Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Acid napisał:

Tak. Token będzie potrzebny w aplikacji przed odblokowaniem po wprowadzeniu loginu i hasła.

Wysłano z Mi4c

A ten tutaj w takim razie co za procedurę odblokowania bootloadera opisuje? http://en.miui.com/thread-199580-1-1.html

Nie wspomina nic o tokenie od xiaomi, jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kavillock napisał:

zacząłem robić wg http://en.miui.com/thread-199580-1-1.html, w którymś momencie moderator polecił kontakt przez http://www.mi.com/service/contact, tak więc: nie polecam, 3 godziny bez odpowiedzi

Proszę o wnioski z tego tematu bo 57 stron to trochę za dużo do obróbki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2015o11:45, zehell napisał:

Za kilka-kilkanaście minut przyjdzie sms od Xiaomi o treści "Your unlock request has been approved. Go to https://unlock.update.miui.com/ to download the unlock tool."
 

Taa.

Z nudów podczas oczekiwania na SMS pobawiłem się unlock Toolem i to co się dało to "przetłumaczyłem" na bardziej zjadliwy język :)

MiFlashUnlock_1.0.1225.2.rar

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gladiq napisał:

Proszę o wnioski z tego tematu bo 57 stron to trochę za dużo do obróbki ...

xD, jest trochę dużo, większość to lizanie się po jajcach, z tym "thanks" albo stawianie tez że ma się rację i napewno musisz podążać za instrukcją, było kilka tez że nie działa na junior member ale upadły, wersja z authenticatorem też się pojawiła ale też upadła, w innych tematach można przeczytać :

(Only Chinese supported for now. We're still working on the English version, please stay tuned.)

oraz

Regarding Bootloader Unlock , Unlocker Tool will be available Soon. Keep Patience.
The Global ROM will not be available soon, it will take time. Some 4 month Old devices doesn't get Global ROM Yet.(MI Note Pro).


nie wiadomo czy chodzi tylko o rejon krajów aziatykckich, które wspiera xiaomi, bo i taka teza jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja dopiero 20 dni czekam i wszystkie supporty męczyłem

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Też wczoraj męczyłem supporty. Niezła masakra, chat chiński nie rozumie słowa po angielsku. Support EU odsyła do chin. Chiński na maile w ogóle nie odpisuje :D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kavillock napisał:

@Acid jest w ogóle możliwość przerobienia romu miui polska aby móc go wgrać przez flash tool'a (rozumiem brak czasu, bo sam jestem opiekunem kilku projektów open source) ale może jakaś instrukcja czy jest to możliwe i jak zrobić (jakieś porady)

Ja tego nie zrobię jednak mam kontakt do pewnej osoby co będzie próbować zrobić taki rom. 

Tak btw to u mnie sprawa z bootloaderem jest inna niż wasza. Ja nie miałem formularza i SMSa bo mnie dodali automatycznie do whitelisty. Mi tylko przeszkadza ten pierwszy krok (50%)już w samym odblokowywaniu ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie na czym technicznie polega odblokowanie bootloadera ?

To jest wgrywany inny bootloader, czy może ten stockowy ma jakieś puste miejsce, które później się "wypełnia" jakimś kodem ?

Czy jest możliwość wyciągnięcie odblokowanego i wgranie do innych telefonów ?

A może jest przywiązany do HW ? (IMEI, MAC adres or ... ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś jak w htc/sony gdzie jest przez fastboota wysyłane polecenie odblokowania z tokenem związanym z imei-em. Zmienia się zapewne jego status w gdzieś głęboko schowanej partycji, a operacje typu podmiana z innego telefonu mogą się źle skończyć...(cegła nie do odratowania, przez uszkodzenie partycji unikatowej dla każdego urządzenia)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie śledziłem dziś procedury na mtk i jest to force unlock z tokenem dla danego numeru imei. Tylko apka od xiaomi za nas to robi. Temu nie widzisz tego ciągu znaków i nie musisz tego w konsoli z łapy klepać

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Bawiłem się troszkę fastboot :)

komenda fastboot getvar token za każdym razem zwraca "inny" ciąg.

A dokładnie to kilka ostatnich bajtów jest stałych, zmienia się przód.

 

Znasz dokładną składnie " z łapki" do odblokowania ? Nie wiem jak zapodać token odblokowujący :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Bawiłem się troszkę fastboot

komenda fastboot getvar token za każdym razem zwraca "inny" ciąg.

A dokładnie to kilka ostatnich bajtów jest stałych, zmienia się przód.

 

Znasz dokładną składnie " z łapki" do odblokowania ? Nie wiem jak zapodać token odblokowujący

Raczej nie ma tak łatwo...

Token to ci musi wygenerować producent na podstawie imei lub tego co ci wyszedło.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...