Skocz do zawartości

Cotygodniowe aktualizacje dla RMN2


rysib

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz twrp, to instalujesz starszy rom, potem wipe factory reset, na końcu nie zaszkodzi wipe cache i dalvik cache, 

 

przed instalacją zrób kopię zapasową aplikacji albo zsynchronizuj aplikacje z kontem Xiaomi (micloud). Aplikacje same się pobiorą po zalogowanmiu do konta  i trzeba je będzie tylko ustawić, albo przywrócisz aplikacje z kopi zapasowej

Edytowane przez Marcin.M
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrałem poprawioną wersje rom wczoraj, i przełożyłem kartę sim do slotu numer dwa i nie gubi zasięgu, tylko po wczorajszej aktualizacji, wiesza się youtube i z głośnika strasznie jest słychać syk, np po dzwieku sms, możecie dać link skąd mógł bym pobrać jakąś dobrą wersje romu. dodam jeszcze że moja wersja telefonu mam pod baterią początek tdlte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przeczytaniu całego wątku, trudno było podjąć decyzję, jaką wersję zainstalować. Najnowszą czy szukać starszej stabilnej.

Miałem zainstalowaną XIAOMI.eu 5.9.24(wersja rozwojowa), zdecydowałem się zainstalować MIUI POLSKA 5.10.29(hermes).

Pełny fullWIPE(oczywiście zrobiłem wcześniej backup). Po wielu próbach zainstalowałem, o dziwo Twrp miałem zainstalowane tylko przy opcji install, ale mniejsza z tym.

Działa i wg mnie bateria trzyma lepiej niż na xiaomi.eu. Jak na razie nie zauważyłem bugów w tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie narzekam.

Nic się nie wysypuje, nie ma freezów aparat robi wg mnie poprawne zdjęcia. Nie wymagam nie wiadomo  czego bo to nie lustrzanka. Ale wyglądają na poprawne.

Od zdjęć i filmów ma XIAOMI YI.

Poza tym używam aplikacji LUX w wersji płatnej(do automatycznego podświetlenia) i można sporo zaoszczędzić na baterii. Ma taką pocję jak podświetlenie SUBZERO czyli poniżej fabrycznego ustalonego podświetlenia i tryb nocny. Wszystko oparte na regułach odczytu z czujnika podświetlenia(luxach i lumenach w nocy) oraz wschodu i zachodu słońca. Kilka dni zabawy w nauczenie w wielu lokalizacjach i porach dnia i ładnie pracuje. POLECAM

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vito.lux&hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też on ostatnio przypasował ten 5.12.10, większych problemów nie ma - znalazłem jeden kiedy wyszukuje coś w Google to pierwsze linki od góry proponowane/sponsorowane są Cant Open. I tylko tyle nie widzę innych bugów bo GPS czy zdjęcia to wiadomo że jest średnio. Bateria 4.5h na ekranie standard, nawet 5 daje radę w moim użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, d3tr0 napisał:

Mi też on ostatnio przypasował ten 5.12.10, większych problemów nie ma - znalazłem jeden kiedy wyszukuje coś w Google to pierwsze linki od góry proponowane/sponsorowane są Cant Open. I tylko tyle nie widzę innych bugów bo GPS czy zdjęcia to wiadomo że jest średnio. Bateria 4.5h na ekranie standard, nawet 5 daje radę w moim użytkowaniu.

We wszystkich ramach masz blokadę linków sponsorowanych..... I to mnie denerwuje w tym telefonie. jak mi się skończy cierpliwość do tej przypadłości to sprzedam i za radą ACID zmienię na iphone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mara44 napisał:

We wszystkich ramach masz blokadę linków sponsorowanych..... I to mnie denerwuje w tym telefonie. jak mi się skończy cierpliwość do tej przypadłości to sprzedam i za radą ACID zmienię na iphone 

Możliwe, ostatnio używałem innych romów z xiaomi.eu i nie zauważyłem takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, galakty napisał:

Bo MIUI Polska ma wbudowany taki adblock, ukrywa reklamy w aplikacjach niektórych, na www itp, no i niektóre przydatne też ;)

A można się tego jakoś pozbyć.... Bo prosiłem Acid ale jakoś to zignorowal

50 minut temu, galakty napisał:

Bo MIUI Polska ma wbudowany taki adblock, ukrywa reklamy w aplikacjach niektórych, na www itp, no i niektóre przydatne też ;)

A jakie ciekawe Romy możesz polecić bo ja teraz siedzę na 5.12.31 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo MIUI Polska ma wbudowany taki adblock, ukrywa reklamy w aplikacjach niektórych, na www itp, no i niektóre przydatne też

A można się tego jakoś pozbyć.... Bo prosiłem Acid ale jakoś to zignorowal

Nie ignorował tylko k... prosił o podanie nazwy hosta do odblokowania. Jak o to pytam to nagle cisza, a wystarczy odpalić logcata. Całej blokady nie usunę ale pojedyncze hosty mogę odblokować. Jak ktoś nie umie niech idzie na xiaomi.eu. Tam nie ma blokady.

Wysłano z Mi4c

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem od kolegów z forum to trzeba wejść w folder etc.  a w nim jest plik host i go trzeba usunąć i wtedy będą chodzić linki sponsorowane.  Niestety nie mogę go usunąć bo to dla mnie wyższa Szkoła jazdy ale dla takiego Acid to chyba jak w nosie podlubac..... Mógłby życie ułatwić co niektórym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, grzegi napisał:

Można sobie wyedytować plik hosts i to nie jest żadna filozofia.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Ta..... szczęściaz z ciebie bo wiesz jak... Ja nigdy nie bawiłem się w te klocki to nie wiem.... Jak bym wiedział to bym tu nie pisał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Redmi2 napisał:

Ja tam sie ciesze ze nie wyswietlaja sie reklamy z apek jak jest wlaczone wifi i 3/4G i za to lubie miuipolska.

W przegladarce po wpisaniu czegos w google mam jednak spoanorowane linki i reklamy. Wiec nie bardzi wiem o czym mowisz. Chyba ze chcesz aby na stronach wyskakiwaly Ci te denerwujace, to fakt ich nie ma.

@Acid posiadam apke wififtp i pod jej odpaleniu mam reklamy. Mam zrobic logcata zebys wiedzial co zablokowac?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Tak. Z tego co pamiętam w logcacie będzie wrzucona nazwa hosta skąd ładuje daną reklamę. Trzeba przy tym posiedzieć. Ja nie mogę bo nie mam czasu.

Niemożliwe bym był tylko ja na świecie co umiem posługiwać się terminalem/adb/logcat ;p

4 godziny temu, mara44 napisał:

Z tego co się dowiedziałem od kolegów z forum to trzeba wejść w folder etc.  a w nim jest plik host i go trzeba usunąć i wtedy będą chodzić linki sponsorowane.  Niestety nie mogę go usunąć bo to dla mnie wyższa Szkoła jazdy ale dla takiego Acid to chyba jak w nosie podlubac..... Mógłby życie ułatwić co niektórym 

Blokada reklam była w MIUIPolska prawie od początku czyli to już parę lat. Nie zmienię tego z powodu problemów jednego czy paru nowych ludzi. Szczególnie, że w tym momencie jest wybór:

1. usuwasz dany host z pliku /etc/hosts lub przywracasz ten 25 kilobajtowy z romu xiaomi.eu (nie polecam usuwać hosts)

2. używasz xiaomi.eu. 

Tyle.

A, że nie umiesz... no cóż trudno. Google stoi otworem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pamiętam bo najpierw były paczki zip w postaci spolszczenia. Użytkownik instalował pełny rom w recovery i na to spolszczenie. To było w okolicy początku roku 2011 na forum Android.com.pl. Pierwsze spolszczenie pod HTC Desire o ile pamiętam. Pełne romy chyba pojawiły się gdzieś na początku 2012.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mój kontakt z miui był na HTC desire jakoś jak wyszło mi2 miałem sobie nawet kupić ale rozbiłem samochód kupiłem później inny telefon i dopiero teraz na xiaomi się przesiadł em.

Używam romu 5.12.31 i nawet w porządku działa. Tylko słownik ubogi jest w odmiany.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, luk napisał:

Witam. Czy można powrócić do wersji 5.12.31 na Redmi Note 2 po instalacji 6.1.14 i skąd ją pobrać ? Z góry dzięki za pomoc.

Nie ma 6.1.14 na nasze urządzenie. Jest tylko 6.1.7. Aby wrócić potrzebujesz pełnego wipe razem z danymi użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kopię zapasową miui, poszukaj w sieci...

To naprawdę nie jest trudne wpisać w Google:

Miuipolska_hermes_5.12.31

A jak jest to któryś z użytkowników ma w sygnaturze (chyba lamcza) konto na mega Cloud że wszystkimi romami.

Jak nie znajdziesz to ja ci wyślę link

XRN2 by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Marcin.M napisał:

 

Zrób kopię zapasową miui, poszukaj w sieci...

To naprawdę nie jest trudne wpisać w Google:

Miuipolska_hermes_5.12.31

A jak jest to któryś z użytkowników ma w sygnaturze (chyba lamcza) konto na mega Cloud że wszystkimi romami.

Jak nie znajdziesz to ja ci wyślę link

XRN2 by Tapatalk

Pobrałem, zainstalowałem i wyskakuje " Niestety, proces android.process.acore zosta..." aplikacja zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób. Jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid - czy jest Ci znany problem z brakiem kresek zasięgu na najnowszym MIUI dla RN2? Są jakieś plany, żeby to naprawić? Siła sygnału w dBm jest ok, jednak wartości ASU są cały czas zerowe (przy sieci innej niż LTE). Czy ktoś może potwierdzić ten błąd?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...