Skocz do zawartości

Google Cardboard a RN2


fakeman

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na JD takie plastikowe z regulacją no i cóż, d*py nie urywa. Można pobawić się z ciekawości bo wrażenia faktycznie interesujące, ale więcej jak 30zł za taką zabawkę to ja bym nie dał bo szybko się nudzi. Jak będzie się dało z tym zagrać w wiedźmina to zmienię zdanie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pompka500 napisał:

Emploia wrzucał już wyżej link do tych darmowych cardboard od mini, sam zamówiłem 2 sztuki. Teraz tylko czas oczekiwania, darmowa dostawa=pewnie miesiąc lub lepiej :(

o faktycznie, nie przyuwazylem. pierwszy post i juz wpadka :(. no nic ja zamowilem, dam znac jak przyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja początkowo myślałem nad zwykłym cardboardem ale na myśl, że mi fejsa będzie jakiś karton rysował to postanowiłem trochę zainwestować i zakupiłem Weebo3d 2.0. Skusiły mnie dobre opinie, jakieś filmiki na YT no i nie jakaś przesadnie wysoka cena. Okularki maja większe (37mm) soczewki no i opaskę. Wykonane są ze sklejki, oklejone taką jakby gąbką i wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że ta gąbka się odkleja. Nie działa u mnie clicker - ten magnes tak więc aplikację, hdzie trzeba cos potwierdzić clickerem są dość uciążliwe. Na szczęscie większośc steruję się głową celując w jakiś przycisk przez chwilę. Jest taki player którym można przewijać, wywołać listę filmów itede.

Dobra się rozpisałem ale jakie jest wrażenie? Ja powiem, że jak dla mnie super. Nie należy oczekiwać super jakości. Niestety pomimo iż nasz wyświetlacz jest HD to jak dla VR to jest minimum. Z takiego bliska i przy takim powiększeniu widać piksele ale to nie przeszkadza tak bardzo. Jest kupę różnych aplikacji czy filmów, które to muszą posiadać odpowiednią jakość. Powiem tak. Jak zasysacie aplikację np. Discovery i stamtad oglądacie te filmy no to jakość jest dość kiepska. Nie najgorsza ale d.. nie urywa. Ja robię tak, że te fajniejsze, zasysam na PC dodatkiem do przeglądarki - jakimkolwiek, który pozwoli wam zassać najwyższą jakość 4k na telefon. Potem takie video wrzucacie na telefon i odpalacie wspomnianym programikiem (nazywa się AAA VR). Jakość jest o wiele lepsza - odpalając wideo np z kokpitu samolotu odrzutowca spokojnie można sczytać wartości z zegarów. Mnie takie zabawki rajcują tak więc polecam wszystkim niezdecydowanym jak najbardziej. Nasze telefony posiadają żyroskop i akcelerometr - niezbędne do sterowania (rozglądania się). Córka mnie ciągle męczy, żeby jej odpalić kolejkę górską - mnie przy tym łeb wysiada a ona to uwielbia. Odpaliłem też rybki, zwierzątka i takie tam pewnej starszej kobiecie, której reakcja była "łooo, to jest fajneee, czego to nie wymyślą" hehe. Tak więc wydaje mi się, że jeśli już macie RN2 to warto zainwestować w jakiś cardboard i się przekonać samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odebralem paczke z cardboard od nw. Jakosc tragedia, scianki krzywe, wszedzie sa przeswity, soczewki male, obraz troche rozmazany, rmn2 nie miesci sie.

Na mnie vr nie zrobilo jakiegos super wrazenia, ale pewnie dlatego, ze te cardbordy od vw sa do d*py.

Edytowane przez redminote2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dostałeś ich do teraz to prawdopodobnie już ich nie otrzymasz bo jak napisali liczba chętnych przerosła ich oczekiwania, w związku  z czym okulary trafiły w ręce, tych którzy wysłali zgłoszenia jako pierwsi. A co do usunięcia danych to jeśli chcesz to zrobić to napisz do nich prywatną wiadomość na Facebooku. Ja tak zrobiłem i kazali tylko podać maila który podałem przy zamawianiu okularów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od vw to faktycznie trochę lipa ale były za darmo więc nie ma co narzekać, wydaje mi się ze telefon powinien być trochę bardziej przesunięty do tyłu, najbardziej rozmazanie obrazu widać przy filmach i grach, przy zdjęciach efekt jest ok

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...