Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj i ja doczekałem się akceptacji :-) w związku z tym mam kilka pytań :

1. Czy do unlock toola potrzebuje jeszcze jakieś sterowniki? Nic jeszcze nie robiłem na xiaomi za pomocą komputera więc żadnych driverow nie mam. Może ktoś polecić jakieś sprawdzone i działające? Mogę prosić o link? 

2. Czy ostatnie miuipolska jest już naprawione czy lepiej ściągnąć wersję z sylwestra? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pull1990 napisał:

Co do sterów to wiem że też jedne działały a inne nie

Sam widzisz, to co u innych działa u ciebie wcale nie musi, inni wogóle nie potrzebowali sterowników. Co do wersji, ja używam osttniej poprawionej, i oprócz buga z zasięgiem jednej karty wszystko działa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2015o11:45, zehell napisał:

Najnowsza wersja poradnika by JoHnNy08PL

Po pierwsze to wchodzimy na stronkę https://account.xiaomi.com i sprawdzamy czy security checkup mamy na 100%

xcob30.jpg

Następnie wchodzimy na https://unlock.update.miui.com/

Kontynuujemy wszystko aż do tego formularza.

155620vkb5o8o8t5fo5gv7.png.thumb.jpg

W translatorze google wpisałem moje imię i nazwisko, i przetłumaczyłem na chiński. Nazwisko nie zostało przetłumaczone ale wkleiłem co wyszło. Kierunkowy i numer wiadomo, a w ostatnie pole wklejamy 我想根我的设备和闪存的自定义ROM

Zaznaczamy tickboxa i pomarańczowy przycisk. Chyba sms aktywacyjny przyjdzie wklepujemy tutaj i czekamy.

Za kilka-kilkanaście minut przyjdzie sms od Xiaomi o treści "Your unlock request has been approved. Go to https://unlock.update.miui.com/ to download the unlock tool."

Przechodzimy tam, jednak tym razem nie przenosi nas do formularza a do telefonu z napisem FASTBOOT i zielonym buttonem. Klikamy go i jeżeli jest 404 to w linku bigota zamieniamy na obigota i rozpocznie się ściąganie toola.

Wypakowujemy, wpisujemy ID konta(koniecznie numerami nie mailem), hasło, a zaraz wyskoczy kolejny textbox gdzie wpisujemy sześciocyfrowy kod z aplikacji Authenticator. Ja zawsze próbowałem wpisywać zaraz po odświeżeniu kodu bo serwery są strasznie zmulone i często wyskakuje nad textboxami krótki napis po chińsku co oznacza błąd sieci. Próbujemy do skutku. Przejdziemy od razu do ekranu z wyszarzonym telefonem, teraz włączamy tryb fastboot, podłączamy USB, klikamy przycisk który się zaraz podświetlił i lecą procenty do 99% a potem telefon się restartuje i mamy zielony napis a niżej 3 zielone ptaszki że wszystko ok. Po uruchomieniu się telefonu przechodzimy w security i tam jest już taki ładny menus.

Screenshot_2015-12-28-13-36-52_com.android.updater.png

Tada, to wszystko. Co ciekawe efuse jest nienaruszone, tylko fastboot zmienił stan na unlock.

Wszystko robione na Win10 x64, ROMie dev rom 5.12.24

 

Dzięki odblokowanie telefonu jak i później wgrywanie MIUI Polska według poradnika ACIDa poszło bez problemu, całość zajeła okolo 20 minut, trzeba cały czas cierpliwie czekać!

Edytowane przez Bomirr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem SMS, narządzie do odblokowywania się loguje prawidłowo, ale pasek postępu zatrzymuje się na 50% (nie może zidentyfikować telefonu).
Dodam, że w między czasie miałem przygodę z wykasowanym NVRAM (straciłem IMEI i MAC adresy).
IMEI przywróciłem, wgrałem DEV'a i telefon normalnie działa.

Zastanawiam się jednak, czy to nie jest przyczyną. W jakim formacie macie Serial number w statusie telefonu: CLLLLLLL99999999 (C - cyfra, L - litera).
Może po SN następuje identyfikacja telefonu?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablolite napisał:

Dostałem SMS, narządzie do odblokowywania się loguje prawidłowo, ale pasek postępu zatrzymuje się na 50%

Też tak miałem. Kliknij jeszcze raz na tym samym ekranie, gdzie doszło Ci do 50% w jeden z przycisków na dole z krzakami, za drugim mi zaskoczyło i doszło bez problemów do 100%

Ja mam problem innego rodzaju. Bootloader odblokowany, wszystkie pliki mam w pamięci telefonu, root dla Flashify przyznany, ale program Flashify nie widzi plików! Widzi same katalogi na dysku! Ktoś wie, o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem SMS, narządzie do odblokowywania się loguje prawidłowo, ale pasek postępu zatrzymuje się na 50%

Też tak miałem. Kliknij jeszcze raz na tym samym ekranie, gdzie doszło Ci do 50% w jeden z przycisków na dole z krzakami, za drugim mi zaskoczyło i doszło bez problemów do 100%

Ja mam problem innego rodzaju. Bootloader odblokowany, wszystkie pliki mam w pamięci telefonu, root dla Flashify przyznany, ale program Flashify nie widzi plików! Widzi same katalogi na dysku! Ktoś wie, o co chodzi?

Po co się bawić flashify, fastboot flash recovery

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło, zamiast wskazywać TWRP we Flashify, otworzyłem przeglądarkę plików, znalazłem TWRP i kazałem otworzyć plik we Flashify, dalej bułka z masłem. Właśnie oglądam ekran startowy MIUI Polska. Na SMSa czekałem 10 dni. Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim, którzy mają instalację MIUI Polska przed sobą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pablolite napisał:

Ja mam komunikat jak w załączniku. Ponowienie prób nic nie daje. System operacyjny Windows 10.

 

Clipboard01.jpg

Zamknij miflash i odpal od nowa. Miałem tak samo, ponownie uruchomienie i zalogowanie się szybka operacja i poszło 3 fajeczki zielone. A i DEV Rom musi być.

Dzisiaj przyszedł kod i już jest MIUI Polska elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ajand001 napisał:

Próbowałem na microsoft edge i na operze 

 

a strona wyglada tak 

xiaomi.png

ale wszystko jest poprawnie. wszystko masz jak należy. tylko w pierwszej linijce ja wpisałem samo imię przetłumaczone (pisałem o tym na forum), bo jak wpisywałem imię i nazwisko  to nie szło włącz sobie tłumacza po prostu :)  ja robiłem na chrome i było ok.

Edytowane przez hhunter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina sterowników. Mi po podłączeniu telefonu pobrały się sterowniki z internetu i kliknięcie w programie przycisku (w momencie zatrzymania procesu na 50% i wywaleniu błędu) powoduje wznowienie. U mnie chyba za piątym razem poszło do 100%. Zatrzymanie na 50% to chyba we wszystkich przypadkach problem ze sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maaaciekmaaaniek napisał:

Do Orange? Kto Ci tak powiedział? I po co bawić się w sphinxa?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

W sphinxa chciałem się pobawić ponieważ jest to system bez chińskich pozostałości i wystarczył by na czas czekania na sms 

a przez " Ktoś może potwierdzić że sms od xiaomi przychodzi do orange ?  " rozumiem Czy ktoś otrzymał smsa od xiaomi na kartę sieci orange bo dziwne rzeczy czasem się dzieją i chciałem się upewnić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...