Skocz do zawartości

Xiaomi ROIDMI


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.09.2017 o 10:11, kumpel_ napisał:

Wygląda to tak jakby włączenie mikrofonu Roidmi uruchamiało zestaw głośnomówiący. Tylko jak zrobić, żeby zestaw głośnomówiący był włączony, ale z mikrofonem z telefonu.

Pomoże ktoś w tym temacie?

Dzięki Marfo za odpowiedź. Mam nadzieję, ze może się mylisz, bo w niejednym miejscu czytałem o tym, ze się da zrobić jak potrzebuje, ale póki co jakoś mi to się nie udaje.

 

P.s. po za tym problemem to zdecydowanie polecam. Jakość przesyłanej muzyki jest zaskakująca dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z Riodmi 3s, za pierwszym razem zadziałało prawidłowo, włożyłem w gniazdo zapalniczki, czerwone światło z usb, przez aplikację Riodmi Drive parowanie, częstotliość 96,4 i testowo muzyka z YT, wszystko zadziałało prawidłowo. Następnego dnia gdy wkładam Riodmi w gniazdo zapalniczki nic - totalnie nic, nie świeci się, telefon po BT nie widzi a zakres 96,4 tylko szum. Riodmi noc spędził w schowku samochodu czyżby czuły był na niskie temp ?  Spotkał się z ktoś z czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, dudek napisał:

U mnie tygodniami leży w schowku. Czy to latem, czy zimą i działa. Sprawdzałeś coś innego? Może spalił Ci się bezpiecznik w aucie?

Naprawione, bezpiecznik padł (następnego dnia przestało działać oświetlenie wewnętrzne i zegar więc wiadome było że bezpiecznik) zmieniłem z 15A na 20A na wszelki wypadek i śmiga :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawione, bezpiecznik padł (następnego dnia przestało działać oświetlenie wewnętrzne i zegar więc wiadome było że bezpiecznik) zmieniłem z 15A na 20A na wszelki wypadek i śmiga
 
Nie zalecam zmieniać na większy bezpiecznik, wsadź 15A tak jak było. Roidmi nie pociągnie aż tyle, a zawsze to bezpieczniej dla instalacji samochodowej.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przepraszam, jezeli powtarzam temat, ale nie mogę podobnego znaleźć

Kupiłem transmiter roidmi 3s (na allegro) zainstalowalem  apk na swoim xiaomi redmi 3s - transmiter łączy się z telefonem, mogę zmienić np kolor diody.
Wybieram częstotliwość na tel i w samochodzie  i tu napotykam problem, slychać tylko szum, nic więcej, tak jakby transmiter nie działał, ma ktoś na to jakiś pomysł?
 

*podczas instalacji pozwolilem apk na dostep do wszystkich danych. Auta na jakich testowalem to peugeot 407, 508 i partner -  w kazdym ta sama reakcja, a raczej jej brak, szum i nic wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chcę kupić Roidmi 2s, ale nie do końca wiem gdzie najlepiej. Na Allegro lub np na świat baterii z wysyłką około 80zł. Teraz na Gearbest jest za chyba 45zł, ale że nigdy tam nie zamawiałam to nie wiem co i jak. Ile czasu trwa wysyłka, jest darmowa, jaką najlepiej wybrać? Proszę o pomoc :)

Mam jeszcze pytanie odnośnie aplikacji na iOS, teraz ona nazywa się Roidmi Life, tak? 

https://m.gearbest.com/car-charger/pp_366802.html

Pozdrawiam

Edytowane przez wiktorioff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przepraszam, jezeli powtarzam temat, ale nie mogę podobnego znaleźć

Kupiłem transmiter roidmi 3s (na allegro) zainstalowalem  apk na swoim xiaomi redmi 3s - transmiter łączy się z telefonem, mogę zmienić np kolor diody.
Wybieram częstotliwość na tel i w samochodzie  i tu napotykam problem, slychać tylko szum, nic więcej, tak jakby transmiter nie działał, ma ktoś na to jakiś pomysł?
 
*podczas instalacji pozwolilem apk na dostep do wszystkich danych. Auta na jakich testowalem to peugeot 407, 508 i partner -  w kazdym ta sama reakcja, a raczej jej brak, szum i nic wiecej
Aplikacja do odtwarzania muzyki ustawiona? Sprawdź głośność muzyki w telefonie czy nie jest wyciszona.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem modelu 2S tylko można powiedzieć , że od samego początku mam problem szumów podczas słuchania muzyki. Samochód to Toyota Corolla E12.

Transmiter przekładałem do innych samochodów (Fordów) i tam nie ma problemu. Zauważyłem u siebie, że takie piski i szumy radiowy występują tylko wtedy kiedy puszczę nawiew. Czytałem coś o filtrach, ale nie bardzo wiem o co chodzi w tej materii. Czy ktoś może cosik opisać bardziej szczegółowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam problem z modelem 3s, nieopatrznie zaktualizowałem firmware do wersji 1,16. Straciłem tym samym możliwość zarządzania transmiterem z poziomu aplikacji Roidmi life. Aplikacja nie widzi że urządzenie jest podłączone przez bluetooth, cały czas zgłasza konieczność podłączenia pomimo tego że muzyka jest transmitowana. 

jak wrócić do poprzedniej wersji softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich
Mam problem o którym nikt wcześniej nie wspominał
pierwszy dzień instalacja roidmi 3s bez problemu na redmi 4a / docelowa obsługa roidmi samsung s3 ( niskie oprogramowanie nie pozwala na obsługę aplikacja i ustawienia rodmi )

po zainstalowaniu sprawdzeniu światełek, częstotliwości, muzyka działa świetnie 

cyk pyk zadowolony z zakupu idę spać 


dzień 2

podjarany swoim rodmi podpinam go 
połączyć się z samsungiem s3, no to w drogę, ustawiam muzyczkę i po chwili słyszę falowanie muzyki ( tak jakby na ułamki sekund gubił zasięg )
nie pomaga przepięcie gniazda, włączenie i wyłączenie, zmiana częstotliwości, odłożenie tel. na drugi koniec samochodu 


Co jest nie tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kali85 może to kwestia BT w S3 ? Na Innym telefonie jest dobrze ? Jak pamiętam S3 ma BT 4.0 A Redmi 4A 4,1 . Niby Rodmi ma wsparcie dla BT 4.2 teoretycznie powinien też współpracować ze starszymi wersjami , ale może z S3 go coś gryzie :) ... Zerknij jeszcze raz na inny telefon jak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Kupiłem roidmi 2s i mam problem tego typu, że zawsze jak przychodzę do auta to muszę wyjąć i włożyć urządzenie do gniazda bo inaczej cały czas miga dioda i telefon nie nawiązuje połączenia, po ponownym włożeniu do gniazda łączy się od razu i bez problemu. W czym jest problem? Miałem wcześniej szajsowaty transmiter peiyiying i było tak samo, na rożnych telefonach, i tu problem się powtarza, co mogę zrobić z tym, żebym nic nie musiał robić tylko wsiadł do auta i urządzenie automatycznie się łączyło i działało? Gniazdo zapalniczki działa cały czas. Auto to Passat b6 a telefon to Redmi 4x jeśli to ma jakieś znaczenie. PPozdrawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na jakiej częstotliwości najlepiej ustawić Xiaomi Roidmi 3S aby fale nie uciekały? Pomijam fakt ze jakość dźwięku tragedia, no ale jak juz mam to chciałbym aby chociaż nie trzeszczało i fale nie uciekały. A może transmiter jest tak słaby ze radio nie jest w stanie złapac sygnału bo tylko ćwierki słychac w tle muzyki. Przestawiłem z domyślnej częstotliosci na 98,7, akurat pusta była ale w garazu grało, a jak wyjechałem to trzaski i tak jakby fale gubiło. Radio gra idealnie i zasięg jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@symforian musisz ustawić jakąś pustą, ale nie w garażu. Nie ma jakiejś najlepszej, po prostu ma być wolna. Może to twoje jakieś popsute, albo antenę radia masz daleko od Roidmi. Mam pierwsze Roidmi i  w Wa-wie, gdzie jest dosyć gęsto w eterze, praktycznie problemów nie ma i gra całkiem dobrze (u mnie np mam 96,8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła do mnie wersja 3s. Połączenie bez problemów, muzyka gra. Niestety po ok 20s usłyszałem kilkukrotny pisk. Następnie chwila (20s~) muzyki i znowu piski itd. 

Napięcie w aplikacji trochę ponad 14.

Opcja w ustawieniach o informowaniu dźwiękiem i diodą wyłączone - bez zmian.

Zrobiłem upgrade do wersji 17 - bez zmian.

Testy z różnymi falami - bez zmian.

Honda Civic VIII radio w wersji książkowej "b" + Xiaomi mi a1 z Oreo.

 

Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ustawione na 108mhz  no i dobra, zaczeło grać. Jako ze posiadam model smartphona z  32 bitowym przetwornikiem audio   ES9018K2M , spodziewałem się jakości dźwięku przynajmniej na poziomie tego co leci z RMF FM czy Radia Zet. Nic bardziej mylnego. Dźwięk jest płaski, bez wigoru z wyeksponowanym zakresem średniego basu. Myślę sobie, skoro jest to najlepiej brzmiący transmiter, to jak do cholery brzmią inne, te gorzej grające? Spokoju tez mi nie dała separacja kanałów, a raczej jej brak. Muzyki dosłownie nie dało się słuchać. Podłączam więc ten sam smartphon do gniazda mini jack w aucie i aplikację Spotify oraz tidal. Separacja jest, scena stereo nie wspomnę ze jakość na najwyższym poziomie. Z powrotem  przełączam na Roidmi i klapa. Włączam przesłuch kanałów i co....? Nadajnik transmituje w mono. Czy trafiłem na jakąś podróbkę Roidmi czy faktycznie jest to mono? Kupiłem w gearbest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Meizu Pro 6 Plus. MiA1 sprzedałem bo mi nie podszedł. Skoro dźwięku nie da się u Ciebie odróżnić od CD to mam na bank podróbę. Kurde i to od Gearbesta. U mnie z CD w aucie to jest przepaść. Zresztą pójdę nagrać filmik i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tutaj https://www.gearbest.com/car-charger/pp_642449.html no i niby jest napisane ,"Wireless to transmit the audio to your car stereo", no ale pisze to co słyszę, jest mono. Jakość CD-Roidmi  test kanałów 

Nawet na nagraniu aparatem słychać ogromną różnicę pomiędzy CD a Roidmi. Na żywo ta przepaść jest jeszcze bardziej słyszalna. Nawet radio gra lepiej i co wazne, w stereo. Sprawdzałem sygnał ze smartphona do głośnika Tronsmart T6 i stereo jest.  Zauwazyłem ze sygnał "stereo" w radiu się wyświetla, więc transmiter wysyła  tylko ton pilotujący 19khz. Niestety w roidmi brak modulatora, stąd nie wysyła a sygnał wysyłany jest na podnośną 38khz, stad takie oszukane stereo.

Edytowane przez symforian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja mam denerwujący problem, na który jak takiej odpowiedzi nie udzielono, choć było kilka zapytań

w ROIDMI 3S nie działa funkcja głośnomówiącego

dzwonek przychodzącej rozmowy jest w głośnikach i tyle, rozmowy na głośnikach nie ma

muzyka ok

może ktoś to łopatologicznie wytłumaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Assocati napisał:

Jak się z tym uporać?

Użyć telefonu z Androidem i zmienić częstotliwość. Zmiana pozostaje.

Dnia 16/04/2018 o 20:23, mike10 napisał:

może ktoś to łopatologicznie wytłumaczyć

Tak. W 3s wywalili mikrofon i możliwość przekierowania rozmów na głośniki. W 2s to tylko było, ale się nie sprawdziło, dlatego wywalili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Meizu Pro 6 Plus. MiA1 sprzedałem bo mi nie podszedł. Skoro dźwięku nie da się u Ciebie odróżnić od CD to mam na bank podróbę. Kurde i to od Gearbesta. U mnie z CD w aucie to jest przepaść. Zresztą pójdę nagrać filmik i wrzucę.
Wszystko zależy od jakości odbiornika FM w radiu, w moim UFO jest przepaść między auxem a Roidmi, natomiast w astrze g na fabrycznym radiu nie dostrzegam wielkiej różnicy między CD a Roidmi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...