Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem nowy i mam kilka pytań. Pewnie są głupie ,ale dla nowego użytkownika nurtujące. Mam od kilkunastu dni Note 3 i czy jeśli jak doczytałem bootloader jest zablokowany to czy istnieje możliwość postawienia root'a ? Czy zroootowany telefon można aktualizować przez update w telefonie ? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Qub napisał:

Witajcie. Jestem nowy i mam kilka pytań. Pewnie są głupie ,ale dla nowego użytkownika nurtujące. Mam od kilkunastu dni Note 3 i czy jeśli jak doczytałem bootloader jest zablokowany to czy istnieje możliwość postawienia root'a ? Czy zroootowany telefon można aktualizować przez update w telefonie ? Z góry dzięki.

Odp.: 1 Jest taka możliwość postawienia root'a tutaj masz jak to zrobić:

[Tools, Tips & Tutorials] How to Root REDMI NOTE 3 !!! Easy & Successful !!!

Odp.: 2 Tak możesz robić update w telefonie ale po niej stracisz roota i  po aktualizacji będziesz musiał jeszcze raz go zrobić ale nie gwarantuje ze przy nowym sofcie z update root zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten język polski który jest w ustawieniach jest bardzo dobry. Praktycznie wszystko jest dobrze przetłumaczone. Nie potrzebuję na razie żadnych kombinacji z romami. Jedynym poważnym problemem był brak synchronizacji kontaktów z konta Google, ale znalazłem rozwiązanie na tym forum :) Wesołych Świąt !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś strona MS bym mógł wyładować swoją frustrację na to jak ułomne są systemy Windows? Stawiam już drugą vm z Windowsem i nie mogę przejść dalej bo system nie wykrywa poprawnie telefonu. Co ciekawe moje normalne ubuntu wykrywa Note 3 w fastboocie bez problemu jedną komendą. Instalowałem VCOM i nic. Menedżer urządzeń widzi Android Bootloader Interface bez sterowników.

Przez to w tym toolu po logowaniu przechodzi do jakiegoś okienka z paskiem postępu i wywala link bym sobie poszedł na stronę miui.com/unlock. a tam oczywiście błąd 403.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Zainstalowałem SDK od Google i tam z SDK Managera Google USB interface i Android Bootloader Interface jest wykrywany (choć odłączyłem i podłączyłem ponownie i znowu nie widzi). Niestety ten tool wciąż nie przechodzi do odblokowywania tak jak jest w poradniku. Po wpisaniu hasła i id konta przechodzi do okna gdzie po chińsku jest mniej więcej napisane, że moje konto nie kwalifikuje się do odblokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh chyba wiem. Założyłem nowe konto na @gmail do tego telefonu. i.mi.com twierdzi, że nie powiązałem jeszcze fona z nr telefonu (a nie mam tam karty SIM). Pewnie dlatego nie mam jakby pełnej weryfikacji konta i nie pozwala odblokować BL. Na telefonie to konto jako tako jest i działa. Sprytnie to wykumali. Nie będzie można zakładać fake kont bo każde jeszcze musi być zweryfikowane. Co ciekawe jak się loguję na moje podstawowe konto acid@ w telefonie to staje na komunikacie "Checking Find device status". Na koncie @gmail przechodzi ten etap a tu stoi.

Eh...i to samo gówno będzie przy Mi5...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, miałem podobnie  i kiedyś to pisywałem ...tel stworzył nowe konto a chciałem zarejestrować na tym co robiłem przez kompa....musiałem pisać do supportu i podali mi link do usunięcia jednego konta i wtedy podpiąłem e-mail pod konto jakie chciałem :) 

To co widziałem w changelogu to nic innego jak kopia tego co jest w Apple czyli nawet po wipe tel ma być bezużyteczny jak nie zalogujesz sie na swoje konto i dobrze.

 

Jak na razie po wpisaniu captcha po kilku sekundach wywala jakiś błąd......nigdy tak nie miałem chyba serwer obciążony lub coś takiego i 14min z boku...

 

Chińczyki coś grzebią bo jest nowa strona http://www.miui.com/unlock/ ale dalej mi nie przechodzi w programie unlock w sensie wyświetla w sofcie adres tej strony klikam unlock i wywala 404 forbidden ....chyba coś robią w tym kierunku :)

Edytowane przez Suchy_PL_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja po 2 dniach już swój telefon popsułem że się nie włącza do systemu tylko wisi na bootowaniu wiec uwaliłem rom :D

Tylko zrootowałem, sporo sie pobawilem i wywaliłem xiaomi market i już się nie włacza ;D

Czas na odzyskiwanie :P

 

Edytowane przez tytanick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Acid napisał:

Eh chyba wiem. Założyłem nowe konto na @gmail do tego telefonu. i.mi.com twierdzi, że nie powiązałem jeszcze fona z nr telefonu (a nie mam tam karty SIM). Pewnie dlatego nie mam jakby pełnej weryfikacji konta i nie pozwala odblokować BL. Na telefonie to konto jako tako jest i działa. Sprytnie to wykumali. Nie będzie można zakładać fake kont bo każde jeszcze musi być zweryfikowane. Co ciekawe jak się loguję na moje podstawowe konto acid@ w telefonie to staje na komunikacie "Checking Find device status". Na koncie @gmail przechodzi ten etap a tu stoi.

Eh...

Hahaha no to niestety efekt niewiedzy. Trzeba było się zapytać. Bo akurat MiMarket jest wrzucony do pewnych ważnych plików systemowych i w przypadku jego braku system nie bootuje. To samo mamy u nas w naszych codziennych romach tylko znamy na to sposób i patchujemy ten kod. 

Gdybyś jakimś cudem podłączył się pod adb to byś mógł zrobić adb push i skopiować do system/priv-app/ apkę marketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowizorka raczej. To nie jest to o co nam chodzi. Tu gość umie zrobić rom pod spflash i omija bootloadera bodaj. Ja idę w metodę normalnego romu MIUIPolska jak dla wszystkich. No tylko muszę przejść przez ten bootloader. Recovery mam i rom powinien wtedy działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marks napisał:

Jaki język polski? w jakich ustawieniach, jakiego telefonu? I jakiego Romu ?...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

No chyba nie w Galaxy S6 ;)  W RN3 oczywiście. Mówię że ten język polski który jest "prosto z pudełka" jest ok. Jak na razie nic nie trzeba grzebać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Navarro napisał:

No chyba nie w Galaxy S6 ;)  W RN3 oczywiście. Mówię że ten język polski który jest "prosto z pudełka" jest ok. Jak na razie nic nie trzeba grzebać. 

a to Ci dopiero dziwna historia, ... Musisz miec jakas specjalna wersje tego RN3, ktora zamienia Ci 3 oficjalne jezyki z oficjalnego softu Xiaomi (dwa chinskie i angielski) na jezyk polski...

Albo,.

sprzedawca, ktory dostarczyl Ci telefon zmienil ROM na jakis rodem z Vietnamu, badz innego Laosu...., ktory to ROM zawiera wlasnie polski....

PS.

Mozesz zalaczyc jakies screeny z tego ROMu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marks napisał:

a to Ci dopiero dziwna historia, ... Musisz miec jakas specjalna wersje tego RN3, ktora zamienia Ci 3 oficjalne jezyki z oficjalnego softu Xiaomi (dwa chinskie i angielski) na jezyk polski...

Albo,.

sprzedawca, ktory dostarczyl Ci telefon zmienil ROM na jakis rodem z Vietnamu, badz innego Laosu...., ktory to ROM zawiera wlasnie polski....

PS.

Mozesz zalaczyc jakies screeny z tego ROMu?

Sporo sprzedawców na Ali sprzedaje Redmi Note 3 właśnie z takim softem, niby jest polski, ale i tak sporo rzeczy jest po chińsku 

Screenshot_2015-12-27-00-54-29.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no więc udało mi się przejść dalej w tym toolu. Musiałem zalogować się z kartą SIM do konta Xiaomi, powiązać telefon (włączyć Locate Device - obowiązkowo!), wygenerować sobie te tymczasowe hasła do aplikacji Autoryzacje (jednak potrzebna) i dopiero wtedy w tym toolu dało się przejść tak jak na screenach gdzie prosi o podłączenie telefonu w trybie fastboot. Niestety dochodzi do 50% i pokazuje na czerwono pierwszą opcję: że weryfikacja urządzenia się nie udała.

Cóż. Szkoda, że to nie mój telefon bo chyba bym go wyrzucił i podziękował Xiaomi za takie blokady.

A ja chyba zostanę na Note z 6.0 bo coś mi się wydaje, że kupno Mi5 będzie tym samym shitem. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Acid napisał:

Ok no więc udało mi się przejść dalej w tym toolu. Musiałem zalogować się z kartą SIM do konta Xiaomi, powiązać telefon (włączyć Locate Device - obowiązkowo!), wygenerować sobie te tymczasowe hasła do aplikacji Autoryzacje (jednak potrzebna) i dopiero wtedy w tym toolu dało się przejść tak jak na screenach gdzie prosi o podłączenie telefonu w trybie fastboot. Niestety dochodzi do 50% i pokazuje na czerwono pierwszą opcję: że weryfikacja urządzenia się nie udała.

Cóż. Szkoda, że to nie mój telefon bo chyba bym go wyrzucił i podziękował Xiaomi za takie blokady.

A ja chyba zostanę na Note z 6.0 bo coś mi się wydaje, że kupno Mi5 będzie tym samym shitem. 

Odblokowanie nie jest dostępne obecnie dla wszystkich - a dla userów wybranych przez xiaomi.

Unlock będzie, w przyszłym tygodniu najpewniej.
( Źródło: http://en.miui.com/thread-191802-1-1.html )

Biorąc pod uwagę, że to podobno dla naszego dobra, aby chronić naszą prywatność, to nie podoba mi się sytuacja w ktorej xiaomi traktuje mnie jak debila i nie pozwalaja na modyfikację telefonu, za którego przecież zapłaciłem.

Edytowane przez nv7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Acid napisał:

Ok no więc udało mi się przejść dalej w tym toolu. Musiałem zalogować się z kartą SIM do konta Xiaomi, powiązać telefon (włączyć Locate Device - obowiązkowo!), wygenerować sobie te tymczasowe hasła do aplikacji Autoryzacje (jednak potrzebna.....

Acid,..

Mógłbys, pls, napisać step by step całą procedurę wraz  z linkami

Od kilku dni próbuje bez skutku... I zaczynam mieć te ssame wnioski o wyrzuceniu tel co ty....

Shit....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marks napisał:

a to Ci dopiero dziwna historia, ... Musisz miec jakas specjalna wersje tego RN3, ktora zamienia Ci 3 oficjalne jezyki z oficjalnego softu Xiaomi (dwa chinskie i angielski) na jezyk polski...

Albo,.

sprzedawca, ktory dostarczyl Ci telefon zmienil ROM na jakis rodem z Vietnamu, badz innego Laosu...., ktory to ROM zawiera wlasnie polski....

PS.

Mozesz zalaczyc jakies screeny z tego ROMu?

Może rzeczywiście mam jakąś dziwną wersję softu. Kupowałem z Allegro. 

Screenshot_2015-12-27-11-41-06.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no więc udało mi się przejść dalej w tym toolu. Musiałem zalogować się z kartą SIM do konta Xiaomi, powiązać telefon (włączyć Locate Device - obowiązkowo!), wygenerować sobie te tymczasowe hasła do aplikacji Autoryzacje (jednak potrzebna.....

Acid,..

Mógłbys, pls, napisać step by step całą procedurę wraz  z linkami

Od kilku dni próbuje bez skutku... I zaczynam mieć te ssame wnioski o wyrzuceniu tel co ty....

Shit....

Póki co mi się nie chce. Za dużo pisania. Co ciekawe znajomy tłumacz z Węgier odblokowal Bootloader. A ja nie mogę...

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie ale biadolicie.....będzie unlock ! w końcu dostaniecie to na co czekacie (ja też) ale cierpliwości !!!

A teraz powiem wam po co ta blokada ,która w innych markach jest już od dawien dawna w konkretnych telefonach -baa nawet Nexus ! to jest po to by taki początkujący Kowalski  po 1 nie zbrickował telefonu przez różne cudaczenia (jak widać niektórym i tak się udaje bo kombinują pomimo zablokowanego bootloadera a wtedy brak możliwości dojścia do konkretnych kroków by go postawić) 2 jak to Xiaomi napisało chodzi o prywatność.....naszą. Chcą zrobić dosłownie jak w Apple aby jak zgubicie telefon nikt nie dostał waszych prywatnych zdjęć, sms , nr itd ...dziwi mnie ,że ty Acid sam wybuchasz taka frustracją :) przecież napisali ,że będzie możliwość odblokowania a na chwile obecną nie wszyscy ją mają......Panowie jeszcze raz cierpliwości ! Przy MI5 zapewne strona z unlockiem i sam tool będzie już bardziej dopracowany i takich problemów i czekania nie będzie. Spokojnie poczekajmy na rozwinięcie sprawy. Wiemy ,że nad tym pracują by zadowolić wszystkich więc dajmy im szansę. Buziaki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Suchy_PL_ napisał:

Oj ludzie ale biadolicie.....będzie unlock ! w końcu dostaniecie to na co czekacie (ja też) ale cierpliwości !!!

A teraz powiem wam po co ta blokada ,która w innych markach jest już od dawien dawna w konkretnych telefonach -baa nawet Nexus ! to jest po to by taki początkujący Kowalski  po 1 nie zbrickował telefonu przez różne cudaczenia (jak widać niektórym i tak się udaje bo kombinują pomimo zablokowanego bootloadera a wtedy brak możliwości dojścia do konkretnych kroków by go postawić) 2 jak to Xiaomi napisało chodzi o prywatność.....naszą. Chcą zrobić dosłownie jak w Apple aby jak zgubicie telefon nikt nie dostał waszych prywatnych zdjęć, sms , nr itd ...dziwi mnie ,że ty Acid sam wybuchasz taka frustracją :) przecież napisali ,że będzie możliwość odblokowania a na chwile obecną nie wszyscy ją mają......Panowie jeszcze raz cierpliwości ! Przy MI5 zapewne strona z unlockiem i sam tool będzie już bardziej dopracowany i takich problemów i czekania nie będzie. Spokojnie poczekajmy na rozwinięcie sprawy. Wiemy ,że nad tym pracują by zadowolić wszystkich więc dajmy im szansę. Buziaki :P

Acidowi się nie dziwię, większość pyta ciągle o miuipolska a on nic nie może zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś w tym stylu. Wiadomo, że Nexus też ma bootloadera ale tam odblokowanie jest komendą z fastboota a tu pół dnia rejesteujesz telefon, włączasz lokalizację, musisz mieć SIM, wpisujesz 10x kody z autoryzacji itp. Wszystko to jest w sumie konieczne dla zwykłego usera by myśleć o polskim języku.

No właśnie. Nexusa odblokujesz i tyle. Tam to jest opcja bo z telefonu można korzystać z lockiem. A z Redmi już nie. Trzeba odblokować by myśleć o wgraniu pełnego spolszczenia. I teraz niech to wszystko robi zwykły przeciętny Kowalski co usłyszał o Xiaomi i kupił. A tu zonk. Trzeba rejestrować konto Xiaomi, weryfikować (wciąż będąc po angielsku i chińsku). Potem jeszcze będzie procedura wgrania Twrp. A najlepsze, że sklepy nie będą mogły zrobić tego za klienta. Klient dostanie telefon po angielsku-chińsku.

Wysłano z MI Note

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Acid said:

No właśnie. Nexusa odblokujesz i tyle. Tam to jest opcja bo z telefonu można korzystać z lockiem. A z Redmi już nie. Trzeba odblokować by myśleć o wgraniu pełnego spolszczenia.

Dlaczego mówisz, że nie da się korzystać z zablokowanego telefonu?Masz na myśli, że nie da się wgrać spolszczenia, czy jak?

Mam oryginalny soft, angielski jest bardzo dobrze "przetłumaczony" i nie widzę większego problemu, żeby telefonu używać w tym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...