Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 3 telefony redmi note 3, na kazdy dostalem sms. 3 rozne konta, wszystkie zalozone 31 grudnia. Dwa poszly bez problemu. Jeden mimo tego ze mam sms telefon sie nie odblokowal. Dalo sie ponownie wypełnić formularz. Teraz znowu czekam na sms :(

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zehell napisał:

informacja dla spekulantów na temat ceglenia i problemu z 50% w toolu 

ja ucegliłem mój notes z 3 razy do tego miałem sphinxa i nie miałem problemów z odblokowaniem na sterownikach z tematu jak wgrać stable. więc nie ma to związku co zrobiłeś kiedyś z mojego punktu widzenia. Jeżeli miałeś gówno miui i nie zflashowałes spflashem tylko updatem no to może, ale i tak to jest tylko gdybanuie.

Specjalnie zainstalowałem Windows 7 64bit na czysto, zainstalowałem sterowniki z instrukcji, wgrałem najnowszą wersję DEV i dalej to samo.
Wydaje mi się, że ma to jednak związek z wykasowaniem informacji z NVRAM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pablolite napisał:

Specjalnie zainstalowałem Windows 7 64bit na czysto, zainstalowałem sterowniki z instrukcji, wgrałem najnowszą wersję DEV i dalej to samo.
Wydaje mi się, że ma to jednak związek z wykasowaniem informacji z NVRAM...

W jaki sposób do tego stopnia ucegliłeś telefon co zrobiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dostałem smsa, ściągnąłem to co trzeba było ściągnać, rozpakowałem na telefonie i... i nie mam pojęcią jak uruchomić dalej. W instrukcji jest napisane " wpisujemy ID konta(koniecznie numerami nie mailem), hasło, a zaraz wyskoczy kolejny textbox gdzie wpisujemy sześciocyfrowy kod z aplikacji Authenticator. "
Gdzie mam wpisać ID konta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W unlocktool zaraz po uruchomieniu o ile dobrze pamiętam jest jeden guzik do przejścia dalej, później dwa pola do wypełniania. Pierwsze to id konta mi a drugie hasło. Po wpisaniu wciskasz dalej i jeśli masz podpieta autoryzacje to pojawi się ten ten sam ekran tylko ze z trzecim polem, w którym wpisujesz kod z aplikacji. Jeśli nie masz ten funkcji uruchomionej to Cie to nie interesuje i po zalogowaniu przechodzisz od razu dalej. 

Edit:

Zapomniałem. Poczytaj jakieś 2-3 ostatnie strony. Była mowa o angielskiej wersji tool'a. Pewnie wiele by to ułatwiło 

Edytowane przez pull1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2016o00:11, djrufi napisał:

Co racja to racja to niestety nie sterowniki sprawdzilem to na dwóch kompach i nie daje rezultatu. Zauwazyjem że ta większość ma problem z "50%" w momencie kiedy wcześniej tel był uceglony bądź miał problem z imei lub wi fi wydaje mi się że przez ROM sphinX jest usuwany jakiś klucz autoryzacji. To są tylko moje przemyślenia z przeczytanych tu problemów siedze nad tym problemem sporo. Mam dwa konta które maja uprawnienia do odblokowania i na obu jest ten sam problem 50%

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Mi się wydaje, że to problem weryfikacji nie konta czy może odblokować bo tool przechodzi do tego ale urządzenia czy (przypuszczam) urządzenie jest podpięte do konta i na koncie widoczne. Możliwe również, że fastboot po cichu wysyła zapytanie o klucz a np antywirus go blokuje i tym samym skutkuje błędem....macie powyłączane systemowe zapory i antywirusy ? Jeśli ktoś ma Bitdefendera to miałem przypadek, że nawet po jego wyłączeniu dalej blokował mi program a po de instalacji było OK.

Jeśli chodzi o sterowniki zawsze instaluje te "samsungowskie" z Kiesa i nigdy nie miałem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem świeży w temacie X ale... po tym chaosie co tutaj czytam, odpuszczę chyba w pełni zakup Redmi Note 3 :-( To jest jakaś tragedia żeby kombinować, siedzieć na szpilkach czy dostanie się sms, potem nie działa, korzystać nie można... jakaś paranoja :sad: Co z tego że tanio i fajnie bo metal, cienka obudowa jak musisz kombinować aby użyć... ;-) Sam już nie wiem...

 

Poza tym oferta na ten tydzień na Aliexpress jest bardzooo dobra... 160$ za RN3 :razz: Ale te powyższe problemy zniechęcają...

Edytowane przez ChudyCFC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te problemy też w jakimś stopniu ludzie wyolbrzymiaja. Wcale nie jest tak źle. Sprawa dość prosta: wypelniasz formularz (jakieś 5-10 minut),  instalujesz rom dev(kolejne  5 minut + samo pobieranie w zależności od prędkości internetu), oczekiwanie na SMSa z powiedzeniem możliwości odblokowania bl (czasy są różne ale załóżmy że 10 dni), samo odblokowanie (jakieś 15-20 minut) i ostatnie - wgranie miuipolska (10 minut). 

Myślę że wszystko jest do zrobienia bez większych problemów i zachodu niema aż tyle co ludzie mówią. W większości wszystko idzie gładko a z tego co obserwuje to większość problemów mają ludzie którzy mieli syfiaste Romy. Jeśli masz oficjalny soft to cały proces trwa powiedzmy o połowe mniej i masz o 80-90% mniej problemów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba mnie przekonałeś... :wink: Czyli jak będzie ORIGINAL u mnie w telefonie a tak mi obiecano już w ramach zapytania do ewentualnego zamówienia... dość szybka odpowiedź, swoją drogą to mogę działać wg. tutoriala? Odezwę się jak bede miał telefon w ręku... :wink:

Tak na marginesie... jest już info o Redmi Mini czyli Redmi 3... Snapdragon 616 itd. :-D

ooo... i już plama od nowa :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pull1990 napisał:

Działaj wg tutoriala. Ja tak robiłem i wszystko poszło jak z platka. 

Redmi 3 wyszło chyba wczoraj. Jaka plama? Ten sam problem z bl? 

Plama kolejna u kolegi wyżej... a technicznie nie wiem co z Redmi 3... oby spokojniej bo może bym wziął żonie jak będę zadowolony z RN3 ;-) 

Można już kupić w przedsprzedaży... http://www.giztop.com/xiaomi-redmi-3.html Cena kosmos w porównaniu do RN3 :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść dane i cache w aplikacji updater.

Nie pomaga:)  

U mnie takie coś wywałało na ori romie.

Wgrałem przez Flashtoola oryginalny Rom chiński v7.0.19.0 po rozpakowaniu zajmował ok 3 giga. Później odrazu dodałem deva i poszło od strzała teraz nawet OTA dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...