Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii RN3


hhunter22

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Seweryn.f napisał:

U mnie jest problem z baterią na wyłączonym ekranie, przez noc spadło z 53% do 37%

Wysłane z mojego Redmi Note 3

miui polska? stokowe? czy przeróbka polsko angielska? na rn2 miałem podobny problem. pomógł reset do fabrycznych i nie kombinowanie z oszczędzaniem baterii :) możliwe ze jakaś apka żre ci baterie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ja mam też jakiś problem z bateria bo miałem stable 7.0.19 z chin ale z polskim językiem i było trochę dziwnych aplikacji... Wczoraj zainstalowane multilang 6.1.21 polecany na forum i bateria ucieka jak uciekała... Tel odlaczylem koło 3 w nocy i od godz 7:20 używam i mam aktualnie (8:46) 82 %. SoT 1:20h, wyświetlacz 20%, dane kom wł. I synch. Bez bł, wifi, gps. Siedzialem większość czasu na forum i dwa filmy YouTube. Ma ktoś jakieś pomysły??

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam też jakiś problem z bateria bo miałem stable 7.0.19 z chin ale z polskim językiem i było trochę dziwnych aplikacji... Wczoraj zainstalowane multilang 6.1.21 polecany na forum i bateria ucieka jak uciekała... Tel odlaczylem koło 3 w nocy i od godz 7:20 używam i mam aktualnie (8:46) 82 %. SoT 1:20h, wyświetlacz 20%, dane kom wł. I synch. Bez bł, wifi, gps. Siedzialem większość czasu na forum i dwa filmy YouTube. Ma ktoś jakieś pomysły??

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Przez jeszcze większe problemy z bl i teraz cuda z baterią coraz bardziej zniechęcam się do Xiaomi...

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka

Też byłem tym wszystkim zniesmaczony ale zaryzykowałem i się oplacilo. Jestem zadowolony z tego telefonu bo jest świetny a szansa że znajomy będzie miał XRN3 lub coś lepszego za tą cenę jest marna.

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wyczulony na punkcie baterii, ponieważ w obecnym telefonie, który mam od kwietnia zeszłego roku, jest to poważny problem i doprowadza mnie do szału. Rozglądam się za czymś mocniejszym i przede wszystkim z lepszą baterią i ergonomią. Nie wiem co bym zrobił gdybym wydał jakiś tysiąc złotych na nowy telefon i znowu miał problemy z baterią - pomimo, że jest niemal dwukrotnie większa niż w moim Asusie Zenfonie 5...

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy korzystacie z tych telefonów, czy tylko je ładujecie i kładziecie na biurku, żeby bateria trzymała 3, 4 dni?  

Mi osobiście bateria starcza na cały dzień i nie dłużej bo z niego korzystam bez przerwy (SMS, fejs, messanger, snapchat i oczywiście tapatalk. Z czego snapchat bardzo żre baterie i frozen bo akurat siostrzyczce dawałem a to też strasznie pożera baterię ) Niestety (chyba) jak mam połowę baterii a nawet nie lub mniej niż połowę prześladuje mnie nawyk po starym telefonie (SGS2) podłączam telefon do ladowarki.

b081b641758c9ee2ad23c3a6d48400f5.jpg1c205de3d31333c7e8e4e05e1a3e5914.jpg85873e15ab95d8d81a52dd22e5ce7985.jpga0c3d397fb3539128befc87af6b3e6f5.jpg

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie na MIUI PL z półtora dnia będzie. SoT w okolicach 3h, cały czas włączone WiFi, dane komórkowe, synchronizacja, sporo Chrome'a i fejsika, a najwięcej przemieszczania się pomiędzy rónymi nadajnikami. Obecnie mam tak:

Co to jest ten System (*wakelock*)?

Screenshot_2016-01-27-20-45-40_com.gsamlabs.bbm.png

Screenshot_2016-01-27-20-46-04_com.gsamlabs.bbm.png

Screenshot_2016-01-27-20-47-48_com.gsamlabs.bbm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie przy normalnym korzystaniu w trybie mieszanym (dostosowanym do obecnych standardów nierozstawania się z telefonem) telefon ten wytrzymuje 12h.

SoT wynosi 5h czyli tyle samo co przy dokładnie takim samym użytkowaniu LG G2 gdzie znajduje się bateria nieco ponad 2600.

 

 

 

Screenshot_2016-01-29-16-45-53_com.gsamlabs.bbm.png

Screenshot_2016-01-29-16-46-19_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez przemo5040
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP G2 ma 3000mAh

Używam MIUI Polska od wersji 5.12.31 i w sumie jak na 4000mAh nie byłem zbyt zadowolony. A szczególnie z każdą kolejną aktualizacją.

Wgrałem teraz stocka 7.1.6.0, usunąłem wszystkie chińskie śmieci i mam tyle samo wolnego RAMu co na MIUI PL(1.9GB). Telefon działa tak samo szybko, a bateria nie schodzi tak okropnie. Do tych screenów jeszcze dodać 30 minut rozmów.

Nie wiem czym się różnią wersje dev od stable ale różnica jest...

Screenshot_2016-01-30-13-24-11_com.miui.Screenshot_2016-01-30-13-24-19_com.miui.Screenshot_2016-01-30-13-24-13_com.miui.Screenshot_2016-01-30-13-24-16_com.miui.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2016o13:53, miczkins napisał:

Wgrałem wersję stabilną zamiast deweloperskiej, romy Xiaomi.eu, wyraźnie poprawiła się praca baterii, link do wersji stabilnej:

http://en.miui.com/thread-216904-1-1.html

Polecam.

Też przeszedłem z 6.1.26 zdecydowanie lepiej.a tak poza tematem czym różni się wersja dev od tej stable multi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na xiaomi EU 6.1.21 bateria przy moim uzytkowaniu spokojnie wytrzymuje 2 dni od rana jednego dnia i podlanczam wieczorem drugiego dnia, a telefon nie tylko lezy - dzwonie, pisze, przegladam net, FB gram (dosyc sporo- zona goni), caly czas synchronizacja, spotyfi. (gdybym nie podlaczyl spokojnie starczylaby do rana a nawet i dluzej ale dla pewnosci podlanczam wieczorem), ponadto WiFi dziala bez problemu nie zrywa polaczenia, udostepnianie dziala dobrze, zasieg nie wariuje a BT dziala wysmienicie (o wiele lepiej niz w Xperii Z1 zony).

Widac z telefonem mozna trafic tak jak z samochodem, jeden sie psuje i nie dziala a drugi dziala wysmienicie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karsto1982, "dzwonię, piszę, itp" - zobacz jak to rzeczywiście wygląda z czasem procesora i świecącym wyświetlaczem, bo ja np byłem święcie przekonany, że w MMX Racinga grałem pół dnia, a tu raptem 35 minut. Przy standardowym użytkowaniu telefonu wraz z częstą zmianą nadajników też mi wytrzymuje dwa dni :)

Bo czy 5h działania wyświetlacza w ciągu półtora dnia to mało?

Edytowane przez krzycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję jeszcze kilka prób żeby się upewnić ale już zauważam pewne zjawisko:

Na sofcie chińskim 7.0.919.0:
- długa praca "aktywna" (wyświetlacz włączony, pisanie w messengerze, SMSy, przeglądarka itd..)
- prędkość zużycia baterii na "wygaszonym" taka sobie, ani dobrze, ani źle, normalnie jak na tą pojemność..
 

Na sofcie stabilnym 7.1.6.0:
- średnio praca "aktywna"
- prędkość zużycia baterii na "wygaszonym" zdecydowanie wolniejsza..
Czy macie podobne odczucia?

Oczywiście potrzebuję ładnych kilku ładowań żeby się o tym przekonać ale takie mam przeczucia. 
Nie wiem czy to mogło być powodem szybkiego spadku - używałem z 2-3h Yanosika i Here (z wł. GPS) ale głównie na wył. ekranie.
Jednak póżniej, jak już było mało % baterii i normalnie z niego korzystałem to procenty spadały dość szybko i trochę nieregularnie.

Macie jakieś patenty na oszczędność baterii poza poniższymi?
- zmniejszenie podświetlenia do wystarczającego w większości sytuacji
- tryb "normalny" dla prędkości (nie tryb wydajny)
- profile nocne (wyłączone wszystko poza tel/SMS)
- nawigacja odpalona, tel uśpiony a wybudzany dopiero gdy potrzeba
- powyłączana autosynchronizacja różnych apek w tle
- nie używanie w zbyt wielu rzeczach wibracji
Jeśli chodzi o mój egzemplarz to w nocy 2:30 - 8:00 przy własnym profilu nocnym spadek baterii jest praktycznie znikomy, czyli soft nieźle zoptymalizowany..
I co ciekawe - jak na tak dużą baterię bardzo szybko się ładuje... mam nadzieję, że ma tylko mAh ile deklarują..
 

Edytowane przez marceleqs
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Wszystkim,

Oto mój najświeższy screen z baterii.

Telefon pracował w 4G/3G, miał załadowane obie karty, podświetlenie automatyczne, trochę dzwonienia, kilkanaście SMSów, kilka MMSów, trochę messengera i trochę więcej FB + jakieś inne przydatne appki typu BlaBlaCar ;) Obejrzałem też kilka filmików kilkuminutowych na FB, wtedy ssał mocniej energię, wiadomo.
Jeśli tak dalej będzie to podoba mi się ta tendencja. Przy stosunkowo stonowanym używaniu spokojnie 2 dni :) I widać, że telefon potrafi się skutecznie zamrażać np. w nocy.
 

Na chwilę robienia screenów pozostało jeszcze 25% (17h30m)

 

Jak oceniacie?

1.png

2.png

3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Wszystkim,

Oto mój najświeższy screen z baterii.

Telefon pracował w 4G/3G, miał załadowane obie karty, podświetlenie automatyczne, trochę dzwonienia, kilkanaście SMSów, kilka MMSów, trochę messengera i trochę więcej FB + jakieś inne przydatne appki typu BlaBlaCar Obejrzałem też kilka filmików kilkuminutowych na FB, wtedy ssał mocniej energię, wiadomo.

Jeśli tak dalej będzie to podoba mi się ta tendencja. Przy stosunkowo stonowanym używaniu spokojnie 2 dni I widać, że telefon potrafi się skutecznie zamrażać np. w nocy.

 

Na chwilę robienia screenów pozostało jeszcze 25% (17h30m)

 

Jak oceniacie?

1.thumb.png.8357966df08fe5ac1d24b40812c2680e.png

2.thumb.png.2dbebdb4e411262d5059a691c44fb423.png

3.thumb.png.3e7d6f6bf5f6ca8af7c0b98a39e2535e.png

Wejdź tam w ekran i zrób screena ile był uruchomiony i daj tutaj.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...