Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

:)

Nudzi mi się w oczekiwaniu na SMS'a :)

A tak na poważnie to założyłem, że

  • ludzie są bardzo leniwi i na produkcji byłoby bardzo upierdliwe generowanie losowych kodów dla każdego IMEI
  • token nie jest zależny od IMEI - te można zawsze zmienić (patrz poradniki jak przywrócić IMEI bo wgrywaniu wynalazków)- więc ... jest to jakoś liczone. Bardziej prawdopodobne, że z SN
  • Token nie jest nigdzie wpisywany, jest tylko ustawiana flaga (locked/unlocked) - chciałbym zobaczyć, gdzie jest to info zapisywane

Settings.apk ma opcję zezwolenia na oem unlock ( w developer ) - jest ona nieaktywna (hide) - wiem, że rozumiesz o co biega :)

 

Edytowane przez kaczorgsm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczorgsm napisał:

:)

Nudzi mi się w oczekiwaniu na SMS'a :)

A tak na poważnie to założyłem, że

  • ludzie są bardzo leniwi i na produkcji byłoby bardzo upierdliwe generowanie losowych kodów dla każdego IMEI
  • token nie jest zależny od IMEI - te można zawsze zmienić (patrz poradniki jak przywrucić IMEI bo wgrywaniu wynalazków)- więc ... jest to jakoś liczone. Bardziej prawdopodobne, że z SN
  • Token nie jest nigdzie wpisywany, jest tylko ustawiana flaga (locked/unlocked) - chciałbym zobaczyć, gdzie jest to info zapisywane

Settings.apk ma opcję zezwolenia na oem unlock ( w developer ) - jest ona nieaktywna (hide) - wiem, że rozumiesz o co biega :)

 

I to jest postawa godna podziwu! :) (niezależnie od efektów końcowych, bo raczej sukcesu bym tu nie wróżył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, AndropaX napisał:

Raczej nie ma tak łatwo...

Token to ci musi wygenerować producent na podstawie imei lub tego co ci wyszedło.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Tak mówi teoria :)

Myślałem, że się bawiłeś i znasz składnię - nie chce mi się rozbierać unlock toola na czynniki pierwsze :)

Jest tak niechlujnie napisany, że ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid - Ty powinieneś wiedzieć co wgrywa stock ROM, czego Ty nie wgrywasz.

Oficjalne info jest takie, że wrzucenie stockowego ROMa spowoduje powtórne zablokowanie bootloadera.

Ja mam podejrzenia do secro.img , ale ... :)

Hmmm.

fastboot oem key xx ( 32 bajty )

Potem fastboot oem unlock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oem unlock coś jest. Bo tak się składa, że MiPada 2 odblokowuje się ... z opcji oem unlock w Opcjach programistycznych. Nie ma kombinowania z kodami i fastbootem.

A jesteś pewien że nie jest to przełącznik jak w nowych nexusach i 1+2, który tylko włącza możliwość odblokowania przez fastboota?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AndropaX napisał:

 

A jesteś pewien że nie jest to przełącznik jak w nowych nexusach i 1+2, który tylko włącza możliwość odblokowania przez fastboota?

Raczej jest to umożliwienie odblokowania bez podawania klucza odblokowującego.

Zresztą po przełączniku i tak musisz iść do fastboota i dać oem unlock

Edytowane przez kaczorgsm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to akurat jest pewne bo to są inne SoC

Ten kod będzie potrzebny tak jak było pisane wcześniej

Natchniony waszym pomysłem próbowałem jakoś wyłupać cokolwiek znanymi sposobami z interentu z motoroli i innych. Bo jeżeli ta partycja jest nadpisywania przez stable i to powoduje locka to trzeba się do niej dobrać :-P

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Acid napisał:

W MiPadzie 2 bootloader odblokowuje się właśnie opcją w Settings. I tyle. Jedynie przy uruchamianiu systemu coś tam pokazuje na ekranie, że jest odblokowany itp. Ale tak ogólnie to jak nexus. Tylko ten Redmi ma to tak powalone. 

Hmm.. To fajnie (z tym Mipadem 2) ale w takim razie po co w ogóle tak łatwa do zdjęcia blokada?

Ciekawe jak to będzie w Mi5 i kolejnych nowszych zabaweczkach Xiaomi. :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

W MiPadzie 2 bootloader odblokowuje się właśnie opcją w Settings. I tyle. Jedynie przy uruchamianiu systemu coś tam pokazuje na ekranie, że jest odblokowany itp.

OK.

Ale co fizycznie robi to "przesunięcie pstryczka"

Musi coś, gdzieś zapisywać.

Bootloader musi wiedzieć, że mu wolno lub nie.

Przecież system jeszcze nie podniesiony jest.

 

Coś czuję, że czas "rozebrać" settings.apk.

Zobaczcie, że odblokowanie bootloadera automatem odpala roota.

To by znaczyło, że wszystko jest gotowe, tylko trzeba ustawić/zresetować jakąś flagę.

Edytowane przez kaczorgsm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpala roota? Właśnie nie. Nawet dev obecnie nie ma roota

Wysłano z Mi4c

To dlatego aktualnie nie ma roota na ROMie MIUI Polska? Mam w pamięci telefonu 7 megabajtowy patch do 5.12.24 z rootem. Może dlatego w zwykłym brakuje?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jonekjonek71 napisał:

mam redmi 1s, mam redmi 2, teraz wymarzyłem sobie redmi note 3 , a tu zoonk! Nie lubię żółtych braci

Chcieli dobrze. Tylko po prostu mogli przygotować jakiś sposób na odblokowanie, bo doskonale chyba wiedzieli ile osób byłby chętnych na taka opcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2016o21:08, gladiq napisał:

Pochwalcie się kto otrzymał odblokowanie  ?   Może @Buriza  coś tutaj pomożesz ?  Masz wiadomości z pierwszej ręki, jak długo Xiaomi zamierza tę "popelinę" przedłużać ?

Oczywiście, że nie mamy informacji na ten temat. My jesteśmy tylko resselerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde.

W poradniku na 1 stronie jest, że po odblokowaniu możemy w security włączyć allow root access

A dalej to już górki

 

PS. Oczywiście cały czas mówimy o dev

Tak ale wtedy dopiero pobierze się mała paczka, która zainstaluje roota. No ale to OTA więc na romie MIUIPolska nie wejdzie.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją. Czekam na odzew Xiaomi po wypelnieniu formularza unlock miui. Mam 100% security status.

Mam jednak pewną wątpliwość. Czy na pewno zainstalował się chiński dev?

 

Info z about phone:

Android version: 5.0.2

miui version: miui 7.0|Stable (7.0.19.0)

Podpowie ktoś?

 

Edytowane przez maciel21
niejasność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update jak by ktoś nie śledził. Więcej czekania w skrócie

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=199882&extra=page%3D1&mobile=2

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Mnie ciekawi co ma tool do samych aplikacji... Błąd w toolu nie powinien mieć wpływu na procesowanie zgłoszeń.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam tylko wrzuciłem nowy update jak by ktoś nie śledził. Może przebudowywują aplikacje na jakieś inne sposoby zdobywania zgody. A tak pól żartem pól serio to w sumie większość z nas za 9 dni będzie mogła od nowa złożyć request bo minie 30 dni :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu nie jest problem zgłoszeń tylko raczej tego toola co nie umie weryfikować telefonu. Być może nie potrafi to się poprawnie łączyć z profilem konta na serwerze i pobierać odpowiednich wiadomości weryfikacyjnych. Ja nie potrzebuje SMSa ze zgodą a mimo tego odrzuca weryfikację. Jeszcze dziś spróbuję na Viście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, fotkao2 said:

 

Właśnie doczytałem coś o 30dniach...
Więc, żeby mieć chociażby Snapchata, messengera, youtuba na telefonie muszę czekac 30dni na smsa?

Nie rozumiem o co chodzi. U mnie wszystkie te aplikacje chodzą, nie dość, że po polsku to jeszcze bardzo sprawnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, misssiek95 napisał:

Nie rozumiem o co chodzi. U mnie wszystkie te aplikacje chodzą, nie dość, że po polsku to jeszcze bardzo sprawnie. 

 

Z chińskiego 'app store' mogę ściągnąć tylko FB, jak chce ściągnać Messengera to wywala mi błąd a YouTube nie mam w ogóle w wyszukiwarce :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, fotkao2 said:

Z chińskiego 'app store' mogę ściągnąć tylko FB, jak chce ściągnać Messengera to wywala mi błąd a YouTube nie mam w ogóle w wyszukiwarce :x

Pobierasz gaapsy obojętnie jakie, a później walisz to http://miuipolska.pl/forum/topic/8427-fix-spolszczenie-aplikacji-na-chi%C5%84skim-romie-bez-roota/ i masz wszystko to czego potrzebujesz :)

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, misssiek95 napisał:

Pobierasz gaapsy obojętnie jakie, a później walisz to http://miuipolska.pl/forum/topic/8427-fix-spolszczenie-aplikacji-na-chi%C5%84skim-romie-bez-roota/ i masz wszystko to czego potrzebujesz :)

 

 

Wytłumaczysz mi to:

" 2. Pobieranie i instalacja aplikacji Google Play - Opis znajdziemy tutaj: Google Instaler (w razie błędów warto zajrzeć TUTAJ). "

Tylko... skąd ja mam wziąć tą appke google Play?
Tego w linku nie rozumiem i nie ogarniam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, fotkao2 said:

 

Wytłumaczysz mi to:

" 2. Pobieranie i instalacja aplikacji Google Play - Opis znajdziemy tutaj: Google Instaler (w razie błędów warto zajrzeć TUTAJ). "

Tylko... skąd ja mam wziąć tą appke google Play?
Tego w linku nie rozumiem i nie ogarniam..

http://en.miui.com/forum.php?mod=misc&action=attachcredit&aid=309359&formhash=4eafd62e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...