Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko.

Cały ten "Święty" SMS, na który wszyscy czekają ma tylko charakter informacyjny?

Tzn., gdybym nawet go przeoczył to wystarczy się zalogować na stroncę unlock.miui..coś tam, i zobaczyć czy ma się już uprawnienia do odblokowania bootloader'a?

Dobrze rozumuję?

Swoją drogą to się czeka na tego sms'a jakby chodziło normalnie o informację o wygranej w Totka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, JoHnNy08PL said:

Pisałem co masz zrobić, a to o biciu zbędne gdyż moja wypowiedź wcale nie miała takiego tonu ;)

Przygotuj sobie:

-Kabel USB podłączony do komputera

-Obraz recovery(ściągnięty z instrukcji dla 2016 na stronce), zmień jego nazwę na twrp.img

-Jak jeszcze nie usunąłeś tego chińskiego programu do odblokowania to wrzuć do jego katalogu głównego plik twrp.img

Na wyłączonym telefonie wejdź w tryb Fastboot(vol down+power), podłącz kabel USB. Wejdź do katalogu z chińskim unlockerem, przytrzymaj lewy shift na klawiaturze, i trzymając go wciśnij prawy przycisk myszy na pustym polu w tym katalogu. Wybierz opcję "Otwórz wiersz polecenia", następnie wpisz w nowo otwarte okienko komendę

fastboot flash recovery twrp.img

Będzie komunikat OKAY i niżej OKAY, odłącz kabel USB i teraz uważnie - przytrzymaj przycisk vol up i power. Tak, żebyś prosto z trybu Fastboot przeszedł do recovery TWRP z pominięciem bootowania systemu. Trzymaj tak długo aż telefon zawibruje i wyświetli się logo MIUI. Tada, jesteś w TWRP. Teraz polecam wgrać od nowa MIUI Polska 6.1.7, na to zip z SuperSU jeżeli musisz mieć roota i to wszystko.

Dzięki kolejny raz za pomoc. Wcześniej udało mi się samemu ogarnąć wszystko. Zwyczajnie miałem problem z zainstalowaniem TWRP. Robiłem wszystko wedle instrukcji , ale za skarby nie mogłem uruchomić recovery mimo powodzenia instalacji. Zmiana sterowników przyniosła pożądany skutek i spokojnie mogę teraz odpalić wszystko bez problemu. Wgrywając najnowsze MIUI Polska mam podobny problem jak Suchy_PL_ związany z aplikacjami od google'a. Możecie mi jeszcze powiedzieć czy na wersji 5.12.31 można postawić root'a ? SuperSU niestety nie działa i czy muszę wgrać najnowsze polskie wydanie by root działał bez problemu ? Nie chcę aktualizować , żeby nie kombinować z kontaktami google , które nie chcą się synchronizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory wersja 

7 godzin temu, Suchy_PL_ napisał:

EDIT na .31 jest wszystko OK ! :)

Też zauważyłem że ta wersja działa bez problemów, na najnowszej jest mały "bug", zasięg na jednej z kart nie jest wyświetlany (cały czas jestszary), poza tym jest OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem SuperSu z zipa przez TWRP , ale wygląda na to , że nie działa. Nie mam ikonki SuperSu w menu , a zakładce dostęp do root widnieje informacja ''brak aplikacji z ROOT''. Nie wiem już sam czy coś nie tak jest z tym moim telefonem ? Kiedy odblokowywałem bootloader na chińskim dev pojawił mi się root , który działał a po instalacji twrp niestety już nie. Zaktualizowałem własnie telefon do najnowszej wersji MIUI PL przy czym zrobiłem full vipe , cache & dalvik następnie zainstalowałem paczkę z rootem w wersji BETA-SuperSU-v2.52 restart i nadal nic.  Może po przejściu z chińskiego dev  na miui pl coś zrobiłem nie tak ? Jakieś sugestie ?

Edytowane przez Qub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leonov napisał:

Jak do tej pory wersja 

Też zauważyłem że ta wersja działa bez problemów, na najnowszej jest mały "bug", zasięg na jednej z kart nie jest wyświetlany (cały czas jestszary), poza tym jest OK. 

Pomijając bug z dodawaniem kontaktów oraz YT? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem SuperSu z zipa przez TWRP , ale wygląda na to , że nie działa. Nie mam ikonki SuperSu w menu , a zakładce dostęp do root widnieje informacja ''brak aplikacji z ROOT''. Nie wiem już sam czy coś nie tak jest z tym moim telefonem ? Kiedy odblokowywałem bootloader na chińskim dev pojawił mi się root , który działał a po instalacji twrp niestety już nie. Zaktualizowałem własnie telefon do najnowszej wersji MIUI PL przy czym zrobiłem full vipe , cache & dalvik następnie zainstalowałem paczkę z rootem w wersji BETA-SuperSU-v2.52 restart i nadal nic.  Może po przejściu z chińskiego dev  na miui pl coś zrobiłem nie tak ? Jakieś sugestie ?

Bo jakaś dziwna wersję wgrałeś

Wrzuć to SuperSU i będzie działało http://download.chainfire.eu/supersu

Do roota w takim przypadku używamy aplikacji SuperSU, i zakładka dostęp do root dalej będzie pusta.

Wersja dla miui od solarwarez powinna działać.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Nie, nie będzie działać. Na dev ROMach nie działa i bootlopuje. V78 czy v79 obojętnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z was updatowal już do 6.1.7 to czy mógłby sprawdzić czy może zainstalować jakąkolwiek apkę z pliku apk. Bo ją nie mogę. 

W ogóle nie mam instalatora pakietów. Dodam że nie moglem zrobić update przez apkę aktualizacja. Program się wysypywal. Zrobiłem przez twrp.

Doczytalem że dużo osób ma ten problem..

Edytowane przez bartekzmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wojtkson napisał:

Ktoś mi powie czy trzeba czekać na ten kod

nie dostaniesz żadnego kodu, tylko SMS że twoje konto dostałao pozwolenie na odblokowanie. 

 

5 minut temu, Wojtkson napisał:

czy można już działać mając Miflashunlock?

Bez tego wyżej nić nie zrobisz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie czy trzeba czekać na ten kod

nie dostaniesz żadnego kodu, tylko SMS że twoje konto dostałao pozwolenie na odblokowanie. 

 

czy można już działać mając Miflashunlock?

Bez tego wyżej nić nie zrobisz. 

Okej dzięki a przed tym mam wgrac najpierw twrp i dev rom? W jakiej kolejności ?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to jest moj pierwszy post ale xiaomi-user jestem juz od ponad 3 lat.

nie potrzeba zadnego kodu od xiaomi, bzdura ! 

oto jak ja wczoraj odblokowalem bootloader od Redmi Note 3 moich rodzicow: zainstalowalem najnowszy v1d Sphinx przez mi-flash tool, potem od razu po reboot wpisalem zweryfikowane na 100% konto xiaomi i wylaczylem telefon. wczesniej zainstalowalem wszystkie potrzebne sterowniki. odpalilem ten mi-bootloader tool i po 10 sekundach bylo wszystko gotowe.

ja sam urzywam Mi4 64gb i czekam az Marshmallow wyjdzie z bety

sprawdzcie sami. jest nawet na stronie en.miui podane, ze sposob odblokowania nie potrzebuje zadnego kodu ...

http://en.miui.com/thread-193238-1-1.html

potem prosta sprawa z flashem custom recovery twrp, wrzucony miui polska zip rom wgralem na telefon, przejechalem jeszcze na koniec super-su i smiga jak by nigdy nie bylo zadnej blokady ;)

 

Edytowane przez Silver-Bullet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to jest moj pierwszy post ale xiaomi-user jestem juz od ponad 3 lat.

nie potrzeba zadnego kodu od xiaomi, bzdura ! 

oto jak ja wczoraj odblokowalem bootloader od Redmi Note 3 moich rodzicow: zainstalowalem najnowszy v1d Sphinx przez mi-flash tool, potem od razu po reboot wpisalem zweryfikowane na 100% konto xiaomi i wylaczylem telefon. wczesniej zainstalowalem wszystkie potrzebne sterowniki. odpalilem ten mi-bootloader tool i po 10 sekundach bylo wszystko gotowe.

ja sam urzywam Mi4 64gb i czekam az Marshmallow wyjdzie z bety

sprawdzcie sami. jest nawet na stronie en.miui podane, ze sposob odblokowania nie potrzebuje zadnego kodu ...

http://en.miui.com/thread-193238-1-1.html

potem prosta sprawa z flashem custom recovery twrp, wrzucony miui polska zip rom wgralem na telefon, przejechalem jeszcze na koniec super-su i smiga jak by nigdy nie bylo zadnej blokady

 

Wypełniałeś formularz do odblokowania?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to jest moj pierwszy post ale xiaomi-user jestem juz od ponad 3 lat.

nie potrzeba zadnego kodu od xiaomi, bzdura ! 

oto jak ja wczoraj odblokowalem bootloader od Redmi Note 3 moich rodzicow: zainstalowalem najnowszy v1d Sphinx przez mi-flash tool, potem od razu po reboot wpisalem zweryfikowane na 100% konto xiaomi i wylaczylem telefon. wczesniej zainstalowalem wszystkie potrzebne sterowniki. odpalilem ten mi-bootloader tool i po 10 sekundach bylo wszystko gotowe.

ja sam urzywam Mi4 64gb i czekam az Marshmallow wyjdzie z bety

sprawdzcie sami. jest nawet na stronie en.miui podane, ze sposob odblokowania nie potrzebuje zadnego kodu ...

http://en.miui.com/thread-193238-1-1.html

potem prosta sprawa z flashem custom recovery twrp, wrzucony miui polska zip rom wgralem na telefon, przejechalem jeszcze na koniec super-su i smiga jak by nigdy nie bylo zadnej blokady

 

Sprawdzał już ktoś?

Wysłane z mojego Redmi Note 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...