Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to oznacza że za mało korzystasz z usługi Xiaomi (MiCloud). Dajcie mi na pw swoje id. Babka z Xiaomi pisała nam, że jak komuś odmówiono to można jej napisać id i ona pomoże. No to pomyślałem żeby pisać jej po jednym mailu z id do odblokowania ;-)

Wysłano z Mi4c

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Acid napisał:

Z tego co wiem to oznacza że za mało korzystasz z usługi Xiaomi (MiCloud)

Acid, mozesz ieć rację, ja korzystam dość aktywnie, może dlatego nie miałem problemu z odblokowaniem a na dodatek dostałem drugiego do odblokwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam włączoną synchronizację wszystkiego poza apkami. Ale fakt, dużo zdjęć to nie mam w telefonie. Ale co mnie zastanawia - smsy, historia połączeń, zdjęcia - są w chmurze; kontakty - nie ma, jest napisane, żeby sprawdzić czy używam najnowszą wersję MIUI i żeby to włączyć z poziomu telefonu.

Druga dziwna rzecz - na forumce Xiaomi, w ustawieniach konta widać, że korzystam z MIUI 7.0.22, a nie MIUI PL czy chociażby wersji DEV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Acid said:

Z tego co wiem to oznacza że za mało korzystasz z usługi Xiaomi (MiCloud). Dajcie mi na pw swoje id. Babka z Xiaomi pisała nam, że jak komuś odmówiono to można jej napisać id i ona pomoże. No to pomyślałem żeby pisać jej po jednym mailu z id do odblokowania ;-)

Wysłano z Mi4c

A jak można korzystać bardziej? Mam włączona synchronizację wszystkiego co się da, konto Diamond a i tak nic to nie daje. Zaraz wyślę nr konta z którym mam problemy jeśli też mogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup od Banggood, i mogę zwrócić... przy zablokowanym BL telefon jest niepełnowartościowy

Xiaomi nie ma nic do gadania w temacie zwrotu telefonu, mam prawo zwrócić i kropka

Wypadaloby chociaz napisac ze edytowales poprzedni post zmieniając Xiaomi na banggood

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ID - 4255247

Z góry dzięki za pomoc!

1 hour ago, Acid said:

Z tego co wiem to oznacza że za mało korzystasz z usługi Xiaomi (MiCloud). Dajcie mi na pw swoje id. Babka z Xiaomi pisała nam, że jak komuś odmówiono to można jej napisać id i ona pomoże. No to pomyślałem żeby pisać jej po jednym mailu z id do odblokowania ;-)

Wysłano z Mi4c

Mój id - 4255247

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robcio89s napisał:

na ogólnej dyskusji każdy poleca ten telefon itp... ale jak widzę jakie są z nim problemy to chyba podziękuję.

 

czy ten telefon można zaktualizować tylko poprzez ściągnięcie tego bootloadera ??

 

Oczywiście że można inaczej, choćby wgrywając rom z xiaomi.eu z polskim tłumaczeniem, lub pracować na oryginalnym sofcie w języku angielskim. Zablokowany bootloader nie pozwala w łatwy sposób instalować nieautoryzowanych softów np naszego polskiego tłumaczenia.

Edytowane przez isaak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to oznacza że za mało korzystasz z usługi Xiaomi (MiCloud). Dajcie mi na pw swoje id. Babka z Xiaomi pisała nam, że jak komuś odmówiono to można jej napisać id i ona pomoże. No to pomyślałem żeby pisać jej po jednym mailu z id do odblokowania ;-)

Wysłano z Mi4c

Moj ID 1595553547

Acid pomocy 😢

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, isaak napisał:

Oczywiście że można inaczej, choćby wgrywając rom z xiaomi.eu z polskim tłumaczeniem, lub pracować na oryginalnym sofcie w języku angielskim. Zablokowany bootloader nie pozwala w łatwy sposób instalować nieautoryzowanych softów np naszego polskiego tłumaczenia.

czy mógłbyś proszę przybliżyć nieco temat wgrania romu z xiaomi.eu z polskim tłumaczeniem które można wgrać bez odblokwania bootloadera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechwytywanief180b.pngW weryfikacji QR mam wpisać kod 6 cyfr a mam dużo więcej

Które 6 cyfr?

Już ogarnąłem

4 hours ago, Acid said:

Z tego co wiem to oznacza że za mało korzystasz z usługi Xiaomi (MiCloud). Dajcie mi na pw swoje id. Babka z Xiaomi pisała nam, że jak komuś odmówiono to można jej napisać id i ona pomoże. No to pomyślałem żeby pisać jej po jednym mailu z id do odblokowania ;-)

Wysłano z Mi4c

 

Kolego @Acid

Jeżeli możesz to pomóż z angielskiego jestem słaby wychowany na rosyjskim :)

 

Numer ID

1599361186

 
Edytowane przez dark695
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Acid napisał:

Wszystkie ID otrzymane na PW do godz. 0:00 wysłałem do Xiaomi. Jak będą następne to wyślę potem.

Nie gwarantuję jednak, że coś się ruszy. 

Jak coś to jeszcze tu jest wątek gdzie można narzekać: http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html

Witam.

Jeśli masz możliwośc pomocy przy odblokowaniu bootloadera to podaję ID: 

1599035327

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2016o20:32, mtz napisał:

Czegoś tutaj nie rozumiem.

W poniedziałek dostałem potwierdzenie ze odblokowane. Po przepychankach z 50% i kilkukrotnym restarowaniem telefonu udało się - w zakładce root akces mam programy do odhaczenia.  Wszytko pięknie czasu nie miałem na reszte - dzisiaj nadszedł następny punkt. Jako że mam juz DEV to przechodze do punktu  Flashify. Oczywiście nie widzi on pliku img. Dobrze w takim razie kolejny sposób - "TWRP for Redmi Note 3 for newbies"

Idzie wszystko jak z płatka, już ma się odpalać TWRP aż tu nagle na wyświetlaczu maluję się telefon z ubs/bez usb.

 

Czy ktoś mający dużą cierpliwośc może mi wytłumaczyć o co chodzi ? Ja już pomysłu nie mam

*oczywiscie jak wchodze na stronę odblokowania to mam czerwono ^^

Siemka, chyba jeden z pierwszych moich postów na tym superowym forum! :D 

Miałem również ogromne przeboje ze ściągnięciem BL i wgl samym uzyskaniem ROOTa i potem wgraniem recovery, ale jakoś wszystko robiłem po kolei i na spokojnie czasem kilka razy i pomogło. Miałem taki problem że pokazał mi się telefon na czarnym tle, wskazujący by podpiąć go pod USB, zamiast recovery - ściągnąłem aplikację Rashr stąd i po restarcie telefonu wgrałem pomyślnie recovery z 1 postu :) 

A jeśli ktoś ma problem na zatrzymaniu się na 50% pasku postępu w MiFlash Unlock Tool to niech spróbuje najpierw połączyć telefon z kontem na które się zalogowaliśmy do programu, u mnie to było przyczyną, po podłączeniu bootloader odblokował się natychmiastowo.

Co do spekulacji na temat kto ma jakie przywileje i czy jest szansa na szybsze otrzymanie kodu, to podpowiem że mam konto Xiaomi już 2 lata i nie wysyłałem żadnej prośby o udostępnienie Unlocka i jak się okazało miałem od strzała opcję odblokowania jednego telefonu, którą wykorzystałem na nową zabawkę kolegi (po czym się wylogowałem i na romie Miuipolska zalogowałem na jego konto na którym on ciągle oczekuje na SMSa, bez żadnego problemu - więc "pożyczcie" konto jak macie możliwość) 
:) Także jak ktoś ma długo konto i aktywnie korzysta z jego przywilejów, prawdopodobnie ma również taką opcję "w standardzie" :)


Pozdrawiam ze Śląska!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rubson napisał:

kolejny sposób - "TWRP for Redmi Note 3 for newbies"

Idzie wszystko jak z płatka, już ma się odpalać TWRP aż tu nagle na wyświetlaczu maluję się telefon z ubs/bez usb.

Jak zrobisz root tym sposobem, to na koniec nie rób reboot tylko od razu Vol+ i Power trzymaj do loga miui. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tutaj nie rozumiem.

W poniedziałek dostałem potwierdzenie ze odblokowane. Po przepychankach z 50% i kilkukrotnym restarowaniem telefonu udało się - w zakładce root akces mam programy do odhaczenia.  Wszytko pięknie czasu nie miałem na reszte - dzisiaj nadszedł następny punkt. Jako że mam juz DEV to przechodze do punktu  Flashify. Oczywiście nie widzi on pliku img. Dobrze w takim razie kolejny sposób - "TWRP for Redmi Note 3 for newbies"

Idzie wszystko jak z płatka, już ma się odpalać TWRP aż tu nagle na wyświetlaczu maluję się telefon z ubs/bez usb.

 

Czy ktoś mający dużą cierpliwośc może mi wytłumaczyć o co chodzi ? Ja już pomysłu nie mam

*oczywiscie jak wchodze na stronę odblokowania to mam czerwono ^^

Siemka, chyba jeden z pierwszych moich postów na tym superowym forum!  

Miałem również ogromne przeboje ze ściągnięciem BL i wgl samym uzyskaniem ROOTa i potem wgraniem recovery, ale jakoś wszystko robiłem po kolei i na spokojnie czasem kilka razy i pomogło. Miałem taki problem że pokazał mi się telefon na czarnym tle, wskazujący by podpiąć go pod USB, zamiast recovery - ściągnąłem aplikację Rashr stąd i po restarcie telefonu wgrałem pomyślnie recovery z 1 postu  

A jeśli ktoś ma problem na zatrzymaniu się na 50% pasku postępu w MiFlash Unlock Tool to niech spróbuje najpierw połączyć telefon z kontem na które się zalogowaliśmy do programu, u mnie to było przyczyną, po podłączeniu bootloader odblokował się natychmiastowo.

Co do spekulacji na temat kto ma jakie przywileje i czy jest szansa na szybsze otrzymanie kodu, to podpowiem że mam konto Xiaomi już 2 lata i nie wysyłałem żadnej prośby o udostępnienie Unlocka i jak się okazało miałem od strzała opcję odblokowania jednego telefonu, którą wykorzystałem na nową zabawkę kolegi (po czym się wylogowałem i na romie Miuipolska zalogowałem na jego konto na którym on ciągle oczekuje na SMSa, bez żadnego problemu - więc "pożyczcie" konto jak macie możliwość) 

 Także jak ktoś ma długo konto i aktywnie korzysta z jego przywilejów, prawdopodobnie ma również taką opcję "w standardzie"

Pozdrawiam ze Śląska!

Chetnie pozycze od kogos konto ☺

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś, ale sądzę że na tym forum są uczciwi ludzie nie licząc sprzedawców, więc jakby ktoś kto jest na white liste " udostępnił swoje konto to obyło by się bez ceregieli. Polegało by to tylko na zmianie hasła na jeden dzień albo dwa i każdy by mógł sobie chyba odblokować by.

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...