Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Acid napisał:

To nie jest rom xiaomi.eu bo przecież nasze romy są na bazie wersji dev w formacie x.xx.xx. A ten na screenie to wersja MIUI typu "syfiastego". Ale owszem tłumaczenie jest pobrane (ukradzione etc) z romu xiaomi.eu.

Właśnie dlatego napisałem jeśli :)

Swoją drogą to i ja "pożyczam" Twoje spolszczenie :) choć ja o zgodę zapytałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Acid napisał:

A to akurat pikuś. Tu skala "pożyczania" tłumaczenia jest na tyle duża, że na tym biznes jest ogromny i ze szkodą dla ludzi bo dostają niepełnosprawny soft.

Wysłano z Mi4c

I tu się zupełnie zgadzam bo ktoś robi niezły biznes oparty o kradzioną pracę. Twoją pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Acid napisał:

A to akurat pikuś. Tu skala "pożyczania" tłumaczenia jest na tyle duża, że na tym biznes jest ogromny i ze szkodą dla ludzi bo dostają niepełnosprawny soft.

Wysłano z Mi4c

A mogliby się z Tobą dogadać i np. płacić Ci 10 zł od każdego sprzedanego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no liczę się z tym. Przecież nie będę pisał i szukał Chińczyków gdzieś głęboko w Chinach co robią te softy. To nierealne.

Wysłano z Mi4c

Hehe czyli gwarancja poszła się...
Masz jakieś wytyczne od ibuygou na ten temat?

Nie ale nie powinni robić problemu. Sklep wie, że sprzeda telefon jeśli klient będzie mógł wgrać tłumaczony soft. Poza tym wgranie chińskiego romu powinno zablokować bootloader.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Acid napisał:

Nie no liczę się z tym. Przecież nie będę pisał i szukał Chińczyków gdzieś głęboko w Chinach co robią te softy. To nierealne.

Wysłano z Mi4c

I właśnie dlatego tak łatwo przychodzi im sięganie po cudzą pracę niestety. Czują się bezkarni bo tak właściwie jest a sami często zabezpieczają swoje romy czy mody choćby przed rozpakowaniem.

Edytowane przez fyme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fyme napisał:

I właśnie dlatego tak łatwo przychodzi im sięganie po cudzą pracę niestety. Czują się bezkarni bo tak właściwie jest.

Ale jak my nie mieliśmy PL w oficjalnym sofcie to nie chciało się chińczykom robić tylko na łatwiznę. Podrabiają wszystko a zrobić prawdziwego globala to nie laska :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Acid napisał:

Poza tym wgranie chińskiego romu powinno zablokować bootloader.

Dobrze rozumiem, że pierwszy miflash lub chińskie upgrade i zabawa z odblokowaniem telefonu od nowa z miesięcznym okresem karencji?

Jest na to jakaś rada, może trzeba zrobić kopie jakieś partycji albo czegoś nie flashować przez fastboot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło, okazało się że mam 2 konta i to 2 ma zezwolenie na odblokowanie bootloadera. Niestety nie poradziłem sobie z rootem, po wejścu w seciurity i allow root mam taki shit:

Screenshot_2016-01-07-20-43-26_com.android.updater.png

 

 

edit:

 

wyczytałem na włoskim forum, trzeba skasować limit danych pobieranych w menadżerze pobierania i trybi :-B

Edytowane przez Michal_gol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe jak to będzie u mnie :D Mojego XRN3 szlag trafił a konkretnie to gniazdo łądowania padło. Póki był prąd to się włączał fonik i działał normalnie. Nie idzie się z nim połączyć przez kompa i nie ładuje. Ja jestem w robocie gdzieś na terenie unii. Fonik wysłałem pocztą do domku. Zobaczymy jak się zachowa sprzedawca z Konstantynowa i w jakim czasie dostanę fona z powrotem. Anyway do rzeczy skoro wysłałem telefon do naprawy a zgłoszenie jest konkretnie na tego fona. To kiedy by nastąpiła wymiana na nowy to co muszę czekać 30 dni żeby wysłać następne zgłoszenie? Czy też token zostanie wygenerowany dopiero w momencie odblokowywania bl? Ciekawe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sms przyszedł i nic mi to nie dało. Nie mogę zainstalować dev, żadne sposoby nie pomagają.

Próba odblokowania bootloadera staje na niczym, wyłączam telefon i wciskam vol down + zasilanie, ale nic się nie dzieje jak widać na załączonym obrazie.

Przechwytywanie.JPG

zapomniałem dodać, że nie wyskakuje nic o wpisaniu 6-cyfrowego kodu z aplikacji  Authenticator ( nie mam pojęcia co to za aplikacja) tylko wskakuje po wpisaniu loginu i hasła to co na obrazku. 

Edytowane przez Seweryn.f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mózgu używasz i czytasz ze zrozumieniem ?

Takie porady to wiesz gdzie możesz sobie wsadzić, już sobie poradziłem, próbowałem przez kilka godzin wygrywać dev 5.12.31 na 7.0.19 jak i na 7.0.22 ale bez powodzenia.

Dopiero wygranie najnowszego dev 6.1.6 poszło bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pochwaliłem sięzbyt szybko , że wszystko działa. Chłopaki , odblokowałem bootloader , wgrałem miui polska , ale root chyba nie działa. Sprawdziłem dwoma programami Root checker - no acces , a drugi root access is not properly instaled on this device. Wie ktos o co tutaj chodzi ?

Edytowane przez Qub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłali mi na 2 konto pozwolenie po 9 dniach ...właśnie będę działać...

 

EDIT : odblokowany bez problemu, wgrałem TWRP ale nie mogłem w nie wejść więc wgrałem raz jeszcze ale ręcznie z fastboot i udało się zainstalowałem MIUIPolska ale....cały czas siedzi w TWRP ...mam napisane slide to unlock ale nic nie działa nawet długie trzymanie powera :/

Chyba to TWRP nie jest takie w 100% dopasowane ...na Nexusie nigdy nie miałem takich jajec :P 

OK udało się wyjść z recovery.

Edytowane przez Suchy_PL_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Qub napisał:

Kurcze pochwaliłem sięzbyt szybko , że wszystko działa. Chłopaki , odblokowałem bootloader , wgrałem miui polska , ale root chyba nie działa. Sprawdziłem dwoma programami Root checker - no acces , a drugi root access is not properly instaled on this device. Wie ktos o co tutaj chodzi ?

na 5.12.31 nie ma jeszcze roota w zipie.

Ściągnij supersu, wrzuć przez TWRP i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...