Jump to content

Odblokowywanie bootloadera

Recommended Posts

Odblokowałem bootloader bez problemu. Nie mogłem za to wgrać TWRP przez USB z komputera, udało mi się dopiero sposobem alternatywnym, czyli przez Flashify.

Natomiast, co jest mega dziwne, nie mogę "wywołać" recovery z poziomu telefonu, tzn. wyłączam go, włączam przytrzymując Vol i pokazuje mi się tylko rysunek telefonu z odłączonym kablem, a nie wchodzi do recovery. Co ciekawe, mogę wejść do recovery przez Flashify komendą "reboot into recovery", ale nie mogę wejść do recovery "ręcznie". 

Update: zniknęło mi TWRP po jakimś czasie od momentu, kiedy go wgrałem i uruchomiłem. 

Ki diabeł?

Edited by raven66
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Słuchaj dziecko, normalnie bym cię tak zjechał żebyś się nakrył klawiaturą za te bzdury, a raczej pokaz niskiego poziomu inteligencji. Zamiast tego wytłumac

Z tego co wiem to oznacza że za mało korzystasz z usługi Xiaomi (MiCloud). Dajcie mi na pw swoje id. Babka z Xiaomi pisała nam, że jak komuś odmówiono to można jej napisać id i ona pomoże. No to pomyś

Dobra to może mały tutek. Po pierwsze to wchodzimy na stronkę https://account.xiaomi.com i sprawdzamy czy security checkup mamy na 100% Następnie wchodzimy na https://unlock.update.miui

Posted Images

Jak wejść do recovery to ja wiem. Nie o to się rozchodzi. 

Chodzi o to, że po wgraniu TWRP przez Flashify mogłem wejść do recovery. Natomiast już jakiś czas potem (nie wiem, po resecie?) TWRP / recovery zniknęło. Nie ma go. Nie mam już recovery i próba wejścia do recovery (tak @leonov, WIEM, że naciskając Vol Up) pokazuje mi tylko ekran z telefonem i odłączonym kablem. 

@Smigoll czytaj proszę co napisałem. Mam już odblokowany bootloader. Zniknęło mi TWRP po wgraniu go za pierwszym razem. 

@raven66

Wybacz sądziłem że to kolejne pytanie walkowane tysiąc razy.

Jeżeli się nie mylę to z którąś aktualizacją miuipolska wgrywa się TWRP 3.0 , mogę się mylić ale mi przynajmniej wygrało :)

Osobiście musiałem pobrać starszą wersje flashify żeby dobrze na stałe wgrać TWRP.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, Smigoll napisał:

Osobiście musiałem pobrać starszą wersje flashify żeby dobrze na stałe wgrać TWRP.

Czyli też miałeś taki problem, że po wgraniu TWRP ono nagle "znikało" i nie było już recovery?
Jeśli tak, czy możesz mi proszę podać, którą wersją Flashify udało ci się wgrać TWRP na stałe?

Czyli też miałeś taki problem, że po wgraniu TWRP ono nagle "znikało" i nie było już recovery?

Jeśli tak, czy możesz mi proszę podać, którą wersją Flashify udało ci się wgrać TWRP na stałe?

Miałem to samo i zaraz ci poszukam :)

@Edit

Ja użyłem wersji 1.9.2 :)

Ja tylko z tamtąd pobrałem TWRP a reszte zrobiłem sam :D

Odpaliłem flashify, wszedłem w Recovery image tam wybrałem z moich plików TWRP i zainstalowałem :)

Witam Kolegów,

mam odblokowanego bootloadera, działa mi TWRP, mogę zainstalować aplikacje wymagające root-a, ale jak wchodzę w "Panel sterowania", potem w "Uprawnienia", to pokazuje mi się:

Autostart

Uprawnienia

Instalator USB

Udziel dostępu do ROOT

Jak wejdę w "Udziel dostępu do ROOT", to pokazuje się ekran z chłopkiem z kościami i poniżej jest tekst "Allowing root access is extremely risk and may expose your device and personal data to attacks from malicious apps. You agree that you are solely responsible for any damage to your device or loss of data that may result from allowing root access."

Pod tekstem jest pole do zaznaczenia "I understand the risks of root access" i jak to zaznaczę to mam aktywny przycisk z napisem na czerwono "Root access", naciskam go ale pisze, że "Couldn't get root access", "This app couldn't get root access. Try again."

Mam pytanie co to jest, lub do czego to jest ?

Witam czy jeśli mam zainstalowany ten soft  MIUIPolska_hennessy_6.3.11_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl  to mogę odblokować na nim bootloader? Niby próbowałem niby doszło do 100% ale jak teraz sprawdzić czy bootloader jest odblokowany?

Edit:Już mam wszystko zrobione łącznie z wgranym recovery :)

Edited by EnaM\
1 hour ago, preker said:

Odblokowałeś bootloadera na romie od Jdstar ?

Nie musiałem wrócić do chińskiego dev softu który znalazłem na angielskim forum a potem przez aplikacje aktualizację zainstalowałem soft który znajdywał się tutaj:https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ i dopiero odblokowałem bootloader i zainstalowałem recovery :D

Ja odblokowałem na romie od JDStara 6.3.11 i poszło w 30 sekund.

Do tego wgrałem TWRP 3.0  od chłopaków MDSTEAM i wszystko hula jak powinno.

Edited by situ
10 godzin temu, EnaM\ napisał:

Nie musiałem wrócić do chińskiego dev softu który znalazłem na angielskim forum a potem przez aplikacje aktualizację zainstalowałem soft który znajdywał się tutaj:https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ i dopiero odblokowałem bootloader i zainstalowałem recovery :D

21 minut temu, situ napisał:

Ja odblokowałem na romie od JDStara 6.3.11 i poszło w 30 sekund.

Do tego wgrałem TWRP 3.0  od chłopaków MDSTEAM i wszystko hula jak powinno.

Jezusicku, chłopaki... :-o

Że wy się tak nie boicie kombinować...

Bo robi się najpierw głową, a później na żywym organizmie .

Każdemu nie doświadczonemu użytkownikowi polecam kilkakrotnie przeczytać temat ,poszukać filmików i dopiero brać się za flashowanie romu ,odblokowanie bootladera.

1 hour ago, JDStar said:

Na moim romie też można odblokować bo kilka sztuk tak odblokowałem już. Na romach stable też odblokowanie działa.

Mi nie chciało odblokować na twoim sofcie dlatego musiałem wrócić na chiński.

43 minutes ago, Marvinka said:

Jezusicku, chłopaki... :-o

Że wy się tak nie boicie kombinować...

Już się nie boję bo w sumie nauczyłem się wielu rzeczy w ciągu ostatnich tygodni w których mam ten telefon. A powiem ci dobrym motywatorem do nauki i do odblokowania BL jest najpierw soft brick a później hard brick :P 

1 godzinę temu, EnaM\ napisał:

Już się nie boję bo w sumie nauczyłem się wielu rzeczy w ciągu ostatnich tygodni w których mam ten telefon. A powiem ci dobrym motywatorem do nauki i do odblokowania BL jest najpierw soft brick a później hard brick :P 

Ale gdzie w międzyczasie praca na telefonie? Dzwonienie, wysyłanie danych, majlowanie... :-o

Hej, w czasie oczekiwania na odblokowanie bootloadera czytałem ten i inne tematy na temat wgrywania MIUI Polska na RN3 na mediateku. Wczoraj otrzymałem sms z możliwością odblokowania od Xiaomi, i tutaj jest moje pytanie, czy według tego poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ mogę śmiało odblokować bootloader, a kolejno wgrać MIUI Polska? Wersja MIUI aktualna którą posiadam to jakiś chiński syf (stable 7.0.919.9(LHNCNCJ)). Z góry przepraszam za takowy spam, po prostu jestem świeży w tych sprawach:-D.

12 minut temu, kacperzasty napisał:

Na windowsie XP nie mogę uruchomić MiFlashUnlock'a

wyświetla mi się że: Nie znaleziono punktu wejścia procedury InitializeCriticalSectionEx w bibliotece KERNEL32.dll.

56f1bab242d69_punktwejciaprocedury.thumb

i co z tym fantem mogę dalej zrobić?

O, stary, dobrze znany błąd.

• Sprawdzić, czy pobrałeś właściwy program i czy się poprawnie zainstalował
  • Użyć narzędzia Sys File checker, tzn uruchomić z prawami administratora polecenie sfc /scannow
  • Sprawdzić system porządnym skanerem antywirusowym i antymalware (Avast to NIE JEST dobry antywirus!)
  • Przeinstalować biblioteki Visual Basic/Visual Studio
  • Przeinstalować sterowniki od sprzetu, jeśli jakieś ostatnio ruszałeś, lub instalowałeś oprogramowanie, które mogło na nie wpłynąć (np gry)
  • Zainstalować najnowszy service pack (puścić go jeszcze raz jeśli masz zainstalowaną 3kę)
  • Stworzyć nowy profil użytkownika z uprawnieniami admina i spod niego testować
  • Cofnać system do stanu wczesniejszego - Marvinka nie poleca!
  • Zainstalować XPka na nowo
  • Odwiedzić forum zajmujące się serwisem XPka

Może mi ktoś powiedzieć jak szybko zdobyć jeszcze odblokowanie bootloadera? Czekam na unlock już ponad 21 dni i nadal nic :/ jakieś pomysły ?

NO i zostałem wydymany :/
Smsem dostałem informację o odblokowaniu...
Pobrałem Programik, szystko pięknie ...
Loguje się i prosi o podpięcie telefonu
i nagle...
BooM
Informacja:
Couldn't verify device

Dziękuje za uwagę i życzę Xiaomi dalszych świetnych Jaj z ich strony...