Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma czarnego, jest srebrny, szary i złoty.

Jak to? A czarny przód i szary tył to nie czarno szary Redmi Note 3? :-) Daltonistą nie jestem... ;-) Kolor czarny czy ciemny szary dla ścisłości to dotyczy Redmi Note 2... :-P 

Xiaomi jako wersje kolorystyczne podało takie jak napisałem, nie wspominałeś o rn2 więc zdziwiłem się jak napisałeś o czarnym

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maaaciekmaaaciek czyli aktualizacja do 6.1.14 blokuje Bootloadera również dla Mi4c i Mi Note Pro? Dobrze to zrozumiałem? Mi jakieś 30 min temu się pokazała ta aktualizacja i sobie ją zainstalowałem na RN3 ...dla RN3 to chyba nic nie zmienia? Chyba że źle zrozumiałem/sobie przetlumaczylem... Co jest możliwe;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maaaciekmaaaciek czyli aktualizacja do 6.1.14 blokuje Bootloadera również dla Mi4c i Mi Note Pro? Dobrze to zrozumiałem? Mi jakieś 30 min temu się pokazała ta aktualizacja i sobie ją zainstalowałem na RN3 ...dla RN3 to chyba nic nie zmienia? Chyba że źle zrozumiałem/sobie przetlumaczylem... Co jest możliwe;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Na rn3 raczej nic nie rusza

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

... zamówiłem dzisiaj zarówno Redmi Note 3 w kolorze czarno-szarym jak i 2 w kolorze czarnym...

Tak jak napisałem... RN3 i 2 w innym kolorze, tylko musiałeś nie zrozumieć... ;-) Zdarza się... :-) Nie ma problemu.

Racja, zrozumiałem to tak że kupiłeś jednego czarno-szarego i dwa czarne

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rn3 raczej nic nie rusza

Chyba raczej tak " After upgrading to MIUI China Developer ROM  6.1.14, Bootloader will be locked for Mi 4c and Mi Note Pro, just like Redmi Note 3

Ja to rozumiem tak że będzie zablokowany tak samo jak blokują rn3, nie że aktualizacja ponownie go zablokuje

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dobrze widze że to Andek 6 ;-) z tą aktualizacją do 6.1.14 ?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Nie...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać czy przeskoczyliście te 50% przy odblokowywaniu? , mi tylko jeszcze przyszedł do głowy blokujący NOD32(antywir) i może stery nie takie , bo jak się nie uda zostaję na 6.1.11 custom , albo po zbrickowaniu nie da się po prostu odblokować...

Edytowane przez nitrospider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nitrospider napisał:

Dajcie znać czy przeskoczyliście te 50% przy odblokowywaniu? , mi tylko jeszcze przyszedł do głowy blokujący NOD32(antywir) i może stery nie takie , bo jak się nie uda zostaję na 6.1.11 custom , albo po zbrickowaniu nie da się po prostu odblokować...

Odblokowanie robiłem na romie dev 5.12.24 używając MiFlashUnlock (1.0.1225.2 English) w loginie ID (cyframi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co w momencie gdy kupie od kogos redmi note 3 z odblokowanym bootladerem i wgranym miuipolska? Czy jak bede chcial aktualizowac na moim koncie xiaomi to mi zablokuje bootlader? Trzeba by bylo zlozyc wniaosek i dopiero aktualizowac po przyjsciu SMS?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nitrospider napisał:

A 5.12.24 wbiłeś na którym stable ? Miałeś brick ?

Oryginalny rom z telefonem to był  V7.0.16.0.LHNCNCJ  

Ponieważ w żaden sposób nie mogłem zainstalować Developer ROM, korzystając z sposobu z tego linku http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html z użyciem SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1516.00 (bo 32GB) zainstalowałem  V7.0.19.0.LHNCNCJ. 

W kolejnym kroku skopiowałem na telefon "Developer ROM Version: 5.12.24" i wykonałem instalację korzystając z "Update" z pulpitu telefonu. 

Bricka nie było :grin:

Edytowane przez kaprycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj także i do mnie po pełnych 10 dobach zawitał SMS. Widzę, że wysyłają je rano, zawsze w godzinach ich pracy w Chinach.
Zacząłem z małymi problemami, bo od kilka dni na kilku komputerach nie chciał mi działać Mi PC Suite, więc obawiałem się, że MiFlashUnlock też nie będzie chciał pójść ze względu na sterowniki. O dziwo odblokowanie poszło bez problemów, ale na chińskiej wersji. Na angielskiej raz doszło do 95% i był błąd, potem zaczął się zatrzymywać na 50%.
Włączyłem fastboota jeszcze raz, odpaliłem chińską wersję Unlocktoola i poszło gładko od razu.

Potem kolejny problem. Flashify nie widziało pliku twrp. Udało się dopiero po skorzystaniu z przeglądarki plików flashify, a nie systemowej.

Na koniec podczas instalacji MIUI Polska, bardzo długo ładował się po raz pierwszy system - ok 10 min. Nie powiem, że już myślałem, że a nuż coś źle zrobiłem. Finalnie, udało się wszystko dobrze zgrać, wersja Polska chodzi jak złoto, choć zauważyłem, że korzysta z innych fontów i trochę inne jest pozycjonowanie.

Teraz tylko cieszyć się z odblokowanego Redmi Note 3.

PS. Mój telefon był z ibuygou -> wersja stable 7.0.19, od razu na chiński dev, potem upgrade na wersję 6.1.7 i na tej wersji odblokowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MikserHardy napisał:

SMS przyszedł po 10 dniach. Odblokowanie bez problemu, postępowałem wg instrukcji Acida i wszystko się udało. Polski MIUI wgrany. Dzięki.

Mikser postępowałeś zgodnie z instrukcją Acida i było ok ale moze podaj więcej szczegółów. Jaka wersje masz RN3? 3GB/32GB??

1.Z jakiego romu startowałeś?? ( czysty chinski? )

2.Czy zanim cokolwiek zrobiłes z tej instrukcji , sciagnales aktualizacje na ten rom co miales??? i dopiero zacząłeś wgrywać rom dev??

3.Czy brałeś najnowszy china rom dev  6.1.14 (MIUI7) ??? bo czytałem w tym bałaganie ze na 3GB/32GB ludzie wgrywali rozne..

Z góry dzięki za odp. 


 

A TERAZ TAK DO WSZYSTKICH !!!  JA ROZUMIEM ZE JAK JUZ KTOS TO PRZESZEDL TO MA LEKKO MOWIAC W D... ALE MOGLBY SIE ZLITOWAC NAD LUDZMI KTORZY NIE MAJA DO CZYNIENIA Z TAKIMI RZECZAMI I NAPISAC ODDZIELNY JUZ TEMAT, KROK PO KROKU JAK DLA DEBILA ( BO MOZE NIEKTORYM JEST TO COS MEGA KLAROWNE A DRUGI WIDZI TYLKO MAGIE) WSZYSTKO CO ROBIŁ 

 

DOCENIAM PRACE ACIDA I NIE TYLKO ALE W PORADNIKU NIE MA WSZYSTKIEGO... NP.

Na wstępie można bybyło powiedzieć ze można zweryfikowac nasze konto na xiaomi i puscic juz ta prosbe o tego NIESZCZESNEGO SMS-A, Dochodza do tego problemy  AUTHENTICATOREM... wrzucic to rozwiązanie i nie bedzie tysiaca postow o to samo.. i 30 stron BIGOSU!! 

Oczywiście grzecznie proszę o to. A w szczególności kieruje to do Acida, zehella, marksa i nie tylko. 

 

A przy okazji to jak jest ciagniety jeden problem to niech sie nikt nie wpierdziela!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ppgblack - pierwszy raz w życiu robiłem wczoraj coś z telefonem poza standardowym wykorzystaniem. Oczywiście wszystko zgodnie z poradnikiem Acida, zehella i Johnny'ego. Wiesz co mi sprawiło największy problem? Odpowiedni timing, żeby FastBoota włączyć, chyba z godzinę się z tym męczyłem, a wcelowac nie mogłem, po prostu mi się telefon uruchamiał. Poradnik jest napisany w tak prosty i przystępny sposób, że nie ma opcji - jak masz stockowy system, a nie jakiś badziew - żeby coś zrobić nie tak, więc proszę Cię, nie pisz, że czegoś w nim brakuje...

 

P.S. Stocka miałem 7.0.22, Deva - 6.1.11 (dzisiaj już widzę 14), Flashify z apkmirror (mimo, że było info o nowszej wersji, to jej nie pobierałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, krzycz napisał:

@ppgblack - pierwszy raz w życiu robiłem wczoraj coś z telefonem poza standardowym wykorzystaniem. Oczywiście wszystko zgodnie z poradnikiem Acida, zehella i Johnny'ego. Wiesz co mi sprawiło największy problem? Odpowiedni timing, żeby FastBoota włączyć, chyba z godzinę się z tym męczyłem, a wcelowac nie mogłem, po prostu mi się telefon uruchamiał. Poradnik jest napisany w tak prosty i przystępny sposób, że nie ma opcji - jak masz stockowy system, a nie jakiś badziew - żeby coś zrobić nie tak, więc proszę Cię, nie pisz, że czegoś w nim brakuje...

 

P.S. Stocka miałem 7.0.22, Deva - 6.1.11 (dzisiaj już widzę 14), Flashify z apkmirror (mimo, że było info o nowszej wersji, to jej nie pobierałem)

Poradnik jest przydatny, ale nie jest to poradnik kompletny. Na różnych etapach, wiele osób w tym 30-stronnicowym wątku ma problemy i one nie są już uwzględniane. Poradnik opisuje totalnie bezproblemową sytuację - taką gdzie wszystko idzie dobrze. Nie bierze pod uwagę problemów ze sterownikami, z niemożliwością wgrania dev'a, z odpaleniem fastboota (sam miałeś z tym problem, a ja odpaliłem go za pierwszym razem), z obsługą flashify i montażem twrp(jak zaczałem czytać od supersu i adb to w ogóle nie miałem pojęcia jak się za to zabrać). Zaznaczam, że nie jestem jakąś tam Kasią, co dostała telefon od chłopaka a wcześniej miała Nokię ' co nic w niej nie trzeba było robić', tylko użytkownikiem, który kiedyś instalował nie jeden ROM z androidem i sam modyfikował pamięć w PSP, żeby można było wgrywać ROMy po błędach.

Po prostu sam kiedyś pisałem takie poradniki i wiem, że można je opisać lepiej.

PS. Nie mam tu żadnych zastrzeżeń do autorów poradnika, bo jak widać sam sobie z tym poradziłem i nie narzekam. Uważam po prostu, że pewnie wątek by się odciążył od ciągłych pytań o te same problemy, gdyby je uwzględnić od razu w poradniku, bo na każdej stronie tego tematu jest jakiś problem, który poruszany był nie raz, nie dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aszyn, a gdzie tam się sterowniki instaluje? Jeśli dobrze ogarniam, to problem ze sterownikami pojawia się w przypadku próby podgrania Stable na śmieciowy ROM albo przy próbie odzyskania uceglonego telefonu. Ale od tego są inne poradniki, a ten główny to po prostu zwykła migracja ze stocka na MIU PL :)

 

P.S. Mój problem był spowodowany wyłącznie krzywymi palcami, więc trudno, żeby poradnik to uwzględniał. No bo jak? "Jak nie jesteś uznanym neurochirurgiem, to poproś o pomoc kogoś, komu mnie trzęsą się ręce"? ;)

Edytowane przez krzycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, jest ktoś kto uwalił telefon a potem odblokował bootloadera ?

Po uwalenie nie działą mi opcja Find device nawet na stable, więc się zastanawiam czy jest szansa żeby to odblokować

PS Jesłi jest jakiś poradnik jak to zrobić po zbrickowaniu to poproszę linka .Z góry dziękuję

Edytowane przez nitrospider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, jest ktoś kto uwalił telefon a potem odblokował bootloadera ?

Po uwalenie nie działą mi opcja Find device nawet na stable, więc się zastanawiam czy jest szansa żeby to odblokować

PS Jesłi jest jakiś poradnik jak to zrobić po zbrickowaniu to poproszę linka .Z góry dziękuję

Przyłączam się do pytania.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aszyn- wlasnie o to mi chodzi ze mogloby to byc troche bardziej rozbudowane.. ja tez nie wgrywam pierszego romu...

Ale chodzi ze mozna by bylo na wstępie napisać ze zalogowac aie na xiaomi i czekac na smsa mozna nawet jak nie ma sie jeszcze tel... a nie po przeczytaniu tego bigosu dopiero cos wyszlo..

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą udało mi się ukończyć proces odblokowania bootloadera i zobaczyłem 3 zielone ptaszki, później reset fona. Jak z poziomu telefonu sprawdzić czy bootloader został odblokowany? Pytam ponieważ mam problem z wgraniem MiuiPolska przez Updater. Wyskakuje mi komunikat Can't Verify update. Nie wiem czy to wina dev 6.1.14 na którym aktualnie pracuje czy coś poszło nie tak z odblokowaniem. Clear Data w Updater nie pomogło :/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...