Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam ten sam problem co kolega wyzej z wejsciem do recovery. Ale od poczatku..

Wgralem najnowszego deva i odblokowalem bootloader ale nie moglem wgrac recovery ani jednym ani drugim sposobem. W koncu wszedlem w security i zrobilem roota. I po tym moglem zainstalowac jednym i drugim recovery ale nie moge znowu w niego wejsc... probowalem wszelkimi sposobami ale jak chce wejsc pokazuje sie tel z kablem i tyleee. Probowalem rozne recovery i z kazdym jest to samo... 

W koncu zainstalowalem innego deva polecanego na forum tylko ze teraz nie moge zrobic roota.. i zainstalowac recovery... nie wiem o co chodzi.. czy jak wgralem nowy romu to bootloader sie zablokowal? W sumie nie wydaje mi sie ale nie wiem w czym rzecz? Moge wgrac innym sposobem miui polska niz przez recovery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak wygrałem nowego deva to musiałem na nowo odblokować bootloader potem nie mogłem wgrać w żaden z podanych sposobów recovery... Pomógł root, wygrałem twrp i odrazu nie robiąc reboot we flashify przeszedłem do recovery i zainstalowalem w końcu miui polska...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2016 o 17:19, maaaciekmaaaniek napisał:

 

Szybkie pytanie, jak już raz dostałem zgodę na odblokowanie rn3 to żeby odblokować kolejny telefon muszę jeszcze raz wysłać prośbę?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Tak, a jeżeli to to samo konto musisz odczekać 30 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odblokujesz bo musisz sprawdzić czy na telefonie jest zalogowane to samo konto... Miałem ten sam problem i przypadkowo zalogowalem się nie używając numeru telefonu a e-maila i pokazaly mi się inne numery id ... Po tym sprawdzilem że telefon dostał się na konto więc uruchomilem fastboota i odblokowanie poszło bez problemów ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wersja mojego Miui na screenie. Dostałem pozytywną odpowiedź na prośbę o odblokowanie BL, ale dalej pojawiają się schody. Próbowałem odblokować telefon przez Miui flash unlock, ale kiedy sprawdzają konta, pojawia się informacja, że konta na telefonie i to jakim się logowałem są różne. Jednak jest to niemożliwe. Tak czy siać, doszedłem do momentu, w którym chcę wgrać ROM orginalny, żeby na nim oblokować BL, ale pojawia się kolejny problem, że nie da się zainstalować żadnego według poleceń: Wrzuć Rom do pamięci telefonu i potem przez updater, wybierając odpowiedni plik Zip powinno się dać zainstalować jednak u mnie pojawia się coś co pokazałem na kolejnych screenach. Prosiłbym o wskazówki co zrobić. :(    

Screenshot_2016-04-13-15-17-52.png

Screenshot_2016-04-13-15-26-20.png

Screenshot_2016-04-13-15-25-56.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem z odblokowaniem redmi note 3. Ale po kolei. Dostałem telefon z miuiPolska. Dostałem  pozwolenie na odblokowanie. Uruchomiłem Unlock i poszło - wszystko  na zielono - przyjąłem, że jest ok. Ale nie było ok. Próbowałem wgrać TWRP tym programikiem instalowanym na telefonie i on też pokazał że wgrano, Niestet TWRP się nie uruchamiało. Nawet to XIAOMI. Sprawdziłem, że mam zablokowany bootloader kodem. Wgrałem od nowa dev rom chiński za pomocą miflasch z opcją all. Niestety aplikacja miflah unlock nie rozpoznaje telefonu. Co robić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, mam nadzieje, że nie tak głupie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka: czy mogę odblokować BL komuś, nie sobie. Komuś w sensie - że ktoś sobie kupi nowy telefon i da mi go z prośbą o odblokowanie BL, ale nie da mi swojej karty SIM (co oczywiste), ani też swojego loginu/hasła do konta Xiaomi, bo np. go nie ma.

Albo zapytam inaczej - jak się zabrać do odblokowywania BL telefonu, który trafi do mnie tylko na chwilę, gdy już będzie "zgoda", w celu wgrania softu. Chyba najpierw ktoś musi w niego włożyć jakąś kartę SIM i założyć jakieś konto xiaomi. Czy nie będzie problemu ze zgodą na odblokowanie, jeśli to będzie nowe konto Xiaomi?

Czy jest gdzieś jakaś lepsza, dokładniejsza instrukcja odblokowywania niż w 1. poście w tym wątku? Bo ona nie uwzględnia takich przypadków.

Czy można rozpocząć proces ubiegania się o zgodę zanim jeszcze kupi się nowy telefon?

Czy zgoda jest dla posiadacza konta Xiaomi, czy dla konkretnej słuchawki?

Chciałbym zrozumieć logikę i "filozofię" całego tego procesu, jego "formalną" stronę. Bo ze stroną techniczną (flashowanie itp.) to już sobie łatwiej poradzę.

Dzięki

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zalogować się w telefonie na konto gdzie ma się uprawnienia do odblokowania ... Potem tylko sprawdzasz czy telefon jest sparowany z urządzeniem i następnie możesz odblokować... Sprawdzona metoda na 4 telefonach

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...