Jump to content

Problem z połączeniem bluetooth w samochodzie

Recommended Posts

Witam,

chciałem dzisiaj połączyć swojego Redmi Note 2 z zestawem głośnomówiącym Radiosat w Megane. Problem jest taki, że urządzenia się wykrywają ale co chwila rozłączają. Na telefonie w statusie połączenia bluetooth cyklicznie zmienia się "połączono", za chwilę "połączono bez telefonu" po kolejnych paru sekundach "połączono beż multimediów" i tak w kółko. Dodam, że w ustawieniach połączenia mam te opcje zaznaczone. Co może być przyczyną?

Jaki masz rom? Ja miałem problemy z połączeniem ze słuchawką z redmi note LTE na starszych romach. Cyklicznie mi rozłączało i łączyło ponownie. Na v7 tego nie ma.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Mi nie rozłącza telefonu, ale jakość dźwięku jest tak nędzna, że nie mogłem tego słuchać (chodzi o muzykę, telefonów z samochodu jeszcze nie próbowałem wykonać). Mój problem nie występuje po wgraniu Cyanogenmoda, więc może i u ciebie pomoże.

Edited by radelwow

Ja z kolei miałem problem na starszym romie (nie pamiętam dokładnie daty, ale prosto z produkcji, jakaś wersja z października) że łączyło mnie z głośnikiem bluetooth i gdy uruchamiałem muzykę to słyszałem pół sekundy utwór, cisza przez 5 sec i znów pół sekundy muzyki i cisza. Tak jakby ktoś włączył film full HD na internecie 1mb. Zaktualizowałem rom do najnowszego , jednak nie miałem możliwości sprawdzenia jak teraz będzie się zachowywać.

Zawołałem specjalnie syna, bo on jest właścicielem Xiaomi, do samochodu i kazałem włączyć BT w telefonie. Został połączony natychmiast, bo za pierwszym razem został zapisany w ustawieniach. ROM najnowszy a ten z którym za pierwszym razem się łączył był chyba sprzed miesiąca.

Pozdrawiam

OOOO

• 1 year later...

Cześć, również mam problem z bluetooth w moim aucie, zestaw to Nokia CK-7W i podczas rozmowy strasznie zniekształca dzwięk, problem występował na Redmi Note 3 MTK, Mi4, Mi5, Redmi 3S a teraz mam to samo na Redmi 4X. Problemu nie ma na np iPhone SE i Samsung A5 2016. Problem występuje z xiaomi niezaleźnie od ROMu jaki jest zainstalowany :( 

• 5 months later...

Witam,

Mam problem z podłączeniem mojego telefonu RN 2 do R-linka w samochodzie Megane. Korzystam z programu android auto, który na czystym androidzie łączy się bezproblemowo, natomiast telefon z aa nie jest wykrywany. Podejrzewam, że problemem jest tu nakładka miui, która nie współgra z r-linkiem. Czy ktoś może "walczył" z podobnym problemem i ma na to jakiś patent? Dzięki z góry za podpowiedź.

Edited by Sabre