Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

kurczę, 11 stycznia dostałem możliwość odblokowania bootloadera, jako  że telefon był u siostry, dziś próbowałem to zrobić, niestety 

qykDevP.png

chyba znowu coś zepsuli. jakbym nie miał możliwości (zostały zabrane?), a przez aplikacje komunikat prowadzący mnie na tą stronę

Edytowane przez kavillock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu ludzie pisali o ucegleniu rn3 przy flashowaniu 1532 wersji z 32Gb - ten z paczki z xiaomi.eu jest ok?

I przy okazji - mogę z śmieciowego romu 77.0.11.0 wskoczyć od razu na ten 6.1.21?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Faktycznie była dyskusja, że wersja sp flashtool 1532 może uceglić wersję RN3 32GB. Podejrzewam, że na początku ludzie nie odznaczali preloader i to powodowało uceglenie słuchawki. Ja instalowałem na wersji RN3 16GB z użyciem flahtoola w wersji z paczki xiaomi.eu czyli 1532.

Tak można flashowac od razu z wersji 77.0.11.0 na xiaomi.eu 6.1.21 za pomocą sp flahtoola. 

Mam ten sam komunikat co kolega, założyłem już drugie konto i właśnie coś takiego wyskakuje. Nie można złożyć wniosku, wie ktoś co to może oznaczać?
Od 22.01.2016 nie ma możliwości wysłania prośby o odblokowanie bootloadera. Xiaomi zablokowalo tą funkcjonalność dla ludzi spoza Chin.

Ja na szczęście zdążyłem :D

Zainstalowałem ten rom i wszystko ładnie śmiga. tylko mam jeden problem, laptop nie wykrywa mi plików na telefonie. Tzn. wykrywa urządzenie, ale jak je otwieram to nie ma na nim żadnego folderu przez co nic nie mogę wgrać. Wie ktoś może czym to jest spowodowane? I jak to naprawić?

Odblokuj telefon (ekran) :)

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej potrzebuję pomocy. Wysłałem parę dni temu podanie o BL.

Z ciekawości dzisiaj wchodzę na stronę z podaniem czyli http://www.miui.com/unlock/apply.php
I
teraz mam taki status jak na obrazku

A tutaj tekst :

申请解锁权限

抱歉,您的审核暂未通过

可以通过使用云服务、浏览器、小米生活等MIUI服务
提高小米账号活跃,增加审核通过几率哦!



Wiecie co poszło nie tak ?


 

blad.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek666b napisał:

Panowie tez macie coś takiego jak ja?

-brak opcji: pobrane-> ustawienia-> wielkość pobranych danych

-brak możliwości zainstalowania motywu.

Rom z Xiaomi Eu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jacek, ja nie mam takiego problemu, w ustawieniach widnieje opcja DOWNLOAD SIZE LIMIT ;)

Wersja downloader 5.12.23.700003 a soft  6.1.21 DEV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tez macie coś takiego jak ja?

-brak opcji: pobrane-> ustawienia-> wielkość pobranych danych

-brak możliwości zainstalowania motywu.

Rom z Xiaomi Eu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jacek, ja nie mam takiego problemu, w ustawieniach widnieje opcja DOWNLOAD SIZE LIMIT

Wersja downloader 5.12.23.700003 a soft  6.1.21 DEV

Dzięki.

To teraz zglupialem..

U mojej Pani na Miui pl i red rice 1s jest to samo..

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Xiaomi.eu są najnowsze devy z językiem polskim "zapozyczonym" od miuipolska. Robione specjalnie pod zablokowany bl. Skoro póki co nie można mieć miuipolska, to tamten rom i tak jest o wiele lepszy od tych preinstalowanych które docierają do nas.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale... polityka jeszcze gorsza niż Jabłecznik :-/ Jak na razie WON Xiaomi Redmi Note 2 i Note 3 a witaj MEIZU MX5 :-P Było mi miło... Spindolili mi cały system i całe plany... nigdy więcej XIAOMI :-/

39 minut temu, Charvel napisał:

Na Xiaomi.eu są najnowsze devy z językiem polskim "zapozyczonym" od miuipolska. Robione specjalnie pod zablokowany bl. Skoro póki co nie można mieć miuipolska, to tamten rom i tak jest o wiele lepszy od tych preinstalowanych które docierają do nas.

Witam. W ostateczności... jakiś link do najnowszego i instrukcji instalacji dla Redmi Note 2 i 3? Na koniec mogę jeszcze spróbować... ale chyba to już spalone przez taką blokowaną politykę :-( Chodzi mi głównie o RN3... bo droższy... ;-)

Edytowane przez ChudyCFC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2016o22:25, krzycz napisał:

a to nie, wyskakuje "Sorry! Root access is not properly installed on this device"

ciekawa sprawa - Root Checker pokazywał, że roota niet, a w Allegro po pierwszym odpaleniu pokazał mi sie komunikat, że "moje dane nie są bezpieczne, bo posiadam odblokowane konto administratora (root)" czy coś w ten deseń. No ale nieważne. Działa co ma działać, MIUI PL jest, aktualizuje się, root mi do szczęścia nie jest potrzebny.

 

P.S. Zauważyliście, że wskazówki na ikonce zegara przedstawiają rzeczywistą godzinę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojtekvtec napisał:

A czy nie można zrobić nowych miuipolska tak jak ten ROM na zablokowanym BL ? bo przecież następne telefony będą również poblokowane, a Xiaomi nie chce rozdawać odblokowani, ciekaw jestem jak się z tym wszystki sprawa potoczy

Podłączam się do tego pytania - czy jest to bardzo duży problem, żeby stworzyć polski rom z opcją wgrania przez SP Flash Tool?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka metoda, ale nie próbowałem

Nią wgrywalem ROM na g4 i meizu na zablokowanym bootladerze

Powinna działać na wszystkich telefonac

. Sciągamy ROM - rozpakowujemy go (7zip)
2. Kopiujemy system.img do pamieci telefonu (nie karte SD)
3. Używamy poniższych komend dla ADB lub Terminala

Instalacja za pomocą poleceń ADB:
 

 
  • adb shell
  • su

Teraz na ekranie telefonu SuperSU powinien poprosić nas o pozwolenie na działanie SU - oczywiście je dajemy.
 
  • dd if=/sdcard/system.img of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/system
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, miczkins napisał:

Cóż, mimo tego że użyłem VPN przez Hong-Kong to nadal wyskakuje błąd o IP...

Jestem już po odblokowaniu jednego BL, ale pomyślałem że spróbuje jeszcze raz złożyć wniosek, będzie zawsze opcja na przyszłość. Do wczoraj regularnie klikałem sobie zielony przycisk, i cały czas był błąd z IP. Teraz spróbowałem - przeszło bez problemów - wniosek złożony ponownie. Także spróbujcie, jak ktoś nie radzi sobie z VPN czy zmianą IP. 

Screenshot 2016-01-26 14-34-50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze problemem nie jest przygotowanie tego romu tylko to ze wgrywajac go przez spflash czyszczone jest wszystko więc nie ma opcji aktualizacji. Przy wgrywaniu miui polska do tej pory byla to aktualizacja bez wipe.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, krzycz napisał:

A ja się cały czas zastanawiam - czego brakuje oryginalnemu softowi, że uważacie telefon za ułomny? 

Wypowiem się za siebie, tak na szybko, z głowy to na przykład:

  • problemy z mikrofonem przy rozmowach telefonicznych
  • problemy z "ubijaniem" aplikacji, które powinny być trzymane w pamięci, mimo tego, że w systemie wszędzie są zaznaczone jako "stałe"
  • problematyczne/dublujące się ustawienia dotyczące zezwoleń+ubijania aplikacji
  • problemy z automatyczną synchronizacją 

To tak na szybko. Tak więc: TAK, ja osobiście coraz mocniej zaczynam uważać tandem MIUI + Xiaomi za ułomny co do zasady. Sorry, ale jeżeli są/istnieją/bardzo często występują problemy z absolutnie podstawowymi funkcjonalnościami smartfonu/telefonu, to coś tutaj jest nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe kolejny mail:

We've checked these Mi accounts and found sth very strange. 1) Their names are all in Chinese and English. For example: 1600140941 埃爾茲貝塔Kuwalek This doesn't look like a normal name. 2) The unlocking reasons they input are exactly the same: 我想根我的设备和闪存的自定义ROM Can you please explain why? Thanks.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Acid napisał:

Hehe kolejny mail:

We've checked these Mi accounts and found sth very strange. 1) Their names are all in Chinese and English. For example: 1600140941 埃爾茲貝塔Kuwalek This doesn't look like a normal name. 2) The unlocking reasons they input are exactly the same: 我想根我的设备和闪存的自定义ROM Can you please explain why? Thanks.

 

Czyli jednak sami sobie zgotowaliśmy ten los :) 

 

Jak to teraz wyjaśnić? Myślę że poradniki powinny zostać zmodyfikowane.

Edytowane przez rubson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Acid napisał:
We've checked these Mi accounts and found sth very strange. 1) Their names are all in Chinese and English. For example: 1600140941 埃爾茲貝塔Kuwalek This doesn't look like a normal name. 2) The unlocking reasons they input are exactly the same: 我想根我的设备和闪存的自定义ROM Can you please explain why? Thanks.

 

Shit, kto by pomyślał że to jakiś Chińczyk czyta......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...