Jump to content

Odblokowywanie bootloadera

Recommended Posts

Wchodzisz przez przeglądarkę na komputerze na stronę: https://account.xiaomi.com/pass/auth/security/home?userId=XXXXXXXXXX#service=setToken   

W miejsce xxxxxxxxx wpisujesz nr swojego konta mi. Polecam zrobić to przez Chrome i ustawić na tłumaczenie na angielski. Każde okienko będzie przetłumaczone więc będzie łatwiej.

W pierwszym okienku dajesz tylko dalej na pomarańczowym przycisku, dalej wysłany będzie sms na Twój nr - też tylko potwierdzasz. Masz minutę na wpisanie kodu i przechodzisz dalej. Następnie masz okienko gdzie wybiersz "android" i poniżej chyba na zielono będzie odnośnik do pobrania aplikacji Autoryzacje (oczywiście pobierasz). Chyba w tym samym kroku na samym dole wybierasz komputer (są dwa przyciski - ten, o który nam chodzi to ten po lewej). W następnym oknie będzie kod QR do zeskanowania pobraną apką. Po tym zacznie ona działać i będą pojawiać się w niej kody co określony czas zaznaczony zieloną linią, która się kurczy. Polecam poczekać aż wpadnie nowy kod i wtedy szybko przepisać w okienko na komputerze. Teraz wystarczy szybko zatwierdzić i prawie gotowe. Mi się nie udało za pierwszym razem (strona po wpisaniu kodu z aplikacji się nie wczytała - chyba mają przeciążone serwery). 

Jeśli uda Ci się to co opisałem powyżej to wyloguj się z MiAccount na telefonie i zaloguj jeszcze raz za pomocą nr telefonu. Zostaniesz poproszony o wpisanie kodu z aplikacji Autoryzacje i będziesz zalogowany. Gdzieś po drodze przy logowaniu pojawia się pole do zaznaczenia, coś w stylu "trusted device" - oczywiście zaznaczasz.

Przepraszam za chaotyczny opis ale mam nadzieję że pomoże. Mogą pojawić się gdzieś nieścisłości bo pisałem wszystko z pamięci.

• Like 3
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Słuchaj dziecko, normalnie bym cię tak zjechał żebyś się nakrył klawiaturą za te bzdury, a raczej pokaz niskiego poziomu inteligencji. Zamiast tego wytłumac

Z tego co wiem to oznacza że za mało korzystasz z usługi Xiaomi (MiCloud). Dajcie mi na pw swoje id. Babka z Xiaomi pisała nam, że jak komuś odmówiono to można jej napisać id i ona pomoże. No to pomyś

Dobra to może mały tutek. Po pierwsze to wchodzimy na stronkę https://account.xiaomi.com i sprawdzamy czy security checkup mamy na 100% Następnie wchodzimy na https://unlock.update.miui

Posted Images

Mi też się udało. Dzięki! Teraz tylko pytanie czy coś to da default_biggrin.png

SORY, Nie kumam... nie wiem nadal jak to zrobić.. dochodze do momentu podaj kod aktywacyjny z  aplikacji ale nie mam żadnej aplikacji...  

ok, zmieniłem przegladarke, jakoś mi pomijało moment skąd wziać apkę.

a56f08bfe8d33f5457ddcdf746e453c4.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dzięki to samo miałem napisać :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

1 godzinę temu, maaaciekmaaaniek napisał:

Wyłączyłem dwustopniową autoryzację i nie da się ponownie włączyć, założyłem nowe konto i też nie mam tej opcji

A jaki rom masz dev? Ja na stable miałem te całe trusted device, wczoraj zmieniłem na dev i samo trusted device zniknęło, pozostałe rzeczy są...activ...ect 

@pull1990 już mam, dziwnym trafem pomijało mi moment gdzie pokazuje skąd pobrać apkę. już dział. dzięki za pomoc. ciekaw czy to coś zmieni default_biggrin.png pozdr

Tak jak myślałem procedura była ok, tylko coś z przeglądarką miales.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Wyłączyłem dwustopniową autoryzację i nie da się ponownie włączyć, założyłem nowe konto i też nie mam tej opcji

A jaki rom masz dev? Ja na stable miałem te całe trusted device, wczoraj zmieniłem na dev i samo trusted device zniknęło, pozostałe rzeczy są...activ...ect 

Już mam activated, najnowszy dev

16 minutes ago, krzysiu85005 said:

Pewnie dlatego że nie masz aplikacji autoryzacje. Na moje oko musisz przeprowadzić cała procedurę o której tu mowa. 

No i ... "ładnie żarło i zdechło" , utknąłem na punkcie 4 instrukcji tj. 

4. W aplikacji Flashify > Recovery image > Choose a file i wybieramy pobrane wcześniej recovery (plik .IMG)

program Flashify nie widzi obrazu recovery !? 

Mam pytanie, czy do instalacji TWRP potrzebny jest ROOT ? bo według opisu instalacji MIUI Polska jest taki pounkt 

-  Należy także wyrazić zgodę na pobranie ROOTa gdyż domyślnie w romie dev nie jest on już dodawany.

u mnie tego nie było, po kilkunastu nieudanych próbach połączenia i pobierania w końcu tel. się uruchomił ponownie, coś instalował i włączył się ponownie.

Nie mogę też zainstalować TWRP drugim sposobem, opisanym tutaj, tu z kolei po uruchomieniu pliku w cmd nie widzi tetefonu z USB. 

Jakaś MASAKRA !!

6 minut temu, leonov napisał:

Jakaś MASAKRA !!

Mialem to samo--- i o efekcie mozesz poczytac w poprzednich watkach....

Jesli jest tak faktycznie jak u mnie-- masz znow zablokowane TWRP - nie nie mam zielonego pojecia jak go odblokowac-.. 

A masz MIUIPOLSKA??

10 minut temu, leonov napisał:

Mam pytanie, czy do instalacji TWRP potrzebny jest ROOT ? bo według opisu instalacji MIUI Polska jest taki pounkt 

-  Należy także wyrazić zgodę na pobranie ROOTa gdyż domyślnie w romie dev nie jest on już dodawany.

u mnie tego nie było, po kilkunastu nieudanych próbach połączenia i pobierania w końcu tel. się uruchomił ponownie, coś instalował i włączył się ponownie.

Nie mogę też zainstalować TWRP drugim sposobem, opisanym tutaj, tu z kolei po uruchomieniu pliku w cmd nie widzi tetefonu z USB. 

Jakaś MASAKRA !!

Jaki masz system operacyjny ? 

1 minutę temu, zehell napisał:

dobra bootloader ma flage unlocked

Gdzie to sprawdzić ? 

8 minut temu, Monra napisał:

Jaki masz system operacyjny ? 

Windows 7 na wirtualnej maszynie. 

Witam. Dobrze zrocumiałem... muszę już mieć wcześniej jakieś Xiaomi aby mieć zweryfikowane konto i dopiero wtedy mogę nabyć bez obaw Redmi Note 3 do dalszych działań? Czyt. odblokowania czy instalacji MIUI Polska... ;-)

45 minut temu, zehell napisał:

ipotem polecenie fastboot getvar all

To już na komputerze ? OK, już mam, jest odblokowany. Tylko jak teraz wrzucić recovery ?

Edited by leonov
update