Skocz do zawartości

Redmi Note 3 jak ustawić


Kamila77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post, i mój pierwszy telefon z Chin, próbowałam szukać jakiś informacji w wyszukiwarce ale poległam, więc jak już taki temat był, to z góry proszę o wybaczenie.

Dzisiaj przyleciał do mnie mój Redmi Note 3 3GB, już z zainstalowanym językiem polskim i Google Play, ale... w przeglądarce jest pełno chińskich zakładek, do tego na ekranie kilka jakiś aplikacji z chińskimi znakami. Jak robię zdjęcia, żeby je obejrzeć każe mi wyrażać zgodę na połączenie z Internetem (?). Nie bardzo wiem jak się do tego telefonu dobrać, czy wszystko akceptować, czy może zostały tam jakieś aplikacje których wolałabym nie mieć ;) Czy zanim zacznę zabawę z telefonem powinnam coś ściągnąć z MIUI Polska i zainstalować?

 Ja od kilku ładnych lat jestem prostym użytkownikiem Samsungów (ostatnio SGS4 prywatny i SG Note 4 służbowy), a na Xiaomi się skusiłam bo ładny. Nie miała baba kłopotu, kupiła sobie chiński telefon ;) 

Bardzo ładnie proszę i z góry dziękuję za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy soft mam gówniany czy nie, mam taki jaki mi chińczyk w łaskawości swojej wgrał. Ale jak na razie mimo wszystko nie narzekam. Mimo zachwytów nad telefonami Xiaomi, spodziewałam się jednak czegoś gorszego. O MIUI jeszcze ok.2 tygodnie temu nawet nie słyszałam, a też mi się wydaje że mogę się do tego przyzwyczaić. Układ ikon, wygląd klawiatury itp. bardzo mi się kojarzy z Iphonem do którego nigdy miłością nie pałałam, ale da się to przeżyć, a wręcz całkiem fajnie się tego używa :-)

Jedyne czego nie mogę odnaleźć to kontaktów zapisanych na karcie SIM i mnie to wkurza.

Tak jak napisał sszymon zainstalowałam inną przeglądarkę, Mozillę bo ją akurat wolę.  Browsera schowałam głęboko (chociaż i tak mi się wcina do otwierania linków).

Na razie jest bardzo dobrze a pewnie będzie lepiej ;-)  i czekam sobie na możliwość odblokowania bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :-) takie proste rzeczy, że aż wstyd że pomocy forum do tego potrzebowałam. Przeglądarka ustawiona a i kontakty na SIM się odnalazły :-) a wczoraj telefon nawet z tyłu obmacałam, ale chyba za krótko każdy możliwy przycisk dotykalam i nic nie chciało mi zadziałać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamila77 W tych czasach nie trzyma się kontaktów na karcie SIM, nie robię tego od lat. Wszystko mam na koncie Google. Telefon może się spalić, utopić, wybuchnąć, zostać przejechany przez czołg i...  kontaktom i innym ważnym plikom nic się nie stanie ;)  Tymczasem czekam na swojego RMN3, ma być w poniedziałek :)  Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Navarro mam nadzieję, że jednak czołg mi telefonu nie przejedzie ;-) i generalnie trzymam kopię kontaktów na koncie Googla, ale nie wiadomo czemu mimo jej uaktualnienia nie wszystkie numery mi się skopiowały do nowego telefonu i dlatego na szybko je przekopiowałam na kartę sim.

Miłego czekania na przesyłkę życzę i oby terminowo dotarła :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki nie bedzie mozliwosci odblokowania bootloadera o miui pl mozna pomarzyc. Syfny soft prosto z chin az prowokuje do szukania czegos lepszego

Czyli Xiaomi instaluje syf od razu? Wątpię. Jak ktoś ma kombinacje np pół Polski język to tak. I skąd wiesz że to Co Ty instalujesz to nie syf. Ja się wstrzymuje i poczekam na miui pl. Nie mam ciśnienia. Język En w tel to nie problem

Wesołych Świąt!!!!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to inna inszość. Teoretycznie mam czysty sprzęt od Xiaomi kupiony od Goldka. A to że zamiast pl jest en nie przeszkadza mi. Nic nie laguje nie psuje się to grzecznie poczekam. W sumie gdyby ktoś chciał mi coś ukraść to mógłby lipne konto na fb i emaile ale nie mam tam żadnych tajemnic :) hasła do kont bankowych itp i tak używam inne.

Wesołych Świąt!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...