Skocz do zawartości

Cotygodniowe aktualizacje dla RMN2


rysib

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli ktos ma problemy ze zjadaniem baterii podczas gdy telefon leży (np w nocy) to polecam go zrestartować, u mnie pomaga. bez tego przez noc leci 7-10% baterii a gdy go zrestartuje to zostaje 100% do rana i jeszcze troche jak używam. i prawda jest taka, że każdy rom ma ten sam objaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, galakty napisał:

Tłumacz dalej. Tu co chwile ktoś wchodzi i wrzuca wykresy z MIUI, które nie mówią nic. GSAM + Wakelock Detector i można coś myśleć. Nawłączają bzdur w tle a potem bateria leci.

Ekhm, jestem poweruserem androida od paru lat, testowałem pełno romów, kerneli, modów, więc nie mów mi proszę, że 'włączam bzdury w tle' gdyż był włączony TYLKO messenger+wifi. Tu jest coś nie tak, że przy korzystaniu z internetu bateria leci w oczach. Podczas wygaszonego ekranu jest bardzo ładnie, telefon wchodzi w deep-sleep i nie traci (albo traci bardzo mało) baterii. Nie wiem, może to normalne ale spodziewałem się czegoś więcej po 3000mAh. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Accro napisał:

Ekhm, jestem poweruserem androida od paru lat, testowałem pełno romów, kerneli, modów, więc nie mów mi proszę, że 'włączam bzdury w tle' gdyż był włączony TYLKO messenger+wifi. Tu jest coś nie tak, że przy korzystaniu z internetu bateria leci w oczach. Podczas wygaszonego ekranu jest bardzo ładnie, telefon wchodzi w deep-sleep i nie traci (albo traci bardzo mało) baterii. Nie wiem, może to normalne ale spodziewałem się czegoś więcej po 3000mAh. :) 

Ekran jest ogromny i bierze swoje. Wiem o co Ci chodzi, też jak piszę dużo SMSów i mam ekran ciągle ON, to bateria leci w oczach .. Tak już ma .. To nie Meizu, który ma IGZO energooszczędny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas braku używania trzyma całkiem dobrze, ale no żeby 1% na 1 minutę schodził czasem.. Nie mówię już o grach, bo takie gry pokroju Piano Tiles potrafią zjechać baterię w zastraszającym tempie. Ciekaw jestem, czy na stable jest lepiej. No trudno, będę musiał zamówić powerbank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Accro napisał:

Podczas braku używania trzyma całkiem dobrze, ale no żeby 1% na 1 minutę schodził czasem.. Nie mówię już o grach, bo takie gry pokroju Piano Tiles potrafią zjechać baterię w zastraszającym tempie. Ciekaw jestem, czy na stable jest lepiej. No trudno, będę musiał zamówić powerbank.

Jeśli nie używam telefonu, to przez 8-9 godzin nie schodzi ani jeden procent. Ale przy używaniu leci ostro. Nie wiem, czy to brak dopracowania czy jak. Bateria pojemna, ale schodzi jak szalona. Trochę się przyzwyczaiłem, ale może dlatego że nie mam pracy i siedzę w domu, to go dużo nie używam. Poza domem pewnie bardziej by mi to dokuczało.

Ogólnie devsi mają ten model i MIUI głęboko. Wypuścili już RN3 i RN3 Pro, o wielkiej poprawie na ten model moim zdaniem możemy zapomnieć. Skłaniałbym się ku custom romom, jakiś zmodowany MIUI / CM / AOSP. 

I żeby ludzie sami kombinowali jak uruchomić nagrywanie 1080p 60 fps ... :) Bo deweloperzy nie wiedzą, że można? A może nie chcą? RN3 Pro oczywiście już takie filmy nagrywa. Chceesz? To kup nowszy model. Nie, wolę wgrać plik ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na en.miui ktoś dawał w bugi z rozwiązaniem na system wakelock - prawdopodobnie Polak bo gdzieś zdradził się pisząc po naszemu. W opcję programistyczne wyłączenie NuPlayer rozwiązuje problem i nie trzeba pozbywać się dźwięku SMS. Sprawdzalem i rzeczywiście chyba działa, system wakelock nie ma w Gsam. Dziś rano to zmieniłem ale gdyby był to już by było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, d3tr0 napisał:

Na en.miui ktoś dawał w bugi z rozwiązaniem na system wakelock - prawdopodobnie Polak bo gdzieś zdradził się pisząc po naszemu. W opcję programistyczne wyłączenie NuPlayer rozwiązuje problem i nie trzeba pozbywać się dźwięku SMS. Sprawdzalem i rzeczywiście chyba działa, system wakelock nie ma w Gsam. Dziś rano to zmieniłem ale gdyby był to już by było widać.

pomoglo realnie na wakelocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, d3tr0 napisał:

System wakelock już nie ma, ale bateria leci jak leciała to chyba nie ma znaczenia.

Może tak być, chociaż nie pokazuje tego wakelocka, więc człowiek spokojniejszy ;)

Swoją drogą wczoraj telefon nagle zaczął mi żreć 120% baterii na godzinę, musialem wyjąć baterię, bo się resetował z przegrzania. Nie wiem, czy wina AOSP, czy telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, galakty napisał:

Może tak być, chociaż nie pokazuje tego wakelocka, więc człowiek spokojniejszy ;)

Swoją drogą wczoraj telefon nagle zaczął mi żreć 120% baterii na godzinę, musialem wyjąć baterię, bo się resetował z przegrzania. Nie wiem, czy wina AOSP, czy telefonu.

Raczej nie AOSP, na MiuiPolska też to miałem w 2, 3 minuty spadło z 78% do 2% :o 

Pomogło dopiero tak jak u Ciebie wyjęcie baterii i ponowne włożenie. Nie pisałem wcześniej o tym bo myślałem że to ja coś skopałem ale widzę że nie jestem sam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, focusik09 napisał:

Raczej nie AOSP, na MiuiPolska też to miałem w 2, 3 minuty spadło z 78% do 2% :o 

Pomogło dopiero tak jak u Ciebie wyjęcie baterii i ponowne włożenie. Nie pisałem wcześniej o tym bo myślałem że to ja coś skopałem ale widzę że nie jestem sam :D 

To z jednej strony mnie pocieszyłeś, a z drugiej zmartwiłeś, myślałem że to nowa aktualizacja coś skopała. 

Raz na rok może się coś takiego zdarzyć, oby nie częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, galakty napisał:

To z jednej strony mnie pocieszyłeś, a z drugiej zmartwiłeś, myślałem że to nowa aktualizacja coś skopała. 

Raz na rok może się coś takiego zdarzyć, oby nie częściej.

To było na 6.2.18 i taki jednorazowy wybryk. wychodzi że to nie wina Romu, skoro i na Miui i AOSP to się zdarzyło. Zapewne jakaś wspólna apka może z googla :-/

Teraz czytam że @artur_star też miał taka sytuację . Oby już więcej się nie pojawiło bo nie zawsze i wszędzie można doładować telefon.

Edytowane przez focusik09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, focusik09 napisał:

To było na 6.2.18 i taki jednorazowy wybryk. wychodzi że to nie wina Romu, skoro i na Miui i AOSP to się zdarzyło. Zapewne jakaś wspólna apka może z googla :-/

Teraz czytam że @artur_star też miał taka sytuację . Oby już więcej się nie pojawiło bo nie zawsze i wszędzie można doładować telefon.

U mnie najlepsze jest to, że spadło do 50%, ale jak przywróciłem starszą wersję AOSP to mialem juz 80% ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, iż wyłączenie NuPlayer'a pomaga. Kiedy miałem go włączonego na Slim MIUI wakelock pokazywał nawet 21% i trwał ponad 3h. A teraz? Albo go nie ma, albo jest 0,2% i zaledwie 1min trwania. Różnie mam :) 

Edytowane przez _STRIGOI_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, d3tr0 napisał:

Na en.miui ktoś dawał w bugi z rozwiązaniem na system wakelock - prawdopodobnie Polak bo gdzieś zdradził się pisząc po naszemu. W opcję programistyczne wyłączenie NuPlayer rozwiązuje problem i nie trzeba pozbywać się dźwięku SMS. Sprawdzalem i rzeczywiście chyba działa, system wakelock nie ma w Gsam. Dziś rano to zmieniłem ale gdyby był to już by było widać.

Polecam się, to ja pisałem, tu na forum gdzieś również o tym wspominałem, chyba w Bugach...

Tak, tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/9647-wakelock-po-dźwięku-powiadomienia/

19 godzin temu, d3tr0 napisał:

Póki co tak. System wakelock 1013 jest gdzieś nisko 0.3% a przeważnie miał nawet 70, na pierwszy plan wyszedł system android, i kernel (android os).

Cieszę się, że pomogło :)

19 godzin temu, artur_star napisał:

 

O ten post Tobie chodziło? post 3#

http://en.miui.com/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=226687&pid=4217458

Też to zrobiłem, zobaczę czy pomoże.

Mam nadzieję, że dołaczysz do grona osób bez tego wakelocka.

14 godzin temu, krzyzu napisał:

" Country/Region

Poland "

Nie trzeba szukać polskiego słowa żeby wiedzieć że to polak

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

No i się wydało ;)

5 godzin temu, d3tr0 napisał:

System wakelock już nie ma, ale bateria leci jak leciała to chyba nie ma znaczenia.

U mnie zadziałało. Jednak poza tym wakelockiem związanym z powiadomieniami miewam nasilony EINT wakelock i btwake - o ile EINT powiązany jest ponoć z WiFi, o tyle drugi to WYDAJE mi się, że jest to problem synchronizacji MiFit (wyłączenie apki / reset tel pomaga).

2 godziny temu, d3tr0 napisał:

Bez NuPlayera, raczej standardowo tylko że system wakelock 0.1%.

8702d464dab4f.png

6fded9383808d.png

0,1% to minimalna wartość, z wakelockiem bywało u mnie 50%....

1 godzinę temu, fullrespect napisał:

No, moze i sie nie zmienilo na korzysc baterii ale juz przynajmniej w oczy nie kluje i nie generuje wypaczonych statystyk uzycia aplikacji.

Ja tez wylaczylem, i przeszedlem na 6.1.29 PL - zaczynam testowanie :)

19 minut temu, _STRIGOI_ napisał:

Osobiście uważam, iż wyłączenie NuPlayer'a pomaga. Kiedy miałem go włączonego na Slim MIUI wakelock pokazywał nawet 21% i trwał ponad 3h. A teraz? Albo go nie ma, albo jest 0,2% i zaledwie 1min trwania. Różnie mam :) 

Cieszę się.

 

Generalnie fajnie było pomóc :D

Pzdr!

Edytowane przez Wodzu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...