Skocz do zawartości

Cotygodniowe aktualizacje dla RMN2


rysib

Rekomendowane odpowiedzi

nic specjalnego. jak jesteś zadowolony z tego co masz to sobie daruj i zaoszczędzisz trochę nerwów. 

bt nadal skopany a poza tym to wiele się nie zmieniło 

PS. TO dotyczy wersji 6.4.14 (nie zdazylem stopki sobie zaktualizowac)

Edytowane przez fullrespect
wersja romu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do 5.10.29. Niestety ale 6.3.24 to jakieś nieporozumienie. Po takim czasie przy uruchomionych mapach, przegladarce po wlaczeniu spotify ten po minucie sie wyłącza tak jak bym ramu brakowało, a na 5.10.29 moglem miec 15aplikacjinw tle a telefon sie nie zawiesił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Leszek napisał:

Wracam do 5.10.29. Niestety ale 6.3.24 to jakieś nieporozumienie. Po takim czasie przy uruchomionych mapach, przegladarce po wlaczeniu spotify ten po minucie sie wyłącza tak jak bym ramu brakowało, a na 5.10.29 moglem miec 15aplikacjinw tle a telefon sie nie zawiesił.

To widocznie u ciebie jest problem. Ja z ciekawości zrobiłem to co ty. Włączyłem mapy, przeglądarkę, spotify i jeszcze dokument w pdf. 30min i nic się nie wylacza. Spotify gra jak grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, krycho napisał:

U mnie też się bez przyczyny same wyłączają aplikacje, mimo że jeszcze jest trochę wolnego ramu - ot, kolejna przydatna funkcja MIUI ;) 

 

Nie jestes sam,

mi na przyklad Gravity Screen - raz dziala a raz go wylaczy chociaz dziala w tle i ikona systemowa jest. A na wczesniejszych wersjach (5.10.29) takiego problemu nie mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blodziu napisał:

A czy używanie dwóch simek ma wpływ na czas pracy na baterii ? Ostatnio mam wrażenie, że właśnie w takim wypadku szybciej procenciki uciekają.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A jak masz dwie żarówki w pokoju, zaświecisz dwie na raz to czy w pokoju będzie zużywane więcej energii niż jakbyś zaświecił jedna ?

Edytowane przez fullrespect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Foxtrott napisał:

Chociażby większe zużycie zasobów przez Android system przedstawiane jako dziwne procesy np kworker , problem mediaserver - pliki mkv .

Faktycznie siedziałem na 6.4.7 i te procesy wszystkie miałem w zużyciu i bateria leciała dość szybko, więc właśnie aktualizuje do 6.4.14 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, fullrespect napisał:

Moge powiedziec ze BT w aucie ciut lepiej niz w poprzednich wydaniach. Ale jesli chodzi o MiFit - to pociąć sie można... bateria tez w miare OK.

To dziwne bo u mnie bateria ucieka w oczach powiedział bym najgorszy pod względem baterii. Może to dlatego że nigdy nie czyścilem telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie po instalacji 6.4.21 - nie mam już problemu z MiFit, opaski nie wywala co chwilę nawet po włączeniu wifi. Na poprzedniej aktu po włączeniu wifi momentalnie zrywało połączenie z opaską. Co do baterii poczekam z opinią do jutra ale już nie biją po oczach tak bardzo uciekające %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Redmi2 napisał:

Panowie jak wchodzicie w swoich redmi note 2 w recovery i fastboot?

Kurde jak mialem mirecovery bylo wszystko ok vol- i power fastboot vol+ i power recovery

Teraz na twrp ani nie wchodzi fastboot ani recovery z przyciskow. Zeby wejsc do revovery musze przez updater....

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Tak jak piszesz: vol- i power fastboot vol+ i power recovery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Redmi2 napisał:

 

To kurde nie wiem czemu u mnie to niebdziala..?

 

Pal licho to recovery bo wejde z updatera ale jak w fastboot w takim razie wejść inaczej jak mi sie syatem np zwali?

Normalnie zawsze z klawiszy wchodzilem. Wiem ze z recovery mozna tez wejsc, ale jak dziala miui a jak przestanie :-) ?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Telefon wyłącz, trzymaj vol- i podłącz kabel usb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie ostatnia aktualizacja na plus. Bluetooth działa zauważalnie lepiej, nie gubi tak często połączenia z mibandem. Działanie systemu wydaje się też płynniejsze. Co do baterii na razie za krótki okres, żeby się wypowiedzieć, ale nie zauważyłem pogorszenia w stosunku do poprzednich aktualizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas połączenia głosowego u was też wyświetla się zamiast nazwy osoby "trójstronne"?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Czy podczas połączenia głosowego u was też wyświetla się zamiast nazwy osoby "trójstronne"?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth znacznie lepiej, odblokowanie opaską póki co bardzo ładnie działa. Z kolei MiFit ma problemy z połączeniem mimo, że kilka sekund wcześniej pokazało ikonkę wykrycia opaski i odblokowałem nią ekran, w takim wypadku to raczej problem już z samym MiFit.

Z błędów jakie zauważyłem to: 

-problemy z dodaniem konta Google przy pierwszym uruchomieniu, nawet jak już się je doda to coś jest nie tak, Google Play nie umożliwiało pobierania aplikacji, inne usługi Google'a też wariowały. Wystarczyło usunąć konto z urządzenia i dodać je ponownie, teraz działa.

-najbardziej irytujący, a mianowicie co jakiś czas sam włącza mi się tethering Wifi, do tego wyświetlana nazwa automatycznie sama zmienia się na jakiś ciąg znaków zakończony nickiem z konta Xiaomi (mimo, że zmieniałem tę nazwę dwa razy).

- ustawienia słuchawek wywalają się przy próbie wejścia w nie

Edytowane przez grochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem ciekawą przygodę z moim RM2 prime, może wy będziecie wiedzieć czego to wina. A wiec naładowałem baterie do  100% i zrobiłem aktualizację do 6.4.21. Wszystko poszło prawidłowo. Używałem sobie go i wyskoczyło że zostało 14% baterii. Podłączyłem i zostawiłem. Za jakiś czas poszedłem sprawdzić coś na tele i miał 3% baterii. Zrobiłem restart  ale to nic nie dało(2% baterii zostało). Zmieniłem ładowarkę - nic. Zeszło do 0%. Szybko wszedłem do TWRP , zrobiłem wipe i przywróciłem poprzednią wersje systemu(myślałem że to wina nowego romu). Telefon się włączył, ale nadal 0%. Kiedy odłączyłem ładowarkę wyłączył się. Wyciągnąłem baterie na chwile i włożyłem z powrotem. Podłączyłem ładowarkę i okazało się że pokazywało 58% baterii. Włączyłem tele i normalnie się ładował do 100%. Teraz wydaję się że wszystko jest ok. Może wiecie dlaczego tak się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas połączenia głosowego u was też wyświetla się zamiast nazwy osoby "trójstronne"?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Czy podczas połączenia głosowego u was też wyświetla się zamiast nazwy osoby "trójstronne"?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Ja tak mam jak ktoś dzwonił to było napisane np "Ania" ale po odebraniu to 607f6d350c14abfc7a4fbfa14fd91845.jpg

Tapnięte z mojego REDMI NOTE 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @prezaa jak używałeś telefonu? I jak masz ustawione podświetlenie?

Głównie www i Tapatalka przez WiFi 2xsim, trochę video, mało gadania, jasność między 30 a 40 ustawiona recznie, wszędzie w tel ciemne motywy o ile da się je ustawic

ps u mnie Trójstronne nie występuje sieć nju jako numer dodatkowy do glownego.

Rom wgrałem na czysty tel, wipe partycji w twrp (wszystkie bez sd gdzie zrzuca się kopia miui i skąd wgrałem Rom) apki i ustawienia przywróciłem przez kopie miui opcja all.

staram się kasować apki z pamięci o ile to wydłuża działanie baterii ale trzeba się zapytać o to experta.:)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Ps dzisiaj mam 2 h sot i 58% bat. Wiec wyniku 5h nie będzie raczej. Wszystko zależy od użytkowania i długości działania.wynik ponad 5h uzyskałem klikając cały dzień w tel bez przerw żuzylem baterie w 23 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zauważyliście że bateria trzyma lepiej gdy używacie Internetu 4G, a gorzej gdy jest H plus, H czy 3g? 

Tak samo z włączonym ekranem, ciągłe wybudzanie i gaszenie (samemu, jak i przez powiadomienia aplikacji) zjada baterie szybciej niż gdy ekran jest włączony cały czas. 

Na szczęście nie aktualizuje na bieżąco i nie mam problemów trójstronnym :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem miui polska 6.3.3 mialem stable 7.1.2.0 / 7.2.3.0 mam teraz najnowsze miui polska i nie mam problemu z nagrywaniem i odtwarzaniem czy to na telefonie czy pc po skopiowaniu. Może to zależy od karty SD nie wiem :/

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...