Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro zona przylatuje, .. wezme jej telefon i powtorze cala operacje... na jej fonie, jej koncie. Ciekaw jestem czy tez bedzie taki sam efekt.

Wezme tez od kumpla dane do jego konta-- zobaczymy czy da sie odblokowac uzywajac jego danych konta a mojego telefonu.

Jemu i tak ROOT nie potrzebny, ani tym bardziej MIUIPOLSKA, bo chlopak po polsku tylko slowo na KUR**** zna ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wkamil napisał:

...... to już nawet nie jest śmieszne :)

oj .. jest jest.. .hihihihi

ale niestety taka jest prawda Jedyna zmiana, to, ze jest po polsku, i ma zalety MIUIPOLSKA, i wszystkie chinskie smieci wywalone....

Prawdopodobnie jednak, nowej, piatkowej wersji MIUIPOLSKA zainstalowac sie nie da

Edytowane przez marks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. caly ten UNLOCK TOOL -- moze ktos jest w stanie zobacyc co on wysyla, gdzie, i co dostaje w odpowiedzi, co pozwala pozniej mu na odblokowanie telefonu...

Jest ktos na tyle biegly w programowaniu?? Mozna by bylo pozniej zasymulowac taka komunikcje-- i po sprawie. Dobrze kombinuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem tematu od deski do deski, więc wybaczcie ewentualne głupoty :P

Hmm, ciekawi mnie, czy blokada bootloadera ma jakiś wpływ na VCOM i SPFlashTool. W końcu to dalej Mediatek. Jeżeli nie blokuje używania SPFlash i ta blokada bootloadera siedzi gdzieś na eMMC, to być może wystarczyłoby zrobienie obrazu Note'a z odblokowanym BL, a następnie można by go wgrywać na inne urządzenia. W końcu na starym Redmi 1 mogłem sformatować dosłownie cały eMMC, jedynie problem był z brakującym NVRAM :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marks napisał:

Hm.. caly ten UNLOCK TOOL -- moze ktos jest w stanie zobacyc co on wysyla, gdzie, i co dostaje w odpowiedzi, co pozwala pozniej mu na odblokowanie telefonu...

Jest ktos na tyle biegly w programowaniu?? Mozna by bylo pozniej zasymulowac taka komunikcje-- i po sprawie. Dobrze kombinuje??

Najpierw jest logowanie na koncie

Potem sprawdzanie, czy masz uprawnienia do odblokowania.

dalej z telefonem:

-> fastboot getvar token

<- 36 bajtów token (wysyłany na sewer, serwer odpowiada kluczem)

-> fastboot oem key [32 bajty klucza]

-> fastboot oem unlock

-> fastboot oem device-info ( dla potwierdzenia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zehell napisał:

Są też różne urządzonka do odblokowywania, ale kosztują... Może dzięki temu, że to Mediatek, komuś uda się to odblokować bez pomocy Xiaomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, woland85 napisał:
Wie ktoś może, jak zrobić, aby w ustawieniach konta Mi nasz Redmi Note 3 miał status "Trusted device"? Mam activated, w ustawieniach na stronie mam 100% (potwierdzenie adresu mailowego, pytania bezpieczeństwa itp.). Może właśnie niektórzy nie dostają tego SMSa, bo nie mają statusu "Trusted device"?

 

Ściągnij sobie aplikację AUTORYZACJE, na swoim koncie miui ustaw sobie 2 stopniową autoryzację. Później w telefonie zaloguj się ponownie na swoje miaccount, poprosi o 6 cyfrowy kod, który uzyskasz z owej aplikacji, wpisujesz ów kod i od teraz twój telefon jest urządzeniem zaufanym dla twego konta.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Screenshot_2016-01-06-09-54-43_com.xiaomi.account_1452070540321.jpg

Edytowane przez Bomirr
Korekta stylistyczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zona przylatuje, .. wezme jej telefon i powtorze cala operacje... na jej fonie, jej koncie. Ciekaw jestem czy tez bedzie taki sam efekt.

Wezme tez od kumpla dane do jego konta-- zobaczymy czy da sie odblokowac uzywajac jego danych konta a mojego telefonu.

Jemu i tak ROOT nie potrzebny, ani tym bardziej MIUIPOLSKA, bo chlopak po polsku tylko slowo na KUR**** zna ...

Coś spieprzyłeś i teraz wszyscy się boją. Dementuje wszelkie plotki o ponownym blokowaniu się bootloadera czy cokolwiek niby tam się wydarzyło. Bo zaraz tutaj niektórzy się popłaczą, takie emocje w tym wątku.

Po pierwsze ROOTa w MIUI Polska nie ma bo rozmawiałem z Acidem i patch na roota wywalił błąd. Czyli będzie to naprawione. Jak narazie można bez problemu wgrać SuperSU przez TWRP.

Po drugie ROM nie blokuje ponownie bootloadera. Nawet nie zawiera w sobie recovery, co możemy sprawdzić bo to jest zwykły plik .zip więc jakim cudem może zmienić je na stockowe.

Po trzecie cholernie przeżywacie, przez co robi się syf w każdym temacie o tym telefonie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wie ktoś może, jak zrobić, aby w ustawieniach konta Mi nasz Redmi Note 3 miał status "Trusted device"? Mam activated, w ustawieniach na stronie mam 100% (potwierdzenie adresu mailowego, pytania bezpieczeństwa itp.). Może właśnie niektórzy nie dostają tego SMSa, bo nie mają statusu "Trusted device"?  

Ściągnij sobie aplikację AUTORYZACJE, na swoim koncie miui ustaw sobie 2 stopniową autoryzację. Później w telefonie zaloguj się ponownie na swoje miaccount, poprosi o 6 cyfrowy kod, który uzyskasz z owej aplikacji, wpisujesz ów kod i od teraz twój telefon jest urządzeniem zaufanym dla twego konta.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Screenshot_2016-01-06-09-54-43_com.xiaomi.account_1452070540321.thumb.jpg.40e6d1021f7c8dda1a7bb78d0d89af01.jpg

Wyłączyłem dwustopniową autoryzację i nie da się ponownie włączyć, założyłem nowe konto i też nie mam tej opcji

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat recovery może się zmienić Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jak i skąd to recovery? Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

W zipa

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ale o co ci chodzi, gdzie w ROMie MIUI Polska masz plik z recovery?!

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...