Skocz do zawartości
  • 0

1200 -1300zł co kupić?


zarik

Pytanie

zukam telefonu, następcy sgs4. Ostatnio bardzo zainteresowałem się telefonami z Chin, rzeczywiście jest wielu producentów, o których nigdy nie słyszałem. Oferują to samo, czasami i więcej w baaardzo konkurencyjnej cenie.

Czego oczekuję od nowej słuchawki:

-dobrze aby po wyjęciu z pudełka nie trzeba było ingerować w system wgrywając język polski itp itd.

-ekran od 5-5,7cala

-ma mieć niezły design podobają mi się metalowe obudowy.

- jestem przyzwyczajony do fizycznego przycisku, to nie jest główny must have ale dobrze gdyby był.

- bateria jak pewnie każdy i ja chcę jak najmocniejszą.

-telefon ma mi posłużyć jakieś dwa lata więc dobrze żebt dostawał przez ten czas aktualizację.

Moje aktualne typy to:

Huawei p8 można go wyrwać na Olx w granicach 1200-1300zł. Fajny design, ogólnie od niego się zaczeła fascynacja chinolami. Do tego gwarancja realizowana w kraju.

Minus podobno słaby procesor.

Meizu Mx5 również świetnie wyglada. Dobra praca na baterii. Koszt podobny jak P8. Podobno ma problemy ze spolszczeniem. I główny minus wg specyfikacji prócz aparatu ma te same bebechy co Xiaomi Redmi Note 2 i 3 telefony o jakieś 500zł tańsze.

Xiaomi mx4,mx4i, mx4c piszę o tych trzech modelach razem, ponieważ wielu o nich pisało i ile głosów tyle opinii ktory lepszy. Ten ma dwa minusy: po wyjęcou z pudła trzeba go najpierw doprowadzić do stanu używalności i drugi niedługo ma być premiera mx5.

Xiaomi Redmi Note 3 czarny koń mojego zestawienia. Dosyć dobre parametry, na alle.. kosztuje w granicach 800zl ( plus ewentualne cło). Minus - trzeba przy nim majstrować na starcie. To jest tylko średnia półka i boję się jakości materiałów.

Co sądzicie, który wybrać?:) a może macie jakieś swoje typy?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak sam pisałeś, generalnie przy xiaomi na starcie trzeba coś pomajstrować aby mieć MIUIPolska. Idąc tym tropem powinieneś wybrać coś z dwóch pierwszych propozycji. Ewentualnie mogę ci podsunąć jeszcze firmę one plus i również ma bardzo dobre opinie.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myslalem na One Plus ale jakos sam nie wiem czemu mi sie nie podoba.

To, że trzeba coś wgrać jakoś może bym przeżył, to raczej moje lenistwo jest. Kiedyś normalnym było robić jailbreak Iphona.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja One Plus odradzam... Moim zdaniem coś jest z nimi nie tak i za jakiś czas usłyszymy o kolejny pięknym problemie jak ten z OPO i żółtymi ekranami...

Bierz Mi4/Mi4c, nie idź w serię Redmi, nie ma sensu przesiadać się z flagowca na budżetowca. W Mi4 jedyne co musisz zrobić to ściągnąć paczkę z romem na telefon z strony, wejść w aktualizacje i... zaktualizować, nic więcej. Mi4c musisz się pobawić z TWRP, a Mi5... będzie jak będzie, na razie nie ma info kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie o to mi chodziło, zawsze miałem flagowce każdy wytrzymywał mi ok 2 lat. I taki chce teraz, prawdą jest, że i budżet jest mniejszy.

A mi4i? Czemu nie ten?

W Mi4c odstrasza mnie ten plastik.. gdyby miał metalową obudowę by był moim numero uno..

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, makovic napisał:

Owszem One Plus miał problem z żółtym wyświetlaczem ale na początku produkcji :) ja narazie użytkuje Mi4c i jest bardzo dobrze :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Cała seria OnePlus One była trafiona, znajomy kupił kilka mies. temu i też trafił na pożółkły. 

Mi4i... To jest coś między Redmi, a Mi... Taki wypychacz na rynek Indie. Niby snap 615, ale... Brałbym Mi4 na Twoim miejscu. Ten telefon urzeka nawet fanów iPhona (ciotka od kilku lat tylko Apple, a jak zobaczyła Mi4, to sama sobie kupiła :D). Po 2, miałeś SGS4, kupujac Mi4i stał byś w miejscu, żadna zmiana, kupując Mi4/Mi4c, robisz zawsze "krok do przodu" :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Pewnie ostateczny wybór będzie między Mi4 a Opx ( oczywiście żina wtrąci swoje 3 grosze bo jak by miało być inaczej)

Zdaję sobie sprawę na jakim forum jestem i jakie telefony są polecane ale tak jeszcze zapytam, nikt nie wspomniał o MX5 ani P8 tak objektywnie są słabsze?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Pewnie ostateczny wybór będzie między Mi4 a Opx ( oczywiście żina wtrąci swoje 3 grosze bo jak by miało być inaczej)

Zdaję sobie sprawę na jakim forum jestem i jakie telefony są polecane ale tak jeszcze zapytam, nikt nie wspomniał o MX5 ani P8 tak objektywnie są słabsze?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Nie bierz OPX! Kupiłem i sprzedałem po 2dniach. Wcześniej miałem opo i z nim pozostałem. Kuzynowi kupiłem mi4c i różnica jest kolosalna. Mi4c lepszy pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak dla żony, to wybacz Sławek, ale tej "kolosalnej" różnicy to ona nie zobaczy. OPX problemów nie ma, wydajnoścowo to inne urządzenie, ale kobietom się podoba, bardzo dobrze wykonany, dobry aparat i ładny ekran. Mi4c ma MIUI, lepszy procek, podczerwień i... MIUI :). Poza tym Mi4c jest tańszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobiłem krótki wywiad i znalazłem firmy sprzedające na allegro, które mają swoje siedziby w Wawie. Dwie, akurat są ulokowane w jednym centrum handlowym Land.. teraz tylko muszę załatwić wolne w pracy..bo mają beznadziejne godziny otwarcia 10-17

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chce obejrzeć na żywo mi note - jest największy i chce zobaczyć czy jest choć trochę poręczny..

Porównać Mi4 z Mi4c - bo może wcale ten plastik taki zły nie będzie;)

Aaa i jeszcze na stronce Euro Agd RTV znalazlem jedyny sklep w Wawie gdzie mogę Meizu pomacać to też dla świętego spokoju zrobię;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja ostatnio maiłem dylemat między Mi4c i Mi4 dla żony. W rezultacie wybrałem Mi4. Ze względu na wykonanie  i te bajerancie plecyki bambusowe, które można dokupić. Osobiście dla mnie kupił bym chyba Mi4c ze względu na większą ilość pamięci ( chodzi mi o 32GB wersje w stosunku do 16GB dla Mi4). Ale nie ukrywam ,że według mnie Mi4 jest po prostu ładniejszy i lepiej wykonany. ( ładniejszy oczywiście kwestia gustu ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja ostatnio maiłem dylemat między Mi4c i Mi4 dla żony. W rezultacie wybrałem Mi4. Ze względu na wykonanie  i te bajerancie plecyki bambusowe, które można dokupić. Osobiście dla mnie kupił bym chyba Mi4c ze względu na większą ilość pamięci ( chodzi mi o 32GB wersje w stosunku do 16GB dla Mi4). Ale nie ukrywam ,że według mnie Mi4 jest po prostu ładniejszy i lepiej wykonany. ( ładniejszy oczywiście kwestia gustu ) 

Jest inaczej wykonany...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...