Skocz do zawartości

Xiaomi ROIDMI


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem właśnie roidmi2s. I tak: wtyk pasuje do wejścia zapalniczki, auto peugeot407sw (zdjęcie). Aplikacja co chwilę mi crash'uje, nie wiem o co chodzi. Niby dziala ale wyskakuje blad. Bez instalacji programu, po ustawieniu na fali 96,4mhz gralo bez problemu. Muzyka gra wyśmienicie, komunikaty z nawigacji z telefonu wypowiada mi bez zciszania muzyki. Nie próbowałem jeszcze tego mikrofonu. Ale jak na razie dziala bez zarzutu.

DSC_2213.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka aplikacja bo jak roidmi driver z gp to wywal ją i używaj mi home. Mam oryginał 2s i podróbę Gocomma Roidmi 2S, co ciekawe i jedna i druga zgłosiła mi się w mi home, także wywaliłem tą apkę roidmi (tez co chwila zgłaszała błąd zatrzymania) i korzystam z wtyczek w mi home. Czyli jest to podróba tylko sygnowana przez Gocomma, ale na częściach od Xiaomi bo inaczej mi home nie widziałby podróby, albo jest ona idealną podróbą.

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pawelt napisał:

Jaka aplikacja bo jak roidmi driver z gp to wywal ją i używaj mi home. Mam oryginał 2s i podróbę Gocomma Roidmi 2S, co ciekawe i jedna i druga zgłosiła mi się w mi home, także wywaliłem tą apkę roidmi (tez co chwila zgłaszała błąd zatrzymania) i korzystam z wtyczek w mi home. Czyli jest to podróba tylko sygnowana przez Gocomma, ale na częściach od Xiaomi bo inaczej mi home nie widziałby podróby, albo jest ona idealną podróbą.

Dokladnie roidmi driver wywala mi. Mam oryginał 2s. Po prostu nie będę używał tej apki, chyba tylko do zmiany częstotliwości. Muszę jeszcze się tym pobawić i ogarnąć co i jak. A jak tam dziala ta spolszczona apka? Są z nią jakieś problemy? Bo ja jak zainstalowałem tą roidmi driver to po pierwszym uruchomieniu wyskoczyła mi jakas aktualizacja po chińsku. Może to ta aktualizacja powoduje błędy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, grzybiarz91 napisał:


Ja też zamówiłem, na początku kwietnia jakoś i nie dotarło, ale otrzymałem już zwrot kasy. Na Pepperze było mnóstwo komentarzy, że kupione przedmioty w tej "aukcji" nie dotarły, komuś tam wysłali nawet 3 egzemplarz i nie dotarł.

No to nieźle, ja na gearbestcie kupiłem, po 3 miesiącach napisałem stosownego mail'a i stwierdzili, że wyślą mi drugi egzemplarz. Tym razem wysyłka z możliwością trackingu - zobaczymy, czy się znów straci

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Luctosh napisał:

Dokladnie roidmi driver wywala mi. Mam oryginał 2s. Po prostu nie będę używał tej apki, chyba tylko do zmiany częstotliwości. Muszę jeszcze się tym pobawić i ogarnąć co i jak. A jak tam dziala ta spolszczona apka? Są z nią jakieś problemy? Bo ja jak zainstalowałem tą roidmi driver to po pierwszym uruchomieniu wyskoczyła mi jakas aktualizacja po chińsku. Może to ta aktualizacja powoduje błędy? 

Być może to  ta aktualizacja ale jak masz MI home to tam możesz zmieniać wszystko w roidmi. Ja mam pełny dostęp a roidmi driver wywaliłem i jak coś trzeba zmieniam w MI home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Roidmi 2s od już kilku miesięcy i wszystko działało bez zarzutów do momentu ostatniej aktualizacji apki do wersji 2.25. Aplikacja przestała w ogóle widzieć urządzenie jako połączone. W sensie telefon jest połączony przez bluetooth z roidmi i muzyka gra itp. ale już apka roidmi driver nie widzi aby urządzenie było podłączone i nie mam możliwości konfiguracji samej ładowarki (zmiany częstotliwości itp). I w sumie nie przeszkadzałoby mi to jakoś szczególnie gdyby nie to że pech chciał że akurat jak jeszcze apka działała po raz ostatni, bawiłem się częstotliwościami, eksperymentowałem i szukałem jakiejś lepszej no i mi tak akurat zostało na jednej z tych lipnych częstotliwości co doprowadza mnie do szału. Próbowałem już odinstalować apkę i zainstalować starszą wersję ale problem pozostał. Przeczytałem teraz tutaj u was o aplikacji mihome i szczęśliwy pobiegłem na parking do fury. Zainstalowałem to mihome zarejestrowałem się i takie tam i patrze a w zakładce my device jest Online moje roidmi, cały happy wchodzę w to urządzenie a tam znany mi już doskonale widok z roidmi Driver gdzie moje urządzenie jest podpisane jako Unbind i prosi mnie abym połączył urządzenie przez bluetooth. Jesteście w stanie jakoś pomóc ?? 

Screenshot_20170704-130706.pngScreenshot_20170704-130715.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelt napisał:

Być może to  ta aktualizacja ale jak masz MI home to tam możesz zmieniać wszystko w roidmi. Ja mam pełny dostęp a roidmi driver wywaliłem i jak coś trzeba zmieniam w MI home

Mam pytanie: ten program to ten w GP - MiHome od Xiaomi? I czy trzeba doinstalować coś jeszcze? Jakiś plugin? I to w programie czy trzeba szukać na GP?

Jeszcze jedno pytanko: czy podczs połączenia telefonicznego przez BT trzeba mieć ten program uruchomiony? Bo próbowałem dzisiaj sprawdzić jakość mikrofonu i niestety nie udało mi się. Tzn. telefon połączony z roidmi, muzyka gra, następuje połączenie telefoniczne, odbieram i tutaj rozmowa prowadzona jest tylko przez telefon. Oczywiscie muzyka jest ściszona. Nie słychać rozmówcy przez głośniki w aucie tylko przez telefon, mikrofon też nie działa,  tylko ten z telefonu. Koniec rozmowy i muzyka z telefonu wraca na głośniki z auta. Jak rozwiązać ten problem. Probowalem wybrać opcję na telefonie podczas rozmowy aby działało przez zestaw słuchawkowy ale nic to nie dało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi home jest to główna apka Xiaomi do zarządzania właściwie wszystkimi Mi urządzeniami oprócz komórek. Po sparowaniu z urządzeniem w tej apce pojawia się plugin za pomocą którego można zarządzać urządzeniem Xiaomi. Logujemy się jak do konta xiaomi 

A dlaczego nie działa mikrofon bo trzeba go włączyć albo w Mihome albo w roidmi driver. Jest na pewno poniżej taka opcja. Jak też można ustawić własny program do muzyki. 

Dnia 4.07.2017 o 13:32, Wojtasord napisał:

Zainstalowałem to mihome zarejestrowałem się i takie tam i patrze a w zakładce my device jest Online moje roidmi, cały happy wchodzę w to urządzenie a tam znany mi już doskonale widok z roidmi Driver gdzie moje urządzenie jest podpisane jako Unbind i prosi mnie abym połączył urządzenie przez bluetooth. Jesteście w stanie jakoś pomóc ?? 

Ja tak mam jak nie jest włączone roidmi. Ale nic ja tak robiłem instalka roidmi driver,  sparowanie potem uruchomienie w mi home sprawdzenie, że działa, wywaliłem roidmi driver. I teraz działa bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zmienić domyślny program do odtwarzania muzyki. Tutaj może być problem z iPhone bo jednak te 2 firmy nie za bardzo się lubią. I nie zawsze chińskie rzeczy dają pełną współpracę z ios. Chociaż mi w aplikacji pokazuje wszystkie playery jakie mam zainstalowane do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie tego transmitera, a mianowicie gdzie najlepiej jest go obecnie nabyć? Czy do tych gniazd USB da radę podłączyć telefon do ładowania bądź pendriva z którego leciała by muzyka czy tylko i wyłącznie telefon po BT? Są jakieś może kody rabatowe na zakup Tutaj

Słabo się orientuje w tym temacie więc szukam pomocy, a może jest coś lepszego w podobnej cenie od Xiaomi?

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marek789 napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie tego transmitera, a mianowicie gdzie najlepiej jest go obecnie nabyć? Czy do tych gniazd USB da radę podłączyć telefon do ładowania bądź pendriva z którego leciała by muzyka czy tylko i wyłącznie telefon po BT? Są jakieś może kody rabatowe na zakup Tutaj

Słabo się orientuje w tym temacie więc szukam pomocy, a może jest coś lepszego w podobnej cenie od Xiaomi?

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Hej. Jesli chodzi o gniazda usb to one służą tylko i wyłącznie do ładowania urządzeń. Nie można odtwarzać muzyki z pendrivea. Natomiast przez BT laczy się telefon z roidmi. Co do zakupu to nie wiem :) ja kupilem na allegro za niecałe 80 pln, wersję international. Jeżeli chodzi o jakość muzyki to ja jestem zadowolony. Nic mi nie szumi, fajnie gra a do tego mam ładowarkę do telefonu i tableta w aucie :) do tego po włączeniu nawigacji w telefonie komentarze mam na głośnikach z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Możecie polecić mi jakiś tani rozdzielacz, który pasowałby do Roidmi? Niestety, obecny trójnik ma zbyt szerokie, całkowicie płaskie gniazda, a dorabiać gniazda nie chcę, bo musiałbym chyba pół auta rozebrać.

Czy taki będzie pasował?

Edytowane przez krystian0120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim, wczoraj przyszło do mnie Roidmi 3S, mimo obaw po oglądnięciu filmiku od ruskiego dźwięk jest naprawdę niezły, urządzenie siedzi sztywno nie wypada, nie rozłącza się. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, jest tylko jedna rzecz, która mnie denerwuje. Mam do wyboru, albo słucham muzy przez roidmi i ładuję komórkę, albo słucham radia i nie mogę już ładować komórki. Niestety Roidmi sieje takimi zakłóceniami że nie jestem w stanie słuchać innego radia. Co prawda słychać, ale co chwilę przerywa. Jak wyciągnę roidmi radio zaczyna grać normalnie. Też tak macie w poprzednich wersjach?

Urządzenie też na samym początku zaktualizowało się do nowej wersji nr 15. Powiedzcie mi jak korzystać z funkcji automatycznego szukania wolnej częstotliwości? Nie widzę takiej opcji w Roidmi Driver.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań przed zakupem, a przeczytałem cały watek i nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi. Skreślam pierwszą wersje urządzenia, bo chciałbym korzystać z Roidmi jako zestawu głośnomówiącego.

  • Czy jest możliwość wyłączenia mikrofonu w transmiterze i korzystanie z mikro w telefonie? Chciałbym, żeby dźwięk leciał w głośnikach auta, ale wole korzystać z mikrofonu w telefonie. Mam to już wypróbowane i dobrze mnie słychać.
  • Czy z transmitera mogą korzystać dwa telefony (oczywiście nie w tym samym czasie)?
  • Czy wystarczy kupić wersje chińską czy powinienem kupić wersje International? A może faktycznie ktoś testował, również wersje Gocoma i może powiedzieć, ze to to samo łącznie z używaniem w MiHome? Powyżej ktoś pisał, że tak używa, ale może jeszcze ktoś potwierdzi.
  • I jeszcze pytanie czym różni się wersja 3S? Nie ma mikrofonu, ale czy jest możliwość odtwarzania dźwięku podczas rozmowy na głośnikach samochodowych?

Generalnie zależy mi na rozmowach w głośnikach samochodowych (ale z mikro z telefonu) oraz puszczaniu muzyki z telefonu, open fm może youtube na głośnikach samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam pytanie odnośnie parowania telefonu z 3s podczas rozmów. Mam możliwość wyboru w telefonie (iPhone SE) podczas rozmowy aby dźwięk był w głośnikach samochodu jednak zaraz po wybraniu tej opcji telefon przełącza z powrotem na głośnik telefonu. Próbowałem na Androidzie i iOSie, tak samo się zachowują telefony. Miał ktoś taką przypadłość ? Oprogramowanie 3s mam aktualne. Proszę o jakąś radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Argor Z tego co ja się orientowałem przed zakupem (czekam na 2s) to wersja 3s nie działa jako zestaw głośnomówiący i nie chodzi tylko o to, że nie ma mikrofonu. Nie ma możliwości, również przesyłania dźwięku podczas rozmowy na głośniki samochodu - tak samo działała 1 wersja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam problem z Roidmi 3s.

Samochód to Opel Corsa D.

Gdy przyszło Roidmi to przy wkładaniu do zapalniczki wywalało mi bezpiecznik.

Kupiłem rozgałęziacz ze swoim bezpiecznikiem, i póki co Roidmi daje sygnały, że działa, a mianowicie mryga na niebiesko.

Raz czy dwa udało mi się połączyć i puścić muzykę ze Spotify.

Pewnego dnia Roidmi się automatycznie przestało łączyć z telefonem.

5 różnych telefonów nie widzi Roidmi przez Bluetooth.

Cóż czynić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przyszedł mi Roidmi 2s.

Mam z nim jeden problem.

Dźwięk podczas rozmowy mam w głośnikach tylko jeśli włączę mikrofon Roidmi (a mikrofon jest gówniany, wic chce korzystać z mikrofonu w telefonie). Jeśli mam wyłączony mikrofon i chce korzystać z mikrofonu w telefonie to dźwięk rozmowy nie przełącza mi się na głośniki.

W czasie rozmowy mam do wyboru dźwięk poprzez Bluetooth, ale od razu mi przełącza na głośnik telefonu.

Wygląda to tak jakby włączenie mikrofonu Roidmi uruchamiało zestaw głośnomówiący. Tylko jak zrobić, żeby zestaw głośnomówiący był włączony, ale z mikrofonem z telefonu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2017 o 10:11, kumpel_ napisał:

Wygląda to tak jakby włączenie mikrofonu Roidmi uruchamiało zestaw głośnomówiący. Tylko jak zrobić, żeby zestaw głośnomówiący był włączony, ale z mikrofonem z telefonu.

Takie bzdurne informacje, że da się to tak włączyć jak ty chcesz krążą po internecie. Z tego co ja się orientuję jest to niemożliwe ze względu na sam protokół bluetooth, bo rozmowa leci po protokole od zestawu głośnomówiącego, a to wymusza użycie mikrofonu z Roidmi. Gdybyś chciał tylko dźwięk rozmowy transmitować to rozmówca musiałby przez profil media lecieć zarówno w telefonie jak i w bluetooth. Nie wiem czy jest to fizycznie możliwe. Poczekaj na odpowiedzi tych co mówią że się tak da zrobić, może oni wyjaśnią. Dlatego z tego względu wybrałem 3s zamiast 2s bo wiedziałem, że rozmowy będą niemożliwe, a tak przynajmniej do każdego gniazda pasuje. Mam też zestaw bluetooth fabryczny i robię tak że audio z telefonu leci do Roidmi, natomiast telefon i kontakty lecą przez fabryczny zestaw bluetooth.

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...