Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 3/32GB - krótka recenzja


krzycz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem tu nowy, więc na początek się przedstawię - jestem Krzysiek, krzycz. Opowiem Wam moją historię. Po kilkunastu miesiącach posiadania ostatnio zaczął mnie irytować LG G2 Mini, więc postanowiłem go zmienić. Mój wywiad wskazał na Xiaomi Redmi Note 3. Kombinowałem jeszcze na OnePlus Two, ale jednak 1700 + przesyłka to za dużo, kupując Xiaomi mogłem jeszcze się szarpnąć na odkurzacz dla żonki na święta ;) 

Tak więc stałem się posiadaczek pierwszego w życiu chińskiego telefonu.

Najpierw trochę historii - 10.12 wieczorem zamówiłem telefon w accessories4you. Ale nie zapłaciłem, bo coś się PayU posypało i w ogóle nie kierowało na stronę banku, wywalało błędy, itp.; 3 płatności anulowałem. Napisałem koło 23 maila do sprzedawcy z opisem sytuacji - praktycznie od razu odpisał, że spoko, jakby rano znowu nie przeszło, to mam mu dać znać, wyśle kuriera za pobraniem. 11.12 po 10AM przeszło w końcu, łaskawie, przez PayU. Praktycznie też od razu dostałem od sprzedawcy info, że płatność już ma i wysyła do wskazanego paczkomatu. 12.12 o 12:30 dostałem SMSa, że paczka na mnie czeka przy paczkomacie i mam czas do 20:00 na odebranie. No spoko, to jad... ale jak to PRZY? Jak to tylko do 20:00?? No nic, jadę, i tak byłem na zakupach. I faktycznie, przy paczkomacie stoi dodatkowo furgon InPostu. Kurier powiedział, że mają taki sajgon przed świętami, że nawet w takiej wiosce jak moja dzień w dzień stoi KOŁO paczkomatu, bo W się już nic więcej nie zmieści. Więc plus dla InPostu, że dają radę przed świętami :)

A w paczce surprise - dostałem przy okazji folię na ekran i silikonowe etui. Jak to mówią - mała rzecz a cieszy :)

Także na sprzedawcę narzekać - jak na razie - nie mogę.

No ale przejdźmy dalej. 13.12 telefon był już ogrzany, naładowany, dziecko maltretowało tablet, więc ja mogłem pościągać kilka apek i potestować Redmi. Na początek porównanie wielkości telefonów: Redmi Note 3 i LG G2 Mini:

 

00f18a4fa6ca1624.jpg

 

41ba993b5ddad480.jpg

 

Specyfikacja telefonu jest Wam zapewne znana, a jak nie, to:

Mediatek MT6795 Helio X10 8x2 GHz / PowerVR G6200 / 3GB RAM / Ekran 5.5" IPS 1080p / 13 MP / DualSIM 

W pudełku poza ładowarką (chińska, ale jest przejściówka) z kablem oraz dzyndzlem do wyjmowania tacki SIM nie ma nic. Ot, nowy standard producentów...

Jak już Acid pisał w dyskusji ogólnej Xiaomi w Redmi Note 3 zablokowało bootloader, więc na chwilę obecną dostępne są tylko języki angielski i chiński. U mnie na szczęście włączył się język angielski, więc chociaż to miałem z głowy. Na pierwszy ogień poszła aplikacja... do sprawdzania oryginalności zakupionego telefonu. Tak, tak... Chińczycy podrabiają już nawet Chińczyków, więc Xiaomi wypuściło dedykowaną aplikację. W chińskim AppMarkecie lub na stronach MIUI (i tych w Chinach i MIUI Polska - http://miuipolska.pl/forum/topic/3064-mi-identificationmi-identyfikacja/?page=2) wystarczy znaleźć i zainstalować Mi Verification (Antifake), a następnie wejść na stronkę https://jd.mi.com/, zeskanować kod i chwilę poczekać na wynik weryfikacji, który to będzie zaprezentowany na stronie. Mój, na szczęście, jest oryginalny (albo i to już Chińczycy zhakowali, who knows ;) )

 

5beec7cf14614c6d.png

 

Jako że od którejś wersji MIUI nie ma w defaulcie apek Google, to trzeba to zainstalować za pomocą Google Installera. Opis można znaleźć wszędzie, ja korzystałem z tego dostępnego pod adresem http://en.miui.com/thread-91398-1-1.html

Mając Sklep Goog… sorry, Play Store, można przejść do testów. O doborze aplikacji zdecydowała recenzja ZenFone'a 2 napisana przez Daniela Góreckiego (daniel_wl) na FrazPC. Tak więc po kolei:

 

1. CPU-Z:

a5f34d2a11b2d1a7.png

b55239b808a1a802.png

64734fa3a0f0bd19.png

83c32da8d4972449.png

c6634b2add8cc9a8.png

 

2. Antutu:

114eb7f861ee702e.png

 

3. GFX Bench:

7d6e003eba4011fb.png

bf83b1e9e4b81d2a.png

13c9d9ce46c97f85.png

 

4.  3D Mark (BTW. Może ktoś wie czemu w Extreme mam wyższy wynik niż w Unlimited?):

d39312d1b67edbc7.png

0932f441239bb388.png

c6936885a2b824ef.png

 

5. Vellamo:

6c2c2b612198b572.png

6c4a4b0874ac64cf.png

4be3728d62967950.png

 

6. HTML5 Test i SunSpider 1.0.2:

89a1ff09a256f8b2.png

baa15999a8f0558e.png

 

7. Androbench:

a2ca9bd26bed3615.png

db0e282372f188f1.png

 

8. BaseMark OS II i Geekbench:

2f7374ae126175c1.png

57532e04d85de125.png

 

 

Wszystkie ww testy były robione w trybie Balanced. Dzisiaj puściłem Antutu i GeekBencha w Performance, oto wyniki:

Antutu_perf.png

1d403994b6baa6bd.png

04c60271bf3233dc.png

8fe142a635884b41.png

 

 

BATERIA:

Wszystkie niedzielne testy trwały 2 godziny, od 17:54 do 19:52 – ściągałem apkę, robiłem test, screeny, kasowałem apkę, ściągałem następną i tak do końca. Wyświetlacz praktycznie cały czas świecił (ustawiony na 100% i automatyczną jasność), stan baterii po testach:

477d5f52197673b8.png

Tak, wiem, SIMki nie było, ale i tak 35% zużycia baterii to chyba niezły wynik? Później jeszcze instalowałem apki, które miałem na LG, bawiłem się, pograłem w Mortala (w końcu mi się mieści :D), siedziałem trochę w necie, itp., w poniedziałek, 14.12 o godzinie 4AM telefon wskazywał jeszcze 20% pozostałej baterii. Nice :)


14.12 wieczorem, do naładowanego do 100% telefonu wsadziłem dwie karty SIM – Play i Orange (net ustawiłem domyślnie z Orange). Cały wtorek robiłem z telefonem to co zwykle – fejsik, Chrome, Quizwanie, trochę Mortala, ze 30 rozmów, trochę SMSów i ze 3 MMSy. No a przede wszystkim podróż ŁKA z Kutna do Łodzi i z powrotem, przez łąki, pola i ogólnie czarne dziury zasięgu, które każdej baterii dają niesamowicie popalić. Wynik na koniec dnia (koło 21:00) – 20%. Telefon naładowałem na maxa i kartę Orange wyjąłem i zapakowałem z powrotem do drugiego aparatu. 16.12 używając tylko karty Playa i standardowo obciążając telefon rzeczami jak wyżej, tylko było dużo więcej neta, baterii miałem jeszcze 37% przy ekranie święcącym przez prawie 3h:

13cf7aad78127350.png

 

Dodatkowo – 16.12 koło 22:00 odłączyłem telefon z ładowania, a dzisiaj siedziałem przede wszystkim w necie + trochę Wściekłych Ptaków. No i te nieszczęsne łąki i pola. Na 20:22 baterii zostało jeszcze 27% (23:10 - 19%; po testach Antutu w Performance, rundce w MK, kilku stronach, fejsie i kilku rozmowach)

7ed1b68cd25a0dbe.png

45267580cfaacddb.png

68e0fbc458413aaa.png

32feda1df4f2d1c7.png

287d1b2c80ec0392.png

 

 

APARAT:

No cóż, przez ostatnie dni pogoda była, delikatnie mówiąc, kiepska, a do tego nie było gdzie zdjęć robić, więc wrzucam to co mam. Z HDR i bez, sami poznacie które jest które :) :

e8235069d6aa79ea.jpg

079c1452d417bf63.jpg

652fe128a3eba894.jpg

316b7820897605e9.jpg

1f30651b98c7c301.jpg

21185e1377cdf792.jpg

d4cdfebc8db9b7ae.jpg

52a12bb607a5796b.jpg

 

Zdjęcie z aparatu przedniego, du** nie urywa, ale nie po to on jest:

af5ba249902f0de3.jpg

 

Dla porównania pierwsze zdjęcie zrobioDla porównania pierwsze zdjęcie zrobione LG G3:

13023b74978d3241.jpg

 

Filmików nie mam, bo nie miałem kiedy nakręcić…

 

 

GPS + WiFI:

Fixa łapie szybko, bardzo szybko, przynajmniej w porównaniu z G2 Mini i Xperia SP. Z innymi porównania nie mam. To co na zdjęciu poniżej trwało jakieś 20 sekund, może 30, w pomieszczeniu przy oknie z zasłoniętymi roletami:

49da3996b0177357.png

 

Po wyjściu na dwór fixa łapie tak:

baf81484a5f661b7.png

 

Na WiFi w znanych mi miejscach nie narzekam, ale poniżej dwa zdjęcia – z Xperii SP i Redmi Note 3. Pierwsze dosłownie 20cm od routera, drugie – jakieś 2 metry:

d43d81197e48d661.jpg

e861f123973c7c18.jpg

 

 

WRAŻENIA OGÓLNE:

No cóż, telefon jest spory, bardzo spory. Jedną ręką się go nie obsłuży. Przy swoich rozmiarach jest jednocześnie zadziwiający „zgrabny”, dobrze się trzyma i nic nie trzeszczy. iBenda niestety nie ma, to nie iOS :(
Po przesiadce z LG G2 Mini szybkość mnie po prostu poraża. Zmiana na MIUI, i to po angielsku, jest dziwna, kilka rzeczy jest rozwiązanych inaczej, ale ogólnie na responsywność i dostępne opcje nie narzekam. Zobaczymy jak będzie dalej. Jedyne co mnie denerwuje, jak na razie, to chińskie znaczki w niektórych aplikacjach. Dla przykładu – wybór dzwonka budzika, jak myślicie, który będzie lepszy? :lol:

2e408ef590c9364a.png

 

 

Aaaa… zapomniałbym o czytniku linii papilarnych. No po prostu bajka :D

Najpierw kilkukrotnie (z 8, 10 razy, nie pamiętam w sumie) dotyka się czytnika na chwilę i podaje kod zapasowy. Później odblokowanie telefonu to jedno pacnięcie czytnika. Nie jest to może 0,3 sekundy jak podaje Xiaomi, ale na pewno działa zdecydowanie lepiej niż w Galaxy Tab S, w którym to w końcu wyłączyłem, bo mnie denerwowało… Pac, odblokowany, blokujemy, pac, odblokowany, blokujemy, pac… Kilkanaście minut się tym bawiłem dla samej radości :D

Jeśli chodzi o jakość rozmów czy też muzyki z głośniczka/słuchawek… ja mam pierwszy stopień muzykalności – rozróżniam kiedy grają i kiedy nie grają. Więc – słychać zrozumiale. 
Koniec.

Pozdrawiam
krzycz

Edytowane przez krzycz
Zdjęcie z LG G3 było do góry nogami; poprawa formatowania w pierwszych akapitach
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam od siebie skriny. bateria w rn2 juz dawno by się ładowała - bynajmniej u mnie. zaznaczam ze nie włączam oszczędzania, żadnego ubijania procesów. ekran specjalnie na 50% cały dzień. 47min rozmów jakieś sms, plus dużo internetu, synchro co 30min z 3 skrzynek. blutek też cały dzień włączony. i nadal po takim czasi 38%  - jeszcze chciałem dodać ze około 40min do max godziny używałem bluta do słuchania muzy na stereo boom 500.

Screenshot_2015-12-18-00-28-54.png

Screenshot_2015-12-18-00-29-07.png

Screenshot_2015-12-18-00-29-25.png

Edytowane przez hhunter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG g3 strasznie sie grzeje. Niezly piekarnik pod reka. W nasze gorące lato osiągał temperatury 65-70 stopni C i to bez grania w gry. Wiec ja bym sie pod tym wzgledem zastanowil.

Co do testow GPS na RN3. Rozumiem, ze uzywales wspomagania sieciowego aby uzyskac fixa w 20s, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tpawel - G3 nie jest mój, więc nie jestem w stanie ocenić jakości dźwięku. Zresztą ja jestem zupełnym przeciwieństwem maniaków audiovoodoo, wystarczy mi, że coś gra :)

Jeśli chodzi o porównanie z G3, to znalazłem taki filmik:

 

Bohyn, tak, wspomaganie GPSa włączone.

 

Mam jeszcze ciekawe info o aparacie: http://www.gizmochina.com/2015/12/15/xiaomi-redmi-note-3-review-the-best-budget-smartphone-redefined/ :

 

camera was tested with the both MIUI V7.0.7.0.LHNCNCJ (MIUI7) and the MIUI V7.0.16.0.LHNCNCJ (MIUI7) (not yet available via OTA, the ROM was flashed manually). The results have proven that there is a significant change in picture quality between these two updates. 90% of the images taken using the old software had some major focus issues. 

Edytowane przez krzycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy coś źle robię, czy tak dobrze to działa, ale jeśli dobrze wyłączyłem wspomaganie sieci LAN i GSM (obrazek 1), to wyniki jak na obrazku 2 (w pokoju) i 3 (ręka za oknem). Województwo Łódzkie, Kutno.

 

image.png

2_kopia.png

3_kopia.png

 

Sidelek - również pozdrawiam :)

 

P.S. Wie ktoś jak się pozbyć tego zielonego ludzika z powiadomień? Pokazuje mi wiecznie, że mogę zmienić klawiaturę Swift na inną, ale że to są notyfikacje Androida, to nie można tego ani wyłączyć, ani przesunąć w bok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzycz

Wydaje mi sie ze nadal masz uruchomione wspomaganie przez siec. Przynajmniej w Wysokiej dokladnosci napisane jest ze korzysta z gps, wifi i gsm w celu okreslenia lokazliacji, ale nie mam nic na miui, aby sprawdzic czy tam mozna kliknac. I przy tescie gps trzeba pamietac ze dla niezaburzonego testu czasu lapania fixa potrzebny restart telefonu, poniewaz w pamieci jest ostatnia znana konstelacja satelit.

Czasy calkiem ok. Jak testowalem G3 to lapało z pomocą sieci w 6-7s fixa, mniej jesli zgubil i powrocil.

@d3tr0

z tego co widac to dokladnosc 8-11m, szału nie ma, czyli rownie dobrze mozna stac na plocie lub biec srodkiem drogi zamiast chodnikiem badz zygzakiem. Zostaje kwestia wielodrogowosci sygnalu i jakie poprawki sieciowe splyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, krzycz napisał:

ok, zrobię w takim razie testy po resecie i z Endomondo, ale nie wcześniej jak w poniedziałek, bo mnie choroba właśnie rozłożyła...

No dobrze a sama lokalizacja GPS jak cie łapie na mapach? Pływająco czy stabilnie w jednym miejscu. Patrzyłes może? 

1 godzinę temu, Bohyn napisał:@d3tr0

 

z tego co widac to dokladnosc 8-11m, szału nie ma, czyli rownie dobrze mozna stac na plocie lub biec srodkiem drogi zamiast chodnikiem badz zygzakiem. Zostaje kwestia wielodrogowosci sygnalu i jakie poprawki sieciowe splyna.

No ciekawe,  jeśli to się sprawdzi to wyjdzie ze taki sam jak redmi note 2 niestety i nic nie poprawili w tej kwestii,  ale zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@d3tr0 - na mapie nic mi nie pływało, ale jakoś specjalnie się tej kwestii jeszcze nie przyglądałem. Zapiszę sobie na liście todo

 

@Bohyn, 8m może szału nie robi, ale screena zrobiłem od razu po pierwszym fixie, później dokładność się zwiększa. Widać to na poniższych screenach, jestem właśnie po restarcie, a nawet 3:

1_kopia.png

2_kopia.png

 

Teraz jestem własnie po aktualizacjach z Updatera - przez kilka ostatnich dni miałem jakiś problem z połączeniem w Updaterze, ale dzisiaj zaczęło iść. Najpierw wersja 7.0.12.1 (762MB) - BARDZO długo, najpierw ze 30 minut pobierania (szło jak krew z nosa...), później co najmniej drugie tyle instalacji, aż się bałem, że zbrickowałem telefon. Później wersja 7.0.13.0 (24MB) - już szybciej, w sumie jakieś 15 minut. Teraz właśnie zainstalowała się... stabilna 7.0.16.0 dostępna normalnie w Updaterze (30MB, jakieś 20 minut w sumie), więc w poniedziałek zobaczę czy to prawda z tym aparatem. No, przynajmniej wrzucę zdjęcia, żebyście Wy zobaczyli, bo u mnie z widocznością detali to tak jak z muzykalnością :lol:

P.S. Updaty zeżarły prawie 20% baterii - jak zaczynałem miałem 61%, teraz mam 46%.

Edytowane przez krzycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pull1990 - nie działa wychodzenie z Child Mode. Klikasz krzyżyk i zamiast kodu pojawia się biała plansza i znika. Jak do uprawnionych aplikacji dodałeś Browsera czy innego Chrome'a, to pół biedy, ale jak nie, to musisz wyczyniać hocki klocki z numerami alarmowymi, wchodzeniem w Yellow Pages, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iphone 5s czy rm3?:)

Pytanie nie na miejscu w tym forum. To jak strzelanie sobie w kolano ;) każdy ci tu powie że xiaomi. Ale jak już porównujesz cudownego jabłofona to dlaczego do serii redmi a nie MI. Przecież redmi to budżetówka a jabłofon no to wiadomo cud miód i orzeszki.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie odnośnie tego telefonu. Na zrzutach macie taktowanie CPU jako 1.95 a model ten ma 2.2, skąd ta rozbieżność ? Druga sprawa, batreia powinna być Li-po a tutaj jest Li-ion. Czy są różne modele tych telefonów gdzie baterie i taktowania są różne ? Pomijając że 2GB RAM/16 ROM i 3GB RAM / 32 GB ROM.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...