

I jeśli są problemy to z kopią miui wracają jak bumerang.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie koniecznie bo z kopi przywracasz ustawienia i dane aplikacji a błędy są zazwyczaj tak jak mówił kolega wyżej w instalacji systemu na system bez wipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, xxmati96xx napisał:

Nie koniecznie bo z kopi przywracasz ustawienia i dane aplikacji a błędy są zazwyczaj tak jak mówił kolega wyżej w instalacji systemu na system bez wipe

To jest wycinek z pliku updater-script z pliku zip:

 

format("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/system", "0", "/system");
mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/system", "/system", "max_batch_time=0,commit=1,data=ordered,barrier=1,errors=panic,nodelalloc");

 

Jak widać przy każdej aktualizacji formatowana jest partycja /system. Jest to robione automatycznie podczas aktualizacji. Myślę że komentarz jest zbędny a teorie o wipe można wsadzić między bajki. Moim zdaniem szkoda życia na takie pierdoły ale każdy ma swoją "niezawodną" metodę instalacji romu. Ja poznałem miui od podszewki dorabiając sobie przez 35 tygodni polski do romu i dodając mody (często w smali aplikacji) i nadal stoję przy swoim że wipe co aktualizację jest zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fyme napisał:

To jest wycinek z pliku updater-script z pliku zip:

 

format("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/system", "0", "/system");
mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/system", "/system", "max_batch_time=0,commit=1,data=ordered,barrier=1,errors=panic,nodelalloc");

 

Jak widać przy każdej aktualizacji formatowana jest partycja /system. Jest to robione automatycznie podczas aktualizacji. Myślę że komentarz jest zbędny a teorie o wipe można wsadzić między bajki. Moim zdaniem szkoda życia na takie pierdoły ale każdy ma swoją "niezawodną" metodę instalacji romu. Ja poznałem miui od podszewki dorabiając sobie przez 35 tygodni polski do romu i dodając mody (często w smali aplikacji) i nadal stoję przy swoim że wipe co aktualizację jest zbędny.

Czyli jak koledze nie działa galeria i filmy się zacinają to tr,eba mu powiedzieć "Wiesz co tak musi być, a żadne wipe nie ma sensu bo i tak nie pomoże." Moim zdaniem forum jest po to żeby pomagać i jak ktoś pisze że mu coś nie działa to powinno się mu dać propozycje rozwiązania problemu. Powiedzenie "wipe i tak nic nie daje" raczej nie sprawi że galeria zacznie mu działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od wyczyszczenia danych aplikacji galeria a tak ciężkie działa jak wipe zostawiłbym jako ostateczność tym bardziej że koledze galeria działa tyle że muli a na to wpływ ma masę czynników, od kapryśnej chmury xiaomi zaczynając a na słabej karcie sd kończąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to z tym czyszczeniem i nie to nie daje. Faktycznie nie robię wipe, ale zawsze było wszystko ok. Wyobrazie sobie ze jak miałem mi3 to co tydzień przez pół roku aktualizowalem bez wipe i nigdy nie było problemu. Podejrzewam ze jak odczekam parę tygodni i znowu zaktualizuje to galeria sie naprawi. To jak czujnikiem światła. Też działa do kitu. Jedyna porada jaką znalazłem to po prostu wyłączyć automat. I faktycznie spokój jest.

Nie mam pretensji, jak miałem lg 4xhd to bylo pewne zacięcie co nawet po kolejnych aktualizacjach nie usunęli.

Nie rozumiem tylko po co usuwali opcje podglosnienia i rozjasnienia z poziomu ekranu. Tak kombinują - juz nie mają się za co wziąć.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wycinek z pliku updater-script z pliku zip:

 

format("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/system", "0", "/system");

mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/system", "/system", "max_batch_time=0,commit=1,data=ordered,barrier=1,errors=panic,nodelalloc");

 

Jak widać przy każdej aktualizacji formatowana jest partycja /system. Jest to robione automatycznie podczas aktualizacji. Myślę że komentarz jest zbędny a teorie o wipe można wsadzić między bajki. Moim zdaniem szkoda życia na takie pierdoły ale każdy ma swoją "niezawodną" metodę instalacji romu. Ja poznałem miui od podszewki dorabiając sobie przez 35 tygodni polski do romu i dodając mody (często w smali aplikacji) i nadal stoję przy swoim że wipe co aktualizację jest zbędny.

Formatowany jest system a nie data,czyli nie jest wykonywany pelny wipe co powoduje zapewne anomalie w dzialaniu aplikacji.

Dla przykladu ostatnio po aktualizacji ( wgraniu jednej na druga) zaczela sie wieszac przegladarka stockowa i trzeba kliknac przywroc ust domyslne.

Ostatnimi czasy coraz wiecej jest takich przypadkow.wiec stwierdzilem ze bez pelnego wipa nie moge stwierdzic stopnia funkcjonowania danego romu.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, juventus82 napisał:

Robiłem to z tym czyszczeniem i nie to nie daje. Faktycznie nie robię wipe, ale zawsze było wszystko ok. Wyobrazie sobie ze jak miałem mi3 to co tydzień przez pół roku aktualizowalem bez wipe i nigdy nie było problemu. Podejrzewam ze jak odczekam parę tygodni i znowu zaktualizuje to galeria sie naprawi. To jak czujnikiem światła. Też działa do kitu. Jedyna porada jaką znalazłem to po prostu wyłączyć automat. I faktycznie spokój jest.

Nie mam pretensji, jak miałem lg 4xhd to bylo pewne zacięcie co nawet po kolejnych aktualizacjach nie usunęli.

Nie rozumiem tylko po co usuwali opcje podglosnienia i rozjasnienia z poziomu ekranu. Tak kombinują - juz nie mają się za co wziąć.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Spróbuj wipe cache i dalvik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po przejściu na aktualizację z Miui8 mam problem estetyczny. Nie jest poważny ale lekko irytujący. Dotyczy aplikacji spotify. Nie widać tytułu itp. Czy da się to jakoś zmienic kolor tej czcionki czy coś w tym stylu? Zmiana motywu odpada, odtwarzacza również :)

Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie :) 

Dodam, że w Miui7 było wszystko widać.

Screenshot_2016-06-17-13-06-54-869_com.miui.home.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie wypowiem tylko w kwestii wyglądu . Jak dla mnie dla mojej osoby tragedia, okropne szybkie menu rodem z samsunga nie wiele pomaga przełączenie na dwie karty bo dostaje powiadomienie i całe tło jest okropnie białe :-( jednemu sie bedzie podobać drugiemu nie , menu telefonu też jeden kolor,  poprzednie było żywsze , czekam na jakiś theme który doda blura do szybkich ustawień bo jak na razie to omijam z daleka.. szkoda że Xiaomi nie dało wyboru dla użytkownika między wersja blur a tym czymś z M8.. nawet gdyby bateria trzymała 4 dni to nie bardzo bym sie skusił :shock: To moje zdanie a każdy może mieć inne wiec nie zaczynajmy kłótni ( mówie to zapobiegawczo )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...