Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

chciałem odblokować REDMI NOTE 3 PRO, po przejściu na stronę https://unlock.update.miui.com/   pojawia się  http://screenshot.sh/mMycyV6fRZAut    klikam ten kwadracik na środku loguje się i pojawia mi się  http://screenshot.sh/n9Dmdi3IMnQFP

W czym jest problem ??

Edytowane przez cimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas odblokowywania bootloadera na Mi5 mam znane info "Current account is different from the account info on device". Czytałem o tym wcześniej ale dziwne bo i do MiUnlock i do konta Xiaomi na telefonie zalogowałem się przy pomocy tego samego ID bez problemu. 

Mam MIUI Global Stabilna 7.5.2.0

Edit 1
włożyłem sim, zalogowałem się na i.mi.com i dodałem urządzenie do zaufanych. Zlokalizowałem je dla potwierdzenia. Niestety MiUnlock dalej zgłasza komunikat :(

Edit 2:
Ściągnąłem China dev rom i próbowałem zainstalować z pliku zip przez Aktualizację - niestety komunikat "Nie można zweryfikować pliku aktualizacji". Grrr. Walczę dalej ale pomysły się kończą :(

 

Edit 3 - rozwiązanie (dla potomnych):
Ściągnąć Global Dev Rom (u mnie Version: 6.5.30 (MIUI7) ) i w aplikacje Aktualizacje zainstalować z pliku zip. Następnie zalogowac się z telefonu na konto Xiaomi, wyłączyć i przejść do fastboota. Na tym romie bootloader odblokował się bez problemu. Ufff

Edytowane przez Mychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mychu napisał:

Edit 3 - rozwiązanie (dla potomnych):
Ściągnąć Global Dev Rom (u mnie Version: 6.5.30 (MIUI7) ) i w aplikacje Aktualizacje zainstalować z pliku zip. Następnie zalogowac się z telefonu na konto Xiaomi, wyłączyć i przejść do fastboota. Na tym romie bootloader odblokował się bez problemu. Ufff

Tyle co to rozwiązanie ma wspólnego z redmi note 3 z procesorem MTK .

Bo raczej nie ma takiego romu dla tego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z odblokowaniem bootloadera. Wysłałem prośbę i po dwóch dniach dostałem zgodę. Ale tylko raz mi się udało połączyć poprzez Mi Unlock i tryb fastboot, jednak dochodziło tylko do 50% i wyskakiwał chyba jakiś błąd . No a teraz podczas prób odblokowania wyskakuje okno jak na pierwszym screenie.

O co w tym wszystkim chodzi.

Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałem mój problem.

xiaomi boot 1.JPG

 

 

Edytowane przez gabik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś mi odpowiedzieć? To okno, które jest na screenie wyskakuje od razu po logowaniu w programie MiUnlock i gdy nacisnę na przycisk "GO" to za każdym razem przekierowuje mnie do strony pobrania programu MiUnlock, no i tak w kółko. Oczywiście mam 100% security check-up i jestem zalogowany w telefonie na to samo konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w telefonie Redmi 3.

Wczoraj telefon padł i już się nie chce włączyć. Podłączyłem go do komputera ale tylko wyskakuje logo miui na czarnym tle. Próbowałem wgrywać nowy soft na fastboocie ale wtedy wyskakuje mi błąd " Nieokreślony błąd (0x80004005; błąd: nie można załadować lokalizacji " i " remote device is locked ". Próbowałem wgrywać soft przez "download" na czarnym tle telefonu wtedy się wrzuca całość ale po odłączeniu telefonu od komputera i włączeniu nic się nie zmienia nadal jest czarny ekran z logo. Jak próbowałem robić bootloadera to mi znowu w cmd wyskakiwał błąd " FAILED (remote: unknown command) "

Ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem sms ze zgodą na odblokowanie. Zrobiłem wszystko jak w instrukcji. Tym razem wydawałoby się , że wszystko poszło jak należy. Podczas odblokowywania status doszedł do 100 % i myślałem, że odblokowano. Zrestartowałem telefon ale gdy chcę wejść do recovery z poziomu aktualizacji ( trzy kropki) to nadal mi wyskakuje rysunek telefonu z niepodłączonym kabelkiem. czy coś zrobiłem nie tak?

Człowiek uczy się całe życie. Okazało się , że aby był obrazek z podłączonym  kabelkiem to trzeba telefon podłączyć do komputera :-D. Już wszystko działa. 8-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wgrywanie recovery wczoraj ucegliłem telefon. Wisiał cały czas na logo miui.  Recovery zniknęło i była tylko możliwość wejścia w tryb fastboot. No ale jakimś cudem dzisiaj zainstalowałem system przez miFlash ( wcześniej przez prawie całą noc nie dało rady) . No ale mam pytanie. Co może być przyczyną , że znika recovery . Odblokowałem bootloader, wgrałem recovery i wszystko w nim działało, no ale po wyjściu do pulpitu i próbie uruchomienia recovery ( volume + oraz power) komórka przechodzi do tego chińskiego trybu. czy może być tego przyczyną, że podczas instalacji recovery zaznaczyłem, że chcę zostawić system nieruszony ( czy jakoś tak)? Nie chciałem go rootować w recovery bo poprzednio właśnie chyba od tego złapałem bootloopa.

Edytowane przez gabik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gabik napisał:

Przez wgrywanie recovery wczoraj ucegliłem telefon. Wisiał cały czas na logo miui.  Recovery zniknęło i była tylko możliwość wejścia w tryb fastboot. No ale jakimś cudem dzisiaj zainstalowałem system przez miFlash ( wcześniej przez prawie całą noc nie dało rady) . No ale mam pytanie. Co może być przyczyną , że znika recovery . Odblokowałem bootloader, wgrałem recovery i wszystko w nim działało, no ale po wyjściu do pulpitu i próbie uruchomienia recovery ( volume + oraz power) komórka przechodzi do tego chińskiego trybu. czy może być tego przyczyną, że podczas instalacji recovery zaznaczyłem, że chcę zostawić system nieruszony ( czy jakoś tak)? Nie chciałem go rootować w recovery bo poprzednio właśnie chyba od tego złapałem bootloopa.

Dlaczego nie piszesz w dziale swojego telefonu ,przez to w temacie powstaje bajzel.

Instalacja romów na snapa jest inna i na Mtk inna.

Takie wprowadzanie ludzi w błąd co mają Mtk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, legion46 napisał:

witam

 

Wczoraj odblokowałem  bootloader i co należy dalej zrobić by można aktualizować do wersji 8 .Obecnie mam 6.2.25 a jestem w tym zielony. Prosze o pomoc

No jedziesz z instrukcją, masz na stronie głównej, w FAQ czy tam w pobieraniu romów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam,

Własnie przeszedłem procedurę odblokowania bootloadera w Redmi note 3 mediatek 32 gb z poziomu miui eu. 7.1.6.0 (LHNCNCK) Stable. Po kliknieciu unlock proces odblokowania dobil szybko do 100%, został wyświetlony status pomyślnego zdjęcia blokady i pod spodem odfajkowane 3 pozycje. Chcialem sprawdzić statu bootloadera przez adb (oczywiście jestem w trybie fastboot), ale po wpisaniu komendy fastboot oem device-info wystepuje blad failed i komunikat, ze nie rozpoznalo komendy. Wszedlem kodem serwisowym do centrum serwisowego telefonu *#*#6484#*#* i mam taki status jak na zdjęciu. Jak ponownie chciałem zrobić unlock bootloadera to dobija do 50% i wywala komunikat, ze urządzenie nie zostało zwerywfikowane. Teraz telefon trochę dziwnie się zachowuje. Po wygasnieciu ekranu sam wlacza mi się gps i BT. No i po podpięciu kablem do kompa pytal mnie czy ma zazwolic na debugoowanie. Tak jakby cos po tym procesie się zresetowalo, ale czy sa to normalne objawy. Jakie teraz kroki podjąć, żeby zainstalować np. Miui 8?

Screenshot_2016-08-21-14-40-05_com.longcheertel.cit[1].png

Edytowane przez Attack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, 

Czytałem poradnik acida, niemniej pozostało mi trochę do dopytania. 

1. Mam Redmi Note 3 od stycznia 2016. Nie jestem level pro w androidzie, a były straszne jazdy na początku roku w uzyskaniu pozwolenia od xiaomi na odblokowanie bootloadera. Odpuściłem to i zainstalowałem przez spflash wersję romu xiaomi.eu 6.1.29. 

2. Ta wersja jest lepsza od pierwotnej którą dostałem ale dalej kiepska i po pół roku postanowiłem zmienić na coś nowszego. Chciałbym uniknąć ciągłego ręcznego wgrywania kolejnych wersji romu więc chciałbym odblokować bootloader i potem aktualizować online system. Dobrze kminie?

3. Na tą chwilę pojawiają mi się dwa pytania. Czy najpierw powinienem ściągnąć wersję dev ze strony xiaomi, czy mogę wcześniej dać request o odblokowanie bootloadera na stronie xiaomi? W jaki sposób (gdzie?) wypełnia się wniosek o odblokowanie bootloadera?

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 23.08.2016 at 9:16 PM, eton imder said:

 

Koledzy, 

Czytałem poradnik acida, niemniej pozostało mi trochę do dopytania. 

1. Mam Redmi Note 3 od stycznia 2016. Nie jestem level pro w androidzie, a były straszne jazdy na początku roku w uzyskaniu pozwolenia od xiaomi na odblokowanie bootloadera. Odpuściłem to i zainstalowałem przez spflash wersję romu xiaomi.eu 6.1.29. 

2. Ta wersja jest lepsza od pierwotnej którą dostałem ale dalej kiepska i po pół roku postanowiłem zmienić na coś nowszego. Chciałbym uniknąć ciągłego ręcznego wgrywania kolejnych wersji romu więc chciałbym odblokować bootloader i potem aktualizować online system. Dobrze kminie?

3. Na tą chwilę pojawiają mi się dwa pytania. Czy najpierw powinienem ściągnąć wersję dev ze strony xiaomi, czy mogę wcześniej dać request o odblokowanie bootloadera na stronie xiaomi? W jaki sposób (gdzie?) wypełnia się wniosek o odblokowanie bootloadera?

 

Z góry dzięki!

za względu na to że trzeba dosyć długo czekać na zgodę od Xiaomi ja bym zajął się tym w pierwszej kolejności. następnie zgrał na kompa wszystkie potrzeebne pliki i czekał na decyzję, a w między czasie zaglądał na forum i czytał gdyż to bardzo ułatwi Ci zadanie. Mi zajęło sporo czasu aby odblokować bootloader ale dzięki pomocy Situ w końcu się udało i od dzisiaj cieszę się nowym rom'em MIUI 8. Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki Situ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanówcie się chwilę nad sobą. 

1. Napisanie tych postów zajęło wam kilkanaście/dziesiąt sekund, Odpowiedź jednym zdaniem zajęłaby tyle samo czasu. 

2. Wasze stanowisko - "szukaj, postaraj się, giń" - zamiast zwyczajnie pomóc. Tak się składa że sobie to tłumaczyłem, ale nie bardzo wiem o jaki nickname chodzi. 

Wchodziłem na swoje konto sprawdzałem dane które mogłyby pasować do wpisania, ale nic nie wydaje się sensownego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu siedziałem na xiaomi.eu od JDStar (zablokowany bootloader) .Na SMSa czekałem 3 dni. W prośbie wpisałem, że chcę zainstalować xiaomi.eu  Jak wysłałem prośbę o odblokowanie gdy telefon wchodził na rynek (RMN3) to mi odrzucili.  Nie wygrywałem China Dev żeby odblokować, odblokowałem na xiaomi.eu JDStar bo przecież też jest Dev ;)

Edytowane przez Padre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Drodzy użytkownicy,

Chciałem dokonać aktualizacji swojego MIUI 7 stable (wersja 7.2.13.0) do MIUI 8 (urządzenie Xiaomi Mi5), ściągnąłem paczkę ZIP, natomiast przy próbie aktualizacji pojawia mi się komunikat: "Nie można zweryfikować pliku aktualizacji".

Jak mogę zaktualizować do wersji MIUI8? Czy można to zrobić przez tryb recovery? Jeśli tak- co wybrać? Jestem zielony w temacie :)

Proszę o pomoc. Dzięki!

(Telefon odblokowany, MIUI 7 skutecznie i bezproblemowo zainstalowani wg instrukcji z MIUIPOLSKA :) )

Edytowane przez Poniatowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Poniatowski napisał:

Drodzy użytkownicy,

Chciałem dokonać aktualizacji swojego MIUI 7 stable (wersja 7.2.13.0) do MIUI 8 (urządzenie Xiaomi Mi5), ściągnąłem paczkę ZIP, natomiast przy próbie aktualizacji pojawia mi się komunikat: "Nie można zweryfikować pliku aktualizacji".

Jak mogę zaktualizować do wersji MIUI8? Czy można to zrobić przez tryb recovery? Jeśli tak- co wybrać? Jestem zielony w temacie :)

Proszę o pomoc. Dzięki!

(Telefon odblokowany, MIUI 7 skutecznie i bezproblemowo zainstalowani wg instrukcji z MIUIPOLSKA :) )

Jeżeli masz odblokowany ,to musisz wgrać TWRP i instalować przez recovery.

Ludzie poczytajcie trochę tematy.

Bo co post jestem zielony,laikiem itp,a tematy są przerabiane i odpowiedzi są w tematach .

Edytowane przez situ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...