Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dziale tutoriale macie lekko nowszą wersję KLIK tego poradnika.

Jeden wniosek można złożyć raz na 30 dni dla jednego urządzenia. Jeśli dostaniecie odmowę, to niestety musicie czekać 30 dni, tak samo jeśli chcecie sobie wcześniej "zdobyć" wniosek, to ma on ważność 30 dni. 

Po dostaniu odmowy zostaje tylko czekać lub pisać do jakiego admina na forum MIUI, np. Nanana.

Tak jak było wcześniej wspomniane - nie piszemy nic po chińsku i korzystamy z angielskiej strony do odblokowywania bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten sam pan napisał że nie zaleca odblokowania i to tylko dla doświadczonych użytkowników, potem że on nie może tego zmienić i dał mi maila do departamentu, który się zajmuje "zagadnieniami związanymi z romami".

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly update z mojej strony - jak sie wk#$^lem i napisalem co mysle o ich odmowie i podejsciu do klienta to poprosili mnie o dane konta, jaki telefon i wersja romu, a dzis dostalem smsa, ze moge odblokowac :) i faktycznie stronka przenosi mnie bezposrednio do downloadu tej apki :) takze polecam korespondencje z serwisem ue i wyrazenie swojej opinii na temat ich podejscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 45marcin napisał:

Tu jest cos http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=221767 Moze trzeba ich postraszyc i pokazac ze ta droge jest troche nie fair bo jesli chca tak to niech dodadzą miuipolska do oficjalnych romów. Głosujmy, może to coś da, przynajmniej taką mam nadzieje...

Ale co tu właściwie proponujesz?

It is proposed so that each had the opportunity to unlock your device on x days, meybe 30, 60, 90 days.

? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marvinka napisał:

Ale co tu właściwie proponujesz?

It is proposed so that each had the opportunity to unlock your device on x days, meybe 30, 60, 90 days.

? :blink:

Zebys co x days miała mozliwosc odblokowania jednego urzadzenia, np dzisiaj odbokowywuje mojego rn3 to dopiero za 90 dni bede mogl odblokowac mojego mi5 jak bede go mial i tak w kolko, po x dniach automatycznie odnawialoby Ci sie pozwolenie na odblokowanie bootloadera. Jak dla mnie to ma najwiekszy sens bo uderza w sklepy a nie w zwyklego uzytkownika bo nikt nie zmienia telefonu co miesiac :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 45marcin napisał:

Zebys co x days miała mozliwosc odblokowania jednego urzadzenia, np dzisiaj odbokowywuje mojego rn3 to dopiero za 90 dni bede mogl odblokowac mojego mi5 jak bede go mial i tak w kolko, po x dniach automatycznie odnawialoby Ci sie pozwolenie na odblokowanie bootloadera. Jak dla mnie to ma najwiekszy sens bo uderza w sklepy a nie w zwyklego uzytkownika bo nikt nie zmienia telefonu co miesiac :P

My suggestion is to allow each user to unlock one (and only one) device per month, or similarly reasonable period of time. This will both allow a simple user to enjoy the freedom of custom (localized) ROMs and prevent shady sellers from infecting larger amounts of Xiaomi devices. ;-)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marvinka napisał:

My suggestion is to allow each user to unlock one (and only one) device per month, or similarly reasonable period of time. This will both allow a simple user to enjoy the freedom of custom (localized) ROMs and prevent shady sellers from infecting larger amounts of Xiaomi devices. ;-)

 

dzięki Marvinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, 45marcin napisał:

Tez zwątpiłem w chińczyków i poszło na support... 

Xiaomi sp** sprawę i teraz ludzie zaczną odchodzić od miui jeśli tego nie zmienią.... Zapominają dzięki czemu stali się lubiani....

Przesadzasz...

Lubiani i rozpoznawalni byli przez porty na inne urządzenia. Dopiero niedawno (z 3 lata) wydali telefony. 

Co do oblokowania bootloadera to stracą co najwyżej z 20-30 tysięcy klientów z całego świata, gdzie w Chinach i Indiach nikomu to raczej nie przeszkadza. Blokować muszą, a odblokowanie to kwestia czasu, nie trudności. Praktycznie tylko do customów jest potrzebne lub do MiFlasha.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Numb napisał:

Przesadzasz...

Lubiani i rozpoznawalni byli przez porty na inne urządzenia. Dopiero niedawno (z 3 lata) wydali telefony. 

Co do oblokowania bootloadera to stracą co najwyżej z 20-30 tysięcy klientów z całego świata, gdzie w Chinach i Indiach nikomu to raczej nie przeszkadza. Blokować muszą, a odblokowanie to kwestia czasu, nie trudności. Praktycznie tylko do customów jest potrzebne lub do MiFlasha.

O to mi chodziło że byli lubiani bo sami zaczynali jako port i byli otwartym systemem a teraz zaczynają się chyba zamykać. I mogą stracić duzo więcej bo ktoś kto jest świadomy że nie bedzie w stanie wywalić chińskich smieci z systemu to go nie kupi. Sam się wkurzam bo mam teraz rn3 i te śmieci wkurzają, jak i brak polskiego języka... Mam nadzieje że po premierze mi5 to zmienią bo patrząc to wolę dołożyc trochę i kupić coś od samsunga/sony ale żeby było w pełni spolszczone. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do tego inne podejście niż Ty - kupiłem telefon, o którym wiedziałem co może być nie tak, jakieś dolegliwości czy problemy, zaakceptowałem to.

Problemem jest to, że większość ludzi kupuje ten telefon licząc, że wszystko będzie bezproblemowe, dlatego śmiałbym rzec, że nie są "świadomymi kupcami".

Póki co siedzę cały czas na oficjalnym systemie (7.1.8.0) i nie mam żadnego problemu z językiem, trzymaniem baterii czy bluetooth.

Wiedziałem co biorę ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, rozumiem że z jednej strony zablokowany bootloader to duże utrudnienie przy wgrywaniu custom ROMów. Ale szczerze mówiąc tak czy siak nie stockowy ROM nie sprawia problemów. Większość chińskich krzaczków ze stocka wywaliłem (praktycznie wszystkie jakie mogłem) i pięknie działa. Naprawdę, nie jest tak źle żeby ludzie wyrzucili telefony do śmieci bo są do niczego

Tapnięte z Redmi Note 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tajniak napisał:

A ja mam do tego inne podejście niż Ty - kupiłem telefon, o którym wiedziałem co może być nie tak, jakieś dolegliwości czy problemy, zaakceptowałem to.

Problemem jest to, że większość ludzi kupuje ten telefon licząc, że wszystko będzie bezproblemowe, dlatego śmiałbym rzec, że nie są "świadomymi kupcami".

Póki co siedzę cały czas na oficjalnym systemie (7.1.8.0) i nie mam żadnego problemu z językiem, trzymaniem baterii czy bluetooth.

Wiedziałem co biorę ;)

Tez biorę co mi dają i jestem świadomy. Obecnie jestem na dev i brak root'a trochę wkurza i świadomość że chińskie apki siedzą w pamięci. Reszta to przyzwyczajenia ale wolałbym polski język ;) bo w końcu jesteśmy polakami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 45marcin napisał:

O to mi chodziło że byli lubiani bo sami zaczynali jako port i byli otwartym systemem a teraz zaczynają się chyba zamykać. I mogą stracić duzo więcej bo ktoś kto jest świadomy że nie bedzie w stanie wywalić chińskich smieci z systemu to go nie kupi. Sam się wkurzam bo mam teraz rn3 i te śmieci wkurzają, jak i brak polskiego języka... Mam nadzieje że po premierze mi5 to zmienią bo patrząc to wolę dołożyc trochę i kupić coś od samsunga/sony ale żeby było w pełni spolszczone. 

Zamykać się muszą, wina Google'a. Aczkolwiek co do sposobu odblokowania to można polemizować. Patchrom mimo wszystko jest i portować MIUI jak najbardziej można. Zamykają jedynie sam telefon, nie oprogramowanie.

Co do "chińskich śmieci" to nie stracą, bo dla docelowych użytkowników to nie są śmieci tylko przydatne apki. Ten telefon nie jest dla Ciebie, tylko dla chińczyka/hindusa. 

Co do spolszczenia patrz wyżej. Język polski to po prostu custom rom, a im na ułatwieniu instalacji custom romów nie zależy. Było już kilka "afer" z wirusami i szpiegowaniem w telefonach, a na ich forach sporo osób ma problemy ze śmieciami po romach od sprzedawców. Takim sposobem odblokowywania praktycznie uniemożliwiają pośrednikom wgrywanie syfu (nie mówię o Mediateku), dzięki czemu oni i ludzie mają mniej problemów oraz nikt nie zepsuje im PR.

Kupiłeś chiński telefon nieprzeznaczony na nasz rynek, a narzekasz. Jak wejdą oficjalnie na polski rynek i będą mieć chińskie "śmieci" oraz brak polskiego to wtedy będziesz mógł pisać o nich co zechcesz. To trochę jakbyś kupił samochód w UK i po przywiezieniu do Polski mówił, że ten producent jest beznadziejny bo nie możesz nim jeździć, a on nie umożliwił Ci zmiany położenia kierownicy... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Numb napisał:

Zamykać się muszą, wina Google'a. Aczkolwiek co do sposobu odblokowania to można polemizować. Patchrom mimo wszystko jest i portować MIUI jak najbardziej można. Zamykają jedynie sam telefon, nie oprogramowanie.

Co do "chińskich śmieci" to nie stracą, bo dla docelowych użytkowników to nie są śmieci tylko przydatne apki. Ten telefon nie jest dla Ciebie, tylko dla chińczyka/hindusa. 

Co do spolszczenia patrz wyżej. Język polski to po prostu custom rom, a im na ułatwieniu instalacji custom romów nie zależy. Było już kilka "afer" z wirusami i szpiegowaniem w telefonach, a na ich forach sporo osób ma problemy ze śmieciami po romach od sprzedawców. Takim sposobem odblokowywania praktycznie uniemożliwiają pośrednikom wgrywanie syfu (nie mówię o Mediateku), dzięki czemu oni i ludzie mają mniej problemów oraz nikt nie zepsuje im PR.

Kupiłeś chiński telefon nieprzeznaczony na nasz rynek, a narzekasz. Jak wejdą oficjalnie na polski rynek i będą mieć chińskie "śmieci" oraz brak polskiego to wtedy będziesz mógł pisać o nich co zechcesz. To trochę jakbyś kupił samochód w UK i po przywiezieniu do Polski mówił, że ten producent jest beznadziejny bo nie możesz nim jeździć, a on nie umożliwił Ci zmiany położenia kierownicy... 

Tylko że jak celują w sprzedawców to powinni nam, uzytkownikom umożliwić proste odblokowanie bootloadera, np jedno odblokowanie na 90 dni bo teraz uderza to głównie w uzytkowników którzy chcą wyciągnąć ile się da ze sprzętu  a nie mogą bo xiaomi zasłania się bezpieczeństwem.  Co do psucia PR to mogą zrobić jak samsung knoxa i po sprawie. Naruszony wskaźnik to z Twojej winy zepsuty telefon i po sprawie. 

Porównanie z samochodem trochę nie trafne bo w tej sytuacji wyszedł by custom czyli ręcznie robiona deska rozdzielcza i przeniesienie kierownicy i pedałów :D  Xiaomi powinno uprościć sposób odblokowania bootloadera i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...