Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, maaaciekmaaaniek napisał:

Meizu wie że o klienta trzeba dbać więc blokuje tak że jak zbrickujesz to jest kaplica :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Potwierdzam, miałem MX4 i przez zablokowany bootloader nie mogłem postawić tel...ba tam nawet sp flash tool nie działał jedyne dobre to wbudowany root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kombinowałem. I nie masz tego ponieważ zarejestrowałeś konto za pomocą numeru telefonu przez telefon podczas konfiguracji ? Bo zrobiłem w ten sposób drugie konto i też nie mam na nim tego. A na koncie założonym na email bez podawania numeru mam to.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Nope. Specjalnie założyłem nowe konto tylko podając maila i nie ma. 759ee8674380a6ec7277c654d3a1868e.jpg

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, maaaciekmaaaniek napisał:

 

Nope. Specjalnie założyłem nowe konto tylko podając maila i nie ma. 759ee8674380a6ec7277c654d3a1868e.jpg

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

nie ma tego mam to samo co ty masz i 3 konta mam   od razu przekierowuje do tej strony z  smsem  a konto mam na 100%

Edytowane przez zibik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, warszawiak napisał:

 jak czytam to wszystko to płakac sie chce . jak nasi z miui polska dbaja o nas a szczególnie o ten model rmn3 , zrobili rom ale kto go wgra na tym forum ???1-2 osoby co maja odblokowany bootloader , a reszta uzytkowników  co ma sie przyglądac ?i się ślinić i  miec nadzieje ze może  odblokuja bootloader -raczej nie predko  , chinole juz swoje romy przerabiaja zeby ominąc botlooadera   wgrywac przez flashtoola  i sie ciesza testuja i maja w d*pie bootloader a tu nie bo priorytet to wgrac przez recorvery , jak czytam te ostatnie wypociny ACIDA to jest żenada cytuje W d*pie to mam bawie sie na mi 4 i to jest ADMIN???? to ja dziekuja za takiego admina .

Słuchaj dziecko, normalnie bym cię tak zjechał żebyś się nakrył klawiaturą za te bzdury, a raczej pokaz niskiego poziomu inteligencji.

Zamiast tego wytłumaczę ci i innym techniczną sprawę czemu rom jest tak a nie inaczej.

Ci którzy wgrali sphinxa a potem np. bawili się rootem potrafili uwalić sobie system przez co nie mogli tego sobie naprawić przez zablokowany bootloader. Bootloader został zablokowany moim zdaniem słusznie ale o tym już pisałem i nie chce mi się powtarzać. Ruch był dobry a teraz tylko Xiaomi musi polepszyć sposób odblokowania i tyle. Rom masz w postaci recovery zip byś sobie nie uwalił telefonu. Nie obchodzą mnie chińczyki z ali co nielegalnie wgrywają romy z ominięciem bootloadera. W przypadku sphinxa niewielki błąd którego nie naprawi SpFlash skończy się cegłą. A w przypadku MIUIPolska możesz się bawić jak tylko chcesz bo zawsze przywrócisz system do sprawności przez wipe czy backup z recovery. Jeśli nie tolerujesz tego, że ktoś za ciebie pomyślał (bo tak pomyślałem byś sobie kuku nie zrobił z telefonem) to wyrzuć telefon przez okno i kup iPhone. Proste.

 

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid, pomóż proszę lajkonikom ;)

Obecnie mam spolszczony chyba przez majfriendów 7.00.11.0 (był zainstalowany w fonie, który dostałem ze spemall). Przy próbie wgrania 5.12.31 komunikat " "can't verify update".

Postępowałem zgodnie z radami na http://miuipolska.pl/forum/topic/8248-fix-wgrywanie-romu-developerskiego-miui/

Clear data w updater nie pomogło, a przy wgrywaniu 7.0.19.0 tylko restart.

 

Czy istnieje inny, bezpieczniejszy i mniej skomplikowany sposób na wgranie dev rom umożliwającego odblokowanie bootloadera, czyli np. 5.12.31, niż ten poprzez flash tool opisany tu: http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Co zresztą i tak nie pomogło w przejściu z 7.0.19.0 na 5.12.31, jak przed chwilą napisał kolega gladiq w temacie obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid, ..

Czy bardzo skomplikowane jest zaimplementowanie Twoich dodatkow z MIUIPOLSKA i jezyka PL do romu SphinX'a??

Nie wiem. To nie pytanie do mnie tylko do kogoś komu chce się to zrobić.

Czy z dev 5.12.31 idzie odblokować bootloader ? Czy musi być konieczne 5.12.24 ? 

Dowolny dev. To chyba logiczne.

@Acid, pomóż proszę lajkonikom

Obecnie mam spolszczony chyba przez majfriendów 7.00.11.0 (był zainstalowany w fonie, który dostałem ze spemall). Przy próbie wgrania 5.12.31 komunikat " "can't verify update".

Postępowałem zgodnie z radami na http://miuipolska.pl/forum/topic/8248-fix-wgrywanie-romu-developerskiego-miui/

Clear data w updater nie pomogło, a przy wgrywaniu 7.0.19.0 tylko restart.

 

Czy istnieje inny, bezpieczniejszy i mniej skomplikowany sposób na wgranie dev rom umożliwającego odblokowanie bootloadera, czyli np. 5.12.31, niż ten poprzez flash tool opisany tu: http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Co zresztą i tak nie pomogło w przejściu z 7.0.19.0 na 5.12.31, jak przed chwilą napisał kolega gladiq w temacie obok.

Spróbuj być na wersji Stable ostatniej i dopiero potem instaluj dev china.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Acid napisał:

Spróbuj być na wersji Stable ostatniej i dopiero potem instaluj dev china.

Czy pisząc ostatnia stable masz na myśli 7.0.19.0 stąd:http://www.miui.com/download-308.html lub http://en.miui.com/download-295.html

No to właśnie w tym problem, że nie tylko ja nie mogę go wrzucić na obecny 7.00.11.0 ("can't verify ...") ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstał temat jak wgrać z niewiadomych wersji 7.0.19 bo pytanie się powtarza po 15 razy dziennie w każdym temacie. Proszę tam kontynłować dyskusje bo już nie da się czytać taki burdel.

Edytowane przez zehell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem już wcześniej aktywowanego authenticatora, konto xiaomi od 2 lat, check-up zrobiony na 100%, karta sim powiązana z kontem xiaomi (mi cloud wykrywało telefon na stronie i.mi.com oraz w opcjach smartfona). System Windows 7, sterowniki zainstalowane z paczki od Sphinxa, odpaliłem telefon w trybie fastboot, podłączyłem do pc, wszystko wykryło poprawnie, zalogowałem się w MiFlash'u, wgl przez to że miałem aktywnego authenticatora, program kazał mi jeszcze podać 6 cyfrowy kod, który spisałem z apki przed przełączeniem telefonu do fastboota, wyskoczyły jakieś znaczki po chińsku, pod spodem pomarańczowy pasek, który chwilę się poruszał i następnie odnośnik do odblokowania telefonu przez formularz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też odsyła do formularza, czasami wyskakuje okienko z błędem i przyciskiem "ponów" a w treści okna jest napisane "błędne konto" po przetłumaczeniu. A konto jest to samo na telefonie i w programie, w którym się loguje... Jest ktoś, komu się udało to zrobić na win 10? mowa oczywiście o tym mi flash unlock z logowaniem się na konto miui. Zabezpieczone konto na 100%, sterowniki od sphinxa, wyłączona zapora systemu Windows, zainstalowany xiaomi authenticator, to wszystko nie daje żadnego rezultatu + czekam jeszcze na sms od kilku godzin już na odblokowanie bootloadera po wypełnionym formularzu na chińskiej stronie unlock xiaomi... Nawet używałem mi verification i moje urządzenie jest oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...