Skocz do zawartości

Cotygodniowe aktualizacje dla RMN2


rysib

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w tym momencie przerzuciłem się na stable 7.1.3.0 i od tygodnia testuję wraz z Redmi Note 2 Tools - zmniejszona max freq + touchboost na 2x806. Generalnie system na takich ustawieniach działa płynnie, można wyciągnąć 5-6h SOT przy założeniu ciągłego siedzenia w necie po wifi/3g, choć zdarzają mu się dziwne jazdy na idle, gdzie nagle zżera 3-4%/h a Gsam nie widzi winnego - na I miejscu kernel. I wówczas WLD pokazuje EINT (mimo wyłączonego skanowania wifi w tle i odhaczonej tej drugiej opcji w zaawansowanych ustawieniach) + btwake (tu wydaje się winna MiFit).

Co do zasady, przy kilku kilkunastominutowych sesjach na messengerze (ok. 1,5h dziennie) + podobnych w necie (ok. h) + ok 30 minutach rozmów + synchro maili i wybudzaniu ekranu min 1 raz/h robię 3h SOT dziennie przy zużyciu baterii na poziomie 80%. WIęc jakbym chciał dobiłbym do 4h SOT, bo przy niższym freq ekran nie zżera więcej niż 20% przy necie/fb/yt itp.

Od wczoraj sprawdzamGreenify z donation pack + Xposed (pojawiła się działająca wersja na ten system) i po walce z powiadomieniami z Messengera, póki co widzę poprawę - dużo mniej wakelocków w porównaniu z systemowym oszczędzaniem baterii. Ale za wcześnie mówić co i jak na 100%.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na najnowszym romie po otrzymaniu powiadomienia np sms, wyświetlacz się włącza czyli niby ok jest, ale po chwili przygasa, wyłącza się i odpala znowu się włącza i tak w kółko aż się nie odblokuje telefonu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na najnowszym romie po otrzymaniu powiadomienia np sms, wyświetlacz się włącza czyli niby ok jest, ale po chwili przygasa, wyłącza się i odpala znowu się włącza i tak w kółko aż się nie odblokuje telefonu :/

Ja tak miałem już od początku, cały czas się podświetlał ekran, zostawiłem telefon w domu na 4 godziny a tu 60-70% baterii uciekło. Radę jaka otrzymałem to by odwrócić telefon ekranem w dół, ale mało co pomocna. Od tego momentu wyłączyłem wszystkie powiadomienia na ekranie blokady :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, UltiMet napisał:

Miałem to włączone dałem na nigdy (zwiększa zużycie danych) dlaczego zwiększa?

Mowisz o opcji WiFi waczone w trybie uspienia

Chodzi o to ze jak dasz nigdy - to zamiast WiFi - telefon bedzie kozystac z danych mobilnych - a wtedy jest prądozerny.

Ja mam tą opcjie właczoną na 'ZAWSZE' bo Wifi na prwde nie żre wiele pradu w porownaniu do 3G czy LTE

 

  • Druga sprawa,

czy ktos z testujacych versje stable z DEV 6.1.29 potwierdzi mi ze usuneli usterke z mikrofonem przelaczajacym sie w trybie poziomym podczas krecenia video, i tak pozostaje juz nawet podczas rozmow telfoninczych ?

 

Dzieki

Edytowane przez fullrespect
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fullrespect napisał:

No wlasnie, i nadal nie wiem czy 6.1.29 jest juz naprawony.

OK, skoro nikt nie testowal to widze ze mnie to czeka :)

nie w 6.1.29 bug nadal jest, naprawili to w 6.2.18, wystarczy czytać changlog ;) https://miuipolska.pl/forum/topic/9732-miui-6218/?do=findComment&comment=134627

 

3 minuty temu, fullrespect napisał:

Czytales ile problemow jest na tej wersji ??? Ja czytalem i jakos mi sie ona nie usmiecha...

ja mam i doświadczam tylko problemu z baterią, jest gorzej niż na romie na którym cały czas siedziałem, czyli 5.10.29, ale lepiej niż na 6.2.18. A teraz jak wyłączyłem Nuplayer, poprawiło się i za parę dni będę miał klarowne porównanie z 5.10.29.

Po sobie widzę co się z człowiekiem dzieje jak zacznie co tydzień aktualizować, przy kupnie zainstalowałem 5.10.29 i siedziałem na nim jak kwoka na jajkach. Potem mnie skusiło zainstalowanie 6.1.28, potem 6.2.18, teraz mam 6.2.25 i już wiem że pewnie dzisiejszą też zainstaluje, wpadłem w sidła nałogu aktualizacyjnego :) 

Edytowane przez szuineg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szuineg napisał:

nie w 6.1.29 bug nadal jest, naprawili to w 6.2.18, wystarczy czytać changlog ;) https://miuipolska.pl/forum/topic/9732-miui-6218/?do=findComment&comment=134627

Dzieki za info !!!

12 minut temu, szuineg napisał:

ja mam i doświadczam tylko problemu z baterią, jest gorzej niż na romie na którym cały czas siedziałem, czyli 5.10.29, ale lepiej niż na 6.2.18. A teraz jak wyłączyłem Nuplayer, poprawiło się i za parę dni będę miał klarowne porównanie z 5.10.29.

No to wychodzi na to ze zapodam sobie ta wersje. A BT jak u Ciebie ? Ludzie narzekaja ze optymalizacja raczej pogorszyla zamiast polepszyc jego dzialanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj to sprawdzę

Przesyłanie plików z i na tel, bez przeszkód. Słuchawki (od chińczyków za 30 groszy) bez problemów, nie wiem z jakimi urządzeniami/ jakim trybem bluetooth jest problem.

Edytowane przez szuineg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szuineg napisał:

czekaj to sprawdzę

Dzieki,

ja mam głownie problem z połączeniem z BT w aucie (Honda Accord 2010r)

Niby połączone ale cos nie za bardzo mogę przez BT wykonać połączenia, do tego problem z przełączeniem na głośniki w aucie.

 

Edytowane przez fullrespect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam jeden błąd w 5.10.29. Mam pytanie do użytkowników snapchata i tej wersji softu. Czy u was też podczas nagrywania z przedniej kamery i używania soczewek z snapa pojawia się czarny ekran? I tak samo wygląda nagrany film? 

Ciężko mi będzie rozstać się  tym softem ze względu na tylni aparat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez noc schodzi 0 jak ktoś umie użytkować ten telefon.na razie 6.3.3 na plus

Wysłane z mojego Redmi Note 2

b8e5ada577b01203cf584d6d0f612345.jpg

Akurat miałeś telefon naładowany do 100%, ale czy gdy go ładowałeś to odlaczyleś przy 100% czy jeszcze jakiś czas go ładowałeś? Pytam bo wiem, że gdy trzymam telefon dłużej to on wciąż się ładuje i zyskuje z 4-5%, których nie widać, jest to dość znane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, szuineg napisał:

@prezaten wynik to zwykły błąd, to nie możliwe żeby telefon w trybie czuwania zużył 1% w ponad 7 godzin. Gdyby tak było to potrafiłby na czuwaniu wytrzymać miesiąc,  a nawet producent popodaje 144 godziny, czyli niecałe 1,5% ma godzinę. 

Aha. Wiesz co to jest Deep Sleep? Jak wchodzi poprawnie to 0-1% przez noc jest normalnym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, galakty napisał:

Aha. Wiesz co to jest Deep Sleep? Jak wchodzi poprawnie to 0-1% przez noc jest normalnym wynikiem.

Czyli twierdzisz że XRN2 w tym trybie wytrzyma miesiąc na jednym ładowaniu, tak? Stawiam swój telefon przeciwko twojemu że nie, wchodzisz w zakład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...