Skocz do zawartości

Cotygodniowe aktualizacje dla RMN2


rysib

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, szuineg napisał:

Czyli twierdzisz że XRN2 w tym trybie wytrzyma miesiąc na jednym ładowaniu, tak? Stawiam swój telefon przeciwko twojemu że nie, wchodzisz w zakład?

Nie wytrzyma miesiąca. Ale my mówimy o jednej nocy, że nie zejdzie %, a nie o miesiącu. Wiadomo, że po kilku dniach będzie baterii dużo mniej, gdzieś 5-10% na dzień ucieknie? Ale to po pewnym okresie, przez kilka godzin Ci bateria nie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz, zaraz, skoro przez 7-8 godzin schodzi 1%, to 100% powinno wystarczyć na 700 godzin, czyli miesiąc. No chyba że pokazywany jeden procent jest błędem, tak jak to napisałem. No więc jest to błąd tak jak napisałem, czy trzymasz się swojego pierwszego zdania że " 0-1% przez noc jest normalnym wynikiem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się,  skoro przez 7-8 godzin schodzi 1%, to 100% powinno wystarczyć na 700 godzin, czyli miesiąc , tak więc mogę ci zaproponować ten sam zakład co galakty, stawiam swój telefon. Skoro sam producent podaje, że telefon zużywa 1,44%/godzinę w trybie czuwania, to ja mu wierzę, bo jak już to oszukują w drugą stronę.

Ja wiem, że wykres tak pokazuje bo u mnie też tak swego czasu było, ale dziwnym trafem jak się puści np. film na youtube, nie robiąc nic innego to zużycie baterii nie jest liniowe, tzn. np. pierwsze 5% schodzi po 20 minutach, następne po 15, następne po 10, a później jest 1% na minutę. Tak jest na każdym telefonie, jest to spowodowane samą charakterystyką rozładowania baterii, a dochodzi do tego taka kalibracja wskazań, że pierwsze procenty lecą wolniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szuineg napisał:

@prezaten wynik to zwykły błąd, to nie możliwe żeby telefon w trybie czuwania zużył 1% w ponad 7 godzin. Gdyby tak było to potrafiłby na czuwaniu wytrzymać miesiąc,  a nawet producent popodaje 144 godziny, czyli niecałe 1,5% ma godzinę. 

Producent podaje na nie zoptymalizowanym fonie, z pełnym softem. U mnie nie ma bardzo wielu syst apk, zawsze po aktualizacji usuwam około 14apk, częśc też zamrożona, część zahibernowana,  więcej już go chyba nie można odchudzić ani ustawić pod kątem oszczędzania baterii. Mi schodzi około 3, 4% przez noc, więc jest to lepszy wynik niż podaje producent. Jednak 0% jest zakłamanym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gwalberg napisał:

Producent podaje na nie zoptymalizowanym fonie, z pełnym softem. U mnie nie ma bardzo wielu syst apk, zawsze po aktualizacji usuwam około 14apk, częśc też zamrożona, część zahibernowana,  więcej już go chyba nie można odchudzić ani ustawić pod kątem oszczędzania baterii. Mi schodzi około 3, 4% przez noc, więc jest to lepszy wynik niż podaje producent. Jednak 0% jest zakłamanym wynikiem.

Wrzuć, proszę, screen z apek, które zamroziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grembi napisał:

Mi od zawsze przez noc schodzi nie więcej niż 3% baterii z wyłączonym fifi ( bo po co mi to jak spię hehe )

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Teoretycznie włączone Wi-Fi ale nieużywane nie powinno znacząco zwiększyć zużycia baterii, u mnie to jakiś 1-2% więcej, niż bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym momencie przerzuciłem się na stable 7.1.3.0 i od tygodnia testuję wraz z Redmi Note 2 Tools - zmniejszona max freq + touchboost na 2x806. Generalnie system na takich ustawieniach działa płynnie, można wyciągnąć 5-6h SOT przy założeniu ciągłego siedzenia w necie po wifi/3g, choć zdarzają mu się dziwne jazdy na idle, gdzie nagle zżera 3-4%/h a Gsam nie widzi winnego - na I miejscu kernel. I wówczas WLD pokazuje EINT (mimo wyłączonego skanowania wifi w tle i odhaczonej tej drugiej opcji w zaawansowanych ustawieniach) + btwake (tu wydaje się winna MiFit).

Co do zasady, przy kilku kilkunastominutowych sesjach na messengerze (ok. 1,5h dziennie) + podobnych w necie (ok. h) + ok 30 minutach rozmów + synchro maili i wybudzaniu ekranu min 1 raz/h robię 3h SOT dziennie przy zużyciu baterii na poziomie 80%. WIęc jakbym chciał dobiłbym do 4h SOT, bo przy niższym freq ekran nie zżera więcej niż 20% przy necie/fb/yt itp.

Od wczoraj sprawdzamGreenify z donation pack + Xposed (pojawiła się działająca wersja na ten system) i po walce z powiadomieniami z Messengera, póki co widzę poprawę - dużo mniej wakelocków w porównaniu z systemowym oszczędzaniem baterii. Ale za wcześnie mówić co i jak na 100%.

Jak uporałeś się z messengerem i Greenify? Jakie ustawienia

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mari napisał:

Jak uporałeś się z messengerem i Greenify? Jakie ustawienia

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie uporałem. Co bym nie robił, przy greenifikacji Messengera tel jedynie wibrował, ale brak było powiadomienia/diody - było tylko pływające okienko po odblokowaniu. Więc Messengera jako jedynego nie hibernuję. Poza tym Boost mode i wszystkie opcje w xposed menu włączone. Administrator + prywatność dla Greenify włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Doriath napisał:

Wrzuć, proszę, screen z apek, które zamroziłeś.

Screeny nie da rady bo musiałoby być ich dużo. Zamrażam SD MAID, nie mylić hibernacji z zamrożeniem. Jak zamrażam to na amen, nie ma apki, znika, tak jakby została odinstalowana. 

Zamrożone:

-oszczędzanie baterii (więcej zużywa niż oszczędza)

-udostępnianie bluetooth (nie używam)

-Pico TTS (nie używam)

-com.miui.mipub (nie wiem co to)

-kopia w chmurze (nie używam)

-kopia zapasowa (nie używam, włączam w razie konieczności)

-konto xiaomi (nie używam, włączam w razie konieczności)

-monitor danych (nie potrzebuje)

-klawiatura google -  nie używam, polecam Switfkey

-synchronizacja kontaktów google - nie używam

-chmura - nie używam, włączam w razie konieczności, trzymam w niej kontakty

-dokumenty - nie używam

-analytics - niepotrzebne

-atci_service - niepotrzebne

-firewall - niepotrzebne

Oprócz tego zawsze odinstalowuje około 14apk po każdej aktualizacji, resztę niepotrzebnych hibernuje greenify

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrocilem do 6.2.25 bo 6.3.3 nic nie wnosi.wyłączenie podświetlenia przycisków dla aplikacji nie działa,poza tym wydaje mi się że bateria na 6.2.25 trochę lepiej . na 6.3.3 coś drenuje baterie na deepsleep już nie chciało mi się sprawdzac:)

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrocilem do 6.2.25 bo 6.3.3 nic nie wnosi.wyłączenie podświetlenia przycisków dla aplikacji nie działa,poza tym wydaje mi się że bateria na 6.2.25 trochę lepiej . na 6.3.3 coś drenuje baterie na deepsleep już nie chciało mi się sprawdzac

Wysłane z mojego Redmi Note 2

U mnie wszystko wygląda dobrze. Wczoraj wieczorem odlaczylem od ładowarki i taki oto mam wynik:

ecd8fc2790f5616032d959f3ac069427.jpg

12aac33a7b928edf3c0700402a1c4382.jpg

e9f26cb34fe09a131f417c7f2e4a123f.jpg

Jeszcze raz powtórzę, na czuja to można kury macać. Bez aplikacji monitorujacych baterię nawet nie biorę wypowiedzi pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fullrespect napisał:

U mnie wszystko wygląda dobrze. Wczoraj wieczorem odlaczylem od ładowarki i taki oto mam wynik:

ecd8fc2790f5616032d959f3ac069427.jpg

12aac33a7b928edf3c0700402a1c4382.jpg

e9f26cb34fe09a131f417c7f2e4a123f.jpg

Jeszcze raz powtórzę, na czuja to można kury macać. Bez aplikacji monitorujacych baterię nawet nie biorę wypowiedzi pod uwagę.

Dzięki jak zwykle zwięźle i na temat.... Juz zainstalowałem najnowszego Roma 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam jeden błąd w 5.10.29. Mam pytanie do użytkowników snapchata i tej wersji softu. Czy u was też podczas nagrywania z przedniej kamery i używania soczewek z snapa pojawia się czarny ekran? I tak samo wygląda nagrany film? 

Ciężko mi będzie rozstać się  tym softem ze względu na tylni aparat. 

Mam to samo, najnowsze miui też nic nie daje, opcję aparatu też nic

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2016o14:49, gwalberg napisał:

Screeny nie da rady bo musiałoby być ich dużo. Zamrażam SD MAID, nie mylić hibernacji z zamrożeniem. Jak zamrażam to na amen, nie ma apki, znika, tak jakby została odinstalowana. 

Siemka,

SDMAID nie pokazuje mi aplikacji systemowych pomimo ze mam zaznaczone zeby je uwzgledniał, czy potrzebny jakis dodatkowy trik na MIUI zeby to bylo widoczne. Chciałbym tak samo zamrozic niepotrzebne smieci.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fullrespect napisał:

Siemka,

SDMAID nie pokazuje mi aplikacji systemowych pomimo ze mam zaznaczone zeby je uwzgledniał, czy potrzebny jakis dodatkowy trik na MIUI zeby to bylo widoczne. Chciałbym tak samo zamrozic niepotrzebne smieci.

Dzieki

Dałeś ROOT w panelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z baterią,  pp update trzymała wyśmienicie do pierwszego ładowania,  wówczas z 40 procent używałem niemal cały czas z siecią przez 4,5h byłem bardzo mile zaskoczony , wróciłem do domu naładowalem i zaczęło spadać niczym liście na wiosnę,  teraz nie wiem czy wytrzymam tyle na całej baterii ;/ jakieś rady? 

Screenshot_2016-03-07-23-14-13_com.gsamlabs.bbm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...