Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ci odpowiem, wgraj przez miflash ten sphinx rom v1d, to jest najwidoczniej dev rom. Potem tak jak w linku odblokowujesz bootloader -  gotowe. 

Jest na oficjalnym miui forum podane jak otwiera sie bootloader a tu widze większość pindoli sie z jakimiś kodami zamiast dev rom flashnąć i gitara... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev rom to rom z oznaczeniem x.x.x np ostatni  6.1.7. Żeby go wgrać najpierw musisz flashowac oficjalny stable, później przez aplikację update wgrywasz dev. Są co najmniej dwa tematy na subforum rn3 które to opisują. 

Sposób o którym mówisz poszedł tylko u Ciebie, nikt inny nie potwierdził że to działa. Prawdopodobnie przez staż konta miui dostałeś automatyczna zgodę na unlock 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Silver-Bullet napisał:

Ja ci odpowiem, wgraj przez miflash ten sphinx rom v1d, to jest najwidoczniej dev rom. Potem tak jak w linku odblokowujesz bootloader -  gotowe. 

Jest na oficjalnym miui forum podane jak otwiera sie bootloader a tu widze większość pindoli sie z jakimiś kodami zamiast dev rom flashnąć i gitara... 

1iWSPix.png

 

Wrzuciłem wg poradnika http://en.miui.com/thread-197408-1-1.html

Po kliknięciu download pasek na dole nie rusza nawet o milimetr...

 

@edit: @pull1990 mam wersję 77. stable, to chyba nie jest oficjalny stable?

Edytowane przez Arwendal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci odpowiem, wgraj przez miflash ten sphinx rom v1d, to jest najwidoczniej dev rom. Potem tak jak w linku odblokowujesz bootloader -  gotowe. 

Jest na oficjalnym miui forum podane jak otwiera sie bootloader a tu widze większość pindoli sie z jakimiś kodami zamiast dev rom flashnąć i gitara... 

Wiesz że większość ma dev rom i musiało czekać na zgodę, a ty zapewnie przez status konta byłeś od razu na whiteliście tak jak Acid?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pull1990 napisał:

To nie jest oficjalny. To jest smieciowy rom od jakiegoś chinczyka. 100 razy o tym już było 

Wiem, że było, stąd moje pytanie jak zainstalować dev rooma na tym śmieciowym, bo probując przez Updatera wyskakuje can't verify... i tym sposobem nabiliśmy parę postów, próbowałem z szukajką i dalej nie wiem czy na tego 77. mogę wgrać dev roma bez odblokowania bootloadera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to pisać

1 minutę temu, maaaciekmaaaniek napisał:

Wiesz że większość ma dev rom i musiało czekać na zgodę, a ty zapewnie przez status konta byłeś od razu na whiteliście tak jak Acid?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Miałem właśnie to napisać wejdz Silver-Bulett tu i podaj co maszza info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pull1990 masz racje, tylko u mnie i dlatego zostal opisany na oficjalnym forum jako update juz kilka dni wstecz.

Ten screen powyzej podany z unlocker tool, ja mialem chinski, caly chinski i troche inny.  Proponuje zassac ten chiński (link na forum z pierwszego mojego postu) i smignac jeszcze raz. 

Na poczatku na Sphinx v1c unlocker dojechal do 50% a po update na v1d dojechal do 100% i zrobil co miał zrobic. Swoja droga, na Sphinx v1d jest tez język polski ale ultra marnie tlumaczone, chyba tylko pojedyncze stringi były wymieniane. 

Co do mojego xiaomi konta, posiadam 2 z czego odblokowywalem na tym, ktore mam krócej, jakies 10miesiecy po 100% weryfikacji,wiec watpie, zeby to mialo coś ze stażem wspolnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Silver-Bullet napisał:

@pull1990 masz racje, tylko u mnie i dlatego zostal opisany na oficjalnym forum jako update juz kilka dni wstecz.

Ten screen powyzej podany z unlocker tool, ja mialem chinski, caly chinski i troche inny.  Proponuje zassac ten chiński (link na forum z pierwszego mojego postu) i smignac jeszcze raz. 

Na poczatku na Sphinx v1c unlocker dojechal do 50% a po update na v1d dojechal do 100% i zrobil co miał zrobic. Swoja droga, na Sphinx v1d jest tez język polski ale ultra marnie tlumaczone, chyba tylko pojedyncze stringi były wymieniane. 

Co do mojego xiaomi konta, posiadam 2 z czego odblokowywalem na tym, ktore mam krócej, jakies 10miesiecy po 100% weryfikacji,wiec watpie, zeby to mialo coś ze stażem wspolnego. 

No ale najważniejsze czy masz info na tym linku że masz access do odblokowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Silver-Bullet napisał:

Ten screen powyzej podany z unlocker tool, ja mialem chinski, caly chinski i troche inny.  Proponuje zassac ten chiński (link na forum z pierwszego mojego postu) i smignac jeszcze raz. 

Nie działa na chińskim , dlatego próbowałem wykminić co tam jest napisane i użyłem angielskiego. Nie mam pozwolenia i tyle, muszę czekać na smsa. Wychodzi na to że Ty masz tak jak Koledzy wyżej napisali, stąd poszło Ci tak gładko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pull1990 napisał:

Juz pisałem. Najpierw stable i dopiero na to rom dev. 

Odpowiesz mi na jedno pytanie? Czytałeś wszystkie tematy na subforum rn3? Było o tym na prawdę 100 razy 

Czytałem, zrobiłem wg poradnika z forum, włączył się fastboot, podpiąłem telefon pod kompa, na telefonie królik w sowieckiej czapie dłubie w androidzie a pasek downloadu nie idzie... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Arwendal napisał:

Czytałem, zrobiłem wg poradnika z forum, włączył się fastboot, podpiąłem telefon pod kompa, na telefonie królik w sowieckiej czapie dłubie w androidzie a pasek downloadu nie idzie... 

 

Zły timming, próbuj aż Ci się uda, ja też za 1 razem tak miałem, za drugim na kompie pasek na dole żółty się ruszył (czytaj sukces) i puściłem przyciski na telefonie w oczekiwaniu aż dokończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Padre napisał:

Zły timming, próbuj aż Ci się uda, ja też za 1 razem tak miałem, za drugim na kompie pasek na dole żółty się ruszył (czytaj sukces) i puściłem przyciski na telefonie w oczekiwaniu aż dokończy.

Czyli jak? wcisnąć download - wyłączyć telefon - włączyć fastboot na podpiętym telefonie czy włączyć i podpiąć?

 

edit: dobra, leci na żółto

Edytowane przez Arwendal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pull1990 masz racje, tylko u mnie i dlatego zostal opisany na oficjalnym forum jako update juz kilka dni wstecz.

Ten screen powyzej podany z unlocker tool, ja mialem chinski, caly chinski i troche inny.  Proponuje zassac ten chiński (link na forum z pierwszego mojego postu) i smignac jeszcze raz. 

Na poczatku na Sphinx v1c unlocker dojechal do 50% a po update na v1d dojechal do 100% i zrobil co miał zrobic. Swoja droga, na Sphinx v1d jest tez język polski ale ultra marnie tlumaczone, chyba tylko pojedyncze stringi były wymieniane. 

Co do mojego xiaomi konta, posiadam 2 z czego odblokowywalem na tym, ktore mam krócej, jakies 10miesiecy po 100% weryfikacji,wiec watpie, zeby to mialo coś ze stażem wspolnego. 

Ale czy ty nie rozumiesz że ten Sphinx nie ma znaczenia, prawie każdy z nas po zalogowaniu się do toola miał info że nie ma uprawnień do odblokowania i musiał czekać na smsa?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Arwendal napisał:

Czyli jak? wcisnąć download - wyłączyć telefon - włączyć fastboot na podpiętym telefonie czy włączyć i podpiąć?

przerzuć się tu:

bo ten temat jest o BL.

 

Najprościej jak się da:

- masz mieć wyłączony telefon

- podpięty kabel usb do kompa (tylko kompa na razie)

Klikasz download, przytrzymujesz na telefonie (vol -) + (power) wciskasz drugą końcówkę usb do telefonu , jednocześnie dalej trzymając (vol -) + (power), żółty pasek rusza na kompie i puszczasz klawisze na telefonie.

 

 

Edytowane przez Padre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie rozumiem bo na forum jak byk jest napisane NO CODE needed!

 

Screenshot_2016-01-10-18-08-12_com.android.chrome.png

11 minutes ago, Padre said:

przerzuć się tu:

bo ten temat jest o BL.

 

Najprościej jak się da:

- masz mieć wyłączony telefon

- podpięty kabel usb do kompa (tylko kompa na razie)

Klikasz download, przytrzymujesz na telefonie (vol -) + (power) wciskasz drugą końcówkę usb do telefonu , jednocześnie dalej trzymając (vol -) + (power), żółty pasek rusza na kompie i puszczasz klawisze na telefonie.

 

 

Blad, trzymasz tylko vol- bez power! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie rozumiem bo na forum jak byk jest napisane NO CODE needed!

 

Screenshot_2016-01-10-18-08-12_com.android.chrome.thumb.png.fd3ebe8e6cc46f78321d6f070cbb1a0e.png

przerzuć się tu:

bo ten temat jest o BL.

 

Najprościej jak się da:

- masz mieć wyłączony telefon

- podpięty kabel usb do kompa (tylko kompa na razie)

Klikasz download, przytrzymujesz na telefonie (vol -) + (power) wciskasz drugą końcówkę usb do telefonu , jednocześnie dalej trzymając (vol -) + (power), żółty pasek rusza na kompie i puszczasz klawisze na telefonie.

 

 

Blad, trzymasz tylko vol- bez power! 

Na en miui był też poradnik o przywróceniu stock partycji w mi3, jak byk było napisane że to poradnik i ma pieczątkę excellent a jest metodą na hardbricka, trzeba się męczyć z testpointami i odłączaniem baterii. Także ten poradnik możesz sobie gdzieś wsadzić, bo jest od dawna na en miui a 99% osób musi i tak czekać na pozwolenie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci odpowiem, wgraj przez miflash ten sphinx rom v1d, to jest najwidoczniej dev rom. Potem tak jak w linku odblokowujesz bootloader -  gotowe. 

Jest na oficjalnym miui forum podane jak otwiera sie bootloader a tu widze większość pindoli sie z jakimiś kodami zamiast dev rom flashnąć i gitara... 

1iWSPix.png

 

Wrzuciłem wg poradnika http://en.miui.com/thread-197408-1-1.html

Po kliknięciu download pasek na dole nie rusza nawet o milimetr...

 

@edit:@pull1990 mam wersję 77. stable, to chyba nie jest oficjalny stable?

A wyłączyłeś telefon i power + volume down?

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, "brak aplikacji do otwarcia pliku", co gorsze popwrót do poprzedniej wersji, powoduje FC jakiegoś procesu w pętli. 

Mam ten sam problem jeśli chodzi o wgrywanie aplikacji z zewnątrz. Wiecie czy jest może na to jakiś sposób?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, leonov said:

Pobierz ponownie rom, jest poprawiona wersja, jedynie u mnie nadal na jednej karcie SIM nie pokazuje zasięgu (szare kreski).

Czy mogę w przypadku wgrywania tego porawionego romu wyczyścić cache & dalvik aby nie bawic się w ponowne wgrywanie aplikacji i konfiguracji aby działało wszystko jak teraz ?! Czy muszę robic full wipe za każdym razem gdy wgrywam nową wersję romu ?!

Edytowane przez Qub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! 

Kilka pytań

Czy na SphinX mogę bez problemowo przeprowadzić całą procedure odblokowania bootloadera? 

Flash tool pójdzie bez problemu na obciętym windows 10 czy lepiej będzie postawić 7  ?

Ktoś może potwierdzić że sms od xiaomi przychodzi do orange ? 

z spemall dostanę telefon z jakimś ich dziwnym systemem mogę na to odrazu wrzucić sphinx czy muszę pierw  stable --> dev-->sphinx a potem po odblokowaniu bootloadera miui polska 

Edytowane przez Monra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Silver-Bullet napisał:

No właśnie nie rozumiem bo na forum jak byk jest napisane NO CODE needed!

 

Screenshot_2016-01-10-18-08-12_com.android.chrome.png

Blad, trzymasz tylko vol- bez power! 

Wiesz czemu no code needed ? 

Bo xiaomi nie przysyła kodu tylko SMS że już mozesz odblokować bootloader . i link do pobrania narzędzia na PC. 

Program pobiera klucz z serwera. Więc trzeba czekać tak czy siak na zgodę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! 

Kilka pytań

Czy na SphinX mogę bez problemowo przeprowadzić całą procedure odblokowania bootloadera? 

Flash tool pójdzie bez problemu na obciętym windows 10 czy lepiej będzie postawić 7  ?

Ktoś może potwierdzić że sms od xiaomi przychodzi do orange ? 

z spemall dostanę telefon z jakimś ich dziwnym systemem mogę na to odrazu wrzucić sphinx czy muszę pierw  stable --> dev-->sphinx a potem po odblokowaniu bootloadera miui polska 

Do Orange? Kto Ci tak powiedział? I po co bawić się w sphinxa?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! 

Kilka pytań

Czy na SphinX mogę bez problemowo przeprowadzić całą procedure odblokowania bootloadera? 

Flash tool pójdzie bez problemu na obciętym windows 10 czy lepiej będzie postawić 7  ?

Ktoś może potwierdzić że sms od xiaomi przychodzi do orange ? 

z spemall dostanę telefon z jakimś ich dziwnym systemem mogę na to odrazu wrzucić sphinx czy muszę pierw  stable --> dev-->sphinx a potem po odblokowaniu bootloadera miui polska 

Do Orange? Kto Ci tak powiedział? I po co bawić się w sphinxa?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Pobierz ponownie rom, jest poprawiona wersja, jedynie u mnie nadal na jednej karcie SIM nie pokazuje zasięgu (szare kreski).

Czy mogę w przypadku wgrywania tego porawionego romu wyczyścić cache & dalvik aby nie bawic się w ponowne wgrywanie aplikacji i konfiguracji aby działało wszystko jak teraz ?! Czy muszę robic full wipe za każdym razem gdy wgrywam nową wersję romu ?!

Nie musisz robić wipe w ogóle

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...