Skocz do zawartości

Nowy Mi4C pytania


Matixx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mi4C jest moim pierwszym telefonem od Xiaomi. Zamawiałem go na ibuygou.com. Przyszedł do mnie po 4 dniach i mam parę pytań:
1. Piksele przy górnej krawędzi pod niewielkim kątem nachylenia są widocznie jaśniejsze.

2. Do tego przy lekkim puknięciu w górnej części przy aparacie słychać takie trzeszczenie, jakby w środku byly jakieś niedokręcone śrubki. Trochę mnie ten dźwięk niepokoi. U Was też tak jest?

3. Telefon ma Androida 5.1.1 LMY47V i zainstalowany jakiś nie do końca spolszczony ROM (mam na myśli to, że zainstalowanych jest parę chińskich aplikacji, chyba można je odinstalować),o nazwie MIUI 7 by xiaomi.eu 5.10.8 (rozwojowa) z dostępną aktualizacją. "Tłumaczenie i rom MIUIPolska.pl zapewnili Bartłomiej F., Marcin M., Kamil Z. Odwiedź nasze forum na miuipolska.pl/forum". Dodatkowo zamiast oryginalnego MiRecovery mam Team Win Recovery Project (TWRP) w wersji 2.8.7.1. To taki normalny zabieg na ibuygou.com, że wgrywają modyfikowane oprogramowanie? Nie jestem przekonany co do tego więc gdzie mogę znaleźć ROM od MiuiPolska?

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mi4C jest moim pierwszym telefonem od Xiaomi. Zamawiałem go na ibuygou.com. Przyszedł do mnie po 4 dniach i mam parę pytań:

1. Piksele przy górnej krawędzi pod niewielkim kątem nachylenia są widocznie jaśniejsze.

2. Do tego przy lekkim puknięciu w górnej części przy aparacie słychać takie trzeszczenie, jakby w środku byly jakieś niedokręcone śrubki. Trochę mnie ten dźwięk niepokoi. U Was też tak jest?

3. Telefon ma Androida 5.1.1 LMY47V i zainstalowany jakiś nie do końca spolszczony ROM (mam na myśli to, że zainstalowanych jest parę chińskich aplikacji, chyba można je odinstalować),o nazwie MIUI 7 by xiaomi.eu 5.10.8 (rozwojowa) z dostępną aktualizacją. "Tłumaczenie i rom MIUIPolska.pl zapewnili Bartłomiej F., Marcin M., Kamil Z. Odwiedź nasze forum na miuipolska.pl/forum". Dodatkowo zamiast oryginalnego MiRecovery mam Team Win Recovery Project (TWRP) w wersji 2.8.7.1. To taki normalny zabieg na ibuygou.com, że wgrywają modyfikowane oprogramowanie? Nie jestem przekonany co do tego więc gdzie mogę znaleźć ROM od MiuiPolska?

Dział Pobierz MIUI i tam instrukcja Instalacji MIUI 2015 (Mi4c). Tyle w temacie.

Co do tych pierwszych pytań to jest ok i tak ma być.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale czy w takim wypadku ten ROM co mam teraz zainstalowany to nie jest ROM MIUIPolska? Jest tak napisane ale mam chińskie aplikacje dlatego mam wątpliwości czy ROMy dostępne tutaj też mają w sobie takie apki. No i jeszcze fakt że sklep zastąpił oryginalne Recovery przez TWRP tak chyba być nie powinno.

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, po prostu pierwszy raz spotykam się z sytuacją, w której sklep instaluje TWRP zamiast zostawić oryginalne recovery.
No i wciąż nie wiem czy ten ROM co mam aktualnie to faktycznie jest MIUIPolska? Bo niby tak jest napisane ale zainstalowanych jest kilka chińskich apek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Matixx napisał:

No i jeszcze fakt że sklep zastąpił oryginalne Recovery przez TWRP tak chyba być nie powinno.

 

5 minut temu, Matixx napisał:

Wiem, po prostu pierwszy raz spotykam się z sytuacją, w której sklep instaluje TWRP zamiast zostawić oryginalne recovery.
No i wciąż nie wiem czy ten ROM co mam aktualnie to faktycznie jest MIUIPolska? Bo niby tak jest napisane ale zainstalowanych jest kilka chińskich apek.

Skoro wiesz, że sklep musiał zainstalować TWRP żeby zmienić ROM to po co w ogóle to stwierdzenie, że tak być nie powinno? Jak niby mieli zainstalować Ci Polski ROM bez instalacji TWRP?

Zrób full wipe i zainstaluj MIUI Polska, a jeżeli zostaną chińskie apki to jeszcze raz wipe.

Edytowane przez Winiu89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem ustawienia fabryczne z poziomu recovery, zainstalowałem najnowszy ROM z MIUIPolska z poziomu aplikacji do aktualizacji wybierając plik zip (dokładniej wersja 5.12.10). Przywróciłem ustawienia fabryczne w ustawieniach. Oczywiście telefon się zrestartował. No i wszystko cacy, tyle że nie można było zakończyć konfiguracji telefonu bo co chwilę wywalało że aplikacja Chmura przestała działać i cofało kilka kroków wstecz, więc wyłączyłem telefon i wszedłem do recovery aby przywrócić backup zrobiony z działającym systemem. A raczej chciałem wejść do recovery. Niestety ciągle wyświetla mi się logo mi.com i nic się nie dzieje. Jakieś pomysły jak go teraz wyłączyć?

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę pamiętał. To teraz pozostała kwestia zacięcia się telefonu na logo mi przy próbie wejścia w recovery. Muszę czekać aż się sam rozładuje? Jest jakiś sposób aby zrobić force reboot? Bo na mojej starej Xperii była taka kombinacja klawiszy a tutaj nie wiem, jest coś takiego?

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już sobie poradziłem. Dzięki chłopaki za pomoc, nie mam już więcej pytań :)

 

NIE, to jednak nie koniec. Po zainstalowaniu najnowszej wersji MIUIPolska jestem zalogowany na jakimś koncie Xiaomi o numerze 1596314051. Nie można się z tego wylogować, bo nie znam hasła. Chyba jedynym sposobem było przywrócenie ustawień fabrycznych i tak też zrobiłem. Pytam z ciekawości, wiecie może co to za numer?

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matixx napisał:

Dobra już sobie poradziłem. Dzięki chłopaki za pomoc, nie mam już więcej pytań :)

 

NIE, to jednak nie koniec. Po zainstalowaniu najnowszej wersji MIUIPolska jestem zalogowany na jakimś koncie Xiaomi o numerze 1596314051. Nie można się z tego wylogować, bo nie znam hasła. Chyba jedynym sposobem było przywrócenie ustawień fabrycznych i tak też zrobiłem. Pytam z ciekawości, wiecie może co to za numer?

Ten numer to jest twoj unikalny. Kazdy dostaje jakis numer. Nie ma on zwiazku z twoim numerem telefonu...

Wejdz w ustawienia > Xiaomi > i zobacz czy masz tam swoj nick/login. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...