Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem MI4


tramway

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilkunastu dni mam problem z ładowaniem MI4 (LTE) - telefon nie chce się ładować. To znaczy czasami się ładuje, ale coraz częściej nie. Wygląda to tak, że podłączam kabel ładowarki do telefonu, czasem usłyszę piknięcie, ale ładować telefon się nie zaczyna (ani nie zapala się dioda). Myślałem, że to problem z wyjściem micro usb, ale po przywróceniu ustawień fabrycznych (tak mi doradził support XOS, gdzie kupiłem telefon) problem na chwilę zniknął. Ale pojawił się znowu i na tę chwilę z większością posiadanych przeze mnie ładowarek MI4 nie współpracuje.

Ktoś coś? Dodam, że mój przypadek nie jest jednostkowy bo Google na hasło "mi4 does not charge" wyrzuca trochę linków, ale nie znalazłem nic co by rozwiązało mój problem. 

Aha, nie używam oryginalnej ładowarki otrzymanej z telefonem, bo gdzieś mi sie zapodziała;-) nie mogę zatem na tę chwilę sprawdzić czy problem dotyczy również oryginalnej ładowarki Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam różnych ładowarek (od różnych posiadanych w przeszłości telefonów) oraz różnych kabli. Na pewno nie w kablach tkwi problem.

 

update: na tę chwilę komputer nie widzi telefonu po podłączeniu kablem USB

Edytowane przez tramway
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłoby się tak wydawać, ale ja przykładowo do ładowania mi4 i mipada używam kabla jeszcze od mi3 i szczerze mówiąc bardzo łatwo przerwać transfer plików z pc na telefon, praktycznie wystarczy musnąć palcem, w przypadku ładowania nie ma żadnych rozłączeń, a na kablu z mipada mogę machać kablem do woli i nie rozłączy ani transferu, ani ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem właśnie pięć różnych kabli USB, w żadnym przypadku nie udało się połączyć. Mój problem jest analogiczny do tego tutaj (http://en.miui.com/thread-118626-1-1.html) czy tutaj (http://forum.xda-developers.com/mi-4/help/mi4-charging-t3125416). Nigdzie jednak nie mogę znaleźć rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Wiem, że temat stary ale mam podobny problem.

Na początku telefon nie łapał ładowarki rzadko i z reguły pomagało podłączenie po raz drugi i ładowało do 100 %.

Po jakimś czasie zrobiło się tak,  że po podłączeniu ładowarki telefon daje sygnał i zapala się  ładowanie ale zaraz się wyłącza i znika ikona ładowania po 2 sek znowu się pojawia i zaraz znika i tak w kółko bateria zamiast się ładować rozładowuję się do 0%. Czasami robi się tak, że w ogóle nie wykrywa ładowarki i po podłączeniu nic się nie dzieje. 

Z początku myślałem, że winą jest przewód, gniazdo USB lub ładowarka ale sprawdziłem wszystko i to nie to.

Sprawdzałem na 3 ładowarkach oryginalnych Xiaomi (od mi3 mi4 Redmi NOTE) i na kilku innych i na 10 różnych kablach (oryginalnych i nie).

Kolejne podejrzenie padło na baterię ale wymieniłem ją na nową przy okazji uszkadzając szelkę idącą od USB do płyty głównej :) wymieniłem więc przy okazji Gniazdo USB.

Dzięki Acid za pomoc w sprawie dobrania odpowiedniego przewodu.

Niestety problem nie ustąpił jest dalej jak było.

Oczywiście telefon był w między czasie aktualizowany, resetowany, przywracany do ustawień fabrycznych i nic.

ładowanie nie działa lub działa losowo zarówno na na telefonie włączonym jak i wyłączonym. 

Zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz, np. telefon pokazuje, że bateria ma 25% pojemności resetuję telefon i po resecie pokazuje 1%.

Trochę to wygląda tak jak by telefon nie umiał określić jaki jest poziom naładowania baterii.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozumiem że problemu nikt z was nie rozwiazal?

Wymieniłem baterie w mi4c z powodu tego ze poprzednai sie po prostu nie ladowala. I tu jest praktycznie to samo, szybciej sie rozladowuje niz naladowuje.... Co tu mozna wymienic? O co chodzi?

@PACMANN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzeje trochę temat. Mój mi4 ma dokładnie identyczne problemy na oryginalnej ładowarce nie ładuje w ogóle telefonu albo ładuje tylko za chwilę rozłącza, telefon sam pokazuje że jest podłączony USB port ale nic nie ładuje (czasem ładuje z usb port ale to 1A), sprawdziłem inną ładowarkę samsunga z natężeniem 1.5A i ładuje więc sprawdziłem oryginalny kabel z tą ładowarką i też śmiga więc nie jest to wina kabla ani wejścia w telefonie, podłączyłem też do tej ładowarki od xiaomi inny telefon i ku zdziwieniu ładuje normalnie. Jestem prawie pewien że to musi być wina softu ponieważ jeszcze przed aktualizacją do 8.4.4 potem zaktualizowałem do 8.4.12 z nadzieją że problem się rozwiąże i jest to kwestia tego romu lecz nie obecnie jestem na wersji 8.3.22 i występuje to samo. Robiłem już przywracanie do ustawień fabrycznych lecz pomogło mi to na dosłownie 3 minuty. Proszę o pomoc gdyż jest to pilne ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...