Skocz do zawartości

Redmi Note 2 Stable (Global) V7.0.12.0.LHMMICI


d3tr0

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie pojawił się rom na który czekało sporo użytkowników Redmi Note 2. Już nie beta, a skończona wersja Global.

Więcej w temacie : http://en.miui.com/thread-191215-1-1.html

Recovery (Aktualizacja z pliku .zip lub TWRP) :
Fastboot (Miflash) :
 
Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kucykpl napisał:

Ciekawe kiedy nasi spece zrobią z niego polską wersję i umieszczą na MIUI Polska ?

Pewnie... nigdy? MIUIPolska są wyłącznie na wersjach China dev. Stable robi Xiaomi.eu, w sumie tam też masz polski język, więc jeżeli komuś zależy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, d3tr0 napisał:

A czy można prosić o poradnik dla "idioty" :-D. Co mam wgrać do telefonu: Recovery czy Fastboot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kucykpl napisał:

Hmm szkoda :(

Żadna szkoda. Global to China obcięty z funkcjonalności. Xiaomi.eu ma multi stable z językiem polskim, więc możesz używać jego, aczkolwiek nie będzie większych różnic w ilości błędów w stosunku do dev jak to u Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

w wersji CN nie ma, w wersji Xiaomi.eu, jest.

A w tej ? bo to chyba xiaomi.eu ale nie jestem pewien - stąd pytanie

Recovery (Aktualizacja z pliku .zip lub TWRP) :
Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, zonee napisał:

A w tej ? bo to chyba xiaomi.eu ale nie jestem pewien - stąd pytanie

Recovery (Aktualizacja z pliku .zip lub TWRP) :

To są wersje "chińskie", wszystkie stable xiaomi.eu masz na stronie... <werble> www.xiaomi.eu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nezumi napisał:

To są wersje "chińskie", wszystkie stable xiaomi.eu masz na stronie... <werble> www.xiaomi.eu...

I już wszystko jasne :) dzięki za precyzyjną odpowiedz :) poczekam -- ostatnia stable 7.0.8.0 - poprawili wiele i zj***li wiele :)

9 godzin temu, d3tr0 napisał:

Właśnie pojawił się rom na który czekało sporo użytkowników Redmi Note 2. Już nie beta, a skończona wersja Global.

Więcej w temacie : http://en.miui.com/thread-191215-1-1.html

Recovery (Aktualizacja z pliku .zip lub TWRP) :
Fastboot (Miflash) :
 

I jak testowałeś tą wersję ?

Powiedz cokolwiek bo się zastanawiam !?

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, zonee napisał:

I już wszystko jasne :) dzięki za precyzyjną odpowiedz :) poczekam -- ostatnia stable 7.0.8.0 - poprawili wiele i zj***li wiele :)

I jak testowałeś tą wersję ?

Powiedz cokolwiek bo się zastanawiam !?

Z tego co widzę to jest już "xiaomi.eu_multi_hermes_5.12.3_v7-5.0.zip"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, gwalberg napisał:

Już mi się mylą te ROMy, z tej strony pobierać?

http://xiaomi.eu/community/threads/5-12-3-4.29098/

Chyba tak, na górze tematu masz "Download Stable (w/o root, no weekly updates)", tutaj masz:Klik, ciekawostka, to samo jest u nas na miuipolska w dziale Pobierz MIUIv7->Pobierz Stable-> Xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nezumi napisał:

Chyba tak, na górze tematu masz "Download Stable (w/o root, no weekly updates)", tutaj masz:Klik, ciekawostka, to samo jest u nas na miuipolska w dziale Pobierz MIUIv7->Pobierz Stable-> Xiaomi.eu

Czyli jeśli dobrze rozumiem jest stable eu multi to samo co MIUI Polska tylko w multilangu i stabilny, nasz jest to samo , wersja rozwojowa.

Oprócz tego jest drugi ROM global stabilny, kto go wypuszcza? Pierwszy Xiaomi, a drugi ktoś niezależny?

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gwalberg napisał:

Czyli jeśli dobrze rozumiem jest stable eu multi to samo co MIUI Polska tylko w multilangu i stabilny(?), nasz jest to samo i niestabilny.

Oprócz tego jest drugi ROM global stabilny, kto go wypuszcza? Pierwszy Xiaomi, a drugi ktoś niezależny?

Powoli, Xiaomi wypuszcza rom Stable na chiny/indie i resztę krajów na które weszli. Xiaomi.eu dogrywa do Stable języki i wypuszcza pod swoim szyldem na Europę, na tym Stable się "dla nas" kończą :P. Co do MIUIPolska, to my mamy romy dev. tylko i wyłącznie, ale na naszej stronie jest link odsyłający do romów stable od Xiaomi.eu.

Różnica między stable Xiaomi.eu, a Stable MIUIPolska, jest taka, że MIUIPolska to nie stable, tylko najbardziej stabilny rom dev.

Różnica między dev Xiaomi.eu, a dev MIUIPolska, żadna, prócz języków i kilku dodatków typu zegarki z pogodą w MIUIPolska.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nezumi napisał:

Powoli, Xiaomi wypuszcza rom Stable na chiny/indie i resztę krajów na które weszli. Xiaomi.eu dogrywa do Stable języki i wypuszcza pod swoim szyldem na Europę, na tym Stable się "dla nas" kończą :P. Co do MIUIPolska, to my mamy romy dev. tylko i wyłącznie, ale na naszej stronie jest link odsyłający do romów stable od Xiaomi.eu.

Różnica między stable Xiaomi.eu, a Stable MIUIPolska, jest taka, że MIUIPolska to nie stable, tylko najbardziej stabilny rom dev.

Różnica między dev Xiaomi.eu, a dev MIUIPolska, żadna, prócz języków i kilku dodatków typu zegarki z pogodą w MIUIPolska.

I ROOT -- stable jest bez tego pseudo CHINA niby ROOT-A - do stable sam możesz dograć SuperSU - i tu pies pogrzebany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, zonee napisał:

I ROOT -- stable jest bez tego pseudo CHINA niby ROOT-A - do stable sam możesz dograć SuperSU - i tu pies pogrzebany ;)

ano tak, zapomniałem o tym szczególe :D. Ja root używam tylko do WLD :D i... dlaczego pseudo root? Jeszcze nie miałem problemów z rootem na MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nezumi napisał:

Powoli, Xiaomi wypuszcza rom Stable na chiny/indie i resztę krajów na które weszli. Xiaomi.eu dogrywa do Stable języki i wypuszcza pod swoim szyldem na Europę, na tym Stable się "dla nas" kończą :P. Co do MIUIPolska, to my mamy romy dev. tylko i wyłącznie, ale na naszej stronie jest link odsyłający do romów stable od Xiaomi.eu.

Różnica między stable Xiaomi.eu, a Stable MIUIPolska, jest taka, że MIUIPolska to nie stable, tylko najbardziej stabilny rom dev.

Różnica między dev Xiaomi.eu, a dev MIUIPolska, żadna, prócz języków i kilku dodatków typu zegarki z pogodą w MIUIPolska.

Dzięki za przejrzyste wyjaśnienie.

Mam kilka apk niezbędnych które wymagają root i nie mam z nim problemu. Jak przedtem pisałem najbardziej zależy mi na oszczędności baterii i stabilnym xposed, więc jaka rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

ano tak, zapomniałem o tym szczególe :D. Ja root używam tylko do WLD :D i... dlaczego pseudo root? Jeszcze nie miałem problemów z rootem na MIUI.

Nie krytykuje tego - dla miliona ten ROOT będzie boski ale dla mnie pewnie się powtórzę Titanium Backup to podstawa :) jest jeszcze kilka przykładów ( już dawno nie siedziałem na CHINA ROOT ) więc ciężko mi powiedzieć - ale jedno jest pewne jeżeli na tym samym systemie masz SuperSU ( masz pełne uprawnienia ROOT do wszystkiego choćby skały srały :P ) a jeżeli masz to coś pseudo CHINA to  dziwne ale kłopot się zaczyna jak chcesz usunąć/zmodyfikować cokolwiek czego SKOŚNE by nie chcieli :) wiec jaki to ROOT :)? jeżeli SuperSU nie ma problemu - dokładnie w tym samym czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, gwalberg napisał:

Dzięki za przejrzyste wyjaśnienie.

Mam kilka apk niezbędnych które wymagają root i nie mam z nim problemu. Jak przedtem pisałem najbardziej zależy mi na oszczędności baterii i stabilnym xposed, więc jaka rada?

z tego co wiem, to są 2 wyjścia.. cofnąć się do średnio działającego romu ze września, gdzie xposed działał (autor xposed się "obija" i przez 2 miechy nie poprawił aplikacji), albo znaleźć coś zastępczego, ew. wytestować ten stable nowy, być może tam xposed działa.

1 minutę temu, zonee napisał:

Nie krytykuje tego - dla miliona ten ROOT będzie boski ale dla mnie pewnie się powtórzę Titanium Backup to podstawa :) jest jeszcze kilka przykładów ( już dawno nie siedziałem na CHINA ROOT ) więc ciężko mi powiedzieć - ale jedno jest pewne jeżeli na tym samym systemie masz SuperSU ( masz pełne uprawnienia ROOT do wszystkiego choćby skały srały :P ) a jeżeli masz to coś pseudo CHINA to  dziwne ale kłopot się zaczyna jak chcesz usunąć/zmodyfikować cokolwiek czego SKOŚNE by nie chcieli :) wiec jaki to ROOT :)? jeżeli SuperSU nie ma problemu - dokładnie w tym samym czasie :)

Hm... Być może grzebiesz "zbyt głęboko" według naszych skośnookich przyjaciół :D. Wiem, że aplikacji zwykłych, typu WLD, ten root wystarcza :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nezumi napisał:

z tego co wiem, to są 2 wyjścia.. cofnąć się do średnio działającego romu ze września, gdzie xposed działał (autor xposed się "obija" i przez 2 miechy nie poprawił aplikacji), albo znaleźć coś zastępczego, ew. wytestować ten stable nowy, być może tam xposed działa.

Hm... Być może grzebiesz "zbyt głęboko" według naszych skośnookich przyjaciół :D. Wiem, że aplikacji zwykłych, typu WLD, ten root wystarcza :P.

Masz rację :) głęboko choć myślę że nie na tyle by wszystko sobie radziło ( SuperSU sobie radzi w tych samych przypadkach ) - wiec to odniesienie ( testując na jednych i drugich uprawnieniach ) .. jeżeli SuperSU sobie świetnie radzi to dlaczego by szukać problemu w nim :) skoro nie działa coś na CHINA ROOT :) a założenia nadawania UPRAWNIEŃ ROOT są jedne !!! Nadając je masz uprawnienia ROOT na wszystko/całe urządzenie :) a nie losowo :)

8 minut temu, gugsio napisał:

Resumując , czekamy na ruch Xiaomi.eu i mamy stabilke V7.0.12.0.LHMMICI  z jezykiem PL

Dokładnie :) robię to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś próbowałem zainstalować w TWRP tą wersję

xiaomi.eu_multi_hermes_V7.0.8.0.LHMCNCI_v7-5.0.zip

 ale wyskoczyły tylko błędy (na czerwono było zaznaczone), wczoraj tym samym sposobem instalowałem ten rom 

V7.0.12.0.LHMMICI (MIUI7)  bez problemu ale szybko wywaliłem bo nie było j.polskiego.

Coś źle robiłem?

I jak uzyskać roota na stable.

Edytowane przez artur_star
bład stylistyczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur jak masz najnowsza twrp to po instalacji romu który nie posiada Roota , TWRP przed rebootem sam pyta czy zainstalować SU. Jezeli nie masz tego w swoim TWRP to wystarczy zainstalowac z TWRP np UPDATE-SuperSU-v2.46.zip i JU.

Masz tutorialek chociażby taki:
http://www.droidbeep.com/how-to-easily-root-redmi-note-2prime-and-install-twrp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...