Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzisz przez przeglądarkę na komputerze na stronę: https://account.xiaomi.com/pass/auth/security/home?userId=XXXXXXXXXX#service=setToken   

W miejsce xxxxxxxxx wpisujesz nr swojego konta mi. Polecam zrobić to przez Chrome i ustawić na tłumaczenie na angielski. Każde okienko będzie przetłumaczone więc będzie łatwiej.

W pierwszym okienku dajesz tylko dalej na pomarańczowym przycisku, dalej wysłany będzie sms na Twój nr - też tylko potwierdzasz. Masz minutę na wpisanie kodu i przechodzisz dalej. Następnie masz okienko gdzie wybiersz "android" i poniżej chyba na zielono będzie odnośnik do pobrania aplikacji Autoryzacje (oczywiście pobierasz). Chyba w tym samym kroku na samym dole wybierasz komputer (są dwa przyciski - ten, o który nam chodzi to ten po lewej). W następnym oknie będzie kod QR do zeskanowania pobraną apką. Po tym zacznie ona działać i będą pojawiać się w niej kody co określony czas zaznaczony zieloną linią, która się kurczy. Polecam poczekać aż wpadnie nowy kod i wtedy szybko przepisać w okienko na komputerze. Teraz wystarczy szybko zatwierdzić i prawie gotowe. Mi się nie udało za pierwszym razem (strona po wpisaniu kodu z aplikacji się nie wczytała - chyba mają przeciążone serwery). 

Jeśli uda Ci się to co opisałem powyżej to wyloguj się z MiAccount na telefonie i zaloguj jeszcze raz za pomocą nr telefonu. Zostaniesz poproszony o wpisanie kodu z aplikacji Autoryzacje i będziesz zalogowany. Gdzieś po drodze przy logowaniu pojawia się pole do zaznaczenia, coś w stylu "trusted device" - oczywiście zaznaczasz.

Przepraszam za chaotyczny opis ale mam nadzieję że pomoże. Mogą pojawić się gdzieś nieścisłości bo pisałem wszystko z pamięci.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się udało. Dzięki! Teraz tylko pytanie czy coś to da default_biggrin.png

SORY, Nie kumam... nie wiem nadal jak to zrobić.. dochodze do momentu podaj kod aktywacyjny z  aplikacji ale nie mam żadnej aplikacji...  

ok, zmieniłem przegladarke, jakoś mi pomijało moment skąd wziać apkę.

a56f08bfe8d33f5457ddcdf746e453c4.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dzięki to samo miałem napisać :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maaaciekmaaaniek napisał:

Wyłączyłem dwustopniową autoryzację i nie da się ponownie włączyć, założyłem nowe konto i też nie mam tej opcji

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

A jaki rom masz dev? Ja na stable miałem te całe trusted device, wczoraj zmieniłem na dev i samo trusted device zniknęło, pozostałe rzeczy są...activ...ect 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem dwustopniową autoryzację i nie da się ponownie włączyć, założyłem nowe konto i też nie mam tej opcji

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

A jaki rom masz dev? Ja na stable miałem te całe trusted device, wczoraj zmieniłem na dev i samo trusted device zniknęło, pozostałe rzeczy są...activ...ect 

Już mam activated, najnowszy dev

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, krzysiu85005 said:

A jaki rom masz dev? Ja na stable miałem te całe trusted device, wczoraj zmieniłem na dev i samo trusted device zniknęło, pozostałe rzeczy są...activ...ect 

Pewnie dlatego że nie masz aplikacji autoryzacje. Na moje oko musisz przeprowadzić cała procedurę o której tu mowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy do instalacji TWRP potrzebny jest ROOT ? bo według opisu instalacji MIUI Polska jest taki pounkt 

-  Należy także wyrazić zgodę na pobranie ROOTa gdyż domyślnie w romie dev nie jest on już dodawany.

u mnie tego nie było, po kilkunastu nieudanych próbach połączenia i pobierania w końcu tel. się uruchomił ponownie, coś instalował i włączył się ponownie.

Nie mogę też zainstalować TWRP drugim sposobem, opisanym tutaj, tu z kolei po uruchomieniu pliku w cmd nie widzi tetefonu z USB. 

Jakaś MASAKRA !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, leonov napisał:

Jakaś MASAKRA !!

Mialem to samo--- i o efekcie mozesz poczytac w poprzednich watkach....

Jesli jest tak faktycznie jak u mnie-- masz znow zablokowane TWRP - nie nie mam zielonego pojecia jak go odblokowac-.. 

A masz MIUIPOLSKA??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, leonov napisał:

Mam pytanie, czy do instalacji TWRP potrzebny jest ROOT ? bo według opisu instalacji MIUI Polska jest taki pounkt 

-  Należy także wyrazić zgodę na pobranie ROOTa gdyż domyślnie w romie dev nie jest on już dodawany.

u mnie tego nie było, po kilkunastu nieudanych próbach połączenia i pobierania w końcu tel. się uruchomił ponownie, coś instalował i włączył się ponownie.

Nie mogę też zainstalować TWRP drugim sposobem, opisanym tutaj, tu z kolei po uruchomieniu pliku w cmd nie widzi tetefonu z USB. 

Jakaś MASAKRA !!

Jaki masz system operacyjny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...